Cena strachu - Le salaire de la peur 1953.720p.Directors Cut.Lektor PL.mkv
-
1, 2, 3 -
Bardzo dobre filmy - Finlandzkie -
Bardzo dobre filmy - Gruzińskie -
Bardzo dobre filmy - Holenderskie -
Bardzo dobre filmy - Indyjskie -
Bardzo dobre filmy - Islandzkie -
Bardzo dobre filmy - Koreańskie -
Bardzo dobre filmy - Libańskie -
Bardzo dobre filmy - Tureckie -
Bardzo dobre filmy - Węgierskie -
Bardzo dobre filmy w swojej klasie -
Dekameron - Il Decameron [1971] LEKTOR PL -
Diabły [Ken Russell 1971] 720p.Lektor PL -
Dla zachowania w pamięci -
Do obejrzenia -
Egzorcysta.1973.Lektor PL.DVDRip.XviD.AC3 -
Emmanuelle (1974) Lektor PL -
FILMY (1888 -1929) Nieme klasyki -
FILMY (1930-1939) -
FILMY (1940-1949) -
FILMY (1950-1959) -
FILMY (1960-1969) -
FILMY (1970-1979) -
FILMY (1980-1989) -
FILMY (1990-1999) -
FILMY (2000-2009) -
FILMY (2010-2019) -
FILMY (2020-2029) -
Filmy 1080p [1920 x 1080] -
Filmy o podróżach w czasie -
Golasy [Witold Świętnicki 2002] -
H -
Idioci (1998) LEKTOR PL -
Intymność - Intimacy (2001) Lektor PL -
Intymność _ Intimacy (2001) Lektor PL -
Klute.1971.LEKTOR.PL -
Kobieta-Diabeł.1964.Wklejone Napisy PL -
Nadzór - Wiesław Saniewski (1983) -
Ostatnie tango w Paryżu - Lektor PL -
Pięści w kieszeni 1965 - [ Lektor PL] -
Piła 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 -
Przypadek - Krzysztof Kieślowski (1981) -
Romper Stomper (1992) Lektor PL -
Sto najlepszych filmów świata - 2022! -
Titane (2021) Lektor PL.BRRip.x264 -
Wszystkie filmy, które zdobyły 11 Oscarów -
Wszystkie filmy, które zdobyły 6 Oscarów -
Wszystkie filmy, które zdobyły 8 Oscarów -
Wszystkie filmy, które zdobyły 9 Oscarów -
Życie Adeli 2013 Lektor PL
1939: Union Pacific Cecil B. DeMille - USA
1940-1945: festiwal nie odbywał się ze względu na II Wojnę Światową
1946: ex equo: Skandal (Hets) Alf Sjöberg - Szwecja;
Stracony weekend (The Lost Weekend) Billy Wilder - USA;
Czerwone łąki (De Røde enge) Bodil Ipsen i Lau Jr. Lauritzen – Dania;
Miasto na dole (Neecha Nagar) Chetan Anand – Indie;
Spotkanie (Brief Encounter) David Lean - Wielka Brytania;
Maria Candelaria Emilio Fernandez – Meksyk;
Wielki przełom (Velikij perelom) Fridrich Ermler – ZSRR;
Symfonia pastoralna (La symphonie pastorale) Jean Delannoy – Francja;
Ostatnia szansa (Die Letzte Chance) Leopold Lindtberg – Szwajcaria;
Ludzie bez skrzydeł (Muzi bez krídel) Frantisek Cap – Czechosłowacja;
Rzym, miasto otwarte (Roma, città aperta) Roberto Rossellini – Włochy
1947: ex equo: Rewia na Broadwayu (Ziegfeld Follies) Vincente Minnelli - USA - Nagroda Specjalna - Najlepsza komedia muzyczna;
Dumbo Ben Sharpsteen - USA - Nagroda Specjalna - Najlepsza animacja;
Potępieńcy (Les maudits) René Clément - Francja - Nagroda Specjalna - Najlepszy film przygodowo - kryminalny;
Antoni i Antonina (Antoine et Antoinette) Jacques Becker - Francja - Nagroda Specjalna - Najlepszy film psychologiczno - miłosny;
Krzyżowy ogień (Crossfire) Edward Dmytryk - USA - Nagroda Specjalna - Najlepszy film społeczny;
1948: festiwal się nie odbył
1949: Trzeci człowiek (The Third Man) Carol Reed - Wielka Brytania
1950: festiwal się nie odbył
1951: ex equo: Panna Julia (Fröken Julie) Alf Sjöberg - Szwecja;
Cud w Mediolanie (Miracolo a Milano) Vittorio De Sica - Włochy
1952: ex equo: Otello (The Tragedy of Othello) Orson Welles - USA;
Nadziei za dwa grosze (Due soldi di speranza) Renato Castellani - Włochy
1953: Cena strachu (Le salaire de la peur) Henri-Georges Clouzot - Francja
1954: Wrota piekieł (Jigokumon) Teinosuke Kinugasa - Japonia
1955: Marty Delbert Mann - USA
1956: Świat milczenia (Le monde du silence) Jacques-Yves Cousteau i Louis Malle - Francja
1957: Przyjacielska perswazja (Friendly Persuasion) William Wyler - USA
1958: Lecą żurawie (Letiat żurawli) Michaił Kałatozow - ZSRR
1959: Czarny Orfeusz (Orfeu Negro) Marcel Camus - Francja
1960: Słodkie życie (La Dolce Vita) Federico Fellini - Włochy
1961: ex equo: Tak długa nieobecność (Une aussi longue absence) Henri Colpi - Francja;
Viridiana Luis Bunuel - Hiszpania
1962: Ślubowanie (O Pagador de Promessas) Anselmo Duarte - Brazylia
1963: Lampart (Il Gattopardo) Luchino Visconti - Włochy
1964: Parasolki z Cherbourga (Les parapluies de Cherbourg) Jacques Demy - Francja
1965: Sposób na kobiety (The Knack or How to Get It) Richard Lester - Wielka Brytania
1966: ex equo: Kobieta i mężczyzna (Un homme et une femme) Claude Lelouch - Francja;
Panie i panowie (Signore e signori) Pietro Germi - Włochy
1967: Powiększenie (Blowup) Michelangelo Antonioni - Wielka Brytania
1968: festiwal odwołany z powodu rozruchów w Paryżu
1969: Jeżeli... (If...) Lindsay Anderson - Wielka Brytania
1970: MASH Robert Altman - USA
1971: Posłaniec (The Go-Between) Joseph Losey - Wielka Brytania
1972: ex equo: Klasa robotnicza idzie do raju (La Classe operaia va in paradiso) Elio Petri - Włochy;
Sprawa Mattei (Il Caso Mattei) Francesco Rosi - Włochy
1973: ex equo: Najemnik (The Hireling) Alan Bridges - Wielka Brytania;
Strach na wróble (Scarecrow) Jerry Schatzberg - USA
1974: Rozmowa (The Conversation) Francis Ford Coppola - USA
1975: Kronika lat pożogi (Chronique des années de braise) Mohammed Lakhdar-Hamina - Algieria
1976: Taksówkarz (Taxi Driver) Martin Scorsese - USA
1977: We władzy ojca (Padre padrone) Paolo Taviani i Vittorio Taviani - Włochy
1978: Drzewo na saboty (L'albero degli zoccoli) Ermanno Olmi - Włochy
1979: ex equo: Czas apokalipsy (Apocalypse Now) Francis Ford Coppola - USA;
Blaszany bębenek (Die Blechtrommel) Volker Schlöndorff - RFN
1980: ex equo: Cały ten zgiełk (All That Jazz) Bob Fosse - USA;
Sobowtór (Kagemusha) Akira Kurosawa - Japonia
1981: Człowiek z żelaza Andrzej Wajda - Polska
1982: ex equo: Zaginiony (Missing) Costa Gavras - USA;
Droga (Yol) Yilmaz Güney - Turcja
1983: Ballada o Narayamie (Narayama bushiko) Shōhei Imamura - Japonia
1984: Paryż, Teksas (Paris, Texas) Wim Wenders - RFN
1985: Ojciec w podróży służbowej (Otac na sluzbenom putu) Emir Kusturica - Jugosławia
1986: Misja (The Mission) Roland Joffé - Wielka Brytania
1987: Pod słońcem szatana (Sous le soleil de Satan) Maurice Pialat - Francja
1988: Pelle zwycięzca (Pelle erobreren) Bille August - Dania
1989: Seks, kłamstwa i kasety wideo (Sex, Lies, and Videotape) Steven Soderbergh - USA
1990: Dzikość serca (Wild at Heart) David Lynch - USA
1991: Barton Fink Joel i Ethan Coen - USA
1992: Dobre chęci (Den Goda viljan) Bille August - Szwecja
1993: ex equo: Żegnaj, moja konkubino (Ba wang bie ji) Chen Kaige - Chiny;
Fortepian (The Piano) Jane Campion - Nowa Zelandia
1994: Pulp Fiction Quentin Tarantino - USA
1995: Underground Emir Kusturica - Jugosławia
1996: Sekrety i kłamstwa (Secrets & Lies) Mike Leigh - Wielka Brytania
1997: ex equo: Smak wiśni (Ta'm e guilass) Abbas Kiarostami - Iran;
Węgorz (Unagi) Shōhei Imamura - Japonia
1998: Wieczność i jeden dzień (Mia aioniotita kai mia mera) Theo Angelopoulos - Grecja
1999: Rosetta Luc Dardenne i Jean-Pierre Dardenne - Belgia
2000: Tańcząc w ciemnościach (Dancer in the Dark) Lars von Trier - Dania
2001: Pokój syna (La stanza del figlio) Nanni Moretti - Włochy
2002: Pianista (The Pianist) Roman Polański - Polska
2003: Słoń (Elephant) Gus Van Sant - USA
2004: Fahrenheit 9/11 Michael Moore - USA
2005: Dziecko (L'enfant) Luc Dardenne i Jean-Pierre Dardenne - Belgia
2006: Wiatr buszujący w jęczmieniu (The Wind That Shakes the Barley) Ken Loach - Wielka Brytania
2007: 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni (4 Luni, 3 Saptamini si 2 Zile) Cristian Mungiu - Rumunia
2008: Klasa (Entre les murs) Laurent Cantet - Francja
2009: Biała wstążka (Das Weisse Band) Michael Haneke - Austria
2010: Wujek Boonmee, który umie przywołać swoje przeszłe wcielenia
(Lung Boonmee Raluek Chat) Apichatpong Weerasethakul - Tajlandia
2011: Drzewo życia (The Tree Of Life) Terrence Malick - USA
2012: Miłość (Amour) Michael Haneke - Austria
2013: Życie Adeli (La vie d'Adèle) Abdellatif Kechiche - Francja
2014: Zimowy sen (Kış Uykusu) Nuri Bilge Ceylan - Turcja
2015: Imigranci (Dheepan) Jacques Audiard - Francja
2016: Ja, Daniel Blake (I, Daniel Blake) Ken Loach - Wielka Brytania
2017: The Square Ruben Östlund - Szwecja
2018: Złodziejaszki (万引き家族 / Manbiki kazoku) Hirokazu Koreeda - Japonia
2019: Parasite (기생충 / Gisaengchung) Bong Joon-ho - Korea Południowa
2020: Festiwal się nie odbył z powodu koronawirusa, nagrody nie przyznano.
2021: Titane (Titane) Julia Ducournau - Francja
2022: W trójkącie (Triangle of Sadness) Ruben Östlund - Szwecja
2023: Anatomia upadku (Anatomie d'une chute) Justine Triet - Francja
gatunek: dramat, wojenny premiera: 8.12.2006 (Polska) 18.05.2006 (świat) produkcja: Belgia, Francja, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania, Włochy reżyseria: Ken Loach scenariusz: Paul Laverty występują: Cillian Murphy, Padraic Delaney, Liam Cunningham