Czy chcesz zobaczyć zawartość tego folderu?
-
9352 -
7778 -
1386 -
1514
22739 plików
2361,56 GB
Z punktu widzenia fizjologii orgazm to wyjątkowo prosty proces: dzięki stymulacji następuje wzrost napięcia mięśni, co uwidacznia się grymasem i wykrzywieniem twarzy. Źrenice rozszerzają się, serce bije nawet do 180 uderzeń na minutę, wzrasta również o kilkanaście milimetrów słupka rtęci (mm HG) ciśnienie tętnicze skurczowe i rozkurczowe. Dodatkowo pojawia się charakterystyczna wysypka, zwana rumieńcem seksualnym.
Jednocześnie zewnętrzna część pochwy w wyniku przekrwienia naczyń i napięcia tworzy tzw. platformę orgazmiczną, która podczas szczytowania rytmicznie się kurczy, a im skurcze są silniejsze, tym mocniejsza rozkosz. Pojedynczy orgazm trwa średnio 23 sekundy.
Badania mózgu z użyciem rezonansu magnetycznego (fMRI) oraz pozytonowa tomografia emisyjna (PET) wykazały, że w trakcie stymulacji pochwowo-szyjkowej aktywuje się jądro podwzgórzowo-trzykomorowe, kora obręczy, hipokamp, wyspa, zwoje podstawy, jądro półleżące prążkowane, struktury niższego pnia mózgu, a nawet móżdżek. Równocześnie dochodzi do dezaktywacji ciała migdałowatego, co prowadzi do zatracenia się w akcie miłosnym, ponieważ odpowiada ono za odczuwanie strachu i niepokoju. Poza tym wzrasta temperatura ciała oraz zmienia się próg bólu. Po namiętnej nocy budzimy się więc obolali, często podrapani i poocierani. Po prostu w trakcie seksu nie czujemy, że dywan jest szorstki, a namiętne wbijanie paznokci w skórę ją kaleczy.
- sortuj według:
-
1 -
0 -
13 -
0
14 plików
3,17 GB