Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
urszulawehrle
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta Ewa

widziany: 24.04.2015 15:24

 • pliki muzyczne
  10604
 • pliki wideo
  44660
 • obrazy
  7196
 • dokumenty
  57299

158124 plików
16816,62 GB

Ukryj opis
« poprzednia stronanastępna strona »
 • 2,1 MB
 • 22 mar 15 1:12
obrazekNowa powieść autora bestsellerowego Spisku franciszkanów. Włochy, XIII wiek. Młody, szlachetnie urodzony Toskańczyk Angelo Lorenzini dziedziczy po swoich przodkach nie tylko tytuł, ale również straszliwą ułomność. Przed laty kmiecie z zamku Il Lupo obłożyli jego dziadka morderczą klątwą. Z każdą kolejną pełnią księżyca ciało Angela nabiera coraz więcej wilczych cech, a on sam mimo wewnętrznego oporu przeobraża się w stworzenie z mitów i legend - lupo mannaro, czyli wilkołaka. Tylko jedna osoba naprawdę wierzy, że drzemiące w młodzieńcu zło można zdusić. Maria Vidone, prosta wieśniaczka, pierwsza miłość Angela, odkrywa w swym ukochanym nieprzebrane pokłady dobra. Na drodze Angela staje Benedetto Gaetani, przyszły papież Bonifacy VIII, który zostanie się jego zażartym wrogiem.

z chomika roofdier

 • 5,0
 • 2,8 MB
 • 22 mar 15 1:10
obrazekW lipcu 1841 roku w Nowym Jorku znika młoda kobieta. Po kilku dniach jej ciało zostaje wyłowione z rzeki, wszystko wskazuje na to, że popełniono zbrodnię. Policja i mieszkańcy gubią się w domysłach, ślady prowadzą donikąd. Jest tylko jeden człowiek gotów podjąć się rozwikłania zagadki…

W mrocznej powieści Joela Rose’a wątki fikcyjne przeplatają się z rzeczywistymi, a postaci historyczne kroczą ramię w ramię ze zmyślonymi, prowadząc do rozwiązania łamigłówki. Wojny gangów, hieny cmentarne, wskazówki zawarte w romantycznych poematach, a przede wszystkim groźny i frapujący dziewiętnastowieczny Nowy Jork – Kruk to stylowy i błyskotliwy kryminał, od którego trudno się oderwać.

z chomika roofdier

 • 3,7 MB
 • 22 mar 15 1:09
obrazekPo serii niepowodzeń życiowych, porucznik Richard Sharpe postanawia porzucić armię. Jego plany ulegają zmianie po spotkaniu ze starym znajomym, który zleca mu wypełnienie tajnej misji w Kopenhadze. W ślad za porucznikiem wyrusza cała brytyjska marynarka wojenna. Stawką w tej rozgrywce są losy drugiej co do wielkości na świecie floty duńskiej. Jednak wywiad francuski czuwa i na pewno nie ułatwi zadania naszemu bohaterowi.

z chomika roofdier

 • 3,5 MB
 • 22 mar 15 1:09
obrazekGrudzień 1803 roku. Richard Sharpe jest podporucznikiem w armii sir Arthura Wellesleya, która usiłuje zakończyć wojnę z Marathami. Świeżo awansowany na oficera, Sharpe nie jest pewien swojego autorytetu. Nie zostaje zaakceptowany, a dowódca wyznacza go do uciążliwej pracy w taborze.Tam znajduje korupcję, romans, zdradę, oraz wrogów – tak nowych jak i starych. Sierżant Obadiah Hakeswill pragnie jego śmierci, a ma po swojej stronie potężnych przyjaciół. Demaskując zdradę, Sharpe znajduje się sam i w straszliwym niebezpieczeństwie. Zdaje się na swoje żołnierskie umiejętności – a zamierza odzyskać i pewność siebie i skarb, który kiedyś zdobył na sułtanie Tipu.
W poszukiwaniu zemsty na ludziach, którzy go obrabowali, trafia pod Gawilghur, usadowioną w górach niezdobytą fortecę, która jest teraz oblężona przez Brytyjczyków. Przed nim najcięższy atak na fortecę w jakim dotąd uczestniczył....
Książki Bernarda Cornwella przetłumaczono już na 21 języków i wydano w 12 milionach egzemplarzy. Pisarz uchodzi za mistrza batalistyki i historical fiction, a BBC zekranizowało serię książek o oficerze Jej Królewskiej Mości w którego wcielił się Sean Bean.

