Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
urszulawehrle
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta Ewa

widziany: dzisiaj o 04:16

 • pliki muzyczne
  10621
 • pliki wideo
  45092
 • obrazy
  7036
 • dokumenty
  57362

146772 plików
16937,95 GB

Ukryj opis
 • 1,2 MB
 • 10 lut 15 18:44
obrazekNajnowsze dzieło kultowej autorki. Powieść o namiętności i okrucieństwach wojny, bogata i piękna w swej surowej prostocie. W Eneidzie bohater Wergiliusza walczy o rękę królewskiej córki, Lawinii, z którą ma z woli przeznaczenia założyć imperium. Jednak sama Lawinia nie odzywa się w epopei rzymskiego poety ani jednym słowem. Głosu udziela jej Ursula K. Le Guin w powieści, która przenosi nas w półdziką rzeczywistość prehistorycznej Italii, kiedy Rzym był zaledwie błotnistą wioską u stóp siedmiu wzgórz.

z chomika roofdier

 • 1,3 MB
 • 18 sty 15 0:19
obrazekEnrique, drugi syn hrabiego Rascon y Carnejo, wie doskonale, że znakomite pochodzenie niczego mu nie zapewni. Pozbawiony tytułu, złakniony zaszczytów młodzieniec godzi się na zostanie agentem Arcybiskupa i infiltrację Toledo, w któym doszło ostatnio do serii dziwnych zaginięć. Wielokulturowe miasto jest solą w oku kościelnych namiestników i, wedle powszechnej opinii, siedliskiem zakazanych kultów. Enrique zrobi wszystko, by tylko wykazać się przed zwierzchnikiem od tego, czy osiągnie sukces, zależy przyszła kariera młodego agenta. Współpracując z Inkwizycją i zagłębiając się coraz bardziej w zagmatwany labirynt uliczek i podziemi Toledo, Enrique nie przypuszcza, ze już niebawem będzie musiał zweryfikować całą wiedzę na temat otaczającego go świata. Gdy na jego drodze staje Veridiana, nieszczęśliwie zakochana w mnichu uciekinierka z Francji, kościelny agent odkrywa, że poza ziemskimi zaszczytami jest rónież coś więcej... Zupełnie inny świat w przenośni i całkiem dosłownie.

z chomika roofdier

 • 1,8 MB
 • 14 sty 15 11:46
obrazek

Pisany w formie pamiętnika utwór przedstawiający perypetie pewnego pana, który nie umie trzymać języka na wodzy.
Albert Wilczyński (1829–1900) był prozaikiem humorystą, gawędziarzem. Związany ze Lwowem. Wśród jego publikacji znalazły się m.in. „Nowe fotografie społeczne” (1884), „Humoreski i obrazki z życia” (1884), „Kłopoty starego komendanta” (1885), „Galeria dyletantów” (1883), „Medytacje kawalerskie” (1883).
Obecne wydanie książki zostało przygotowane przez firmę Inpingo w ramach akcji „Białe Kruki na E-booki”. Utwór poddano modernizacji pisowni i opracowaniu edytorskiemu, by uczynić jego tekst przyjaznym dla współczesnego czytelnika.

z chomika Rozalinda0L

 • 1,5 MB
 • 14 sty 15 11:45
obrazek


Nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech ukazała się najlepsza książka o objawieniach w Lourdes.
Gdy w czasie II wojny światowej Franciszek Werfel znalazł schronienie w Lourdes, ślubował, że jeśli zdoła przeżyć i dotrze do Stanów Zjednoczonych to wyśpiewa pieśń o tamtejszej niezwykłej świętej.
Dotarł i słowa dotrzymał - napisał poruszającą powieść o Bernadetcie Soubirous i objawieniach Matki Bożej.
Książka została przetłumaczona na wiele języków i zyskała popularność na całym świecie.
Na jej podstawie nakręcono film nagrodzony czterema Oskarami.
Cudowna, wspaniała, niesamowita lektura, inspirująca do myślenia, do własnych poszukiwań.Nie sposób o niej zapomnieć.Zostaje w myślach i w sercu, a czyta się jak jakiś kryminał.Jestem oczarowana.

z chomika Rozalinda0L

 • 7,5 MB
 • 14 sty 15 11:43
obrazekAmbergris - moloch rozciągający się wzdłuż Bulwaru Albumuth nad niezbyt przyjaznymi wodami Moth. Założone przez Kappana Manzikerta I, byłego dowódcę floty wielorybniczej, a w późniejszym czasie również pirata, człowieka nieobliczalnego, przy byle okazji sięgającego po broń, by bez mrugnięcia okiem zabić swych (nie tylko) przeciwników. Miasto, które z czasem popadło w stan funkcjonalnej anarchii. Miasto pełne świętych i szaleńców. Miasto artystów, którzy zupełnie nieoczekiwanie doznają przemiany i stają się geniuszami... Dwukrotny zdobywca World Fantasy Award, Jeff VandeerMeer, zabierze cię w podróż pełną niespodzianek i zagadek, pozornie niepowiązanych wydarzeń, pozlepianych fragmentów starych dokumentów, do miejsca, które gdy najmniej tego oczekujemy, odkrywają przed nami swe drugie dno i prawdziwy sens.

z chomika Rozalinda0L

 • 1,4 MB
 • 14 sty 15 11:43
obrazekAbu Simbel to, stworzona przez najdłużej panującego faraona Ramzesa II Wielkiego. To ona stanowi tło kolejnej powieści Philippa Vandenberga.
Niemiecki inżynier, Artur Kamiński, przybywa do Abu Simbel, jednej z najbardziej imponujących starożytnych świątyń. Ma kierować rozbiórką i przetransportowaniem słynnego zabytku, któremu w związku z budową tamy w Assunie grozi zatopienie. Podczas prac przypadkowo odnajduje tajemniczy, nienaruszony grobowiec z doskonale zachowaną mumią trzymającą w ręku zielonego skarabeusza.
Gdy Kamiński zabiera piękny przedmiot z grobowca, następuje fala dziwnych wydarzeń.
Dr Hornstein, do której się bezskutecznie do tej pory zalecał, na widok skarabeusza i opowieści o znalezionym grobowcu zaczyna nagle okazywać Kamińskiemu zainteresowanie. Zmusza go, by zaprowadził ją w miejsce spoczynku mumii. Zakochany inżynier nie przeczuwa nawet, że ta wyprawa spowoduje lawinę niebezpiecznych zdarzeń.

z chomika Rozalinda0L

 • 1,7 MB
 • 14 sty 15 11:43
obrazekNajwiększy plus to wartka akcja oraz ciekawa fabuła, która pobudza wyobraźnię na temat funkcjonowania kościoła katolickiego. Lektura mnie osobiście wciągnęła, z niecierpliwością czekałam na rozwikłanie tajemnicy piątej ewangelii. Niemniej jednak książka ma również minusy, a mianowicie zirytowało mnie zbyt jasno opisywane przez Vandenberga mające nastąpić po sobie wydarzenia, zirytowała mnie również wspaniałomyślność i zdolność jasnowidzenia głównej bohaterki Anny von Seydlitz (np. kiedy profesor Vossius oblał kwasem obraz Leonarda da Vinci i następnie zamknięto go w szpitalu psychiatrycznym - Anna od razu domyśliła się, że „może szaleństwo profesora przejawiło się w tym jednym czynie” a poza tym to zdrowy na umyśle człowiek i warto go odnaleźć i z nim porozmawiać może on wie coś więcej). To lektura sprzeciwiająca się kościołowi jako instytucji i Vandenberg w jednej z wypowiedzi sam to przyznaje („To nie książka przeciw wierze, to książka przeciw kościołowi jako instytucji”), możemy się o tym przekonać czytając „Piątą ewangelię” Vandenberga „Człowiek jest istotą boską. Ale ci, którzy uzurpują sobie prawo do przemawiania w imieniu Boga, przeczą wszelkiej boskości”. Podsumowując: poleciłabym książkę osobom, które lubią książki przygodowe ale bez nastawienia, że sięgacie po super lekturę.

z chomika Rozalinda0L

 • 3,4 MB
 • 14 sty 15 11:43
obrazek


Ciekawa książka przybliżająca postać znanego archeologa Henryka Schlimanna , który twierdził że odkrył Troję.A był on osobą nietuzinkową.Własne marzenia z dzieciństwa dotyczące Troji urzeczywistnił w dorosłym życiu , poświęcając archeologii całe swoje życie.Dodatkowo wokół własnej osoby stworzył legendę jeszcze za swojego życia.

Warto przeczytać!

z chomika Rozalinda0L

 • 1,5 MB
 • 14 sty 15 11:42
obrazekBudząca największe emocje i zarazem najbardziej niewdzięczna rola kobiety: Rola kochanki!
Młode, piękne, bogate, pożądane, kochane- wszystkie były źródłem zazdrości, intryg, zawiści i uwielbienia. Wszystkie miały władzę, klejnoty, pałace i obiekt westchnień innych kobiet u swych stóp. Vandenberg w swoim przeglądzie największych romansów XVIII i XIX wieku opisuje nieznane fakty, odsłaniając starannie ukrywane, nierzadko wstydliwe, tajemnice kochających i kochanych.

"Towarzyszki cesarskich śniadań" to opowieść o roli kochanki w życiu rządzących światem władców. Relacjonuje największe romanse i historie miłosne ostatnich dwóch stuleci: dzieje młodziutkiej Mary Vetsery, która zginęła w Mayerlingu z rąk królewskiego kochanka, romanse cesarza Franciszka Józefa I, nieszczęśliwe życie hrabiny Cosel– kochanki Augusta II Mocnego, losy pięknej markizy de Pompadour, niepodzielnie władającej Francją i jej ówczesnym królem Ludwikiem XV. Kim były te kobiety? Jaką miały władzę? Jaką cenę zapłaciły za towarzyszenie wielkim tego świata podczas królewskich nocy i cesarskich śniadań? Jak zakończyły się wielkie romanse pasjonujące do dziś pisarzy, filmowców i historyków?
Polski czytelnik ze zdziwieniem przeczyta też o polskich wątkach w tragedii Mayerlingu, o polskich romansach Augusta II Mocnego widzianych oczami niemieckiego historyka, o roli Marii Leszczyńskiej, królowej Francji, w romansie jej męża, króla Ludwika XV ze słynną markizą de Pompadour.

z chomika Rozalinda0L

 • 2,6 MB
 • 14 sty 15 11:42
obrazekGenialna powieść historyczna, ciekawie fikcja miesza się z rzeczywistością, wtajemniczamy się w zagadnienia historii Europy XV wieku. Książka jest interesująco napisana, czyta się ją naprawdę dobrze. Oprócz przyjemności czytania czytelnik dowie się co nieco o średniowieczu. Tak jest to niezwykła książka i to mimo faktu, że do spraw wiary autor podchodzi hardcorowo. Nie czai się równo wali w kościół katolicki. Ale jedna istotna uwaga, pod kątem historycznym robi to rzetelniej niż Dan Brown, bo Vandenberg operuje faktami historycznymi, a nie wydumanymi teoriami spiskowymi, więc porównywanie Vandemberga do Dana Browna jest nieporozumieniem.

