religia_tv-medytacja chrzescijanska cz.2.mp4
-
►AUDIO-KSIĄŻKI RELIGIJNE -
A N N A -
Adoracja Najświętszego Sakramentu -
Adoracje - teksty -
Anna - Bog zaprasza do przyjazni mp3 -
Anna - Pozwolcie ogarnac sie milosci mp3 -
Anna - Swiadkowie Bozego Milosierdzia mp3 -
Anna - Zaufajcie Maryi mp3 -
Audiobooki 141022 -
BIBLIA KROK PO KROKU -
Boze Wychowanie Cz 1 mp3 -
Boze Wychowanie Cz 2 mp3 -
Boze Wychowanie Cz 3 mp3 -
Boże Wychowanie -
Carothers R Merlin - Moc uwielbienia -
Carothers R. Merlin - Moc uwielbienia -
Cudowny Medalik(1) -
Czasy Ostateczne -
Czasy ostateczne - spis treści .docx -
Czasy Ostateczne MP3 -
Ewangelia Św Jana cz I -
I F L -
Jak modlić się Pismem Świętym (kbo77) -
Jak się modlić -
K A T E C H E Z Y -
KATECHEZY Z RADIA MARYJA - CZĘŚĆ 1 -
KATECHEZY Z RADIA MARYJA - CZĘŚĆ 2 -
KATECHEZY Z RADIA MARYJA - CZĘŚĆ 3 -
Książki ku pokrzepieniu serc(1) -
Książki(1) -
Modlitwa Uwielbienia i Dziękczynienia -
Nabożne życie w bezbożnym świecie -
Nieskalana -
O Adoracji. Człowiek żyje tym co kontempluje -
Pieśni i piosenki - Uwielbienie PANA BOGA -
Pieśni na Adorację -
Piosenki mp3 -
Piosenki mp3(1) -
Poemat Boga czlowieka -
Przypowieści mądrościowe -
religia -
Rozaniec -
Siewca radości - Bp. Antoni Długosz -
św.Tereska z Lisieux -
Święta Mary McKillop -
Ulubione podkłady religijne -
W drodze do nieba - Bp. Antoni Długosz -
Walka Duchowa -
Wartościowe KSIĄŻKI -
Wersje instrumentalne
Modlitwa kontemplacyjna nie jest przywilejem mnichów i mniszek lub też wybranych mistyków. To wymiar modlitwy, do którego jesteśmy wezwani wszyscy. Nie chodzi tu o nadprzyrodzone doświadczenia czy też odmienne stany świadomości. Jest to raczej coś, co Tomasz z Akwinu nazwał „prostym radowaniem się prawdą”. William Blake mówił o potrzebie „otwarcia drzwi percepcji”, by dostrzec, że wszystko jest prawdziwie nieskończonością. Chodzi tu o kontemplacyjną świadomość przeżywaną w zwykłym codziennym życiu. Medytacja prowadzi nas ku temu i staje się częścią całego misterium modlitwy w życiu każdej osoby poszukującej pełni swego istnienia.
Wyobraźmy sobie modlitwę jako wielkie koło. Koło to obraca całe nasze życie ku Bogu. Modlitwa jest zasadniczą częścią pełni ludzkiego życia. Jeżeli się nie modlimy, jesteśmy tylko na wpół żywi i wiara nasza jest tylko w połowie rozwinięta.
Szprychy koła odzwierciedlają różne rodzaje modlitwy. Modlimy się na wiele sposobów, w różnym czasie i w zależności od nastroju. Ilu ludzi, tyle różnych sposobów modlitwy. I tak na przykład jedna szprycha reprezentuje Eucharystię, inna sakramenty, modlitwę duchową, pokutną i wstawienniczą, modlitwę charyzmatyczną, uwielbienia, różaniec, itd. Wszystkie one są modlitwami chrześcijańskimi, bo są zakorzenione w Chrystusie.
Szprychy to różne formy czy też rodzaje modlitwy, osadzone w piaście koła, która jest modlitwą samego Jezusa. W Jego modlitwie zawiera się zasadniczy sens i źródło modlitwy każdego chrześcijanina. Moglibyśmy sparafrazować słowa św. Pawła: „Nie ja się modlę, lecz Chrystus we mnie”. Ostatecznie w tym modelu koła modlitwy wszystkie jej formy wypływają i płyną ku duchowi Chrystusa uwielbiającego Boga w imieniu i za całe stworzenie. Wszystkie formy modlitwy mają swoją wartość i wszystkie są skuteczne. Są nam przekazywane za pośrednictwem ludzkiej świadomości Chrystusa, która zamieszkuje w nas poprzez łaskę Ducha Świętego.
Tak to wiara pozwala nam zrozumieć koło modlitwy. Nie myślimy jednak o tym wszystkim podczas medytacji. Obserwacja koła uczy nas jeszcze czegoś bardzo ważnego. W piaście koła, w centrum modlitwy, znajduje się bezruch. Bez tego bezruchu w środku koła niemożliwy jest ruch do przodu na jego obwodzie. Medytacja jest wysiłkiem szukania i jednoczenia się z tym bezruchem, który jest znamieniem Ducha Świętego. „Zatrzymajcie się, i we Mnie uznajcie Boga”.
o. Laurence Freeman OSB
Strona Poznanskiej Grupy Medytacyjnej
Opactwo Benedyktynów w Lubiniu