z chomika roofdier

 • 3,5 MB
 • 22 mar 15 1:08
obrazekJest rok 885. Anglia – podzielona na duńską północ i rządzone przez saskiego króla Alfreda południe – cieszy się chwilowym spokojem. Jednak jest to tylko cisza przed burzą. Nowo przybyli wikingowie zajmują Londyn. Szykuje się kolejna krwawa wojna. Alfred zleca zadanie odbicia miasta Uhtredowi, którego imię budzi respekt jak Brytania długa i szeroka. Od jego oddania sprawom saskiego królestwa Wessexu będzie zależeć przyszłość całej Anglii. Jednakże nawet jego wielki talent wojenny może nie wystarczyć w starciu z olbrzymią flotą najeźdźców z Norwegii i Danii.

z chomika roofdier

 • 3,7 MB
 • 22 mar 15 1:08
obrazekAnglia, dziewiąty wiek. Wessex, ostatnie wolne państwo Anglosasów pod rządami pobożnego króla Alfreda, walczy o przetrwanie, odpierając kolejne najazdy duńskich wikingów.

Uhtred z Bebbanburga, młody dziedzic ziem zajętej przez Skandynawów Northumbrii, nie wie, po której stronie walczyć. Z Duńczykami wiążą go przyjaźnie i pogańska religia. Z kolei saskiemu królowi Alfredowi przysiągł wierność… Od woli Uhtreda oraz jego poczucia lojalności będzie zależało, kto zwycięży w tej cały czas od nowa wybuchającej wojnie.
Losy Alfreda i Uhtreda ciągle się splatają, choć obaj nie są z tego powodu zadowoleni. Ale w ciężkich czasów sprzymierzeńców się nie wybiera. Czy jednak rozmodlony król jest w stanie zawierzyć jawnemu poganinowi? Tylko współdziałanie tych dwóch ludzi może zapewnić Anglii przetrwanie.
Pojedynki, wizje pogańskich wieszczek, bitwy, zdrady i pościgi – oto świat bohaterów Zwiastuna burzy.

Zwiastun burzy to druga część, po Ostatnim Królestwie, cyklu Wojny Wikingów.

z chomika roofdier

 • 3,3 MB
 • 22 mar 15 1:08
obrazekKolejna książka z serii Kampanie Richarda Sharpe`a. Znudzony monotonią służby wojskowej, szeregowiec Richard Sharpe, w wyniku splotu dziwnych zdarzeń, zostaje angielskim szpiegiem w mieście Seringapatam. Zdrada i tchórzostwo powodują, że aby odzyskać wolność i uratować życie, musi stoczyć walkę z tytułowym tygrysem. Losy tego starcia okazują się ważne dla całej brytyjskiej kampanii wojennej w Indiach w 1799 roku.

z chomika roofdier

 • 3,2 MB
 • 22 mar 15 1:07
obrazekOparty na faktach z życia Charlesa Dickensa, Drood zgłębia nierozwikłane tajemnice ostatnich lat życia pisarza, a także, być może, odsłania sekret jego ostatniego, niedokończonego dzieła, Tajemnicy Edwina Drooda. Mrożący krew w żyłach, mroczny, niedający się zapomnieć i absolutnie oryginalny – Drood to Dan Simmons w szczytowej formie.
9 czerwca 1865 roku Charles Dickens – najsłynniejszy i najpopularniejszy powieściopisarz na świecie, będący u szczytu sławy i zdolności twórczych – jadąc pociągiem do Londynu w towarzystwie swojej potajemnej kochanki, przeżył katastrofę kolejową, która na zawsze zmieniła jego życie.
Czy po tym wypadku zaczął prowadzić mroczne podwójne życie? Czy conocne eskapady do najohydniejszych londyńskich slumsów i nasilająca się obsesja na punkcie ukrytego przed światem podziemnego Londynu, trupów, grobowców, morderstw, palarni opium i rozpuszczania zwłok w dołach z wapnem były tylko przejawem zwykłej pisarskiej ciekawości, czy jednak czymś znacznie bardziej przerażającym?