Oprócz warstwy historycznej, jest to rodzaj pewnej publicystyki, ponieważ dziwnym zbiegiem okoliczności pytania, mimo, że minęło 600 lat od czasu akcji książki, nie straciły na aktualności, a więc mają one za zadanie dać zdrowo człowiekowi do myślenia.
Autor przedstawia dosadnie mentalność różnych książąt i książątek kościoła i wychodzi z założenia, że ta nic a nic się nie zmieniła, bowiem wtedy i teraz znaczna większość z nich traktuje kościół jak międzynarodową korporacje, w której można dobrze się urządzić, a wiarę traktują jak towar, który jak każdy przedmiot handlu podlega ekonomicznym fluktuacjom. A więc pytanie wybitnie wywrotowe; Czy to aby na pewno Bóg dał hierarchii prawo do bogacenia się kosztem owieczek, o które duchowni powinni dbać? Kolejne: Czy swoją postawą życiową duchowni udowadniają, że są przedstawicielami właściwego Boga, w którego wierzą wierni, na ziemi?

Vandemberg jest jednym z lepszych powieściopisarzy historycznych, bo wystrzega się błędów, jakie ja widzę w powieściach historycznych. Często, gęsto Ci wypisują niestworzone historie, wręcz pierdoły, odbiegające od realiów historycznych. Omawiany autor dba ze szczegółami o przedstawienie prawdy historycznej. I to jest cenny walor książki, nie do podważenia.
Jasne, że jest fikcja literacka, w końcu to było nie było to jest powieść, ale czytelnik doskonale potrafi rozróżnić co jest fikcją a co nie. I to jest zdecydowany plus tej książki.

z chomika Rozalinda0L

 • 1,5 MB
 • 14 sty 15 11:42
obrazek

Przystępna lektura, jeśli ktoś zamierza spędzić spokojne, samotne popołudnie z książką na kolanach. Tym przystępniejsza, gdy chcemy, jak to się powszechnie mówi, "złapać bakcyla"; wiadomo, że dziełko ma ledwie trochę wspólnego z prawdziwą literaturą fachową. Dobre na usystematyzowanie posiadanych już informacji tudzież skonfrontowanie ich z rzeczywistością. Jeszcze lepsze na poznanie historii kobiety, którą bez przeszkód można by określić " żywą ambicją, co chodzi na dwóch nogach". Metoda pisania nie ociera się nawet o szczyty wniesień stylistycznych, ale nie musi, dlatego jest prosta, gładka, całkiem estetyczna.
Czy polecam? Zależy komu.

z chomika Rozalinda0L

 • 17,3 MB
 • 14 sty 15 11:40
obrazek


Wikingowie i ich historia budzą wciąż ogromne zainteresowanie czytelników i historyków, graniczące nierzadko z zauroczeniem ich kulturą, pragnieniem przygody i wolności. Else Roesdahl odtwarza w swej książce obraz epoki wikingów: ich domostw, miast, zwyczajów, podbojów i zdobyczy. Wraz z autorką jesteśmy świadkami narodzin, rozkwitu i zmierzchu kultury legendarnych odkrywców i łupieżców, ich wielkich batalii i codziennych wysiłków. Książka została napisana przystępnym i barwnym językiem porywającym każdego czytelnika.

z chomika Rozalinda0L

 • 2,1 MB
 • 14 sty 15 11:37
obrazekGłówny bohater Ethan Gage stoi przed plutonem egzekucyjnym. Pada komenda "cel", a zaraz potem "pal". Wydawałoby się, że to już zenit napięcia. Ależ nic z tego, proszę państwa. Dalej napięcie rośnie, a autor wzbija się na szczyty pomysłowości i dowcipu. Napoleon walczy na Bliskim Wschodzie, mister Gage - Amerykanin, zaplątał się i sam już chyba nie wie czyim jest szpiegiem, kocha się w jednej, a poszukuje innej przepięknej kobiety, którą chyba kocha jeszcze bardziej. Po drodze dokonuje czynów niezwykłych. Autor najwyraźniej jest pod urokiem "Yankesa na dworze króla Artura" Marka Twaina. Szczerze mówiąc, przeczytałam 3/4 książki. Zmęczyły mnie szaleństwa pana Gaga.
Główny bohater Ethan Gage stoi przed plutonem egzekucyjnym. Pada komenda "cel", a zaraz potem "pal". Wydawałoby się, że to już zenit napięcia. Ależ nic z tego, proszę państwa. Dalej napięcie rośnie, a autor wzbija się na szczyty pomysłowości i dowcipu. Napoleon walczy na Bliskim Wschodzie, mister Gage - Amerykanin, zaplątał się i sam już chyba nie wie czyim jest szpiegiem, kocha się w jednej, a poszukuje innej przepięknej kobiety, którą chyba kocha jeszcze bardziej. Po drodze dokonuje czynów niezwykłych. Autor najwyraźniej jest pod urokiem "Yankesa na dworze króla Artura" Marka Twaina. Szczerze mówiąc, przeczytałam 3/4 książki. Zmęczyły mnie szaleństwa pana Gaga.
Pierwsza część jest znacznie ciekawsza:)

z chomika Rozalinda0L

 • 2,5 MB
 • 14 sty 15 11:37
obrazek''Piramidy Napoleona'' godnie kontynuują dobre tradycje powieści historyczno - awanturniczo - przygodowej. Jeśli lubisz niesamowite przygody w stylu Indiany Jonesa, a jednocześnie fascynują Cię tajemnice starożytnego Egiptu - jest to pozycja dla Ciebie!

Mamy zatem zabójczo przystojnego (zapewne) Amerykanina w wieku Chrystusowym, zgłaszającego bliżej nieokreślone aspiracje naukowe w zakresie raczkującej ówcześnie wiedzy o elektryczności (aczkolwiek wielokrotnie informowanego na kartach powieści przez ludzi nauki, że jednak nie jest ''prawdziwym'' naukowcem), którego ciekawość świata zapędziła do rewolucyjnej Francji pod rządami Dyrektoriatu, nie stroniącego od wina i kobiecych wdzięków (które jakże chętnie go nimi obdarzają!), regularnie pakującego się w kłopoty, z których dzięki sprytowi, bystrości umysłu, a niekiedy dzięki ulubionej rusznicy i indiańskiemu tomahawkowi, a przede wszystkim diabelnemu szczęściu, wychodzi tylko po to, aby pakować się w kolejne.
Ważna informacja dla sympatyków historii - pisząc ''Piramidy....'' autor jej nie zgwałcił, jak to niekiedy niestety się zdarza w powieściach historycznych (tak, jak choćby uczynił to Conn Igguldem w sadze o Cezarze ''Imperator''). Mamy zatem główne fakty z wyprawy Napoleona na podbój Egiptu w 1798 r. jak np. bitwa pod Piramidami czy bitwa u ujścia Nilu, plejadę nazwisk historycznych dowódców armii Bonapartego, czy uczonych, którzy towarzyszyli armii w czasie wyprawy. Drobne odstępstwa od prawdy historycznej autor zaopatrzył stosowną notą na końcu powieści.
Miłośnicy egipskich starożytności znajdą w niej z kolei sporo informacji i ciekawostek matematycznych na temat Wielkiej Piramidy oraz ciekawe teorie na temat jej budowy i przeznaczenia, wykraczające poza dotychczasową, oficjalną wiedzę naukową na ten temat (chociaż oparte ponoć na przekazach Herodota i Diodora Sycylijskiego!).
Oczywiście konwencja powieści musi skutkować uproszczeniem tzw. ''głębi psychologicznej'' postaci etc. Ale chyba sięgając po powieść przygodową jesteśmy na to przygotowani.

z chomika Rozalinda0L

 • 1,4 MB
 • 14 sty 15 11:16
obrazek
Malownicza, romantyczna i pełna przygód opowieść o piętnastowiecznych Włoszech osnuta wokół Primavery, jednego z najsłynniejszych obrazów Botticellego. Luciana Vetra, piękna florencka prostytutka i modelka, pozuje do obrazu mistrza Botticellego. Jej lekkie prowadzenie się budzi niepokój młodego nowicjusza zakonu franciszkanów, który za wszelką cenę chce sprowadzić dziewczynę z powrotem na drogę cnoty. Bez skutku, Luciana ani myśli porzucać intratnego zajęcia... Do czasu. Pewnego dnia, z niezrozumiałych dla dziewczyny powodów, w trakcie luźnej rozmowy, mistrz Botticelli dostaje nagle szału i wyrzuca modelkę bez słowa wyjaśnienia i, co ważniejsze, bez zapłaty. Urażona i wściekła Luciana zabiera z otwartego schowka karton, czyli model obrazu w pomniejszonej wersji. Na jego miejscu zostawia ofiarowaną jej wcześniej przez mnicha broszurę nawołującą do życia w cnocie... Ten niewinny z pozoru żart ma śmiertelne skutki – wokół Luciany i brata Guido zaczynają ginąć ludzie. Prostytutka i franciszkanin muszą trzymać się razem, inaczej staną się łatwym łupem dla prześladowców... Zmuszeni do ucieczki, krok po kroku zbliżają się do odkrycia tajemnicy Primavery, obrazu na którym zaszyfrowano zrozumiałe jedynie dla garstki wtajemniczonych wiadomości... "

z chomika roofdier

 • 1,5 MB
 • 14 sty 15 11:16
obrazekPorywająca opowieści o przyjaźni, sile uczuć i wartości prawdziwego talentu.

W pożarze giną rodzice Claudette. Jej dotychczasowe życie rozsypuje się jak domek z kart. Ale jedno pozostaje niezmienne – nadzwyczajny talent dziewczyny do tworzenia pięknych lalek, uwielbianych przez samą królową Marię Antoninę. Odważna i zaradna Claudette wkracza w pełen intryg świat wersalskich salonów. Przyjaźń z królową wystawi na próbę nie tylko charakter dziewczyny, ale i marzenia o młodzieńczej miłości.

z chomika roofdier

 • 3,5 MB
 • 13 sty 15 14:42
obrazekPorywająca historia o jednym z największych wodzów w dziejach świata. Młody oficer legionów szybko osiąga godność trybuna. Jego odwaga i inteligencja wzbudzają podziw przyjaciół, uwielbienie kobiet i zawiść konkurentów. Africanus przeżywa swoje pierwsze bitwy i miłości. Spotyka również kobietę, z którą los połączy go trwałym, namiętnym uczuciem. Bolesne klęski wojsk rzymskich i śmierć ojca, który ginie w obronie ojczyzny, sprawiają, że wojna nabiera dla niego osobistego wymiaru.
Przed oczami czytelnika rozpościerają się pola bitwy nad Trebią i pod Kannami, oblężenie Saguntu i Nowej Kartaginy. To nie tylko panoramiczna opowieść o militarnych przewagach i zmaganiach żołnierskich, ale także uczta dla miłośników obyczajowych i kulturowych detali codziennego życia w Rzymie. Jesteśmy świadkami obrzędów pogrzebowych i ślubnych, walk gladiatorów, popisów poetyckich i słynnych rzymskich uczt. Poznajemy świat patrycjuszowskich pałaców, rzeźbiarzy i poetów, a także rzymskich legionów i domów publicznych.

z chomika roofdier

 • 1,3 MB
 • 12 sty 15 12:14
obrazekPółnocna Anglia, pogranicze szkocko-angielskie, 1339 rok

Sir Richard uratował króla Edwarda, zasłaniając go własnym ciałem przed zdradziecką strzałą. Sam jednak popadł w poważne tarapaty. Rany długo się nie goiły, a gdy już odzyskał przytomność, jak grom z jasnego nieba spadła na niego wiadomość, że został, za przyzwoleniem i z błogosławieństwem króla, mężem lady Sary, pani na Fernstowe. Przecież nawet jej nie znał! Gdy ją zobaczył, pomyślał, że z jej wzrostem i blizną na twarzy nie jest zwyczajną kobietą. O tym, jak dalece odbiega od przeciętności, miał się dopiero przekonać...

z chomika roofdier

 • 1,4 MB
 • 12 sty 15 12:13
obrazekWiosną 1861 roku plantacja Elmwood w stanie Missisipi była oazą spokoju i dobrobytu. Zarówno w okazałej rezydencji Campbellów, jak i w pomieszczeniach zajmowanych przez czarnych niewolników życie toczyło się utartym torem. Niebawem miało się to zmienić... Niespodziewana wizyta Jacksona Logana zarazem oburzyła i zaciekawiła Cameron Campbell. Kilka lat temu przystojny kapitan rozkochał ją w sobie, po czym przepadł jak kamień w wodę, a teraz śmie tu się pokazywać! Odgadła, że przyjechał nie do niej, a do jej ojca, senatora. Wiedziała, że w konflikcie Północ-Południe ojciec zamierza opowiedzieć się po stronie Unii, a przeciwko Konfederacji. Wkrótce senator powtórzył córce przerażającą wiadomość, przekazaną przez kapitana Logana: wybuchła wojna. Dodał, że zamierza uwolnić niewolników i udać się do Waszyngtonu, a domownikom zapewnić bezpieczne lokum. Cameron zrozumiała, że już nigdy nie będzie tak jak dawniej. Nie mogła jednak przewidzieć, że będzie walczyć o przetrwanie i że to właśnie Jackson Logan pospieszy jej z pomocą.

z chomika roofdier

 • 2,6 MB
 • 12 sty 15 12:13
obrazekRosja, początek XVIII wieku

Po klęsce tatarskiego buntu Rosjanie żądają od chana, by wydał im swego najstarszego syna jako zakładnika gwarantującego pokój na podbitych terenach. Ojciec nie chce stracić jedynego męskiego potomka, oddaje więc w ręce rosyjskich zwycięzców jedną z wielu córek, przebraną za chłopca. Szirina, która całe swe życie spędziła w tatarskim aule, trafia do zupełnie innego środowiska. Pod strażą przystojnego oficera w grupie innych zakładników podróżuje do Moskwy a potem do Sankt Petersburga, by car zdecydował o jej dalszym losie. W trakcie długiej wędrówki poznaje Rosję i rosyjską kulturę, przeżywa wiele niesamowitych przygód, nieraz grozi jej śmierć, a przy tym cały czas musi ukrywać swą prawdziwą płeć. Na dodatek w jej sercu zaczyna powoli rodzić się miłość do rosyjskiego oficera.

z chomika roofdier

 • 1,6 MB
 • 12 sty 15 12:13
obrazekWenecja, 1560 rok

Nawet dotknięcie samej Wenus nie mogło równać się z magiczną mocą spływającą z palców signoriny Jessiki Leonardo. Francis Bardolph nigdy jeszcze nie spotkał takiej kobiety. Uzdrowiła nie tylko jego ciało, ale i duszę. Jessica musiała być ostrożna. W czasach inkwizycji kobieta taka jak ona - uzdrowicielka - mogła w każdej chwili zostać oskarżona o czary. Niebezpieczeństwo przyszło jednak z zupełnie niespodziewanej strony. To Francis okazał się groźny. Jak się zachowa, gdy dowie się, co kryje maska, której Jessica nie zdejmuje z twarzy?

z chomika roofdier

 • 7,4 MB
 • 12 sty 15 12:12
obrazek
1.Nierządnica
2.Kasztelanka
3.Córka nierządnicy
4.Testament nierządnicy

z chomika roofdier

 • 1,6 MB
 • 12 sty 15 12:12
obrazekNie tego spodziewała się Sarah Conway, gdy w 1875 roku po raz pierwszy stanęła na dzikiej ziemi Arizony. Przyjeżdżając bez uprzedzenia do dawno niewidzianego ojca, spodziewała się zobaczyć, tak jak opisywał w listach, wspaniały dom i świetnie prosperującą kopalnię złota. Jednak tej wychowanej przez zakonnice dziewczynie przyjdzie zmierzyć się z okrutną rzeczywistością: jej ojciec zginął w kopalni, w której nie ma złota, a wspaniały dom okazał się skromną chatką na odludziu…
Nikt nie wróży Sarah świetlanej przyszłości na Dzikim Zachodzie, a zwłaszcza Jake Redman, półkrwi Indianin i owiany złą sławą były rewolwerowiec. Według niego ta delikatna panienka z wielkiego miasta po prostu tu nie pasuje. Gdy jednak Sarah odkrywa w sobie ducha pionierów i postanawia zostać, Jake robi wszystko, aby jej pomóc, mimo że nie pochwala jej decyzji. Uważa, że na samotną kobietę na Dzikim Zachodzie czyhają liczne niebezpieczeństwa. I ma rację…

z chomika roofdier

 • 3,8 MB
 • 12 sty 15 0:22
obrazekLudmiła jest bogatą dziedziczką. Odkąd została sierotą, o jej losie decydują stryjowie; za wszelką cenę chcą ją wyswatać. Aby uciec od nie chcianego związku, dziewczyna chroni się w murach witowskiego klasztoru, który wkrótce zdobywają Tatarzy. Zostaje wzięta w jasyr, a następnie wraz z innymi jeńcami odbita przez wojska wojewody krakowskiego. W obliczu zagrażającego niebezpieczeństwa postanawia jechać do posiadłości swej przyjaciółki Elżbiety, by ją ostrzec. Niestety, los jest dla niej okrutny. Na zamek w Żegańcu napadają Tatarzy. Niewiasty kryją się w lochach, ale ucieczka kończy się tragicznie.
 • 1,8 MB
 • 12 sty 15 0:22
obrazekLudmiła jest bogatą dziedziczką. Odkąd została sierotą, o jej losie decydują stryjowie; za wszelką cenę chcą ją wyswatać. Aby uciec od nie chcianego związku, dziewczyna chroni się w murach witowskiego klasztoru, który wkrótce zdobywają Tatarzy. Zostaje wzięta w jasyr, a następnie wraz z innymi jeńcami odbita przez wojska wojewody krakowskiego. W obliczu zagrażającego niebezpieczeństwa postanawia jechać do posiadłości swej przyjaciółki Elżbiety, by ją ostrzec. Niestety, los jest dla niej okrutny. Na zamek w Żegańcu napadają Tatarzy. Niewiasty kryją się w lochach, ale ucieczka kończy się tragicznie.
 • 2,7 MB
 • 9 sty 15 19:10
obrazekLudmiła jest bogatą dziedziczką. Odkąd została sierotą, o jej losie decydują stryjowie; za wszelką cenę chcą ją wyswatać. Aby uciec od nie chcianego związku, dziewczyna chroni się w murach witowskiego klasztoru, który wkrótce zdobywają Tatarzy. Zostaje wzięta w jasyr, a następnie wraz z innymi jeńcami odbita przez wojska wojewody krakowskiego. W obliczu zagrażającego niebezpieczeństwa postanawia jechać do posiadłości swej przyjaciółki Elżbiety, by ją ostrzec. Niestety, los jest dla niej okrutny. Na zamek w Żegańcu napadają Tatarzy. Niewiasty kryją się w lochach, ale ucieczka kończy się tragicznie.

z chomika roofdier

Dodaj plikDodaj plik
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  21
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

27 plików
79,02 MB

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności