Ryksiarz.Muhomatsu.no.issho.1958_wklejone Napisy PL_x264.avi
-
1, 2, 3 -
Bardzo dobre filmy - Finlandzkie -
Bardzo dobre filmy - Gruzińskie -
Bardzo dobre filmy - Holenderskie -
Bardzo dobre filmy - Indyjskie -
Bardzo dobre filmy - Islandzkie -
Bardzo dobre filmy - Koreańskie -
Bardzo dobre filmy - Libańskie -
Bardzo dobre filmy - Tureckie -
Bardzo dobre filmy - Węgierskie -
Bardzo dobre filmy w swojej klasie -
Dekameron - Il Decameron [1971] LEKTOR PL -
Diabły [Ken Russell 1971] 720p.Lektor PL -
Dla zachowania w pamięci -
Do obejrzenia -
Egzorcysta.1973.Lektor PL.DVDRip.XviD.AC3 -
Emmanuelle (1974) Lektor PL -
FILMY (1888 -1929) Nieme klasyki -
FILMY (1930-1939) -
FILMY (1940-1949) -
FILMY (1950-1959) -
FILMY (1960-1969) -
FILMY (1970-1979) -
FILMY (1980-1989) -
FILMY (1990-1999) -
FILMY (2000-2009) -
FILMY (2010-2019) -
FILMY (2020-2029) -
Filmy 1080p [1920 x 1080] -
Filmy o podróżach w czasie -
Golasy [Witold Świętnicki 2002] -
H -
Idioci (1998) LEKTOR PL -
Intymność - Intimacy (2001) Lektor PL -
Intymność _ Intimacy (2001) Lektor PL -
Klute.1971.LEKTOR.PL -
Kobieta-Diabeł.1964.Wklejone Napisy PL -
Nadzór - Wiesław Saniewski (1983) -
Ostatnie tango w Paryżu - Lektor PL -
Pięści w kieszeni 1965 - [ Lektor PL] -
Piła 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 -
Przypadek - Krzysztof Kieślowski (1981) -
Romper Stomper (1992) Lektor PL -
Sto najlepszych filmów świata - 2022! -
Titane (2021) Lektor PL.BRRip.x264 -
Wszystkie filmy, które zdobyły 11 Oscarów -
Wszystkie filmy, które zdobyły 6 Oscarów -
Wszystkie filmy, które zdobyły 8 Oscarów -
Wszystkie filmy, które zdobyły 9 Oscarów -
Życie Adeli 2013 Lektor PL
Przez całą dekadę, w latach 1969-1979, nagrody nie przyznawano. Według oficjalnej strony festiwalu, Złoty Lew dla radykalnego niemieckiego filmu eksperymentalnego Artyści pod kopułą cyrku: bezradni (1968) Alexandra Kluge oraz ogólna atmosfera roku 1968 spowodowały dziesięcioletnią przerwę w przyznawaniu nagrody, gdyż festiwal oskarżano o kontynuowanie faszystowskich tradycji.
Dwukrotnie otrzymali tę nagrodę polscy twórcy filmowi: Krzysztof Zanussi za Rok spokojnego słońca (1984) i Krzysztof Kieślowski za Trzy kolory. Niebieski (1993).
1946 Południowiec (The Southerner) - Jean Renoir, USA
1947 Syrena (Siréna) - Karel Steklý, Czechosłowacja
1948 Hamlet - Laurence Olivier, Wielka Brytania
1949 Manon - Henri-Georges Clouzot, Francja
1950 Sprawiedliwości stało się zadość (Justice est faite) - André Cayatte, Francja
1951 Rashōmon (羅生門) - Akira Kurosawa, Japonia
1952 Zakazane zabawy (Jeux interdits) - René Clément, Francja
1953 Nagrody nie przyznano.
1954 Romeo i Julia (Romeo and Juliet) - Renato Castellani, Włochy
1955 Słowo (Ordet) - Carl Theodor Dreyer, Dania
1956 Nagrody nie przyznano.
1957 Nieugięty (Aparajito) - Satyajit Ray, Indie
1958 Ryksiarz (無法松の一生 / Muhomatsu no issho) - Hiroshi Inagaki, Japonia
1959 Generał della Rovere (Il generale della Rovere) - Roberto Rossellini, Włochy
- Wielka wojna (La grande guerra) - Mario Monicelli, Włochy
1960 Przejście Renu (Le passage du Rhin) - André Cayatte, Francja
1961 Zeszłego roku w Marienbadzie (L’année dernière à Marienbad) - Alain Resnais, Francja
1962 Kronika rodzinna (Cronaca familiare) - Valerio Zurlini, Włochy
- Dziecko wojny (Иваново детство / Iwanowo dietstwo) - Andriej Tarkowski, ZSRR
1963 Ręce nad miastem (Le mani sulla città) - Francesco Rosi, Włochy
1964 Czerwona pustynia (Il deserto rosso) - Michelangelo Antonioni, Włochy
1965 Błędne gwiazdy Wielkiej Niedźwiedzicy (Vaghe stelle dell’Orsa...) - Luchino Visconti, Włochy
1966 Bitwa o Algier (La battaglia di Algeri) - Gillo Pontecorvo, Włochy
1967 Piękność dnia (Belle de jour) - Luis Buñuel, Francja
1968 Artyści pod kopułą cyrku: Bezradni (Die Artisten in der Zirkuskuppel: Ratlos) - Alexander Kluge, RFN
1969-1979 Nagrody nie przyznawano.