z chomika roofdier

 • 3,1 MB
 • 22 mar 15 1:07
obrazekPrzełom XII i XIII w. Tereny dzisiejszej Hiszpanii i Maroka. Głównym bohaterem jest Diego z Malagón, młody syn ubogiego kastylijskiego karczmarza. Karczma leży na pograniczu al-Andalus, południowej krainy we władaniu Maurów, oraz pozostałej części półwyspu Iberyjskiego, gdzie rządzą chrześcijanie. Po klęsce oddziałów Alfonsa VIII Kastylijskiego pod Alarcos w 1195 r. zwycięscy Almohadzi atakują Malagón. Diegowi jako jedynemu z całej rodziny udaje się uratować. Za najwierniejszą towarzyszkę swych pasjonujących przygód będzie miał odtąd ukochaną klacz rasy arabskiej, Sabbę. Zgodnie z ostatnią wolą ojca, Diego wyrusza do Toledo, by zdobyć tam wykształcenie. Nie jest to łatwe, wiedza jest bowiem w tych czasach niemal wyłącznym przywilejem duchowieństwa. Jednak Toledo to miasto szczególne, ożywcza mieszanka trzech kultur: chrześcijańskiej, muzułmańskiej i żydowskiej. Pod okiem mistrza Galiba – muzułmanina, człowieka światłego, których schronił się tu przed fanatyzmem swych współwyznawców, Diego zdobywa cenny oraz nowatorski na swoje czasy fach weterynarza.

z chomika roofdier

 • 3,1 MB
 • 22 mar 15 1:07
obrazek"Drugi tom zapoczątkowanej przez „Imperium” Trylogii Rzymskiej Roberta Harrisa, autora między innymi takich bestsellerów, jak “Pompeje”, czy sfilmowany niedawno przez Romana Polańskiego „Ghostwriter”. Rzym, rok 63 p.n.e. Stanowisko konsula obejmuje znany prawnik i mówca, Marek Cyceron. U schyłku jego życia, Tiron, sekretarz i niewolnik, podejmuje się zrelacjonować pięć lat politycznej kariery swego pana. Opowiada o ciemnych stronach polityki Rzymu, o intrygach, zdradach i nietrwałych sojuszach. Z historii tej, obejmującej okres działalności Cycerona jako konsula senatu od dnia jego elekcji aż po czas wygnania, wyłania się obraz człowieka, który, choć znany jako genialny polityk i filozof, jest również zręcznym manipulatorem i bezwstydnym intrygantem. Przychodzi dzień gdy trzej najpotężniejsi ludzie imperium - Juliusz Cezar, Pompejusz Wielki i Marek Licyniusz Krassus zawierają nieoficjalną umowę, tajne porozumienie, które sprawia, że dni Cycerona są już policzone… ".

z chomika roofdier

 • 3,3 MB
 • 22 mar 15 1:07
obrazek„Kochanka Słońca” to przedstawiona na wspaniałym tle Wersalu Ludwika XIV opowieść o Ludwice de la Vallière, pięknej młodej amazonce, która zdobyła serce charyzmatycznego francuskiego monarchy, zwanego Królem Słońce. Pełna temperamentu dziewczyna pochodząca z niższej szlachty, bez szans na zamążpójście i zbyt biedna, by wstąpić do klasztoru, zdobywa, a później dramatycznie traci łaskę i uczucia króla. „Kochanka Słońca” to porywająca historia miłosna z elementem intrygującej tajemnicy, to opowieść ukazująca moc prawdziwej namiętności, ale także ludzką niezdolność do pielęgnowania i zachowywania uczucia.

z chomika roofdier

 • 6,9 MB
 • 2 mar 15 5:27
obrazek
 • 4,1 MB
 • 2 mar 15 5:27
obrazek
 • 1,2 MB
 • 10 lut 15 18:44
obrazekNajnowsze dzieło kultowej autorki. Powieść o namiętności i okrucieństwach wojny, bogata i piękna w swej surowej prostocie. W Eneidzie bohater Wergiliusza walczy o rękę królewskiej córki, Lawinii, z którą ma z woli przeznaczenia założyć imperium. Jednak sama Lawinia nie odzywa się w epopei rzymskiego poety ani jednym słowem. Głosu udziela jej Ursula K. Le Guin w powieści, która przenosi nas w półdziką rzeczywistość prehistorycznej Italii, kiedy Rzym był zaledwie błotnistą wioską u stóp siedmiu wzgórz.

