Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
PTKr
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta Polskie Towarzystwo Kreacjonistyczne

widziany: dzisiaj o 21:24

dodatkowe uprawnienia
 • pliki muzyczne
  8
 • pliki wideo
  12
 • obrazy
  15
 • dokumenty
  201

237 plików
525,2 MB

Wstąp do Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego!

Polskie Towarzystwo Kreacjonistyczne powstało w 1993 roku, obchodzi więc w tym roku 25-lecie swego powstania. Wydajemy czasopismo Problemy Genezy oraz utrzymujemy stronę internetową (aktualnie w przebudowie).

Członek Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego sam ustala wysokość swojej składki członkowskiej oraz termin wysłania jej na konto Towarzystwa. Zachęcamy do utworzenia na swoim elektronicznym koncie bankowym parozłotowego (2, 3, 5 zł... itp.) regularnego comiesięcznego przelewu na rzecz PTKr. Taka suma jest niedostrzegalna w miesięcznym budżecie, ale będzie stanowiła podstawę dla funkcjonowania Towarzystwa.

nr konta: 46 1870 1045 2078 1232 8493 0002

Chęć przystąpienia do PTKr możesz wyrazić wysyłając maila do miepaj@wp.pl lub wypełniając deklarację członkowską (kliknij) na stronie Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego.
 • 35 KB
 • 2 cze 11 6:22
http://apologetyka.com/ptkr/Members/admin/news/prostsze-poczatki-zycia
"Prostsze początki życia, Robert Shaphiro Nagłe pojawienie się dużych samokopiujących się
cząsteczek, takich jak RNA, jest niemal niemożliwe. Życie powstało raczej jako sieć wzajemnie
oddziałującychmałych cząsteczek, sterowana przepływem energi".
(„Prostsze początki życia”, Świat Nauki, 7 (2007))
Koncepcję "Najpierw metabolizm" zaproponował Robert Shapiro, gdyż uznał,
że cząsteczki złożone z RNA są tak skomplikowane iż jest nieprawdopodobne, żeby
od nich zaczęło się życie (należy przyznać , że pomysł ten świtał już innym w głowach)
! I nie ma się tutaj nad nią co rozwodzić, gdyż zawiera się ona w kilku kolorowych rysuneczkach
bliżej niezidentyfikowanych obiektów i liter. MIHAEL BEHE odpowiednio podsumował taką quasi-naukową bajkową "argumentację", więc pozostaje mi go zacytować i pozostawić wszystko bez komentarza (trochę więcej o tym pomyśle jest w opracowaniu "Abiogeneza-Sławek ('Abiogeneza w prawdziwym zwierciadle')".
Chodzi o gierkę słowną , którą usiłuje się zastąpić prawdziwy model naukowy.
Nazwałem ją : "A i B siadło na trąbie". Owa gra słowek polega na czczych dywagacjach typu;
Żeby mógł powstać uład A>B>C>D , to musiał najpierw istnieć A-B , pózniej do tego
A-B musiał dokoptować element C ,który początkowo dawał niewielkie
usprawnienie PIERWOTNEJ funkcji układu A-B , a następnie stał się całkowicie
niezbędny, aż układ AB całkowicie zmienił PIERWOTNĄ funkcję i zaczął pełnić
NOWĄ funkcje stając się nierozerwalnym układemA-B-C . l tak dalej, i tak
dalej.... Behe na ten temat napisał :
"Faktem jest , że nikt w miejsca wyimaginowanych liter nie wstawia
prawdziwych nazw chemicznychA->B->C->D . We wspomnianych wyżej
podręcznikach, owych komiksowych "wyjaśnień" nie rozwija się dalej,
mimo, iż książki te wykorzystuje się do nauczania doktorantów, którzy
z łatwością mogliby zrozumieć szczegółowe wyjaśnienia..." "
'Czarna skrzynka Darwina' str; 135
 • 31 KB
 • 2 cze 11 6:20
Pierwszą hipotezą po Oparinie/Millerze , która zakładała proste początki życia była
hipoteza "Najpierw replikator" i wywodziła się z 'hipotezy' "Ze Świata RNA".
Hipotezę tą zaproponowano po odkryciu rybozymów (zdolnych do klatalizy RNA-
enzymów). W dalszej części (idąc w dół) udowodniłem , że prawdziwie zrozumiana
nauka nie pozostawia na tej bajeczce suchej nitki.
 • 6 KB
 • 31 maj 11 16:32
Technika PCR (Łańcuchowej Reakcji Polimerazy http://skroc.pl/5a33 http://skroc.pl/6c7f ) została przeze mnie opisana w opracowaniu "Abiogeneza-Sławek ('Abiogezeza w prawdziwym zwierciadle')". Ponadto w sieci dostępnych jest mnóstwo stron opisujących tą powszechnie znaną metodę biotechnologiczną. Jak wcześniej napisałem ewolucjoniści idąc o całą, niezasypaną faktami , przepaść dalej w swoich "modelowaniach teoretycznych" dotyczacych kwestii SAMOdziejnego powstania życia, postulują etap, w którym istnieje bliżej niezidentyfikowany enzym (istnieje on w marzeniach zwolenników SAMOdziejstwa, jak i na rysuneczkach i filmikach "edukacyjnych" serwowanych przez nich) , który w bliżej niezidetyfikowany sposób byłby zdolny robić replikację na matrycy łańcucha rybo-nukleinowego, na podobieństwo współczesnej replikacji DNA czy RNA. A własciwie na podobieństwo replikacji DNA (in vitro) uzyskiwanej w technice PCR. Od razu przejdę do rzeczy : do SKUTECZNEJ/WYDAJNEJ replikacji jakiegokolwiek materiału genetycznego (czy to będzie DNA czy RNA http://skroc.pl/7286 ) NIEZBĘDNY jest odpowiedni, bardzo złożony, enzym. Polimeraza DNA, lub Polimeraza RNA. Enzymy te należy widzieć nie jako złozonych z czteronukleotydowego łańcucha rybonukleotodów, lub kilku takich łańcuchów pozwijanych w rybozym, ale jako swoiste (białkowe)maszynki molekularne , które są zdolne do wiązania do odpowiednich domen wysokoenergetycznych nukleotydów i będąc napedzane przez ich hydrolizę są one w stanie przesuwać się wzdłuż matrycy będącej łańcuchem polinukleotydowym i rozpoznając odpowiednie zasady azotowe komplementarnie do nich dobudowywać odpowiednie (A-T, C-G) nukleotydy. Takich złożonych enzymów nie mogło być na poczatku (zakładanej) ewolucji życia i co do tego nie ma żadnych uzasadnionych wątpliwości ! Poza tym te molekularne 'maszynki' występujące u współczesnych najprostszych organizmów, służące do replikacji, zależne są od innych enzymów. Bez wnikania w szczegóły, ponieważ zostało to szeroko omówione w opracowaniu "Abiogeneza-Sławek ('Abiogeneza w prawdziwym zwierciadle'), wspomnę tylko , że żywa komórka sama produkuje odpowiednie wysokoenergetyczne nukleotydy wykorzystywane przez polimerazy do replikacji. Natomiast w technice PCR dodaje się gotowe nukleotydy (ponieważ nukleotydy , jak i same polimerazy [replikazy] używane w tym procesie są wyizolowane z żywych komórek).
 • 57 KB
 • 31 maj 11 16:29
Enzym ten to istna miniaturka precyzyjnej maszynki zaawansowanej technologicznie. Skałada się on z kilkusen precyzyjnie poukładanych aminokwasów (z 20 Lewoskrętnych ich rodzajów), co daje mu bardzo duże własciwości, a co za tym idzie możliwości enzymatyczne (m.in.replikazy). Takiego enzymu nie mogło być na początku (zakładanej) ewolucji prebiotycznej.
Zdawał sobie z tego sprawę nieżyjący już biolog ewolucyjny J.M.Smith czemu wyraz dał w swojej książce (dostępnej rónież w Polsce) "Tajemnice przełómów w ewolucji". W której to pozycji omawia m.in. zagadnienie SAMOistnego pochodzenia życia. Jak widać niektórzy badacze i zwolennicy SAMOdziejstwa nie są na tyle skrupulatni.
Nauka nie zna SAMOdziejnego sposobu ewoluowania tak precyzyjnych i złożonych maszynek molekularnych !
 • 22 KB
 • 31 maj 11 16:20
Rybozymy (enzymy złożone z RNA) mają bardzo słabe właściwości katalityczne (biochemiczne). Te ich małe możliwości wykluczają je skutecznie z kandydatów do pełnienia takich funkcji, jak prowadzenie skutecznej replikacji na wzór białkowych enzymów, takich jak Poliemerazy DNA (czy Polimerazy RNA). FAKTY powyższe są dobrze potwiedzone wieloma badaniami nad rybozymami. Najważniejsze z tych badań opisano w opracowaniu : "Abiogeneza-Sławek ('Abiogezeza w prawdziwym zwierciadle')". Rybozymy składają się tylko z czterech różnych nukleotydów (A ,G, U,C) w przeciwnieństwie do białek, które składają się z 20 róznych L-aminokwasów. Same te fakty WYRAZNIE pokazują , że biochemiczna rola kwasów nukleinowych w żywym organizmie jest wyraznie określona i ograniczona. Innymi słowy : wszelkie zapewnienia iż mógł w przeszłości istnieć rybo-organizm (żywa komórka [replikator], której funkcje życiowe oparte były na samym tylko RNA), który ponadto byłby prekursorem (protobiontem) współczesnych żywych komórek, śmiało między bajki można włożyć !
Prace nad rybozymami WYRAZNIE pokazały ich szczyt możliwości biochemicznych. Uzasadniłem ten fakt w poprzednim komentarzu, w którym to omawiałem doświadczenie z 'replikującymi się' rybozymami.
 • 6 KB
 • 31 maj 11 15:48
Porównajmy polimerazę DNA do najbardziej złożonego (zaprojektowanego w całosci przez inteligentnego człowieka) rybozymu zdolnego do cyklicznej replikacji na zasadzie komplemetnarnego parowania takich samych podjednostek. Na zamieszczonej ilustracji widzimy schemat obrazujacy dwa takie połączone rybozymy. Każdy z nich składa się z czterech rodzajów nukleotydów [każdy z kilkudziesięciu]. Jak to się ma do biomolekularnej 'maszynki', jaką jest białkowa replikaza złożona z kilkuset L-aminokwasów (20 ich rodzajów) ? Z resztą konstruktorzy tych rybozymów przyznają , że są one i tak zbyt bardzo złożone, żeby móc SAMOistnie powstać w (rybo)racemacie na pierwotnej ziemi.
(doświadczenie to szeroko opisano w opracowaniu "Abiogeneza-Sławek ('Abiogeneza w prawdziwym zwierciadle')". Wykazano w tym opracowaniu (co z resztą [z ciężkim sercem] przyznali poniekąd sami eksperymentatorzy), że i tego typu 'replikacji' nie można żadną miarą traktować jako choćby przypominającej kandydata na prekursora replikacji , jaką obserwujemy we współczesnych żywych komórkach. Dyskusja we wspomnianym opracowaniu dotyczy doświadczenia opisanego przez jego autorów. Można o tym poczytać tutaj :
http://www.sciencemag.org/content/323/5918/1229.abstract Tracey A. Lincoln , Gerald F. Joyce
"Self-Sustained Replication of an RNA Enzyme"
 • 20 KB
 • 31 maj 11 15:19
Dla wyrobienia sobie jeszcze lepszego poglądu proszę porówniać ten rybozym z transferowym RNA (tRNA), który to kwas nukleinowy jest niezbędny dla procesu syntezy białek (dostarcza odpowiednie aminokwasy do rybosomu).
 • 8,5 MB
 • 31 maj 11 15:10
Na tym filmiku zilustrowano przebieg reakcji PCR. Cykliczne podnoszenie się i obniżanie temteratury (o tym było więcej w poprzednim wpisie) w środowisku reakcyjnym zilustrowano termomenrem w lewym górmym rogu ekranu. Sama grafika bardzo się kojarzy z filmikami dotyczącymi osobistych fantazji Jacka Szostaka. Zwłaszcza tej części jego twórczości , która dotyczy wyimaginowanego etapu w ewolucji żywej komórki, który obrazuje "wyewoluowanie" enzymatycznego typu replikacji. No cóż SAMoistne procesy przyrodnicze nie są w stanie wyprodukować niezgodnych z prawami samej przyrody procesów. Widać jednak fantazja niektórych uczonych, wsparta nowoczesnymi metodami grafiki komputerowej, może czynić cuda !:-).
 • 6,1 MB
 • 31 maj 11 14:36
Aby skutecznie przeprowadzić proces PCR (amplifikacje) odpowiednią mieszaninę reakcyjną należy umieścić w specjalnie zaprojektowanym urządzeniu. Jest nim tzw. : termocykler (amplifikator). Urządzenie to na przemian obniża i podnosi temperaturę w środowisku reakcyjnym , co umożliwia rozdzielanie się zsyntetyzowanych i połączonych komplementarnie łańcuchów DNA. Rozdzielenie się tych łańcuchów umożliwia ponadto ponowne przyłączenie się do każdego z nich polimerazy DNA, co pozwala na wykładniczy wzrost syntetryzowanych cząsteczek DNA. Proces może trawać aż do wyczerpania zasobów, to znaczy wysokoenergetycznych nukleotydów. Na filmiku cykliczne zmiany temperatury obrazują zmiany kolorów na ekranie. Jack Szostak w swoich wyimaginowanych rozważaniach na temat początków życia, początkowej postaci replikacji upatrywał właśnie w komplementarnym łączeniu się nukleotydów , lub całych łańcuchów nukleotydowych. "Termocyklerem" ułatwiającym rozdzielenie się dwóch koplementarnych łańcuchów i (spontaniczne) przyłączenie się nowych nukleotydów (do wolnej matrycy) miały być zmienne pory dobowe. To znaczy naprzemienne ocieplanie się otoczenia i oziębianie. Taki typ "skutecznej replikacji" (której Szostak nawet nie zaobserwował w swoich eksperymentach z pęcherzykami ! ) mógł przypominać-zdaniem Jacka Szostaka-proto-replikację , która doprowadziła do wyewoluowania replikacji enzymatycznej. Czy znając realia biologiczne towarzyszące prawdziwej replikacji DNA, w prawdziwych żywych komórkach, nie czujemy że takie zapewnienia nie mają nic wspólnego z poważną nauką , ale za to bardzo dużo z dobrym blefowaniem !?
 • 13,3 MB
 • 31 maj 11 14:16
Filmik pokazuje jak biotechnolog przygotowuje proces PCR. Jest to proces od początku do końca inteligentnie zaprojektowany i nadzorowany, a do jego przeprowadzenia niezbędne są wyszukane narzędzia molekularne i urzadzenia techniczne. Bez udziału inteligetnego człowieka (poza środowiskiem komórki) ten proces (replikacja in vitro) nigdy by nie mógł zajść.
 • 18,6 MB
 • 31 maj 11 12:03
Zanim przejdziemy do ostatniego etapu rozważań zaprezentuję jeszcze jeden filmik. Jest do szczegółówe (z polskimi napisami) objaśnienie poglądów opartych na doświadczeniach Jacka Szostaka. Po sprowadzeniu pogladów zwolenników inteligentnego projektu żywej komórki do karykaturalnej postaci (resztę wywodu można zamknąć w stwierdzeniu : 'ZYCIE POWSTAŁO STOPNIOWO') autor przechodzi do rzeczy. Opisuje i ilustruje doświadczenia Jacka Szostaka nadając im status jakiego one nie mają. W sposób nieuprawniony używa przy tym określeń funkcjonujących w naukowym opisie żywej komórki. Np. genetyczne śmieci , które spontanicznie 'wyłapują' wspomniane we wczesniejszym wpisie pęcherzyki z eksperymentu Jacka Szostaka nazywa on : "MATERIAŁEM GENETYCZNYM". Natomiast spontaniczne rozpadanie się tych pęcherzyków na kilka mniejszych okręśla : "PROTO-PODZIAŁAMI KOMÓRKOWYMI". Nie będę się tutaj rozwodził nad zasadnością tych określeń , ponieważ szeroko to omówiłem w opracowaniu "Abiogeneza-Sławek ('Abiogeneza w prawdziwym zwierciadle'). Innymi słowy dowiedziono tam , że ani tego : "materiału genetycznego" , ani tych : "proto-podziałów komórkowych" nie można traktować jako prekursorów prawdziwych procesów komórkowych (ani nawet w jakimś sensie je przypominających !). Zaprzeczanie tym faktom przez człowieka uzbrojonego w wiedzę z dziedziny biologii molekularnej; jest po prostu nazwyczajniejszym świadomym wprowadzaniem w błąd ! Na koniec autor napisał o hipotetycznym enzymie (mitycznej rybo-replikazie) , który na pewnym etapie ewolucji żywej komórki miał robić replikację na podobieństwo komórek współczesnych. Ale o tym już przy omawianiu techniki PCR.
 • 20,7 MB
 • 31 maj 11 8:54
Pierwszy filmik-to prezentacja poglądów opartych na przekonaniu o prawdziwości zjawiska abiogenezy i ich krytyka. Drugi to prymitywna propagandówka wyprodukowana przez zwolennika SAModziejstwa.
Po opublikowaniu doświadczeń Jacka Szostaka i nadaniu tym doświadczeniom statusu , którego one NIGDY nie posiadały wielu zwoleników poglądu SAModziejnego (przypadkowego) pochodzenia pierwszej żywej komórki zamieściło w sieci wiele (wręcz szyderczych) materiałów mających na celu zdyskredytowanie oczywistych wniosków dotyczących inteligentnego zaprojektowania żywej komórki. Zamieszczam tutaj trochę materiałów na ten temat przede wszystkim po to , żeby każdy nainteresowany (i nie zapoznany z rzeczywistością biologiczną) mógł zostać gruntownie zapoznany z tymi bajeczkami. Jestem przekonany , że tego rodzaju gruntowna wiedza w konfrontacji z faktyczną wiedzą dotyczącą biologii żywej komórki pozwoli każdemu uczciwemu człowiekowi wyrobić sobie obiektywny pogląd na tematy związane z biogenezą. Pragnę ponadto przypomnieć , że wszelkie hipotezy dotyczące abiogenezy zostały opisane szczegółówo w opracowaniu: "Abiogeneza -Sławek ('Abiogeneza w prawdziwym zwierciadle')", natomiast najważniejsze procesy biochemiczne umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie żywej komórce w miarę szczegółowo opisano w opracowaniu: "Wielki projekt życia". (napisy w prezentowanych filmikach są w jezyku polskim).
 • 8,9 MB
 • 31 maj 11 8:04
Ten filmik to sprytna preparacja faktów z mitami. Na początku informuje on o prawdziwych procesach komórkowych , a następnie autor filmiku, opierając swoją argumentację głównie na doświadczeniach Jacka Szostaka, sugeruje iż (opisane przeze mnie wcześniej) 'zbieranie' przez spontanicznie powstające pęcherzyki tłuszczowe molekularnych śmieci mogło dać początek prymitywnej replikacji i w końcu doprowadzić do takiego typu replikacji , jaka występuje w prawdziwych żywych komórkach. Autor (idąc w ślady Jacka Szostaka-choć nie pozostaje już tak ostrożny i dwuznaczny w swoich sformułowaniach) opisuje jakąś wyimaginowaną sekwencję zdarzeń , w której uczestniczy jakiś wyimaginowany enzym (rybozym), który mógł powodować 'proto-replikację' na wzór replikacji odbywającej się we współczesnych żywych komórkach , gdzie taki bardzo złożony enzym (którego nie mogło być na samym początku zakładanego procesu abiogenezy) replikował 'proto-materiał genetyczny' złozony z RNA. Miało się to dziać na podobieństwo przeprowadzanej in vitro (szczegółówo zaplanowanej z użyciem gotowych składników żywej komórki) Reakcji Łańcuchowej Polimerazy (PCR). Technika ta została omówiona w opracowaniu "Abiogeneza -Sławek ('Abiogeneza w prawdziwym zwierciadle') i postanowiłem dodatkowo zamieścić tutaj dwa filmiki poglądowe (z krótkim opisem) dotyczące tego narzędzia biotechnologicznego.
Poza tym w tym bajkowym filmiku autor usiłuje "wyjaśnić" ewolucję rybosomów i samej translacji. Nieprzebyte problemy związane z przekonaniem o ewolucji rybosomów (choć autor filmiku nie widzi tutaj żadnych problemów) opisałem w opracowaniu "Wielki projekt życia". Każdy , kto zapozna się z tym materiałem szybko uświadomi sobie bajkowatość argumentów zawartych w tego typu filmikach. Napisałem "bajkowatość" , ponieważ tego typu wprowadzające w błąd bajeczki powstają w całkowitym oderwaniu od rzeczywistości biochemicznej.
 • 25,9 MB
 • 31 maj 11 1:33
Filmik ten prezentuje bajkową (modną wśród zwolenników PSEUDOnaukowego przekonania o udziale SAMOdziejstwa w powstawaniu molekularnych obiektów 'mających wszystkie cechy zaawansowanych technicznie urzadzeń inteligentnie zaprojektowanych') historyjkę o pochodzeniu życia; zaprezentowaną przez genetyka (i laureata Nagrody Nobla za badania nad telomerami) Jacka Szostaka. W opracowaniu "Abiogeneza-Sławek ('Abiogeneza w prawdziwym zwierciadle')"- dokładnie opisano status jego doświadczeń (jak i wszystkich innych dotychczasowych [podstawowych] doświadczeń i rozważań w tej dziedzinie) oraz wykazano, że wnioski jakie wyciągnięto z tego doświadczenia nie są w żadnym wypadku adekwatne do tego , co dzieje się w prawdziwych żywych komórkach. A już absolutnie nie dają uczonym najmniejszej wskazówki rzucajacej choćby cień wyjaśnienia na to, w jaki spoób życie mogło powstać inaczej niż za pośrednictwem inteligetnego projektu. Tak prawdę mówiąc, to taką "ewolucję", przeprowadzeniem jakiej chlubi się zespół Jacka Szostaka, możemy obserwować w niedzielnym rosole, gdy mniejsze pęcherzyki tłuszczu łączą się w większe, a następnie te większe pęchrzerzyki rozpadają się na kilka mniejszych. Fragmenty RNA (i innych genetycznych śmieci dodanych do roztworu z pęcherzykami [w doświadczeniu Jacka Szostaka]), które przenikały do wnętrza pęchrzerzyków (co widać na filmie), a następnie, po tym jak opisane większe pęcherzyki rozpadały się na mniejsze pęcherzyki, część tych bio-monomerów spontanicznie (nierównomiernie) rozdzielała się do "potomnych" pecherzyków. Jack Szostak, oraz inni zwolennicy mitu SAMOdziejstwa, wmówili światu , że podobny proces mógł zapoczątkować prawdziwą replikację i podział prawdziwej żywej komórki (no cóż: 'na bezrybiu i rak ryba') ! Status tego doświadczenia (podobne już były przeprowadzane wczesniej) niczym nie różni się od eksperymentów Stanleya Millera, o których znana biolog Lynn Margulis napisała : "„Najprostsza bakteria o wiele bardziej przypomina ludzi niż mieszaninę związków chemicznych, otrzymaną przez Stanleya Millera, gdyż ma już owe właściwości (biochemicznego) systemu. Toteż mniejsza odległość dzieli bakterię od człowieka niż ową mieszaninę aminokwasów od bakterii”.
W dodaku filmik nie pokazuje jedynie prawdy dotyczącej samego doświadczenia. Pod koniec wyobraznia animatora była posunięta do tego stopnia , że narysował (całkowicie w oderwaniu od rzeczywistości biologicznej-niewątpliwie pod dyktando autorów doświadczenia) "proto-replikację" na wzór replikacji, jaka się odbywa (in vitro) w technice PCR (w opracowaniu "Abiogeneza-Sławek" zostało to szeroko omówione). Sugerowanie laikom że coś takiego mogło być możliwe (taki etap w zakładanej ewolucji prebiotycznej) i mogło się wywodzić (mieć w tym procesie prekursora) z tego spontanicznego podziału śmieci pomiędzy "potomne" pęcherzyki, to wmawianie laikom , że CZARNE jest BIAŁYM ! Dodatkowo zamieszczam kilka wybranych filmików (niestety, jak ten, w języku angielskim), które ilustrują procesy w prawdziwych żywych komórkach. Są to oczywiście uproszczone animacje , ale i tak potrafią wyrobić właściwy pogląd.
 • 10,3 MB
 • 31 maj 11 0:28
 • 14,0 MB
 • 30 maj 11 19:11
Dodaje nowy świetny filmik (angielski narrator). Daje on poglądowy obraz komplikacji witki bakteryjnej. Wcześniej zamieściłem kilka zdjęć z tego obrazu , które ukazują sekwencje w powstawaniu witki bakteryjnej, podczas jej syntetyzowania w organizmie bakterii. Teraz macie okazję zobaczyć to wszystko w ruchu. Oczywiście filmik nie oddaje całej złożoności tego organu (w tym celu należałoby nakręcić chyba serial odcinkowy) oraz procesów związanych z jego molekularnym monażem. Ale już sama ta animajcja pozwala wyrobić sobie pewne zdanie o tym fenomenie ! Pod spodem (dla kontrastu) zamieszczam ilustrację Aparatu sekrecyjnego typu III (służącego bakterii do infekowania eukariontów). Ta rotacyjna pompa służąca bakterii za strzykawkę zdaniem neodarwinistów jest prekursorem ewolucyjnym o wiele bardziej złożonej witki bakteryjnej.
O bezpodstawności takich przekonań napisali już p. Michał Ostrowki w swoim artykule : "Marzenie nanotechnologów: silnik protonowy bakterii Escherichia coli" http://www.creationism.org.pl/artykuly/MOstrowski2 . Czy p. Dariusz Sagan w artykule: " Ewaluacja ewolucjonistycznych rozwiązań problemu nieredukowalnej złożoności" http://minds.pl/Filozofia-ORF/Ewaluacja-ewolucjonistycznych-rozwiazan-problemu-nieredukowalnej-zlozonosci.html Ja, jak już wspomniałem w jednym z wcześniejszych wpisów , w niedalekiej przyszłości mam w planach zamieścić tutaj tekst podający więcej (technicznych) szczegółów, które stanowczo przeczą tej bajkowej opowieści.
 • 51 KB
 • 30 maj 11 18:32
 • 13 KB
 • 22 maj 11 22:21
 • 102 KB
 • 22 maj 11 22:17
Na dwóch kolejnych ilustracjach zamieszczam modele witki bakteryjnej. Niektórzy twierdzą , że organ ten mógł wyewoluować z prostszego aparatu sekrecyjnego, który i tak jest nieredukowalnie złożony (podobnego do pąpy jonowej ATP-azy. Temat możliwości ewolucji pąpy jonowej ATP-azy omówiono szerzej w opracowaniu 'Wielki projekt zycia'). Niebawem ukaże się osobny tekst, który będzie stanowił polemikę z modelami usiłującymi rzucić światło na ewolucję tej struktury (witki bakteryjnej). Jeden z czołowych przeciwników koncepcji nieredukowalnej złożoności Bruce Weber powiedział :

www.nauka-a-religia.uz.zgora.pl/index.php?action=tekst&id=89

"Należy przyznać, że przedstawienie tego, w jaki sposób aktualne dane biologii molekularnej sugerują procesy duplikacji
genu, tasowania domen i eksonów oraz ewolucji dywergentnej nie wyjaśnia, jak niekompletne systemy zyskują przewagę selekcyjną. Obecnie jesteśmy jednak na etapie gromadzenia wystarczającej ilości danych na podstawie sekwencji DNA i trójwymiarowych struktur białek, by w niedalekiej przyszłości przeprowadzać liczne testy przypuszczalnych
wyjaśnień ewolucyjnych, co do których można by się spodziewać, że nie będą „takimi sobie bajeczkami."

Ostatnie słowa Webera, obietnica nawołująca do optymizmu w prawdziwość hipotez SAMOdziejstwa, opierają się na dwóch błędach logicznych ["Argument to the future"- 'Błąd ten popełnia się, gdy się twierdzi, że coś w przyszłości uda się wykazać, choć teraz jest to niemożliwe'. "Hypothesis contrary to fact"-Błąd tego typu powstaje wtedy, gdy ktoś argumentuje na podstawie tego, że coś mogło się zdarzyć, choć jednocześnie nic nie wskazuje na to, że tak się zdarzyło, lub nawet coś temu przeczy.'].

Przy okazji Weber potwierdza prawdę , którą ogłosił już światu Michael Behe, biochemik i propagator nieredukowaniej złożoności różnych układów biochemicznych. Neodawiniści jednak powszechnie głoszą , że wnioskowanie o nieredukowalnej złożoności tych układów zostało podważone, a sam Michael Behe skompromitowany ! Więc uznałem , że należy sporządzić szersze opracowanie i merytorycznie wykazać , że takie twierdzenia nie opierają się na nieprawdzie.

 • 3,5 MB
 • 22 maj 11 21:52
Filmik (animacja): pokazuje złożoność procesu replikacji DNA w żywej komórce. Taki proces jest już obecny u najprostszych oraganizmów żywych. Nauka nie zna SAMOdziejnego sposobu powstawania tych zaawansowanych technicznie urządzeń molekularnych. Więcej na temat kompleksu replikacyjnego oraz hipotez dotyczących ewolucji prebiotycznej (chemicznej) można znalezć w opracowaniu 'Abiogeneza-Sławek' ('Abiogeneza w prawdziwym zwierciadle').
 • 2,5 MB
 • 22 maj 11 21:35
Zamieszczam kilka ilustracji oraz dwa filmiki , które pokazują naocznie niektóre elementy żywej komórki , które posiadają wszystkie cechy zaawansowanych urządzeń inteligentnie zaprojektowanych. Proszę szczególną uwagę zwrócić na sposób narracji (polskiego) lektora. Do opisu funkcjonowania tych struktur używa on żargonu środowiskowego (z resztą powszechnie używanego na całym świecie) , jaki funkcjonuje pośród inżynierów i projektanów.
 • 14 KB
 • 22 maj 11 21:24
 • 2,2 MB
 • 22 maj 11 18:29
W swojej głośniej książce: "Ślepy zegarmistrz" (Rozdział 6 "POCZĄTKI ŻYCIA A CUDA",na str.: 110) Richard Dawkins napisał: "Bez wątpienia współczesna maszyneria komórkowa - aparat replikacji DNA i syntezy białek - ma wszystkie cechy wysoce zaawansowanego, specjalnie zaprojektowanego urządzenia.Widzieliśmy już, jak niesłychanie spektakularne jest jej działanie jako urządzenia precyzyjnie przechowującego informację.(....)"-Dyskusja dotyczy opracowania "Definicja projektu według Richarda Dawkinsa ('OSTATECZNY BOEING 747') ". Pokazuje ona przejrzyście na jakich nierealnych zasadach opiera się podważanie wniosków o inteligentnym zaprojektowaniu żywej komórki. Oprócz argumentacji zawartej w samym opracowaniu , które wywołało polemikę, w toku dalszej dyskusji autor opracowania podaje szereg dodatkowych argumentów potwierdzających jego tezy. Poszczególne twierdzenia są często ubarwione ciekawymi ilustracjami poglądowymi i linkami do ciekawych stron internetowych. Dyskusja odbyła się na Forum "Sfinia Wuja-Zbója".
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  1
 • obrazy
  13
 • pliki wideo
  12
 • pliki muzyczne
  0

26 plików
162,98 MB
SascheR

SascheR napisano 19.04.2015 13:54

zgłoś do usunięcia
DZIEŃ DOBRY
Zapraszam do mnie po Filmy Religijne , lecz nie tylko . Na moim chomiku znajdziesz również świadectwa i wykłady Religijne , które warto posłuchać . Na moim chomiku jest wiele , rzeczy , dzięki którym na pewno będziesz mógł zrozumieć pewne rzeczy . Zapraszam do pobierania i CHOMIKOWANIA . Życzę miłego i spokojnego dnia .Pozdrawiam Daniel
obrazek.

Boleslaw3333 napisano 28.04.2015 20:11

zgłoś do usunięcia
FILMY SERIALE NOWOŚCI 2015 ZAPRASZAM

anya.86 napisano 10.07.2015 20:53

zgłoś do usunięcia
NOWE FILMY 2015 - ZAPRASZAM
anya-86

anya-86 napisano 10.09.2015 21:03

zgłoś do usunięcia
SERIALE POLSKIE I ZAGRANICZNE - 2015 FILMY NOWOŚCI 2015 ZAPRASZAM
ginger.86

ginger.86 napisano 29.09.2015 20:42

zgłoś do usunięcia
anya-86-filmy

anya-86-filmy napisano 7.10.2015 11:24

zgłoś do usunięcia
------------------------>SERIALE POLSKIE I ZAGRANICZNE - 2015 , FILMY NOWOŚCI 2015 ZAPRASZAM

wadem-film napisano 15.02.2016 17:46

zgłoś do usunięcia

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności