Wojna rosyjska_Kult jednostki.avi
-
【✫100 Najlepszych Filmów Swiata ✫ 】 -
【✫100 Najlepszych Polskich Filmów ✫ 】 -
■ !!Filmy Dokumentalne Chomikuj -
▣ 720 AVI Lekt & Dubb PL -
╣█ Filmy 2013 Lektor PL ║▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ▬▬ -
▍FILMY [ANIMACJE] -
▍FILMY [DOKUMENTALNE] -
▍FILMY [FAMILIJNE] -
▍FILMY [FANTASY] -
▍FILMY [KOMEDIE] -
▍FILMY [POLSKIE] -
▍FILMY [PRZYGODOWE] -
▍FILMY [SCI-FI] -
▍FILMY [THRILLER - AKCJA] -
▍FILMY [WOJENNE] -
█ GRY WYŚCIGI -
█ GRY DLA DZIECI -
36 Największych Duetów Świata -
AutoCAD 2012 - kurs video -
Autodesk AutoCAD 2017 -
BBC Planeta Ziemia HDTV-RE 720p LektorPL -
CNC Star Wars - figurki - pliki STL -
Dokumenty - meblarstwo -
english plus options 7 -
FILMY DOKUMENTALNE -
Filmy Dokumentalne (+1800) -
Horyzonty poznania SWPS -
Horyzonty poznania SWPS(1) -
Horyzonty poznania SWPS(2) -
Horyzonty2 poznania SWPS -
ksiazki SWPS -
Kurs Video - DHTML i JavaScript -
Kurs Video - programowanie w VisualStudio C# -
Kurs Video - Stwórz własny CMS w PHP -
Kurs Video -Learn JQUERY with ASP.NET -
Mach4 Hobby - (2016) orginał -
Majster(3) -
Muza śmieszne -
PHP DLA ZIELONYCH - VIDEO KURS PL -
PHP DLA ZIELONYCH - VIDEO KURS PL(1) -
praca-licencjacka -
PROGRAMY(1) -
Różne SWPS -
SAMODOSKONALENIE -
Solid Works 2017 PL SP2 -
spider man -
STOLARSTWO -
SWPS -
video kursy.pl prywatne kopie zapasowe -
video kursy.pl prywatne kopie zapasowe(1)
W filmie poznamy skutki spotkania Roosevelta, Stalina oraz Churchilla, którzy pod koniec wojny, w trakcie oficjalnej narady przedstawili swoje wizje. "Wielka trójka" i jej decyzje, które ukształtowały nowoczesną Europę.
Louis Renault i André Citroën byli jednymi z największych przemysłowców w historii Francji. Rywalizując ze sobą, zrewolucjonizowali przemysł motoryzacyjny. Obaj zaznali sławy, a pod koniec życia goryczy porażki. Citroëna pokonał kryzys finansowy, skłonność do hazardu i rak żołądka. Renault przeżył konkurenta, ale oskarżony o kolaborację z nazistami, bliski szaleństwa, umarł w więzieniu we Fresnes, oczekując na proces. Film odtwarza burzliwe losy obu pionierów motoryzacji na tle przemian społecznych, politycznych i gospodarczych końca XIX i pierwszej połowy XX wieku.
Genialne wynalazki lat 70. XX wieku: telefon komórkowy, samochód hybrydowy oraz cyfrowy aparat fotograficzny.
WIĘCEJ ODCINKÓW TUTAJDokument ukazujący badania czaszki, która może należeć do legendarnego australijskiego gangstera, Neda Kelly'ego.
Steve Backshall wspina się na szczyt, porośnięty drapieżnymi roślinami. Gordon Buchanan odnajduje największego drapieżnego ptaka Ameryki Płd.
WIĘCEJ ODCINKÓW TUTAJHistoria hitlerowskiej ewakuacji ludności z Prus Wschodnich. W stronę tych terenów zmierzała Armia Czerwona.
Niewiele osób w Polsce zdaje sobie sprawę z wydarzeń, jakie miały miejsce w tym kraju, gdy władza decydowała o wszystkim a socrealizm miał być naszą dumą i drogą do potęgi. Na początku lat '50 z ogarniętej wojną "bratniej" Korei Północnej przybywają do Polski sieroty. Na prośbę Kim Ir Sena Polska miała zapewnić im dom, szkołę i opiekę w czasie konfliktu w ich ojczyźnie. Poufna decyzja, koordynowana na najwyższych szczeblach władzy. Olbrzymia grupa ponad 1200 koreańskich dzieci, w wieku przedszkolnym i nieco starszych, zamieszkała w Państwowym Ośrodku Wychowawczym w Płakowicach koło Lwówka Śląskiego. Opiekę nad nimi sprawowali polscy wychowawcy oraz nieliczne osoby z Korei Północnej. Gościnne władze zrobiły wszystko, aby życie w ośrodku było bogate i ciekawe; wspaniała kuchnia, produkty spożywcze -tak trudne do zdobycia w tamtych czasach dla zwykłych obywateli, interesujące wycieczki, spotkania z dziećmi z innych państw socjalistycznych, nauka polskiego, zajęcia sportowe. W takich oto przytulnych warunkach, otoczone opieką i wielką sympatią polskich pedagogów, dzieci koreańskie spędziły w Polsce 8 lat... Nagle władza w Korei upomniała się o swe sieroty, w ciągu kilku dni dzieci zostały odesłane, ku wielkiej rozpaczy przywiązanych do nich opiekunów. Zaś i one same, mimo wszystko wrośnięte w polską kulturę, wracały do domu z wielkim strachem, niepewnością. Do domu, gdzie nie czekali na nich rodzice. Jolanta Krysowata przedstawia dokument, będący współczesną opowieścią o tamtych latach. Jest to dobitne zestawienie mentalności ówczesnej władzy polskiej i koreańskiej z mentalnością zwykłych ludzi, pedagogów, lekarzy, osób, które z wielkim poświeceniem otoczyły sieroty opieką. Film obfituje we wzruszające rozmowy z opiekunami, ich wspomnienia, często pojawiające się na ich twarzach łzy oraz liczne materiały archiwalne Polskiej Kroniki Filmowej ukazujące pobyt koreańskich sierot.
Richard jedzie do Teksasu, gdzie będzie uczył się jazdy Strikerem - ogromny wozem strażackim. Tak potężnym, że może on kruszyć beton.
Yodok to nazwa jednego z północnokoreańskich obozów koncentracyjnych. Okoliczności powstania tego filmu były równie niezwykłe jak sam film. Norweska organizacja praw człowieka RAFTO Foundation, poddała Andrzejowi Fidykowi pomysł zrobienia dokumentu o braku praw człowieka w Korei Północnej. Andrzej Fidyk wymyślił, że wśród północnokoreańskich uciekinierów w Seulu odnajdzie reżysera teatralnego, którego namówi do realizacji spektaklu o życiu w północnokoreańskim obozie koncentracyjnym i do realizacji tego spektaklu zaangażowani zostaną byli więźniowie obozów koncentracyjnych, którym udało się opuścić obozy i następnie uciec do Korei Południowej.
Dokument ukazujący kryzys humanitarny związany z uchodźstwem z Korei Północnej. Obserwujemy postępowanie władz chińskich, które bezlitośnie postępują z uchodźcami i wszelkimi, pomagającymi im osobami. Poznajemy część historii „podziemnego szlaku", zorganizowanej przez wielonarodową grupę aktywistów, dzięki której Koreańczycy z Północy mają szansę przedostać się do bezpieczniejszego świata. Aktywiści ryzykują życiem, angażując się w pomoc dla uchodźców koreańskich, których aktualnie w Chinach jest około 250 tys. Od czasów wojny koreańskiej w 1953 r. jedynie 10 proc., spośród wszystkich uciekających mieszkańców Korei Północnej, zdołało przedostać się do Korei Południowej. Tych, którzy pozostali w ChRL czeka żywot bezdomnego, prostytutki, nielegalnego pracownika, lub też są oni odsyłani z powrotem do ojczystego kraju. Tam zaś, jako więźniowie polityczni, trafiają do łagrów, co jest równoznaczne ze śmiercią. Film dokumentuje i pozostawia naszej własnej ocenie, refleksji, oburzeniu, sprzeciwowi wypowiedzi różnych stron, biorących czynny lub bierny udział w tym ogromnym kryzysie.