z chomika roofdier

 • 1,3 MB
 • 18 sty 15 0:19
obrazekEnrique, drugi syn hrabiego Rascon y Carnejo, wie doskonale, że znakomite pochodzenie niczego mu nie zapewni. Pozbawiony tytułu, złakniony zaszczytów młodzieniec godzi się na zostanie agentem Arcybiskupa i infiltrację Toledo, w któym doszło ostatnio do serii dziwnych zaginięć. Wielokulturowe miasto jest solą w oku kościelnych namiestników i, wedle powszechnej opinii, siedliskiem zakazanych kultów. Enrique zrobi wszystko, by tylko wykazać się przed zwierzchnikiem od tego, czy osiągnie sukces, zależy przyszła kariera młodego agenta. Współpracując z Inkwizycją i zagłębiając się coraz bardziej w zagmatwany labirynt uliczek i podziemi Toledo, Enrique nie przypuszcza, ze już niebawem będzie musiał zweryfikować całą wiedzę na temat otaczającego go świata. Gdy na jego drodze staje Veridiana, nieszczęśliwie zakochana w mnichu uciekinierka z Francji, kościelny agent odkrywa, że poza ziemskimi zaszczytami jest rónież coś więcej... Zupełnie inny świat w przenośni i całkiem dosłownie.

z chomika roofdier

 • 1,8 MB
 • 14 sty 15 11:46
obrazek

Pisany w formie pamiętnika utwór przedstawiający perypetie pewnego pana, który nie umie trzymać języka na wodzy.
Albert Wilczyński (1829–1900) był prozaikiem humorystą, gawędziarzem. Związany ze Lwowem. Wśród jego publikacji znalazły się m.in. „Nowe fotografie społeczne” (1884), „Humoreski i obrazki z życia” (1884), „Kłopoty starego komendanta” (1885), „Galeria dyletantów” (1883), „Medytacje kawalerskie” (1883).
Obecne wydanie książki zostało przygotowane przez firmę Inpingo w ramach akcji „Białe Kruki na E-booki”. Utwór poddano modernizacji pisowni i opracowaniu edytorskiemu, by uczynić jego tekst przyjaznym dla współczesnego czytelnika.

z chomika Rozalinda0L

 • 1,5 MB
 • 14 sty 15 11:45
obrazek


Nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech ukazała się najlepsza książka o objawieniach w Lourdes.
Gdy w czasie II wojny światowej Franciszek Werfel znalazł schronienie w Lourdes, ślubował, że jeśli zdoła przeżyć i dotrze do Stanów Zjednoczonych to wyśpiewa pieśń o tamtejszej niezwykłej świętej.
Dotarł i słowa dotrzymał - napisał poruszającą powieść o Bernadetcie Soubirous i objawieniach Matki Bożej.
Książka została przetłumaczona na wiele języków i zyskała popularność na całym świecie.
Na jej podstawie nakręcono film nagrodzony czterema Oskarami.
Cudowna, wspaniała, niesamowita lektura, inspirująca do myślenia, do własnych poszukiwań.Nie sposób o niej zapomnieć.Zostaje w myślach i w sercu, a czyta się jak jakiś kryminał.Jestem oczarowana.

z chomika Rozalinda0L

 • 7,5 MB
 • 14 sty 15 11:43
obrazekAmbergris - moloch rozciągający się wzdłuż Bulwaru Albumuth nad niezbyt przyjaznymi wodami Moth. Założone przez Kappana Manzikerta I, byłego dowódcę floty wielorybniczej, a w późniejszym czasie również pirata, człowieka nieobliczalnego, przy byle okazji sięgającego po broń, by bez mrugnięcia okiem zabić swych (nie tylko) przeciwników. Miasto, które z czasem popadło w stan funkcjonalnej anarchii. Miasto pełne świętych i szaleńców. Miasto artystów, którzy zupełnie nieoczekiwanie doznają przemiany i stają się geniuszami... Dwukrotny zdobywca World Fantasy Award, Jeff VandeerMeer, zabierze cię w podróż pełną niespodzianek i zagadek, pozornie niepowiązanych wydarzeń, pozlepianych fragmentów starych dokumentów, do miejsca, które gdy najmniej tego oczekujemy, odkrywają przed nami swe drugie dno i prawdziwy sens.

z chomika Rozalinda0L

 • 1,4 MB
 • 14 sty 15 11:43
obrazekAbu Simbel to, stworzona przez najdłużej panującego faraona Ramzesa II Wielkiego. To ona stanowi tło kolejnej powieści Philippa Vandenberga.
Niemiecki inżynier, Artur Kamiński, przybywa do Abu Simbel, jednej z najbardziej imponujących starożytnych świątyń. Ma kierować rozbiórką i przetransportowaniem słynnego zabytku, któremu w związku z budową tamy w Assunie grozi zatopienie. Podczas prac przypadkowo odnajduje tajemniczy, nienaruszony grobowiec z doskonale zachowaną mumią trzymającą w ręku zielonego skarabeusza.
Gdy Kamiński zabiera piękny przedmiot z grobowca, następuje fala dziwnych wydarzeń.
Dr Hornstein, do której się bezskutecznie do tej pory zalecał, na widok skarabeusza i opowieści o znalezionym grobowcu zaczyna nagle okazywać Kamińskiemu zainteresowanie. Zmusza go, by zaprowadził ją w miejsce spoczynku mumii. Zakochany inżynier nie przeczuwa nawet, że ta wyprawa spowoduje lawinę niebezpiecznych zdarzeń.

