Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Platforma Wydawców Chomikuj.pl

Dlaczego Platforma?

Internet daje niespotykane możliwości komunikacji i wymiany różnych treści z milionami ludzi na całym świecie. Wydawcy m.in. muzyki, filmów czy książek często z tego powodu postrzegają sieć jako zagrożenie swoich interesów. W Chomikuj.pl wierzymy, że możliwości technologiczne i potencjał społecznościowy Internetu mogą przynosić wszystkim – także wydawcom – same korzyści. 

Internet daje każdemu, nawet najmniejszemu wydawnictwu, łatwy dostęp do milionów klientów na całym świecie. Klientów, którzy są coraz bardziej przyzwyczajeni do otrzymywania tego, na co akurat mają ochotę - łatwo, szybko i za przyzwoitą cenę. Internet umożliwia każdemu wydawcy zyskowne zaspokojenie tych potrzeb. Aby skutecznie walczyć z nadużyciami i zarabiać na dystrybucji treści w Internecie, wystarczy umiejętnie wykorzystywać mocne strony sieci

W krajach zachodnich przedsiębiorcy działający w branży wydawniczej i medialnej bardzo aktywnie korzystają z szans, jakie daje Internet, dzięki czemu udało się tam znacząco ograniczyć piractwo, a zyski z dystrybucji treści online rosną dynamicznie z roku na rok.

Postanowiliśmy podążać za najnowszymi trendami w rozwoju gospodarki internetowej i wraz z wydawcami treści uruchomić Platformę, dzięki której właściciele praw autorskich mogą nie tylko łatwo eliminować wszelkie przypadki piractwa, ale przede wszystkim zlikwidować jego przyczyny. Platforma ochrony wydawców i dystrybucji plików na Chomikuj.pl łączy interesy wydawców i internautów. Wydawcy nie muszą już postrzegać internautów jako zagrożenia – potencjalnych piratów, ale mogą odnieść się do nich jak do partnerów w przedsięwzięciu korzystnym dla wszystkich.

Zaoferuj swoje treści użytkownikom i zacznij zarabiać

Po zapisaniu się do Platformy wydawca może zgłaszać administracji portalu pliki, które są publikowane przez użytkowników bez jego zgody. Każdy taki plik wydawca może podmienić na własny, zawierający taki sam utwór w pożądanej formie. Zgłoszone w ten sposób pliki będą udostępniane użytkownikom odpłatnie - każde pobranie lub obejrzenie zawartości pliku będzie wiązało się z koniecznością wniesienia opłaty na rzecz wydawcy.

Pliki, które wydawca przeznaczy do sprzedaży, może też sam umieścić na swoim oficjalnym Chomiku. Znajdą je tam użytkownicy portalu, którzy będą chomikować (kopiować) pliki na własne konta i polecać je swoim znajomym. Każde pobranie pliku z konta wydawcy lub konta któregoś z użytkowników znacza naliczenie opłaty na rzecz wydawcy.

Za pobranie lub obejrzenie pliku użytkownicy będą płacić w chomikowych punktach – walucie funkcjonującej w obrębie serwisu. Użytkownicy zdobywają punkty na wiele różnych sposobów – kupują je w pakietach, zdobywają w konkursach itp. Sprawia to, że cena utworów wydawcy jest dla nich relatywnie niska.

Dzięki Platformie, zamiast walczyć z przypadkami nieautoryzowanej dystrybucji plików, wydawca może w prosty sposób sprzedawać swoje treści internautom korzystającym z Chomikuj.pl, pobierając stałą opłatę za każde ściągnięcie pliku.

Platforma wydawców - widok na listę plików

Na liście plików w folderach widoczne są zarówno prywatne pliki jak i pliki wydawców.

Zyskaj sprzymierzeńców

Użytkownicy portalu, z których kont został zakupiony plik wydawcy, otrzymują specjalną prowizję od Chomikuj.pl. Dzięki temu, zamiast zajmować się nieautoryzowaną dystrybucją, sami internauci starają się efektywnie promować legalnie sprzedawane pliki wydawców. Jednocześnie zupełnie za darmo zapewniają najefektywniejszą z możliwych promocji – rekomendacje pochodzące od znajomych i liderów lokalnych społeczności.

Jak to działa z perspektywy klienta?

Użytkownicy Chomikuj.pl nadal mogą korzystać z portalu jak z dysku internetowego służącego do przechowywania różnego rodzaju plików i dzielenia się nimi. Pośród swoich prywatnych plików znajdują także te oferowane przez wydawców zawierające ich ulubioną muzykę, filmy, książki itp. Zachowują one te same właściwości, jak inne pliki – można je swobodnie kopiować między folderami i kontami w portalu. Równie łatwe jest też ich pobranie lub obejrzenie, z tym że wiąże się z opłatą na rzecz wydawcy. Opłata jest uiszczana w chomikowych punktach. Użytkownicy znają już system punktowy, wielu z nich zgromadziło spore ilości tej waluty, więc będzie to dla nich zakup łatwy i przyjemny, bez męczących procedur towarzyszących często płatnościom iternetowym.

Jak w praktyce działa Platforma Wydawcy?

Wydawca uczestniczący w Platformie ma do dyspozycji swoje indywidualne konto. Po zalogowaniu widzi dokładne statystyki pobrań i zakupów poszczególnych plików będących w sprzedaży. Użytkownicy płacą za pliki punktami, jednak wydawca otrzymuje za każdy zakup jednakową dla danego utworu stałą zapłatę w złotówkach. Dla wydawcy jest to zatem prosty i przejrzysty system. Raz w miesiącu, po wystawieniu faktury, wydawca otrzymuje przelew z należnością za pliki pobrane przez użytkowników.

Platforma umożliwia wydawcy efektywne zarządzanie sprzedawanymi przez siebie plikami – porządkowanie ich w grupy o różnej charakterystyce, przygotowywanie specjalnych podglądów lub bezpłatnych próbek, odpowiednie prezentowanie plików na swoim oficjalnym sprzedażowym Chomiku.

Platforma wydawców - schemat działania systemu płatności

Główne korzyści z udziału w Platformie

  1. Prosty sposób na dotarcie do 6 mln potencjalnych klientów – szybko osiągalny efekt skali.
  2. Pozyskanie internautów do wsparcia legalnej dystrybucji utworów wydawcy.
  3. Darmowy marketing szeptany.
  4. Proste zgłaszanie plików.

Co należy zrobić, aby przystąpić do Platformy?

Platforma jest dostępna dla każdego wydawcy, dystrybutora i autora, który chciałby chronić swoje utwory przed nieautoryzowaną dystrybucją oraz prowadzić ich zyskowną sprzedaż w Internecie. Skontaktuj się z nami, by podpisać umowę o korzystanie z Platformy i przygotować się do jak najszybszego rozpoczęcia dystrybucji.

W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności