Przyprawy do kazdej potrawy.pdf
Zeeb / Kuchnia-Przepisy / Przyprawy do kazdej potrawy.pdf
Inne foldery z plikami do pobrania
-
♦Wygaszacze Aquarium - ( Różne ) -
4.ZIOŁOLECZNICTWO -
Białystok -centrum VIII 44 -
Cukrzyca -
ćwiczenia na kręgosłup -
Domowe kuracje -
Encyklopedia Katolicka -
HAKER -
Jagodne -
Kto nas oszukuje -
Lekarstwo na raka(dr Ashkar G) -
Mapy batymetryczne Pojezierze Ełckie -
Mapy jezior -
Nadzieja -
Oczy -
Od 101-110 -
Od 111-120 -
Od 11-20 -
Od 21-30 -
Od 31-40 -
od 41-50 -
Od 51-60 -
od 61-70 -
Od 71-80 -
Od 81-90 -
Od 91-100 -
Odtruwanie -
Polskie aplikacja (Android -
PORADY BABUNI -
Porno biznes naga prawda -
Prawo Jazdy 2011 - Gazeta Prawna -
PROGRAMY-Android -
Proroctwa i przepowiednie różnych mędrców -
Przedziwne Opowieści o UFO -
Rożne ksiażki o zdrowiu -
Szczeciński Pokaz Zbyszka Milewskiego -
Tapety wędkarskie -
Tasmy Oleksego -
UFO i paleoastronautyka -
UFO na księżycu (bazy, ruiny oraz UFO) -
Warmińsko-Mazurskie -
Wędkarski Świat -
Wędkarskie przygody -
Wędkarstwo Moje Hobby -
Wędkarz Polski -
Wielkie Jeziora Mazurskie - południe -
Wielkie Jeziora Mazurskie - północ -
Windows -
Z wędką nad wodę -
Zioła i witaminy
Inne pliki do pobrania z tego chomika
Odchudzająca książka kucharska to nie tylko profesjonalny i nowoczesny poradnik kulinarny, ale przede wszystkim przewodnik dla tych, którym nie udało się dotychczas odzyskać idealnej sylwetki i pełnego zdrowia.
Zamiast tradycyjnych posiłków wybieraj przedstawione w tej książce dania składające się z najcenniejszych produktów diety strukturalnej. Dostarczając minimalnej liczby kalorii, zapewniają one maksymalne dostępne dawki składników odżywczych i substancji przyśpieszających przemianę materii. Schudnij bez uczucia głodu, ciesząc się energią i doskonałym samopoczuciem.
Program zawiera ponad 1000 przepisów pogrupowanych w 67 kategoriach. Dzięki rozbudowanej funkcji wyszukiwania, z łatwością znajdziesz każdy z nich.
Przepisy kucharskie pozwalają na wybranie przepisu i zapisanie go na dysku, wysłanie pocztą e-mail lub wydrukowanie.
Składniki:
Czas przyrządzania - 30 minut.
60 g bazylii
1 ząbek czosnku
2 łyżeczki orzeszków pinii (pinoli)
20 g tartego owczego sera pecorino
40 g tartego parmezanu
10 łyżek oliwy z oliwek o łagodnym smaku
sól
Do marmurowego moździerza włożyć bazylię i sól i rozetrzeć je drewnianym tłuczkiem. Następnie dodać orzeszków pinii, wszystkie składniki dokładnie rozetrzeć i wymieszać. Do moździerza dokładać po łyżce oba rodzaje serów, cały czas mieszając. Gdy masa będzie gładka i jednolita, cieniutką strużką rozcieńczać ją oliwą, nie przerywając mieszania. Otrzymamy sos o konsystencji gęstej śmietany. Wszystkie składniki można również zmiksować. Jeśli tak przygotowanym sosem będziemy przyprawiać kluseczki trenette lub trofie, należy je podawać z fasolką szparagową i gotowanymi ziemniakami krojonymi w słupki. Ziemniaki należy ugotować w wodzie, w której gotował się makaron.
Składniki:
50 dkg świeżych grzybów
3 dkg cebuli
3dkg masła
Podprawa:
4 dkg mąki
25 dkg śmietany
sól
pieprz
Grzyby oczyścić z piasku, jeśli trzeba, szybko opłukać, drobno posiekać; cebulę posiekać, dodać do grzybów. Grzyby zalać szklanką wody, dodać masło i powoli ugotować na silnym ogniu pod przykryciem; gdy grzyby są miękkie a odparowane, trochę je podsmażyć i zrumienić, uważając, aby się nie przypaliły. Śmietanę wymieszać z mąką na gładką masę, wlać do miękkich grzybów, mieszając zagotować, dodać trochę wody, odstawić. Do podprawionych grzybów dodać sól i pieprz do smaku, zagotować, zaraz podawać. Sosu tego używać do klusek, sypkiej kaszy, ziemniaków. Sos nie powinien długo stać w cieple, gdyż grzyby łatwo się psują, nawet po ugotowaniu, i wtedy mogą być przyczyną ciężkiego zatrucia.
Składniki:
5 łyżek sosu sojowego
1 łyżka oleju sezamowego lub sojowego
2 /łyżki odtłuszczonego wywaru z kurczaka
1/2 łyżeczki glutasoli lub sól do smaku
Składniki wymieszać, polać pokrojonego kurczaka przed podaniem.
Składniki:
1 1/2 łyżki masła,
1 1/2 łyżki mąki,
1 szklanka mleka,
2 żółtka,
sól, pieprz,
4 dag ostrego, startego żółtego sera,
sok z cytryny,
gałka muszkatołowa.
Sposób przygotowania:
Na patelni rozpuszczamy masło, dodajemy mąkę, zasmażamy nie rumieniąc. Do zasmażki dodajemy mleko i gotujemy. Do ubitych żółtek powoli wlewamy sos ciągle mieszając, żeby się nie zważył. Następnie dodajemy resztę składników i podgrzewamy (ale już nie pozwalamy, żeby się zagotował).
Składniki:
2 żółtka
1/4 I oleju lub oliwy z oliwek
1 czubata łyżeczka musztardy
sól
sok z cytryny
Sposób wykonania:
Żółtko wymieszać z musztardą i solą. Powoli wlewać olej (powinien mieć temperaturę pokojową). Majonez ubijać nożem miksera (tzw. blenderem) lub ubijaczką do piany. Gotowy doprawić sokiem z cytryny i solą. Aby uzyskać majonez gęściejszy, np. do dekoracji, należy dodać więcej oleju lub oliwy. Gotowy majonez można rozrzedzić sokiem z cytryny lub białym wytrawnym winem (np. wermutem).
Do jednego żółtka można dodać maksymalnie 200 ml oleju.
Składniki:
1,5 kg cielęciny bez kości
2 ząbki czosnku
12 dag tłuszczu (margaryny lub smalcu)
sól do smaku
Mięso obwiązać mocną nicią jak baleron, obsmażyć na rozgrzanym w szybkowarze tłuszczu, natrzeć roztartym z solą czosnkiem. Wlać 0,5 szklanki wody, zamknąć szybkowar i ogrzewać 40 minut od momentu przekroczenia progu ciśnienia wewnętrznego.
Uwaga:
Taką cielęcinę można przez kilka dni podawać na obiady pod różną postacią, np. w formie obsmażanych w naleśnikowym cieście plastrów, krojoną w kostkę podawaną w ostrym sosie itp

Pobierz