z chomika Rozalinda0L

 • 1,7 MB
 • 14 sty 15 11:43
obrazekNajwiększy plus to wartka akcja oraz ciekawa fabuła, która pobudza wyobraźnię na temat funkcjonowania kościoła katolickiego. Lektura mnie osobiście wciągnęła, z niecierpliwością czekałam na rozwikłanie tajemnicy piątej ewangelii. Niemniej jednak książka ma również minusy, a mianowicie zirytowało mnie zbyt jasno opisywane przez Vandenberga mające nastąpić po sobie wydarzenia, zirytowała mnie również wspaniałomyślność i zdolność jasnowidzenia głównej bohaterki Anny von Seydlitz (np. kiedy profesor Vossius oblał kwasem obraz Leonarda da Vinci i następnie zamknięto go w szpitalu psychiatrycznym - Anna od razu domyśliła się, że „może szaleństwo profesora przejawiło się w tym jednym czynie” a poza tym to zdrowy na umyśle człowiek i warto go odnaleźć i z nim porozmawiać może on wie coś więcej). To lektura sprzeciwiająca się kościołowi jako instytucji i Vandenberg w jednej z wypowiedzi sam to przyznaje („To nie książka przeciw wierze, to książka przeciw kościołowi jako instytucji”), możemy się o tym przekonać czytając „Piątą ewangelię” Vandenberga „Człowiek jest istotą boską. Ale ci, którzy uzurpują sobie prawo do przemawiania w imieniu Boga, przeczą wszelkiej boskości”. Podsumowując: poleciłabym książkę osobom, które lubią książki przygodowe ale bez nastawienia, że sięgacie po super lekturę.

z chomika Rozalinda0L

 • 3,4 MB
 • 14 sty 15 11:43
obrazek


Ciekawa książka przybliżająca postać znanego archeologa Henryka Schlimanna , który twierdził że odkrył Troję.A był on osobą nietuzinkową.Własne marzenia z dzieciństwa dotyczące Troji urzeczywistnił w dorosłym życiu , poświęcając archeologii całe swoje życie.Dodatkowo wokół własnej osoby stworzył legendę jeszcze za swojego życia.

Warto przeczytać!

z chomika Rozalinda0L

 • 1,5 MB
 • 14 sty 15 11:42
obrazekBudząca największe emocje i zarazem najbardziej niewdzięczna rola kobiety: Rola kochanki!
Młode, piękne, bogate, pożądane, kochane- wszystkie były źródłem zazdrości, intryg, zawiści i uwielbienia. Wszystkie miały władzę, klejnoty, pałace i obiekt westchnień innych kobiet u swych stóp. Vandenberg w swoim przeglądzie największych romansów XVIII i XIX wieku opisuje nieznane fakty, odsłaniając starannie ukrywane, nierzadko wstydliwe, tajemnice kochających i kochanych.

"Towarzyszki cesarskich śniadań" to opowieść o roli kochanki w życiu rządzących światem władców. Relacjonuje największe romanse i historie miłosne ostatnich dwóch stuleci: dzieje młodziutkiej Mary Vetsery, która zginęła w Mayerlingu z rąk królewskiego kochanka, romanse cesarza Franciszka Józefa I, nieszczęśliwe życie hrabiny Cosel– kochanki Augusta II Mocnego, losy pięknej markizy de Pompadour, niepodzielnie władającej Francją i jej ówczesnym królem Ludwikiem XV. Kim były te kobiety? Jaką miały władzę? Jaką cenę zapłaciły za towarzyszenie wielkim tego świata podczas królewskich nocy i cesarskich śniadań? Jak zakończyły się wielkie romanse pasjonujące do dziś pisarzy, filmowców i historyków?
Polski czytelnik ze zdziwieniem przeczyta też o polskich wątkach w tragedii Mayerlingu, o polskich romansach Augusta II Mocnego widzianych oczami niemieckiego historyka, o roli Marii Leszczyńskiej, królowej Francji, w romansie jej męża, króla Ludwika XV ze słynną markizą de Pompadour.

z chomika Rozalinda0L

 • 2,6 MB
 • 14 sty 15 11:42
obrazekGenialna powieść historyczna, ciekawie fikcja miesza się z rzeczywistością, wtajemniczamy się w zagadnienia historii Europy XV wieku. Książka jest interesująco napisana, czyta się ją naprawdę dobrze. Oprócz przyjemności czytania czytelnik dowie się co nieco o średniowieczu. Tak jest to niezwykła książka i to mimo faktu, że do spraw wiary autor podchodzi hardcorowo. Nie czai się równo wali w kościół katolicki. Ale jedna istotna uwaga, pod kątem historycznym robi to rzetelniej niż Dan Brown, bo Vandenberg operuje faktami historycznymi, a nie wydumanymi teoriami spiskowymi, więc porównywanie Vandemberga do Dana Browna jest nieporozumieniem.

Oprócz warstwy historycznej, jest to rodzaj pewnej publicystyki, ponieważ dziwnym zbiegiem okoliczności pytania, mimo, że minęło 600 lat od czasu akcji książki, nie straciły na aktualności, a więc mają one za zadanie dać zdrowo człowiekowi do myślenia.
Autor przedstawia dosadnie mentalność różnych książąt i książątek kościoła i wychodzi z założenia, że ta nic a nic się nie zmieniła, bowiem wtedy i teraz znaczna większość z nich traktuje kościół jak międzynarodową korporacje, w której można dobrze się urządzić, a wiarę traktują jak towar, który jak każdy przedmiot handlu podlega ekonomicznym fluktuacjom. A więc pytanie wybitnie wywrotowe; Czy to aby na pewno Bóg dał hierarchii prawo do bogacenia się kosztem owieczek, o które duchowni powinni dbać? Kolejne: Czy swoją postawą życiową duchowni udowadniają, że są przedstawicielami właściwego Boga, w którego wierzą wierni, na ziemi?

Vandemberg jest jednym z lepszych powieściopisarzy historycznych, bo wystrzega się błędów, jakie ja widzę w powieściach historycznych. Często, gęsto Ci wypisują niestworzone historie, wręcz pierdoły, odbiegające od realiów historycznych. Omawiany autor dba ze szczegółami o przedstawienie prawdy historycznej. I to jest cenny walor książki, nie do podważenia.
Jasne, że jest fikcja literacka, w końcu to było nie było to jest powieść, ale czytelnik doskonale potrafi rozróżnić co jest fikcją a co nie. I to jest zdecydowany plus tej książki.

z chomika Rozalinda0L

 • 1,5 MB
 • 14 sty 15 11:42
obrazek

Przystępna lektura, jeśli ktoś zamierza spędzić spokojne, samotne popołudnie z książką na kolanach. Tym przystępniejsza, gdy chcemy, jak to się powszechnie mówi, "złapać bakcyla"; wiadomo, że dziełko ma ledwie trochę wspólnego z prawdziwą literaturą fachową. Dobre na usystematyzowanie posiadanych już informacji tudzież skonfrontowanie ich z rzeczywistością. Jeszcze lepsze na poznanie historii kobiety, którą bez przeszkód można by określić " żywą ambicją, co chodzi na dwóch nogach". Metoda pisania nie ociera się nawet o szczyty wniesień stylistycznych, ale nie musi, dlatego jest prosta, gładka, całkiem estetyczna.
Czy polecam? Zależy komu.

z chomika Rozalinda0L

 • 17,3 MB
 • 14 sty 15 11:40
obrazek


Wikingowie i ich historia budzą wciąż ogromne zainteresowanie czytelników i historyków, graniczące nierzadko z zauroczeniem ich kulturą, pragnieniem przygody i wolności. Else Roesdahl odtwarza w swej książce obraz epoki wikingów: ich domostw, miast, zwyczajów, podbojów i zdobyczy. Wraz z autorką jesteśmy świadkami narodzin, rozkwitu i zmierzchu kultury legendarnych odkrywców i łupieżców, ich wielkich batalii i codziennych wysiłków. Książka została napisana przystępnym i barwnym językiem porywającym każdego czytelnika.

z chomika Rozalinda0L

 • 2,1 MB
 • 14 sty 15 11:37
obrazekGłówny bohater Ethan Gage stoi przed plutonem egzekucyjnym. Pada komenda "cel", a zaraz potem "pal". Wydawałoby się, że to już zenit napięcia. Ależ nic z tego, proszę państwa. Dalej napięcie rośnie, a autor wzbija się na szczyty pomysłowości i dowcipu. Napoleon walczy na Bliskim Wschodzie, mister Gage - Amerykanin, zaplątał się i sam już chyba nie wie czyim jest szpiegiem, kocha się w jednej, a poszukuje innej przepięknej kobiety, którą chyba kocha jeszcze bardziej. Po drodze dokonuje czynów niezwykłych. Autor najwyraźniej jest pod urokiem "Yankesa na dworze króla Artura" Marka Twaina. Szczerze mówiąc, przeczytałam 3/4 książki. Zmęczyły mnie szaleństwa pana Gaga.
Główny bohater Ethan Gage stoi przed plutonem egzekucyjnym. Pada komenda "cel", a zaraz potem "pal". Wydawałoby się, że to już zenit napięcia. Ależ nic z tego, proszę państwa. Dalej napięcie rośnie, a autor wzbija się na szczyty pomysłowości i dowcipu. Napoleon walczy na Bliskim Wschodzie, mister Gage - Amerykanin, zaplątał się i sam już chyba nie wie czyim jest szpiegiem, kocha się w jednej, a poszukuje innej przepięknej kobiety, którą chyba kocha jeszcze bardziej. Po drodze dokonuje czynów niezwykłych. Autor najwyraźniej jest pod urokiem "Yankesa na dworze króla Artura" Marka Twaina. Szczerze mówiąc, przeczytałam 3/4 książki. Zmęczyły mnie szaleństwa pana Gaga.
Pierwsza część jest znacznie ciekawsza:)

z chomika Rozalinda0L

 • 2,5 MB
 • 14 sty 15 11:37
obrazek''Piramidy Napoleona'' godnie kontynuują dobre tradycje powieści historyczno - awanturniczo - przygodowej. Jeśli lubisz niesamowite przygody w stylu Indiany Jonesa, a jednocześnie fascynują Cię tajemnice starożytnego Egiptu - jest to pozycja dla Ciebie!

Mamy zatem zabójczo przystojnego (zapewne) Amerykanina w wieku Chrystusowym, zgłaszającego bliżej nieokreślone aspiracje naukowe w zakresie raczkującej ówcześnie wiedzy o elektryczności (aczkolwiek wielokrotnie informowanego na kartach powieści przez ludzi nauki, że jednak nie jest ''prawdziwym'' naukowcem), którego ciekawość świata zapędziła do rewolucyjnej Francji pod rządami Dyrektoriatu, nie stroniącego od wina i kobiecych wdzięków (które jakże chętnie go nimi obdarzają!), regularnie pakującego się w kłopoty, z których dzięki sprytowi, bystrości umysłu, a niekiedy dzięki ulubionej rusznicy i indiańskiemu tomahawkowi, a przede wszystkim diabelnemu szczęściu, wychodzi tylko po to, aby pakować się w kolejne.
Ważna informacja dla sympatyków historii - pisząc ''Piramidy....'' autor jej nie zgwałcił, jak to niekiedy niestety się zdarza w powieściach historycznych (tak, jak choćby uczynił to Conn Igguldem w sadze o Cezarze ''Imperator''). Mamy zatem główne fakty z wyprawy Napoleona na podbój Egiptu w 1798 r. jak np. bitwa pod Piramidami czy bitwa u ujścia Nilu, plejadę nazwisk historycznych dowódców armii Bonapartego, czy uczonych, którzy towarzyszyli armii w czasie wyprawy. Drobne odstępstwa od prawdy historycznej autor zaopatrzył stosowną notą na końcu powieści.
Miłośnicy egipskich starożytności znajdą w niej z kolei sporo informacji i ciekawostek matematycznych na temat Wielkiej Piramidy oraz ciekawe teorie na temat jej budowy i przeznaczenia, wykraczające poza dotychczasową, oficjalną wiedzę naukową na ten temat (chociaż oparte ponoć na przekazach Herodota i Diodora Sycylijskiego!).
Oczywiście konwencja powieści musi skutkować uproszczeniem tzw. ''głębi psychologicznej'' postaci etc. Ale chyba sięgając po powieść przygodową jesteśmy na to przygotowani.

z chomika Rozalinda0L

 • 1,4 MB
 • 14 sty 15 11:16
obrazek
Malownicza, romantyczna i pełna przygód opowieść o piętnastowiecznych Włoszech osnuta wokół Primavery, jednego z najsłynniejszych obrazów Botticellego. Luciana Vetra, piękna florencka prostytutka i modelka, pozuje do obrazu mistrza Botticellego. Jej lekkie prowadzenie się budzi niepokój młodego nowicjusza zakonu franciszkanów, który za wszelką cenę chce sprowadzić dziewczynę z powrotem na drogę cnoty. Bez skutku, Luciana ani myśli porzucać intratnego zajęcia... Do czasu. Pewnego dnia, z niezrozumiałych dla dziewczyny powodów, w trakcie luźnej rozmowy, mistrz Botticelli dostaje nagle szału i wyrzuca modelkę bez słowa wyjaśnienia i, co ważniejsze, bez zapłaty. Urażona i wściekła Luciana zabiera z otwartego schowka karton, czyli model obrazu w pomniejszonej wersji. Na jego miejscu zostawia ofiarowaną jej wcześniej przez mnicha broszurę nawołującą do życia w cnocie... Ten niewinny z pozoru żart ma śmiertelne skutki – wokół Luciany i brata Guido zaczynają ginąć ludzie. Prostytutka i franciszkanin muszą trzymać się razem, inaczej staną się łatwym łupem dla prześladowców... Zmuszeni do ucieczki, krok po kroku zbliżają się do odkrycia tajemnicy Primavery, obrazu na którym zaszyfrowano zrozumiałe jedynie dla garstki wtajemniczonych wiadomości... "

z chomika roofdier

 • 1,5 MB
 • 14 sty 15 11:16
obrazekPorywająca opowieści o przyjaźni, sile uczuć i wartości prawdziwego talentu.

W pożarze giną rodzice Claudette. Jej dotychczasowe życie rozsypuje się jak domek z kart. Ale jedno pozostaje niezmienne – nadzwyczajny talent dziewczyny do tworzenia pięknych lalek, uwielbianych przez samą królową Marię Antoninę. Odważna i zaradna Claudette wkracza w pełen intryg świat wersalskich salonów. Przyjaźń z królową wystawi na próbę nie tylko charakter dziewczyny, ale i marzenia o młodzieńczej miłości.

z chomika roofdier

« poprzednia stronanastępna strona »
Dodaj plikDodaj plik
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  21
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

40 plików
125,14 MB

Sedir_ENI

Sedir_ENI napisano 17.04.2015 14:03

zgłoś do usunięcia

❀♥❀ Witam Serdecznie ❀♥❀

Dobre myśli tworzą dobre ścieżki. Dobre ścieżki tworzą dobre wydarzenia. Dobre wydarzenia tworzą dobry świat. Codziennie twórz Swój dobry świat i wypełniaj go dobrymi myślami... Słonecznego i cieplutkiego weekendu Tobie życzę.

obrazek

♥ Pozdrawiam cieplutko. Buziaczki dla Ciebie Ewuniu ♥

waldijo40

waldijo40 napisano 19.04.2015 12:07

zgłoś do usunięcia
obrazek
Słonecznej , wspaniałej Niedzieli życzę pozdrawiam serdecznie Waldek
SascheR

SascheR napisano 19.04.2015 13:59

zgłoś do usunięcia
DZIEŃ DOBRY
Zapraszam do mnie po Filmy Religijne , lecz nie tylko . Na moim chomiku znajdziesz również świadectwa i wykłady Religijne , które warto posłuchać . Na moim chomiku jest wiele , rzeczy , dzięki którym na pewno będziesz mógł zrozumieć pewne rzeczy . Zapraszam do pobierania i CHOMIKOWANIA . Życzę miłego i spokojnego dnia .Pozdrawiam Daniel
obrazek.
Republic-Games

Republic-Games napisano 21.04.2015 21:13

zgłoś do usunięcia
Melodia93

Melodia93 napisano 22.04.2015 15:29

zgłoś do usunięcia
Zapraszam po książki do nauki rysowania od podstaw do poziomu zaawansowanego (rysowanie ludzi, zwierząt i rośliny i mangę/anime) i jak przygotować kilka dań po japońsku .
VmaxEr

VmaxEr napisano 22.04.2015 23:25

zgłoś do usunięcia
agnes-a

agnes-a napisano 24.04.2015 09:31

zgłoś do usunięcia
wspaniałego dnia i super weekendu! obrazek
kama771

kama771 napisano 24.04.2015 12:03

zgłoś do usunięcia

krótki opis obrazka

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności