Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.

Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na ich umieszczanie na Twoim komputerze przez administratora serwisu Chomikuj.pl – Kelo Corporation.

W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce internetowej. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności - http://chomikuj.pl/PolitykaPrywatnosci.aspx.

Jednocześnie informujemy że zmiana ustawień przeglądarki może spowodować ograniczenie korzystania ze strony Chomikuj.pl.

W przypadku braku twojej zgody na akceptację cookies niestety prosimy o opuszczenie serwisu chomikuj.pl.

Wykorzystanie plików cookies przez Zaufanych Partnerów (dostosowanie reklam do Twoich potrzeb, analiza skuteczności działań marketingowych).

Wyrażam sprzeciw na cookies Zaufanych Partnerów
NIE TAK

Wyrażenie sprzeciwu spowoduje, że wyświetlana Ci reklama nie będzie dopasowana do Twoich preferencji, a będzie to reklama wyświetlona przypadkowo.

Istnieje możliwość zmiany ustawień przeglądarki internetowej w sposób uniemożliwiający przechowywanie plików cookies na urządzeniu końcowym. Można również usunąć pliki cookies, dokonując odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Pełną informację na ten temat znajdziesz pod adresem http://chomikuj.pl/PolitykaPrywatnosci.aspx.

Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
Folder z materiałami dla osób pełnoletnich
+18 Ten folder Chomika zawiera materiały, które mogą być oglądane tylko przez osoby pełnoletnie.

Czy chcesz zobaczyć zawartość tego folderu?
Zaloguj się jeśli masz już konto.
alex323
  • Prezent Prezent
  • Ulubiony
    Ulubiony
  • Wiadomość Wiadomość

Kobieta alex

widziany: 23.03.2025 19:40

  • pliki muzyczne
    114
  • pliki wideo
    281
  • obrazy
    8729
  • dokumenty
    12615

23635 plików
85,19 GB

Ukryj opis
FolderyFoldery
alex323
++++PORADY BABUNI++++++
 
✦DOBRE RADY
••• PRZETWORY
Buty
Child
Dokumenty
Female
grzyby
KUCHNIA
 
! LISTA SZKODLIWYCH DODATKÓW DO ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH
# Ale pycha (przepisy)
= PRZEPISY =
= PRZEPISY-Dania jednogarnkowe
► Na mikrofalowke
►POGOTOWIE KULINARNE►
•►Poradnik Kuchenny•►
Babki
Bez Pieczenia
Boże Narodzenie
CIASTA BEZ PIECZENIA ══════════════
Ciasta drożdżowe
Ciasta kremowe
Ciasta siostry Anastazji
Ciasta(2)
CIASTAAAA
 
→ Ciasta
→ Serniczki i serniki
→ Ciastka i Ciasteczka
→ Mazurki
BABCINE
Bananowe
Bez Pieczenia
Bezy i ciasta bezowe
Ciasta - 3 BIT
Ciasta - ANANASOWE
Ciasta - BISZKOPT - jak zrobić
Ciasta - BOUNTY
Ciasta - BUDYNIOWE
Ciasta - CHAŁWOWE
Ciasta - CYCKI TEŚCIOWEJ, MURZYNKI
Ciasta - CZEKOLADOWE
Ciasta - domowe przepisy
Ciasta - JABŁKOWE
Ciasta - KOKOSOWE
Ciasta - MAKOWE
Ciasta - MILKY WAY
Ciasta - MURZYNKI - różne wykonania
Ciasta - ORZECHOWE
Ciasta - OWOCOWE
Ciasta - PANI WALEWSKA
Ciasta - PTASIE MLECZKO
Ciasta - RAFAELLO
Ciasta - RODZYNKOWE
Ciasta - ROLADY
Ciasta - SERNIKI
Ciasta - SERNIKI - bez pieczenia
Ciasta - SMERFETKA
Ciasta - SNIKERS
Ciasta - STEFANKA
Ciasta - TIRAMISU
Ciasta - TOFIFI
Ciasta - TORTY
Ciasta - TORTY inne niż wszystkie- na różne okazje, rocznice
Ciasta - W-zetki
Ciasta - Z KREMEM I MASAMI - MIX
Ciasta ══════════
Ciasta Ewy Wachowicz
Ciasta i Ciasteczka
CIASTA I CIASTECZKA( 1)
Ciasta na zimno
CIASTA SIOSTRY ANASTAZJI
Ciasta(1)
ciastka - kruche i nie tylko
coś słodkiego - nie tylko dla pań
CZEKOLADOWE
JABŁKOWE
Kokosowe
MAKOWE
MAKOWE(1)
nowe przepisy siostry Anastazji 1 (jonka80)
PIERNIKOWE MIODOWE
ROLADY
SUPER CIASTA-PRZE PISY
Tiramisu
Torty i ciasta
Torty(1)
Wybrane przepisy
Z Galaretką
Ciasta-Ciastec zka-Desery
Ciasta-Ciastec zka-Desery(1)
dania
dania głowne
 
Dania na specjalne okazje
Dekora owoc-warzyw
Dekorowanie
Deser
Diety
 
Dieta dr Dukana
 
Dieta Dukana - przepisy
Dukan
Dodatki do dań
DRUGIE DANIA
grzyby
INSPIRACJE TYGODNIOWE
JADALNE DEKORACJE
kanapki
Kremy, masy - do ciast
kulinaria
Kulinaria-różn e pychotki
mączne
Masy i Kremy
 
Kremy, masy - do ciast
Masy
mięso
mikrofala
NIESAMOWITE TORTY
 
Torty
 
WYKONANIE OZDÓB
Jak lepic figurki na torty i z różnych mas plastycz nych
p i e r o g i
PARY - FOTO I TEKST
Pierniki
Poradnik smakosza 2008.3-4
przekąski
 
Miesne
Przekąski - Zakąski
Przekąski(1)
PRZEPISY - WIELKANOC
Przepisy ══════════════
Przepisy kulinarne
przepisy kulinarne(1)
Przepisy McDonalds i KFC
Przepisy Rózne cista ciasteczka placki babeczki
przepisy różne-ciasta i nie tylko
PRZEPISY Z BIEDRONKI
 
ZDROWIE NA TALERZU I PODRÓŻE KULINARNE Z BIEDRONKI
PRZEPISY Z LIDL'A
Przepisy z Pani domu
Przepisy(1)
PRZEPISY-PRZEK ĄSKI
Przetwory
Rolady
Rolady(1)
Różne
SALATKA
Sałatki
 
sałatki i surówki
Sałatki i surówki
sałatki surówki
SAŁATKI(1)
sałatki(2)
Serniki
serwetki-sposo by układania ich
Torty
Torty 2
z galaretką
z kapustą i ka..ty
Z kurczakiem w roli głównej
z u p y
Zapiekanki
zupy, barszcze, chłodniki
KUCHNIA NA WIELKANOC
Male
Marsze nie tylko weselne
NewSea
PARY - FOTO I TEKST
pizza+kfc
Prywatne
Stroje kąpielowe
Sukienki
Unisex
ZACHOMIKOWANE
Pokazuj foldery i treści
obrazek

« poprzednia stronanastępna strona »
  • 19 KB
  • 29 mar 14 9:36
Na ciasto:
2 jaja
2 łyżki cukru
2 łyżki mąki pszennej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
Szczypta proszku do pieczenia
1 opakowanie cukru waniliowego
50g masła
100g gorzkiej czekolady
Nadzienie:
500g jabłek
1 cytryna
50g cukru
2 łyżeczki cynamonu

WYKONANIE:

1. Rozgrzać piekarnik do 190C i wyłożyć blachę papierem do pieczenia. Oddzielić żółtka od białek. Białka ubić na sztywno dodając na koniec cukier. Następnie cały czas ucierając dodawać żółtka.
2. W oddzielnym naczyniu wymieszać obie mąki z proszkiem do pieczenia i przełożyć do masy jajecznej. Dokładnie wszystko wymieszać i wylać na blachę. Wstawić do piekarnika na ok. 8 minut.
3. Oprószyć bawełnianą ściereczkę cukrem waniliowym i ułożyć na niej upieczony biszkopt ciastem do dołu. Zdjąć papier do pieczenia i zwinąć jeszcze ciepłe ciasto razem ze ściereczką w rulon. Odstawić na czas przygotowywania nadzienia.
4. Obrać jabłka i pokroić je drobno usuwając nasiona i szypułki. Skropić sokiem z cytryny, cukrem i cynamonem. Przełożyć jabłka do garnka i dusić na niewielkim ogniu przez ok. 15 minut od czasu do czasu mieszając. Odstawić do ostygnięcia a w międzyczasie roztopić masło z czekoladą w kąpieli wodnej. Gdy powstanie jednolita masa odstawić by nieco ostygła.
5. Rozwinąć biszkopt i nałożyć na niego masę jabłkową. Zwinąć szczelnie w rulon i polać masą czekoladową. Tak przygotowaną roladę wstawić do lodówki na 2 godziny. Podawać pokrojoną na mniejsze porcje.

z chomika magrex

  • 22 KB
  • 29 mar 14 9:36
Ciasto parzone :
1 szklanka wody
0.5 kostki margaryny
1 szklanka mąki pszennej
5 jajek
ciasto czekoladowe:4 jajka
0.5 szklanki cukru pudru
0.5 szklanki mąki pszennej ,1 łyżka mąki ziemniaczanej
3 łyżki kakao
0.5 kostki margaryny
1 łyżeczka proszku do pieczenia
masa: 0.5 litra mleka
budyń waniliowy na 3/4 l mleka
1 galaretka pomarańczowa
1 kostka margaryny
PRZYGOTOWANIE:
na karpatkę:
zagotować szklankę wody z margaryną i szczyptą soli, wsypać szklankę mąki i energicznie wymieszać (by nie było grudek) jak wystygnie dodać jajka, utrzeć na gładką masę, podzielić na dwie części i upiec każdą w blaszce na rolady(40-40) najlepiej na papierze do pieczenia
na ciasto czekoladowe:
utrzeć żółtka z margaryną i cukrem dodać obie mąki kakao i proszek do pieczenia, do utartej masy dodać ubitą pianę z białek dobrze wymieszać podzielić na dwie części i każdą oddzielnie upiec na takiej samej blaszce co karpatkę
KREM:
gotujemy na mleku budyń z 2 łyżkami cukru do gorącego wsypujemy galaretkę i dobrze mieszamy, do wystudzonego budyniu dodajemy margarynę i ucieramy
WYKONANIE CIASTA-ROLADY:
jedną karpatkę odwracamy by wierzch był na dole, smarujemy ciasto czekoladowe 1/4 kremu kładziemy kremem do karpatki i znowu smarujemy wierzch ciemnego ciasta 1/4 kremu (zrobiłam tak bo karpatka jest nierówna i dużo masy wchodzi w wyrośniętą karpatkę a ciasto czekoladowe jest równe więc można ładnie rozsmarować) to samo robimy z drugą karpatką i ciastem czekoladowym możemy trochę poczekać by ciasta zmiękły od kremu i nam się ładnie zwineły. Zwijamy jedną roladę przykładamy do drugich ciast i nimi owijamy roladę by powstała jedna wielka.
Źródło: przepis ze Smakera pl - autor: gogusia

z chomika magrex

  • 15 KB
  • 29 mar 14 9:36
Ciasto:
3/4 szklanki cukru
szklanka mąki
łyżeczka proszku do pieczenia
pół łyżeczki cynamonu
3 jajka
szklanka puree z dyni lub marchwi

Krem:
600g serka waniliowego
1/2 szklanki cukru pudru+cukier do oprószenia ściereczki
6 łyżek masła
aromat waniliowy
orzechy

WYKONANIE
W dużej misce ubijamy jajka z cukrem. Dodajemy dynię/marchew i miksujemy. Następnie dodajemy mąkę, proszek do pieczenia i cynamon. Miksujemy aż wszystkie składniki się połączą.

Masę przekładamy na wyłożoną papierem do pieczenia blachę- kwadratowa będzie najlepsza. Pieczemy, przez 15 minut lub do próby patyczka, w piekarniku rozgrzanym do 175 stopni C. Uwaga! Ciacho przed pieczeniem można posypać rozdrobnionymi włoskimi orzechami.

Biszkopt wyjmujemy z pieca i czym prędzej przekładamy z blaszki na ściereczkę. Ścierkę warto wcześniej przyprószyć cukrem pudrem. Zdejmujemy papier do pieczenia. A następnie rolujemy biszkopt razem ze ścierką. W ten sposób nadamy mu kształt i łatwiej nam będzie zwinąć roladę z nadzieniem. Odstawiamy na ok. 10-15 minut.

W tym czasie przygotowujemy krem waniliowy. Wszystkie składniki przekładamy do miseczki i intensywnie miksujemy.Rozwijamy biszkopt. Na wewnętrzną stronę biszkoptu wykładamy krem waniliowy.
Uwaga!
Nie nakładamy masy na cały biszkopt! Ok. 5cm zostawiamy bez nadzienia.
Całość rolujemy I Gotowe! Ozdabiamy i wstawiamy na godzinę do lodówki.

z chomika magrex

  • 144 KB
  • 29 mar 14 9:36
obrazek

z chomika wielosmakowa

  • 471 KB
  • 29 mar 14 9:36
obrazek

z chomika wielosmakowa

  • 11 KB
  • 29 mar 14 9:36
Kakaowa rolada poziomkowa
(przepis z blogu: Cafe Amaretto)

Składniki:

Biszkopt:
4 żółtka
4 białka
100g cukru pudru
75g mąki pszennej
25g mąki ziemniaczanej
25g kakao
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli

Krem:
250g serka mascarpone
250g poziomek
3/4 szklanki wody
3 łyżki cukru
30g mąki ziemniaczanej
2 łyżeczki żelatyny + 25 ml zimnej wody

Dodatkowo:
3-4 łyżki dżemu poziomkowego ew. truskawkowego
50g poziomek
cukier puder do posypania

Dużą prostokątną blachę, będącą na wyposażeniu piekarnika, wykładamy papierem do pieczenia. Rozgrzewamy piekarnik do 200°C.
Ucieramy żółtka z cukrem pudrem na puszysty krem. Białka ubijamy ze szczyptą soli na sztywną pianę i dodajemy do masy żółtkowej. Delikatnie łączymy. Wsypujemy mąkę wymieszaną z mąką ziemniaczaną, kakao i proszkiem do pieczenia. Całość delikatnie mieszamy trzepaczką rózgową. Rozsmarowujemy ciasto na papierze do pieczenia i wstawiamy do nagrzanego piekarnika na 12 minut.

Czystą, suchą ściereczkę posypujemy cukrem pudrem. Wykładamy na nią upieczony biszkopt. Usuwamy papier do pieczenia i zwijamy ciasno biszkopt razem ze ściereczką. Odkładamy do wystudzenia.

Płuczemy poziomki. Odkładamy 50g a resztę wsypujemy do rondla i wlewamy połowę wody. Całość miksujemy. Stawiamy na gazie, dodajemy cukier i podgrzewamy do zagotowania. Mąkę ziemniaczana rozrabiamy w pozostałej wodzie i wlewamy do gotującej się masy. Szybko mieszamy aby nie utworzyły się nam kłaczki. Zestawiamy z ognia i studzimy, od czasu do czasu mieszając, by zapobiec powstaniu kożucha.

Żelatynę zalewamy zimną woda i zostawiamy do napęcznienia, a następnie podgrzewamy do rozpuszczenia.
Ucieramy serek mascarpone dodając po łyżce zimny kisiel. Żelatynę łączymy z dwoma łyżkami kremu i wlewamy do masy. Dokładnie mieszamy i wstawiamy do lodówki na około pół godziny aby masa nieco stężała.
Rozwijamy biszkopt i smarujemy go najpierw cieniutką warstwą dżemu, a następnie równomiernie pokrywamy tężejącą masą. Rozsypujemy na niej resztę poziomek i zwijamy ciasno w rulon. Wstawiamy do lodówki aby krem dobrze się ścisnął, najlepiej na noc. Przed podaniem posypujemy wierzch rolady cukrem pudrem.

z chomika magrex

  • 14 KB
  • 29 mar 14 9:36
z blogu: Smaczny kąsek

biszkopt
3 jajka
5 łyżek cukru
2 łyżki mąki
2 łyżki mąki ziemniaczanej
szczypta soli
0.5 łyżeczki proszku do pieczenia

krem
150g serka waniliowego
200ml śmietanki 30%
1 galaretka truskawkowa
2 łyżki cukru pudru
0.4 szklanki wrzątku
300-400g truskawek

Jajka ubić z cukrem na puszystą masę.Dodać mąki, sól i proszek.Delikatnie wymieszać. Ciasto rozsmarować w formie wyłożonej papierem do pieczenia.
Piec w piekarniku nagrzanym do 170C ok. 15 minut.
Od razu po upieczeniu przełożyć biszkopt na czystą ściereczkę.
Zdjąć papier i zwinąć roladę wraz ze ściereczką. Tak zwiniętą roladę wystudzić.
Zrobić krem.
Galaretkę rozpuścić w 0.4 szklanki gorącej wody, przestudzić.
Śmietankę ubić na sztywno wraz z cukrem pudrem.
Do ubitej śmietany dodać serek i przestudzoną gaklaretkę. Delikatnie wymieszać.
Przestudzoną roladę, rozłożyć, posmarować przygotowanym kremem.
Truskawki pokroić w ćwiartki, posypać nimi warstwę kremu.
Roladę delikatnie zwinąć. Owinąć gotową roladę folią spożywczą.
Schować ją kilka godzin do lodówki by masa stężała.
Gotową roladę można udekorować rozpuszczoną w kąpieli wodnej i polać nią ciasto.

z chomika magrex

  • 3 KB
  • 29 mar 14 9:36
ciasto:
3 jajka
4 łyżki cukru
cukier waniliowy
8 łyżek mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia

masa:
1 serek twarożkowy, lub 3 krotne mielony ( u mnie Twarożek Pilos z Lidla, 250 g) (quark)
cukier waniliowy
cukier

2-3 jabłka
cukier
cynamon

4 łyżeczki żelatyny
2 łyżki nutelli

Serek wymieszać z cukrem waniliowym, dodać zwykłego cukru, do smaku, ok. 3 łyżki.

Przygotować jabłka jak na szarlotkę: obrać pokroić w kostkę, uprażyć w małej ilości wody z cukrem. Kiedy woda odparuje a jabłka będą miękkie, dodać szczyptę cynamonu. Jabłek powinno być mniej więcej tyle, co serka, ok. 250 g.

Rozpuścić 4 łyżeczki żelatyny w 6 łyżkach wody, energicznie mieszając. połowę dodać do serka, druga połowę - do jabłek, wymieszać.

Ciasto:
a. 2 białka ubić na sztywną pianę (pomaga w tym dodatek kilku kropel soku z cytryny)

b. Utrzeć 1 jajko, 2 żółtka i cukier waniliowy z 4 łyżkami cukru.
Dodać 8 łyżek mąki i 1 łyżeczkę proszku do pieczenia. Zmiksować.

Delikatnie wmieszać ubitą pianę.

c. Ciasto rozsmarować na papierze do pieczenia ułożonym na blasze, nadając mu kształt prostokąta.
Piec w piekarniku nagrzanym do 180 st. ok. 10 min, aż brzegi ciasta się będą złote.

Papier oderwać od ciasta.

Ciasto posmarować nutellą. Ponieważ jest ciepłe, wystarczą ok. 2 łyżki nutelli, która się ładnie rozsmaruje. Na cieście ułożyć tężejącą masę serową a następnie jabłka.

Roladę zwinąć, odłożyć do lodówki do zastygnięcia. Można polać polewą czekoladową lub posypać cukrem pudrem.
Kilka słów o zwijaniu :)
Roladę najlepiej zwijać, gdy jest jeszcze lekko ciepła. Tyle, by krem/nadzienie nie popłynął, ale nie zimna, wtedy nie popęka. Ciasto, po odklejeniu od niego papieru, smaruje się nadzieniem, pozostawiając z jednego brzega nieposmarowany pasek ok. 5 cm , by przy zwijaniu ciasta krem się nie wycisnął.
Teraz trzeba zwijać pomału roladę, uważając by jej nie połamać. Wbrew pozorom, nie jest to tak trudne :)

z chomika magrex

  • 10 KB
  • 29 mar 14 9:36
biszkopt:

4 całe jajka
1 szklanka cukru pudru
3 czubatełyżki mąki pszennej
1łyżka mąki ziemniaczanej
2 łyżki kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Wykonać ciasto biszkoptowe wg tego przepisu. Rolada na zdjęciu zrobiona jest z 6 jaj, ale z 4 w zupełności wystarczy. Dużą kwadratową blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia, wylać ciasto. Piec w temp. 180oC. przez ok. 10 minut (brzegi ciasta nie mogą się spiec). Gorące ciasto posypać cukrem i szybko przełożyć na ściereczkę. Ciasto zwinąć razem ze ścierką (wierzch ciasta zawijam do wewnątrz). Pozostawić aż rolada wystygnie.

krem:

1 szklanka kefiru lub zsiadłego mleka
1 kubek (250 g) masła roślinego
5 łyżek cukru pudru

Składniki kremu muszą mieć temperaturę pokojową. Masło utrzeć na puszystą masę razem z cukrem. Stopniowo - po 2 łyżki dodawać kefir i krótko miksować. Kremu nie należy mieszać zbyt długo, bo może się zważyć.

Ostudzone ciasto delikatnie rozwinąć. Można nasączyć wg uznania lub posmarować ulubionym dżemem. Rozsmarować krem i ponownie zwinąć ciasto. Można polać polewą czekoladową. Schłodzić w lodówce.

z chomika magrex

  • 7 KB
  • 29 mar 14 9:36
przepis z blogu: w kuchennym oknie

Składniki na ciasto:
6 jajek
15 dag cukru
5 dag masła
10 dag mąki pszennej
2 dag kakao
20 dag orzechów włoskich
4 łyżki gorącej wody

Składniki na krem:
35 dag miąższu ze świeżego mango (z 2 sztuk)
400 ml śmietany kremówki
10 dag cukru pudru
sok z połowy cytryny
3 łyżeczki żelatyny + ¼szkl. zimnej wody + ¹⁄³szkl. wrzątku

ponadto:
cukier puder do obsypania rolady

Wykonanie ciasta:
Masło roztapiamy i odstawiamy do przestudzenia. Białka ubijamy na sztywną pianę.
Do żółtek wsypujemy cukier, zalewamy 4 łyżkami wrzątku i miksujemy na puszysty krem. Zmielone orzechy mieszamy z mąką i dodajemy małymi porcjami do utartych żółtek. Wlewamy przestudzone masło i na końcu dodajemy pianę z białek stale mieszając łyżką.Ciasto wykladamy równomiernie na blachę o wym 28x40 cm i pieczemy ok. 25 minut w nagrzanym piekarniku w temp. 180°C.
Ciasto wyjmujemy na ściereczkę i zawijamy wraz z nią w rulon.
Odkładamy do przestudzenia.

Wykonanie kremu:
Owoce mango myjemy, obieramy. Miąższ dzielimy na małe cząstki i miksujemy na papkę, dodajemy sok z cytryny i odstawiamy. Żelatynę zalewamy zimną wodą, a po napęcznieniu rozpuszczamy we wrzątku. Śmietanę ubijamy na sztywno, dodajemy porcjami cukier, zmiksowame mango i na końcu rozpuszczoną żelatynę. Całość delikatnie mieszamy robotem na małej mocy.

Wykonanie rolady:
Gdy krem zacznie gestnieć smarujemy wewnętrzną powirzchnię rolady kremem. Roladę owijamy folią aluminiową, lekko dociskamy wierzchnią warstwę i wkładamy do lodówki.
Po schłodzeniu, najlepiej następnego dnia, tuż przed podaniem rozwijamy z folii, posypujemy cukrem pudrem i kroimy na porcje.

z chomika magrex

  • 9 KB
  • 29 mar 14 9:36
Składniki :
4 jajka
100 g drobnego cukru
100 g mąki
3/4 łyżeczki proszku do pieczenia
4 łyżki kakao
50 g gorzkiej czekolady, startej
cukier waniliowy - 16 g

Białka ubić na sztywną pianę, pod koniec ubijania wsypywać partiami cukier, ubijając. Partiami wlewać żółtka i nadal ubijać. Do masy przesiać mąkę z proszkiem do pieczenia, kakao i wsypać startą czekoladę. Wymieszać delikatnie, by piana nie opadła.

Przygotować ręczniczek kuchenny, posypać lekko cukrem waniliowym. Płaską formę o wymiarach 28 x 42 cm (ja piekę na tej, która jest na wyposażeniu piekarnika) wyłożyć papierem do pieczenia. Wlać masę, wyrównać. Piec około 12 - 15 minut w temperaturze 180ºC. Natychmiast po upieczeniu ciasto przełożyć na ręcznik papierem do góry. Zerwać powoli papier, a roladę z ręczniczkiem zwinąć, wzdłuż dłuższego boku. Pozostawić w takiej formie do ostudzenia. Uwaga: nie czekamy, aż rolada wystygnie, robimy wszystko na gorąco.

Składniki na krem:

250g serka mascarpone
4 łyżki nutelli

Składniki zmiksować.

Ostudzoną roladę rozwinąć, usunąć ręczniczek. Natychmiast posmarować nadzieniem z serka mascarpone, z powrotem zawinąć. Włożyć na kilka godzin do lodówki. Przed podaniem polać polewą.

Polewa:
4 łyżki cukru
6 dkg masła
2 łyżki śmietany
3 łyżki kakao
1 łyżeczka żelatyny

Żelatynę zalać niewielką ilością zimnej wody (1 łyżka). Resztę składników zagotować.
Gdy żelatyna napęcznieje podgrzać ją w tej wodzie do całkowitego rozpuszczenia i dodać do reszty masy. Wymieszać dobrze i wystudzić.

z chomika magrex

  • 9 KB
  • 29 mar 14 9:36
SKŁADNIKI:

450 mąki tortowej
2 łyżki kakao
250 ml mleka lub płynnej śmietanki
300-325 ml maślanki
225 g miękkiego masła
1 duże roztrzepane jajko lub 2 małe
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
1 łyżeczka octu jabłkowego
330 g cukru
1 łyżka płynnego czerwonego barwnika spożywczego
szczypta soli

NA KREM:

ok.250 g serka śmietankowego typu Philadelphia
250 g białej roztopionej czekolady
ok.55-60 g miękkiego masła
150 g cukru pudru(przesianego przez sitko)
1 łyżeczka ekstraktu waniliowego

EXTRA:

45-50 g świeżych malin
1-2 łyzki cukru pudru do posypania gotowej rolady
trochę masła do wysmarowania blaszki

PRZYGOTOWANIE:

1-Prostokątną blaszkę wyłożyc folią aluminiową dokładnie dociskając rogi.Posmarowac ją masłem.
2-Mąkę przesiac z kakao,soda,proszkiem do pieczenia i sola.Odstawic.
3-Nagrzac piekarnik do tmp.190*C
4-Ucierac masło mikserem na najwyższych obrotach przez ok.1 min.Zmniejszyc następnie obroty na średnie i dalej ucierac dodając stopniowo cukier i mleko.
5-Teraz zmniejszyc obroty miksera na najmniejsze i dalej miksowac dodając po 1 łużce roztrzepanego jajka.Każdą następną łyżkę masła dodac dopiero kiedy poprzednia jest już dobrze wrobiona.Od czasu do czasu zatrzymac mikser by zebrac ciasto ze ścianek w dół.
6-Wciąż miksując na najniższych obrotach dodac w kilku partiach na zmianę:raz mąkę raz maślankę.Ważne by zacząc od dodania porcji mąki i skończyc dodając mąkę.Nie miksowac zbyt długo pomiędzy dodawanymi porcjami.Tylko tyle ile jest naprawdę potrzebne do połączenia się składników.
7-Na końcu dodac barwnik i wymieszac ręcznie.
Czerwona welwetowa rolada z kremem z białej czekolady
8-Ciasto wylac na blaszkę dokładnie rozprowadzając w rogach.
9-Piec w nagrzanym piekarniku przez 10 min.Ciasto jest upieczone gdy po naciśnięciu palcem w środek ciasta,wraca ono do góry.
10-Ciasto wyłożyc na kratkę wyłożoną papierem do pieczenia.Z folii aluminiowej wykonac rodzaj niskiego namiotu,którym nakryc od razu szczelnie ciasto.Filia nie może dotykac samego ciasta bo się do niego przyklei.Tak pozwolic stygnąc ciastu ok.45 min.Wszystko po to by biszkopt nie wysechło bo przy zwijaniau połamie się.
11-W międzyczasie zmiksowac serek dodając na 2 raty płynną i ciepłą ale nie gorącą białą czekoladę.
12-Następnie dodac masło a po tym cukier.Na końcu dodac wanilię
13-Wystudzone ciasto rozłożyc na papierze do pieczenia,folii lub ściereczce
14-Rozsmarowac po nim masę pozostawiając ok 2 cm.puste brzegi.
15-Na masę wysypac równomiernie maliny(kilka zostawic do dekoracji),a maliny posypac cukrem pudrem.
16-Zaczynamy rolowac od węższego brzegu pomagając sobie podnosząc ciasto ściereczką lub folią.
17-Ułożyc roladę na paterze tak by końcowy brzeg znalazł się pod spodem rolady.
18-Odstawic roladę do lodówki by stężała.

z chomika magrex

  • 3 KB
  • 29 mar 14 9:36

Składniki na ciasto:

5 jajek
1 szklanka cukru pudru
1 szklanka mąki tortowej
2 łyżeczki mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka soku z cytryny
1 łyżeczka ekstraktu waniliowego

Żółtka oddzielić od białek, utrzeć z cukrem na jednolita masę. Białka ubić na sztywną pianę. Obie mąki i proszek do pieczenia wymieszać i przesiać przez sitko. Do masy żółtkowej wlać sok z cytryny i ekstrakt waniliowy. Dodawać na przemian po łyżce piany i mąki delikatnie mieszając. Dużą blachę wyłożyć pergaminem, wylać ciasto, piec 10-15 min. W temp. 190°C. Gorący biszkopt wyłożyć na ściereczkę posypaną cukrem i zrolować.

Składniki na krem:

200 ml śmietanki kremówki 30%
125 g serka mascarpone
4 czubate łyżki masy makowej (może być z puszki)
2 łyżki cukru pudru
2 łyżeczki żelatyny

Żelatynę rozpuścić w 4 łyżkach gorącej wody, ostudzić. Śmietankę ubić na sztywno, pod koniec dodać cukier puder. Serek mascarpone wymieszać z masą makową i żelatyną. Dodać do ubitej śmietanki i wymieszać.

Ciasto rozwinąć, posmarować kremem makowym i ponownie zrolować. Zawinąć w folię spożywczą i odłożyć do lodówki (najlepiej na całą noc). Po zastygnięciu można polukrować lub polać polewą.

z chomika magrex

  • 53 KB
  • 29 mar 14 9:36
Składniki na ciasto (28x34cm)

3 jajka
2 łyżki drobnego cukru
3 łyżki mąki pszennej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1/4 łyżeczki proszku do pieczenia

Składniki na krem:

250g serka mascarpone
150 ml gęstego ajerkoniaku
100 ml śmietany kremówki
60 g drobnego cukru

Oddzielić białka od żółtek i ubić na sztywną pianę ze szczyptą soli. Dodać cukier i nadal ubijając stopniowo dodawać żółtka. Obie mąki i proszek do pieczenia przesiać i dodać do ubitych jajek. Ostrożnie wymieszać szpatułką lub na najwolniejszych obrotach miksera.

Formę do pieczenia o wymiarach około 28-34 cm wyłożyć papierem do pieczenia, wylać ciasto i rozprowadzić równomiernie. Piec około 10 minut w piekarniku rozgrzanym do 180°C.

Czystą, lnianą ściereczkę oprószyć lekko cukrem. Wyłożyć na nią biszkopt wierzchem do dołu i od razu zdjąć papier do pieczenia. Biszkopt powinien dotykać prawej krawędzi serwetki. Następnie biszkopt zwinąć ze ściereczką od prawej do lewej w niezbyt ciasny rulon wzdłuż dłuższego boku. Odłożyć do wystygnięcia.

W tym czasie w misce ubić mascarpone, kremówkę i cukier na sztywny, puszysty krem. Następnie dolewać partiami ajerkoniak, próbując od czasu do czasu, żeby nie przesadzić z ilością alkoholu. Odłożyć około 1/4 kremu do dekoracji.

Rozwinąć roladę. Wyłożyć krem i rozsmarować go równomiernie na biszkopcie. Wierzch rolady posmarować odłożonym kremem. Wstawić roladę do lodówki, żeby krem zastygł.

Jeśli krem jest płynny, najlepiej wstawić go do lodówki na kilka godzin i rozsmarowywać dopiero, gdy trochę stężeje.

Tuż przed podaniem skropić ajerkoniakiem.

Źródło - blog: W kuchni Usagi

z chomika magrex

  • 10 KB
  • 29 mar 14 9:36
z blogu Proste Potrawy

Składniki na ciasto:
6 jajek
1,5 szkl. mąki pszennej
1,5 szkl. cukru
0,5 szkl. mąki ziemniaczanej
3-5 łyżki stołowe kakao
2 łyżeczki proszku do pieczenia
0,5 kostki masła
1/3 szkl. oleju
mleko - jeśli ciasto byłoby zbyt gęste

Składniki na masę:
2 budynie ( śmietankowy, malinowy bądź waniliowy )
mleko 800 ml.
żelatyna 3 płaskie łyżeczki
0,5 szkl. gorącej wody do rozpuszczenia żelatyny
sok malinowy
3/4 kostki masła
1/4 szkl cukru pudru.

Sposób przyrządzania:

Żółtka oddzielamy od białek. Pianę z białek ubijamy i odstawiamy
Do miski wrzucamy 0,5 kostki masła, ucieramy aż zbieleje
Do masła wsypujemy stopniowo cukier i dodajemy żółtka
Miksujemy do uzyskania puszystej białej masy. Do tej masy wsypujemy sypkie składniki i 1/3 szklanki oleju. Miksować.
Na koniec nie używając już robota kuchennego łączymy masę kakaową z pianą z białek. Robimy to delikatnie. Do blaszki 26 x 34 cm wyłożonej papierem do pieczenia, wlewam ciasto. Pieczemy w temperaturze 160 stopni około 35-40 minut.

Po upieczeniu, ciasto delikatnie wyjąć z blachy ( przewracając je "do góry nogami") na ściereczkę, ściągąć papier do pieczenia i zawinąć w rulon ciasto przy pomocy ściereczki. Robić to uważnie bo ciasto może popękać. Takie zawinięte ciasto pozostawić do wystygnięcia.

Przygotowanie kremu:

Ugotujać budynie na 800 ml mleka, odstawić do wystygnięcia. W szklance rozpuścić żelatynę. Pozostawić do ostygnięcia. Utrzeć masło i do niego dodawać porcjami wystudzony budyń. Miksować, dodając cukier puder. Na koniec wlać trochę soku malinowego by uzyskać kolor i smak malinowy.
Dodać również wystudzoną delikatnie tężejącą żelatynę. Wszystko zmiksować. Krem wstawić na 15 minut do lodówki.

W tym czasie delikatnie rozwiąć "roladę" pozbywjąc się ściereczki. W ten "środek" ciasta włożyć zimny krem. Ciasto musi być zimne, żeby było można położyć krem., można dołożyć jeszcze miękkie owoce. Gdy krem jest w cieście to zgrabnie je zawinąć i wstawić do lodówki na dwie godziny.

z chomika magrex

  • 54 KB
  • 29 mar 14 9:36
z blogu Anyżkowo

Składniki biszkopt :
4 jajka
3/4 szklanki cukru
1/2 szklanki mąki
60g stopionego masła
3 łyżki kakao

Przygotowanie biszkoptu :

Białka ubij na sztywną pianę. Wsyp partiami cukier cały czas miksując. Pojedynczo dodawaj żółtka. Wlej masło. Delikatnie wsyp mąkę oraz kakao, delikatnie połącz składniki. Ciasto przelej na formę . Piecz w nagrzanym piekarniku do 180 stopni przez 10-12 minut. Na blat połóż ścierkę na którą gorącą roladę obróć na drugą stronę i delikatnie ściągnij papier do pieczenia. Zwiń roladę wraz ze ściereczką i pozostaw do ostygnięcia.

Składniki masa :
3 szklanki mleka,
0,5 szklanki cukru,
1 budyń śmietankowy,
200g masła,
200g wiórek kokosowych.

Przygotowanie masy : Do garnka wlej 2 1/2 szklanki i zagotuj. Wsyp cukier, kokos i gotuj około 10 minut. Dodaj pokrojone masło w kostkę i wymieszaj składniki. W reszcie mleka rozpuść budyń i wlej do masy koksowej. Ostudź.

Delikatnie rozwiń roladę i posmaruj masą całość. Ponownie zwiń i wstaw do lodówki na minimum 3 godziny.

z chomika magrex

  • 101 KB
  • 29 mar 14 9:36

z chomika betti_78

  • 13 KB
  • 29 mar 14 9:36

Składniki
ilość porcji: 10

3 jajka, ubite
200 g (1 szkl.) cukru
1/2 łyżeczki cynamonu mielonego
165 g puree z dyni (można zrobić ze świeżej)
95 g (3/4 szkl.) mąki pszennej
1 łyżeczka sody oczyszczonej
2 łyżki masła o temperaturze pokojowej
225 g serka śmietankowego
120 g (1 szkl.) cukru pudru
1/4 łyżeczki aromatu waniliowego
2 łyżki cukru pudru, do obtaczania

WYKONANIE:

1. Nagrzać piekarnik do temperatury 190°C. Wysmarować masłem lub innym tłuszczem jedną dużą blachę o wymiarach 25x38 cm.
2. W misce wymieszać jaja z cukrem, cynamonem i dynią. W osobnej miseczce wymieszać mąkę z sodą. Dodać do mieszaniny z dynią i wymieszać na gładką masę. Wyłożyć mieszaninę równomiernie na przygotowanej blasze.
3. Piec 15 do 25 minut w nagrzanym piekarniku. Wyjąć z piekarnika i pozostawić by ciasto trochę ostygło.
4. Wyjąć ciasto z blachy i położyć na ściereczce (bawełnianej, nie frotowej). Zwinąć ciasto wraz ze ściereczką (tak, by znalazła się w środku) i odłożyć do ostygnięcia, miejscem, gdzie kończy się zwój do dołu.
5. Przygotować nadzienie, mieszając masło z serem, cukrem pudrem i wanilią.
6. Kiedy ciasto całkowicie ostygnie, rozwinąć je i rozprowadzić na nim nadzienie z serka śmietankowego. Ponownie zwinąć, tym razem bez ściereczki. Zawinąć w folię spożywczą i przechowywać w lodówce do czasu podania. Posypać po wierzchu cukrem pudrem, pokroić na 8-10 porcji.

z chomika magrex

  • 3 KB
  • 29 mar 14 9:36

CIASTO
6 jaj
6 łyżek cukru
4 łyżki mąki pszennej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1/2 łyżki octu
1 łyżeczka proszku do pieczenia
MASA
0,5 kg truskawek
1 szklanka cukru pudru
300 g margaryny
1 galaretka truskawkowa, przygotowana zgodnie z instrukcją na opakowaniu w płaskim naczyniu

WYKONANIE:

1. Rozgrzać piekarnik do 180°C.
2. Przygotować ciasto: ubić białka z cukrem, dodać żółtka i jeszcze chwilę ubijać, a następnie, delikatnie mieszając, dodawać po trochu mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia oraz ocet.
3. Wylać na blachę o wymiarach 29x35 cm wyłożoną papierem do pieczenia i piec przez 15 minut.
4. Po wyjęciu z piekarnika zwinąć gorący placek (można zwinąć razem z papierem, bo tak jest łatwiej, a papier zdejmiemy po wystygnięciu), a następnie zawinąć go w ściereczkę. Odstawić aby wystygł.
5. Przygotować masę: truskawki zmiksować w blenderze. Margarynę rozetrzeć, a następnie dodawać po trochu cukier i zmiksowane truskawki.
6. Zastygniętą galaretkę pokroić w długie paski o szerokości około 1,5 cm.
7. Odwinąć ostudzony placek i posmarować masą truskawkową. Paski galaretki układać wzdłuż brzegu ciasta, jeden za drugim, na samym początku zawjanej rolady.
8. Zwiniętą roladę odłożyć „szwem” do dołu w chłodne miejsce na około godzinę. Po wierzchu oprószyć cukrem pudrem. Kroić w poprzek na plastry grubości około 1,5 cm.

z chomika magrex

  • 29 KB
  • 29 mar 14 9:36
Rolada z kremem bananowo orzechowym

Składniki:

* 10 dag +1 łyżka cukru
* 6 jajek
* 2 torebki cukru waniliowego
* 10 dag mąki ziemniaczanej
* 10 dag mąki pszennej
* 2 łyżki kakao
* łyżka stopionego masła
* 10 dag kremu orzechowego typu nutella
* 4 łyżeczki żelatyny
* szklanka mleka
* torebka budyniu waniliowego
* 3 łyżki cukru
* 7 łyżek soku z cytryny
* 20 dag śmietany 30%
* 2 łyżki cukru pudru
* 2 łyżki wiórek kokosowych

1.Przygotuj ciasto:oddziel żółtka od białek.Białka schłodź,ubij na sztywno.Żółtka utrzyj z cukrem i cukrem waniliowym.Do masy żółtkowej przesiej oba rodzaje mąki oraz kakao.Dodaj stopione masło.Ciasto ostrożnie połącz z pianą z białek.Rozsmaruj na przykrytej pergaminem blasze.Wsuń do piekarnika rozgrzanego do temperatury 185 stopni.Piec 30 minut.
2.Upieczony biszkopt przełóż na oprószoną łyżką cukru ściereczkę,zdejmij pergamin,ciepłe ciasto zwiń w rulon.Wystudź.
3.Żelatynę namocz,następnie rozpuść podgrzewając.Proszek budyniowy wymieszaj z 3 łyżkami mleka.Pozostałe mleko zagotuj z cukrem.Do wrzącego mleka wlej rozprowadzony budyń,mieszając gotuj,aż zgęstnieje.
4.Banany zmiksuj z sokiem cytrynowym.Połącz z zimnym budyniem.Śmietanę ubij na sztywno z cukrem pudrem.Dodaj żelatynę.Połowę śmietany wymieszaj z masą budyniowo- bananową.Tężejący krem rozsmaruj na biszkopcie,ciasto ponownie zwiń.Posmaruj kremem orzechowym.Można posypać wiórkami kokosowymi.Przed podaniem udekoruj odłożoną śmietaną

Informacje o przepisie:
Liczba porcji: 12
Przygotowanie: 45 min.
Oczekiwanie: 60 min.

zachomikowany

  • 11 KB
  • 29 mar 14 9:36
Rolada Beaty

Składniki(1 sztuka):
8 jaj;
18 dag mąki;
25 dag cukru;
cukier waniliowy;
dżem morelowy;

Sposób przygotowania:
1).Utrzeć żółtka z cukrem i cukrem waniliowym, ubić pianę z białek i delikatnie mieszając dodawać do utartych żółtek na przemian łyżkę piany i łyżkę mąki.
2).Wylać biszkopt na blachę wyłożona natłuszczoną folią aluminiową lub specjalnym pergaminem. .
3).Upiec ciasto na jasnozłoty kolor, wyjąć z piekarnika, jeszcze ciepłe delikatnie zdjąć z folii, przełozyć na ściereczkę i razem z nią zwinąć.
4).Gdy tylko biszkopt przestygnie, rozwinąć go, nałożyć równą warstwą dżem, znów ścisło zwinąć (oczywiście już bez ściereczki !!!) i odstawić do wystygnięcia.
5).Roladę można polać polewą lub lukrem.

z chomika magrex

  • 7 KB
  • 29 mar 14 9:36
BISZKOPT:
4 jajka
¾ szkl. cukru
1½ łyżki mąki pszennej
1½ łyżki mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka kakao
6 łyżek mocnej, gorącej kawy rozpuszczalnej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
kilka kropel aromatu migdałowego

KREM:
300 ml śmietany kremówki
2 łyżki cukru pudru
1 cukier wanilinowy (10g)
3 łyżki sypkiego cappuccino waniliowego
3 łyżki płatków migdałowych
3 kostki gorzkiej czekolady

Białka ubić na sztywno ze szczyptą soli. W głębokim talerzu delikatnie wymieszać ze sobą obie mąki, kakao i proszek do pieczenia. Żółtka utrzeć z cukrem do białości, pod koniec miksowania dodawać stopniowo po łyżce gorącej kawy. Dodać mąki z kakao i proszkiem do pieczenia (przesiać do masy żółtkowej), a następnie ubite na sztywno białka i delikatnie wymieszać. Na końcu dodać olejek migdałowy. Wylać ciasto na blachę wyłożoną papierem do pieczenia, wyrównać i piec 10 min. w temp. 180°C. Następnie zmniejszyć temp. do 150°C i piec jeszcze nie dłużej niż 10 min.
Po upieczeniu wyjąć z piekarnika, przełożyć na wilgotną ściereczkę, zdjąć ostrożnie papier i zwinąć. Zostawić do wystygnięcia.

KREM:
Śmietanę kremówkę ubić na sztywno. Dodać cukry, kawę cappuccino, płatki migdałowe i posiekaną lub startą na grubych oczkach tarki czekoladę. Wszystko wymieszać.
Roladę rozwinąć, posmarować kremem i ponownie zwinąć.
Udekorować wg uznania.
Schłodzić w lodówce przynajmniej 2 godz. przed podaniem.

z chomika magrex

  • 11 KB
  • 29 mar 14 9:36
Składniki ciasta:
6 jajek
szczypta soli
18 dkg cukru
3 torebki małe cukru waniliowego
20 dkg mąki tortowej
4 łyżki ciepłej wody
ok.1/2 tabliczki tartej czekolady
ok.8 dkg kakao ciemnego
duża blacha

ściereczka i cukier do zwinięcia ciasta po upieczeniu

Masa do rolady:
1 litr śmietany kremówki
5 saszetek śmietana-fix
3 cukry waniliowe
2 łyżki cukru pudru

Do nadzienia:
1 puszka wiśni w żelu - frużelina

Przygotowanie:

Piekarnik nagrzać do temperatury 180oC.
Białka oddzielić od żółtek i ubić na sztywną pianęz szczyptą soli.
Zóltka ,cukier i cukier waniliowy utrzeć na kremową masę.Następnie dodać wodę i dalej ubijać.Na wierzch przesiać mąkę i kakao,oraz tartą czekoladę Dodać pianą z białek i wszystko ostroznie wymieszać.Blachę wyłozyć pergaminem lub papierem do pieczenia.Równomiernie rozprowadzić ciasto i watawic do piekarnika na 12 minut.
Gotowe ciasto wyjąć z piekarnika.Wilgotną ścireczke posypać cukrem i przełozyć na nią ciasto.Zdjąć papier dp pieczenia i za pomocą ścierki natychmiast zrolować ciasto.Odczekać kilka godzin aby ostygła.
Smietanę ubijać a pod koniec dodać śmietana-fix zmieszany z cukrem waniliowym i cukrem pudrem.Dokładnie połączyć.
Rozwinąć biszkopt ,posmarować śmietaną (część pozostawić do dekoracji), wzdłuż jednego boku rozsmarować wiśnie w żelu - frużelina- ilość wg gustu ,i następnie delikatnie ale dociskając zwijać roladę.
Zawinąć ją jeszcze na ok.1/2 godziny w ściereczkę aby się lepiej skleiła.
Następnie posmarować wierzch śmietaną i zrobić rowki wzdłuż ciasta.
Dekorować listkami czekoladowymi i owocami wisni. Posypać tartą czekoladą środek rolady.

.

z chomika magrex

  • 173 KB
  • 29 mar 14 9:36
Biszkopt:
5 jaj
5 łyżek mąki pszennej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
5łyżek cukru
1 cukier waniliowy
Jajka z cukrem ubić na parze, jak podwoją objętość zdjąć z pary i ubijać nadal, aż wystygną, dodać mąkę i delikatnie wymieszać.

Piec na pergaminie ok. 10-15 minut w nagrzanym do ok 220-250 stopni piekarniku.
Wyjąć z papierem, lekko przestudzioć i zwinąć wraz ze ściereczką w rulon, wystudzić.

Masa truskawkowa:
0,5 kg truskawek ( mogą być mrożone)
1 szkl. śmietanki kremówki
1 galaretka truskawkowa
3 łyżki cukru ( lub do smaku)
Galaretkę rozpuścić w połowie wody podanej na opakowaniu, wystudzić. Truskawki zmiksować, śmietankę ubić na sztywno. Wymieszać delikatnie truskawki ze śmietanką, wlać galaretkę. Kiedy zacznie tężeć wyłożyć masę na biszkopt, ponownie delikatnie zwinąć. Można po wierzchu też polać masą, udekorować bitą śmietanką i/lub świeżymi owocami. Przechowywać w lodówce.

z chomika ruda_krofka

  • 33 KB
  • 29 mar 14 9:36
Rolada czekoladowa z kremem paryskim

Składniki na 10 porcji: 3 jajka, 1 cukier wanilinowy, 80 g drobnego cukru, 80 g mąki tortowej, 30 g gorzkiej czekolady
Krem: 500 ml śmietany kremówki, 50 g drobnego cukru, 40 g kakao
Wykończenie: 100 g wiórków czekoladowych

1. Śmietanę zagotować z cukrem i kakao. Schłodzić i na noc wstawić do lodówki. Czekoladę drobno zetrzeć na tarce. Żółtka utrzeć z cukrem wanilinowym. Białka ubić z drobnym cukrem na sztywną pianę. Ostrożnie wymieszać z masą żółtkową. Pod koniec wmieszać przesianą mąkę i tartą czekoladę.

Ciasto przelać do blachy wyłożonej papierem do pieczenia. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 200°C. Piec około 10 minut. Po upieczeniu przenieść ciasto na ściereczkę i razem z nią zwinąć w rulon. Odstawić do wystudzenia.

2. Schłodzoną masę śmietanowo- -kakaową ubić na sztywno. Ciasto ostrożnie rozwinąć ze ściereczki. Przełożyć na pergamin. Na cieście rozsmarować 2/3 kremu śmietanowo-kakaowego (tzw. paryskiego) i ponownie zwinąć (razem z pergaminem) w roladę. Włożyć na godzinę do lodówki. Gdy stężeje, zdjąć papier, a wierzch rolady posmarować odłożonym kremem. Posypać grubymi wiórkami czekoladowymi, ponownie schłodzić w lodówce.

z chomika magrex

  • 26,7 MB
  • 29 mar 14 9:36

z chomika aaarek70

  • 51 KB
  • 29 mar 14 9:36
Składniki na biszkopt:

3 duże jajka
2 łyżki drobnego cukru
3,5 łyżki mąki pszennej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1 łyżka kawy rozpuszczalnej rozpuszczona w 1,5 łyżki gorącej wody, ostudzona
1/4 łyżeczki proszku do pieczenia

Białka oddzielić od żółtek, ubić na sztywną pianę. Dosypać cukier i dalej ubijać. Dodawać kolejno żółtka, dalej ubijając. Wsypać mąki wymieszane z proszkiem, ostudzoną kawę i delikatnie wymieszać.

Blachę o boku 28 - 34 cm (można mniejszą, ważne, by bardziej przypominała kwadrat niż prostokąt) wyłożyć papierem do pieczenia, wylać masę biszkoptową, wyrównać. Piec około 8 minut w temperaturze 190ºC. Ściereczkę kuchenną (lnianą) wysypać cukrem waniliowym. (ja wysypałam cynamonowym). Położyć na niej upieczoną, gorącą roladę (wierzchem do ściereczki, natychmiast zdjąć papier). Następnie szybko zwinąć razem ze ściereczką, odstawić do wystygnięcia.

Masa kremowa:

250 g serka mascarpone
120 ml śmietany kremówki
2 łyżki likieru kawowego
1 łyżeczka kawy rozpuszczona w 1,5 łyżeczki gorącej wody, ostudzona
2 łyżki cukru pudru

Wszystkie składniki (schłodzone!) umieścić w wyższym naczyniu, ubijać jak bitą śmietanę, aż na masie będzie pozostawał wyraźny znak od trzepaczek miksera.

Ostudzoną roladę rozwinąć, nałożyć krem, znowu zwinąć. Położyć do lodówki na kilka godzin. Przechowywać w lodówce.

z chomika basiar67

  • 92 KB
  • 29 mar 14 9:36
Rolada kokosowa

Masa kokosowa:
Składniki:
200 g wiórków kokosowych
1/2 szklanki mleka
1/2 kostki masła
100 g cukru (1/2 szklanki)
Wykonanie:
Mleko zagotować z cukrem i tłuszczem dodać kokos i ew. trochę spirytusu Wymieszać


Składniki:
10 paczek herbatników
1/2 szklanki cukru
l szklanka wody
50 g kakao
1/4 kostki masła

Wykonanie:

Wodę z cukrem i masłem zagotować przestudzić i dodać zmielone herbatniki Wymieszać Rozwałkować i przełożyć na folię aluminiową. Na ciasto rozłożyć masę
zwinąć (bez folii, w którą zawijamy dopiero gotową roladę)

z chomika atlanta811

« poprzednia stronanastępna strona »
Dodaj plikDodaj plik
  • Pobierz folder
  • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
  • dokumenty
    6
  • obrazy
    41
  • pliki wideo
    1
  • pliki muzyczne
    0

48 plików
32,1 MB




Justyna211

Justyna211 napisano 19.06.2010 19:59

zgłoś do usunięcia
Jutro o 12.00 FREE TRANSFER 1 GB Zapraszam
eVka84

eVka84 napisano 8.09.2010 15:11

zgłoś do usunięcia
Pamiętniki Wampirów
sezon 2
10 wrzesień (25 GB free!)
Zapraszam!
obrazek
kukunda

kukunda napisano 28.05.2015 12:32

zgłoś do usunięcia
P.O.Z.D.R.A.W.I.A.M...
Delacroix

Delacroix napisano 22.12.2019 09:12

zgłoś do usunięcia
Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych z tymi, których kochasz. Niech ten magiczny czas obdarzy Cię zdrowiem, szczęściem i miłością...Oby najpiękniejszym prezentem było szczęście Twoje i Twoich Najbliższych...Niech magia tych Świąt napełni serca radością, miłością i pozostawi w pamięci niezapomniane chwile blanka
Delacroix

Delacroix napisano 10.04.2020 12:47

zgłoś do usunięcia
Życze zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary i nadziei dla Ciebie i Twoich bliskich blanka
Najlepszyy2732

Najlepszyy2732 napisano 3.12.2020 16:54

zgłoś do usunięcia
Świetny chomik
NEMO-76

NEMO-76 napisano 11.02.2022 14:38

zgłoś do usunięcia
ObrazekCU

marcinpmd napisano 5.01.2023 22:39

zgłoś do usunięcia
Pozdrawiam i zapraszam również do mnie, każdy znajdzie coś dla siebie interesującego

obrazek

rexer42192

rexer42192 napisano 3.06.2023 11:27

zgłoś do usunięcia
Zapraszam
LeonxD9436

LeonxD9436 napisano 28.12.2024 13:09

zgłoś do usunięcia
Zapraszam

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności