Systemy Mikroprocesorowe - Mikrokontrolery - Janusz Janiczek.pdf
-
321 Useful How To Do It Yourself Books -
CHINESE 01_Food and Drink -
CHINESE 02_The Physical World -
CHINESE 03_House and Household -
CHINESE 04_The Human Body -
CHINESE 05_Family and Relationship -
CHINESE 06_Business and Employment -
chinese 1 -
Chinese Kursy wideo -
chinski dla poczatkujacych - mp3 + ksiazka -
Chiński 2 -
Chiński(mandaryński) dla początkujących -
Conventery -
ebooki -
Elektor 2009 -
Elektor 2010 -
Elektor 2011 -
Elektor Electronics 2012 -
English - Japan Dictionaries -
For Dummies E-Book Collection -
For men -
for men1 -
Home & Education -
Intensive spoken chinese -
Learn Japanese - audio -
Mandarin I -
Mandarin II -
Mandarin III -
McGraw Hill -
MIT Chinese -
Narzędziowe -
Over 1800 General Computer E-Books -
Over 1800 General Computer E-Books(1) -
Portable Programs -
Portable- Programs I -
Portable programs II -
portable_appz -
Programs - Portable -
programy 2012 -
Programy(1) -
Real Chinese - BBC (Video Course) -
Rosetta Stone -25 JEZYKÓW -
Schematy ideowe w PDF -
Systemy Operacyjne -
Tools Audio -
Tools Burning -
video - BBC Real Chinese -
Visio Pro 2013 x32 BIT X64 PL -
Visual Basic 2010 -
xilinx(1)
Książka zawiera kompletny kurs programowania mikrokontrolerów jednoukładowych, który wcześniej prowadzony był na łamach Elektroniki dla Wszystkich jako cykl "Mikroprocesorowa Ośla Łączka". Materiał podawany jest wyjątkowo przystępnie, krok po kroku, a wszystkie ćwiczenia można praktycznie zrealizować za pomocą dedykowanej płytki testowej. Pozycja przeznaczona jest także dla osób zupełnie początkujących, ponieważ zawiera rozdziały przedstawiające elementarne informacje o mikroprocesorach i programowaniu w języku BASIC.
Książka z zakresu projektowania i programowania aplikacji dla 32-bitowych mikrokontrolerów SoC z rdzeniem ARM7TDMI na przykładzie rodziny AT91SAM7S. Omówiono rdzeń ARM7TDMI, listę rozkazów w trybie ARM oraz budowę procesorów rodziny AT91SAM7S. Zagadnienia zilustrowano przykładami wielu praktycznych rozwiązań sterowników wybranych urządzeń peryferyjnych. Przedstawione programy ilustrują metodykę rozwiązywania problemów napotkanych w trakcie projektowania i implementowania wbudowanych systemów sterujących i pomiarowo-sterujących.
Programowanie mikrokontrolerów, pomimo stosunkowo łatwej dostępności kompilatorów różnych języków wysokiego poziomu, jest nadal “sztuką”. Dotyczy to zwłaszcza programów pisanych w języku C, który sprawia sporo problemów początkującym. Inwestowanie w naukę tego języka jest coraz bardziej uzasadnione, ponieważ różnorodność mikrokontrolerów i mikroprocesorów dostępnych na rynku powoduje, że nie jest możliwe poznanie asemblerów każdej z dostępnych rodzin, a programy napisane w C (zwłaszcza ANSI C) są stosunkowo łatwo przenośne. Prezentowana książka powstała z myślą o studentach Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej jako pomoc do przedmiotu “Podstawy mikroprocesorów”. Krótki wstęp poświęcony przybliżeniu architektury mikrokontrolerów '51 (ze szczególnym uwzględnieniem T89C51RD2 firmy Atmel) oraz jego programowaniu (łącznie z obsługą kompilatora), a także prezentacja prostego zestawu ewaluacyjnego, przygotowują mniej wprawnych czytelników do zaznajomienia się z dalszą częścią książki. Poświęcono ją w całości (cztery ostatnie rozdziały) przedstawieniu przykładów programowania mikrokontrolera, a zwłaszcza programowej obsługi typowych peryferii wbudowanych w mikrokontrolery '51 oraz wybranych peryferii zewnętrznych. Książka jest niezbyt gruba (nieco poniżej 150 stron) i - niestety - klejona, co powoduje, że nie nadaje się do czytania “w wannie”. Do książki jest dołączany CD-ROM zawierający przykładowe programy, oprogramowanie narzędziowe (w tym kompilator Keil 6.2), dokumentacje najpopularniejszych mikrokontrolerów i inne materiały przydatne podczas realizacji ćwiczeń opisanych w książce. Mikołaj Andrus