• 349,8 MB
  • 1 sty 21 12:00
obrazekobrazek
Wisła Kraków - FC Basel 3:1 (1:1)
Bramki: Paweł Brożek (10) i (83), Jean Paulista (71) dla Wisły oraz Mladen Petric (9) dla FC Basel.

Wisła: Emilian Dolha - Marcin Baszczyński, Cleber, Dariusz Dudka, Michael Thwaite - Jakub Błaszczykowski (89. Adam Kokoszka), Jacob Burns, Radosław Sobolewski, Marek Zieńczuk - Piotr Brożek (64. Jean Paulista), Paweł Brożek (90+3. Patryk Małecki).

FC Basel: Louis Crayton - Reto Zanni, Daniel Majstrovic, Koji Nakata, Scott Chipperfield - Mile Sterjovski, Zdravko Kuzmanovic (82. Cristiano), Ivan Ergic, Papa Malick Ba, Delron Buckley (62. Ivan Rakitic) - Mladen Petric.

Żółte kartki: Cleber, Radosław Sobolewski, Jacob Burns - Mile Sterjovski.
Czerwona kartka - Cleber (88 min. - za drugą żółtą).

3-4 Rivaldo (73')

Wisła: Sarnat, Szymkowiak (78' M. Zając), B. Zając (78' Sunday), Głowacki, Baszczyński, Moskal, Pater, Kosowski, Żurawski, Moskalewicz, Frankowski (68' Czerwiec)

Barcelona: Bonano, Gabri, Christanval, Andersson, Sergi, Rochemback (81' Reiziger), Xavi, Luis Enrique (86' Trashorras), Kluivert, Rivaldo, Overmars (59' Cocu)

• 480,0 MB
obrazek
Wisła Kraków przegrała z F.C. Barcelona trzy do czterech w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.
Polacy niespodziewanie objęli prowadzenie w
dwudziestej drugiej minucie po golu Grzegorza Patera.
Barcelona wyrównała dziewięc minut później - bramkę z
rzutu karnego strzelił Rivaldo. Chwilę potem było już 2-1
dla Polaków, a gola ponownie zdobył Pater. Barcelona
błyskawicznie odpowiedziała drugą bramką Rivaldo. Wisła
jeszcze raz wyszła na prowadzenie po golu Tomasza
Frankowskiego. Potem bramki zdobywali już tylko
Katalończycy - Patrick Kluivert i ponownie Rivaldo.

• 349,8 MB
  • 1 sty 21 11:56
Wisła Kraków zdobyła pierwsze punkty w historii występów polskich drużyn w fazie grupowej Pucharu UEFA. ,,Biała Gwiazda" pokonała na własnym boisku FC Basel 3:1 (1:1) i nadal ma szansę na awans do 1/16 finału.
obrazek
Krakowianie rozpoczęli fatalnie spotkanie przy Reymonta. W 9. min. przy biernej postawie defensorów Wisły Mladen Petric pokonał Emiliana Dolhę. Jednak odpowiedź podopiecznych Dragomira Okuki była natychmiastowa. Po świetnej akcji Jakuba Błaszczykowskiego na strzał zdecydował się Paweł Brożek, a piłka przeleciała między nogami Louisa Craytona i wpadła do siatki.W drugiej połowiena boisku pojawił się Jean Paulista i potrzebował zaledwie siedmiu minut, by zdobyć gola. Asystą znów popisał się najlepszy na boisku Błaszczykowski, który popędził prawą stroną i wyłożył piłkę Brazylijczykowi przed pole karne. Nadbiegający Paulista uderzył technicznie, a futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od słupka. Krakowianie poszli za ciosem. W 83. min. gości dobił Paweł Brożek.
Po tym zwycięstwie wiślacy awansowali na trzecie miejsce w grupie E i by znaleźć się w 1/16 finału, muszą przynajmniej zremisować w ostatnim spotkaniu z Feyenoordem Rotterdam.

• 331,6 MB
13.12.2006 Rotterdam, stadion De Kuip
Feyenoord Rotterdam - Wisła Kraków 3-1 (2-1)

1-0 Hofs 16' 1-1 Paweł Brożek 23' 2-1 de Guzman 41' 3-1 Charisteas 67'

Kartki:obrazekGreene, Kolkka -obrazek Głowacki, Dudka, Thwaite. obrazek Dudka

Feyenoord: Timmer, Buijs, Vlaar, Bahia, Greene, Hofs (90' Derijck), Lucius, De Guzman, Kolkka (77' Vincke), Charisteas, Huysegems (64' van Hooijdonk).

Wisła: Dolha, Baszczyński, Głowacki, Dudka, Thwaite, Błaszczykowski, Burns, Sobolewski, Zieńczuk, Paulista (69 Piotr Brożek), Paweł Brożek (90' Radovanović).

Sędzia: Paolo Dondarini (Włochy) Widzów: 28 000

• 349,8 MB
  • 1 sty 21 11:55

• 1,01 GB
Film zawiera 5minutowe skróty wszystkich 30 ligowych meczy Wisły w sezonie 2007/08 z komentarzem live.

• 398,0 MB
  • 1 sty 21 11:54
obrazek
Wisła Kraków - Beitar Jerozolima 5:0 (3:0)

1:0 Mauro Cantoro 9 min
2:0 Guedes de Lima Cleber 26 min
3:0 Paweł Brożek 36 min
4:0 Junior Diaz 56 min
5:0 Andrzej Niedzielan 88 min

Żółte kartki: Paweł Brożek, Mauro Cantoro, Piotr Brożek (Wisła) - Idan Tal, Tomer Ben-Yosef, Dario Fernandez (Beitar)

Sędzia: Duarte Nuno Pereira Gomes (Portugalia)

Wisła: Mariusz Pawełek - Marcin Baszczyński, Junior Diaz, Guedes de Lima Cleber, Piotr Brożek - Wojciech Łobodziński (72 min Patryk Małecki), Radosław Sobolewski, Mauro Cantoro, Tomas Jirsak (67 min Andrzej Niedzielan), Rafał Boguski (79 Tomasz Dawidowski) - Paweł Brożek

Beitar: Tvrtko Kale - Cristian Alvarez, Tomer Ben-Yosef, Arik Benado, Yoav Ziv - Aviram Baruchian, Derek Boateng, Idan Tal, Mosze Ohaion (46 min Dario Fernandez), Michael Zandberg (46 min Barak Itzhaki) - Sebastian Abreu

• 398,2 MB
Wisła Kraków przebojem przeszła do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Biała Gwiazda, mimo wcześniejszej porażki, wysoko wygrała rewanż z Beitarem, strzelając pierwszego gola dziewięć minut po rozpoczęciu spotkania, a ostatniego trzy minuty przed jego końcem.
obrazek
Cantoro strzelił gola w dziewiątej z rzutu wolnego w róg bramki. 15 minut później Guedes de Lima Cleber skutecznie wyegzekwował karnego podyktowanego po faulu na Baszczyńskim. Pod koniec pierwszej połowy wynik podwyższył Paweł Brożek. Czwarty gol padł 12 minut po rozpoczęciu drugiej połowy, a piąty tuż przed końcem spotkania.
obrazek
Beitarowi, mimo kilku akcji ofensywnych, nie udało się zdobyć nawet honorowej bramki.

• 498,3 MB
Puchar UEFA 2002/2003 - III runda ( I mecz ) - 28 listopada 2002 - Stadion im. Henryka Reymana(Kraków)
WISŁA KRAKÓW - SCHALKE 04 GELSENKIRCHEN 1-1 (1-0)

1-0 Christian Bager Poulsen 39’ (sam.) 1-1 Lokonda "Émile" Mpenza 81'

Kartki: obrazek Kamil Kosowski , Marcin Kuźba - obrazek Tomasz Hajto , Gerald Asamoah

Wisła - Hugues - Baszczyński, Głowacki, Jop, Stolarczyk - Uche, Szymkowiak (70-Pater), Strąk, Kosowski - Kuźba, Żurawski

Schalke - Rost - Oude Kamphuis, Hajto, van Hoogdalem, Rodriguez - Asamoah, Kmetsch, Poulsen, Boehme - Sand, Mpenza (86-Hanke).

Sędzia: Geórgios Kasnaféris (Grecja) Widzów: 10 000

• 1,02 GB
  • 1 sty 21 11:53
Wisła Kraków - Blackburn Rovers 1:2 (1:0)
Bramki: Mauro Cantoro (28 min.) - Robbie Savage (56 min.), David Bentley (89 min.).

Żółte kartki: Nikola Mijailovic, Marek Zieńczuk, Mauro Cantoro - Shabani Nonda, Tugay Kerimoglu, Andre Ooijer.

Sędzia: Stefan Johannesson (Szwecja).

Widzów: 11 000.

Wisła: Emilian Dolha - Marcin Baszczyński, Ceber, Dariusz Dudka, Nikola Mijailovic - Jakub Błaszczykowski, Mauro Cantoro, Radosław Sobolewski, Marek Zieńczuk (66 min. - Piotr Brożek) - Branko Radovanovic (84 min. - Paweł Kryszałowicz), Jean Paulista;

Blackburn: Bradley Friedel - Brett Emerton, Andre Ooijer, Zurab Chizaniszwili, Lucas Neill - David Bentley, Tugay Kerimoglu, Robert Savage (87 min. - Aaron Mokoena), Morten Garnst Pedersen (74 min. - Jason Roberts) - Benedict McCarthy, Shabani Nonda.

• 1,46 GB
  • 1 sty 21 11:52
obrazek
28.09.06 Saloniki
Iraklis Saloniki - Wisła Kraków 0:2 po dogr. (0:1, 0:0)

Bramki: Nikola Mijajlovic (90 min.), Mauro Cantoro (100 min.)

Żółte kartki: Ilias Poursanidis, Garba Lawal, Konstantinos Kapetanos, Esteban Herrera - Marcin Baszczyński, Radosław Sobolewski
Sędziował Bernhard Brugger (Austria)
Widzów 13 tys.

obrazek

Iraklis: Georgios Abaris - Panagiotis Drougas, Grigorios Papazachrias, Anastosis Katsampis, Mirosław Sznaucner - Athanasios Prittas, Ilias Poursanidis, Garba Laval (53 min. - Dimitrios Mavrogenidis) - Emanuel Benito Rivas (46 min. - Konstantinos Kapetanos), Esteban Herrera, Georgios Georgiadis

Wisła: Emilian Dolha - Marcin Baszczyński (59 min. - Marek Penksa), Arkadiusz Głowacki, Cleber, Nikola Mijailovic - Jakub Błaszczykowski, Mauro Cantoro, Radosław Sobolewski, Marek Zieńczuk (79 min. - Piotr Brożek) - Paweł Brożek (59 min. - Branco Radovanovic), Jean Rodrigues Paulista.

Piłkarze Wisły Kraków pokonali po dogrywce Iraklis Saloniki 2:0 w rewanżowym meczu pierwszej rundy Pucharu UEFA i awansowali do fazy grupowej rozgrywek.

Po porażce w Krakowie 0:1 szanse wicemistrzów Polski na awans nie były zbyt duże mimo, że rywal nie był zbyt mocny. Iraklis zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli ligi greckiej, z dwoma punktami zdobytymi w pięciu meczach.
Przez ponad 90 minut meczu w Salonikach wydawało się, że kolejny polski zespół zostanie wyeliminowany przez słabego rywala. Wisła miała przewagę, lecz nie potrafiła przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy. Cud zdarzył się w doliczonym czasie gry. W 93. minucie, po rzucie wolnym wykonywanym przez Nikolę Mijailovica piłka odbiła się od obrońcy, potem od słupka i wreszcie wpadła do siatki rywali.
Wyrównanie stanu rywalizacji tak uskrzydliło podopiecznych Dragomira Okuki, że w dogrywce nie dali już czasu Iraklisowi na otrząśnięcie się z szoku. W 10. minucie Mauro Cantoro zapewnił Wiśle zwycięstwo i udział w fazie grupowej Pucharu UEFA.

• 592,0 MB

• 572,0 MB
  • 1 sty 21 11:50
28.09.2000; Kraków:
Wisła Kraków - Real Saragossa 4:1 (4:1, 0:1), po dogr., rz.k. 4:3

0:1 - Baszczyński (6. - s.), 1:1 - Iheanacho (51.), 2:1 - Frankowski (55.), 3:1 - Moskal (61.), 4:1 - Frankowski (88.).

Seria rzutów karnych:
Żurawski (gol), Aragon (gol), M. Zając (gol), Acuna (gol), Głowacki (gol), Juanele (obroniony), Baszczczyński (obroniony), Yordi (gol), Frankowski (gol), Jose Ignacio (przestrzelony).

Wisła Kraków: Sarnat - Baszczyński, Głowacki, Moskal, M.Zając - Żurawski, Czerwiec (46' Niciński), Kulawik (46' Sosin), Kosowski - Frankowski, Moskalewicz (46' Iheanacho)

Real Saragossa: Juanmi - Pablo, Aguado, Paco, Lanna - Acuna, Garitano, Juanele, Aragon - Vales, Paternac.

Zagrali także: Yordi, Jose Ignacio.

Żółte kartki: Kulawik (Wisła) oraz Vales, Aragon, Pablo, Jose Ignacio (Saragossa).

Widzów: 7000.