1980 Atlantic City - Louis Malle, Kanada
- Gloria - John Cassavetes, USA
1981 Czas ołowiu (Die bleierne Zeit) - Margarethe von Trotta, RFN
1982 Stan rzeczy (Die Stand der Dinge) - Wim Wenders, RFN
1983 Imię: Carmen (Prénom Carmen) - Jean-Luc Godard, Francja
1984 Rok spokojnego słońca - Krzysztof Zanussi, Polska
1985 Bez dachu i praw (Sans toit ni loi) - Agnès Varda, Francja
1986 Zielony promień (Le rayon vert) - Éric Rohmer, Francja
1987 Do zobaczenia, chłopcy (Au revoir les enfants) - Louis Malle, Francja
1988 Legenda o świętym pijaku (La leggenda del santo bevitore) - Ermanno Olmi, Włochy
1989 Miasto smutku (悲情城市 / Bei qing cheng shi) - Hsiao-hsien Hou, Tajwan
1990 Rosencrantz i Guildenstern nie żyją (Rosencrantz & Guildenstern Are Dead) - Tom Stoppard, Wielka Brytania
1991 Urga (Урга) - Nikita Michałkow, ZSRR
1992 Historia Qiu Ju ( 秋菊打官司 / Qiū Jú dǎ guān sī) - Zhang Yimou, Chiny
1993 Na skróty (Short Cuts) - Robert Altman, USA
- Trzy kolory. Niebieski (Trois couleurs: Bleu) - Krzysztof Kieślowski, Francja
1994 Niech żyje miłość (爱情万岁 / Aiqing wansui) - Tsai Ming-liang, Tajwan
- Zanim spadnie deszcz (Пред дождот / Pred doždot) - Miłczo Manczewski, Macedonia Północna
1995 Rykszarz (Xích lô) - Trần Anh Hùng, Wietnam
1996 Michael Collins - Neil Jordan, Irlandia
1997 Hana-bi (はなび) - Takeshi Kitano, Japonia
1998 Echa dzieciństwa (Così ridevano) - Gianni Amelio, Włochy
1999 Wszyscy albo nikt (一个都不能少 / Yī gè dōu bù néng shǎo) - Zhang Yimou, Chiny
2000 Krąg (دایره / Dayereh) - Dżafar Panahi, Iran
2001 Monsunowe wesele (Monsoon Wedding) - Mira Nair, Indie
2002 Siostry magdalenki (The Magdalene Sisters) - Peter Mullan, Irlandia
2003 Powrót (Возвращение / Wozwraszczenije) - Andriej Zwiagincew, Rosja
2004 Vera Drake - Mike Leigh, Wielka Brytania
2005 Tajemnica Brokeback Mountain (Brokeback Mountain) - Ang Lee, USA
2006 Martwa natura (三峡好人 / Sānxiá hǎorén) - Jia Zhangke, Chiny
2007 Ostrożnie, pożądanie (色,戒 / Sè, jiè) - Ang Lee, Chiny
2008 Zapaśnik (The Wrestler) - Darren Aronofsky, USA
2009 Liban (לבנון / Lebanon) - Samuel Maoz, Izrael
2010 Somewhere. Między miejscami (Somewhere) - Sofia Coppola, USA
2011 Faust (Фауст) - Aleksandr Sokurow, Rosja
2012 Pieta (피에타) - Kim Ki-duk, Korea Południowa
2013 Rzymska aureola (Sacro GRA) - Gianfranco Rosi, Włochy
2014 Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu
(En duva satt på en gren och funderade på tillvaron) - Roy Andersson, Szwecja
2015 Z daleka (Desde allá) - Lorenzo Vigas, Wenezuela
2016 Kobieta, która odeszła (Ang babaeng humayo) - Lav Diaz, Filipiny
2017 Kształt wody (The Shape of Water) - Guillermo del Toro, USA
2018 Roma - Alfonso Cuarón, Meksyk
2019 Joker - Todd Phillips, USA
2020 Nomadland - Chloé Zhao, USA
2021 Zdarzyło się (L'événement) - Audrey Diwan, Francja
2022 Całe to piękno i krew (All the Beauty and the Bloodshed) - Laura Poitras, USA
2023 Biedne istoty (Poor Things) - Yórgos Lánthimos, Wielka Brytania