zapomniałem
Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
tommylee1985
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Mężczyzna Tom

widziany: 17.07.2014 20:12

dodatkowe uprawnienia
 • pliki muzyczne
  2998
 • pliki wideo
  1881
 • obrazy
  849
 • dokumenty
  2265

9613 plików
685,4 GB

« poprzednia stronanastępna strona »
 • 1,48 GB
 • 11 cze 12 14:45


obrazek

wymagania sprzętowe:
Core 2 Duo 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim to długo oczekiwany sequel innowacyjnej gry strategicznej, stworzonej przez grupę Cyberlore Studios w 2000 roku. Opracowaniem omawianego tytułu zajęła się jednak zupełnie inna ekipa - podległe firmie 1C rosyjskie studio Ino-Co, znane głównie z Fantasy Wars, czyli bardzo dobrze ocenianej produkcji w założeniach przypominającej legendarną serię Heroes of Might & Magic.

Gra przenosi nas w magiczny świat, w którym roi się od zamków, smoków, rycerzy, kościotrupów i innych stworów, znanych z opowieści fantasy. Wcielamy się tu w rolę głównego dowódcy królestwa Ardanii, a naszym zadaniem jest oczywiście zadbanie o rozwój państwa i bezpieczeństwo naszych podwładnych. Musimy zająć się więc rozbudową infrastruktury, gromadzeniem zasobów, rekrutowaniem bohaterów i wojska oraz obroną kraju przed groźnymi bestiami tylko czekającymi na nasz błąd i okazję do przypuszczenia ataku na nasze ziemie. Pod swoją komendą mamy dzielnych i lojalnych, choć czasem nieznośnych herosów posiadających wolną wolę i kierujących się własnymi zasadami moralnymi. W przeciwieństwie do zwykłych strategii, nie mamy tu bezpośredniego wpływu na ich poczynania - wyznaczamy jedynie cele i nagrodę za ich osiągnięcie, a nasi podwładni sami zajmują się realizacją zadania. Trzeba jednak pamiętać, że czasem ich priorytety są inne niż nasze - mają też własne plany i poglądy na temat tego, co jest dobre dla królestwa i czym należałoby zająć się w pierwszej kolejności.

zachomikowany

 • 5,0
 • 1,48 GB
 • 11 cze 12 14:43


obrazek

wymagania sprzętowe:
Procesor Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, 32MB karta grafiki

Soldiers: Heroes of World War II to gra strategiczna, stworzona przez ukraiński zespół Best Way, w której naszym zadaniem jest dowodzenie oddziałem świetnie wyszkolonych żołnierzy, wykonujących rozmaite działania, przeważnie na tyłach wroga, w czasie II Wojny Światowej. Akcja ma miejsce na terytorium Europy, a do przejścia czeka ponad 25 misji bojowych inspirowanych heroicznymi wyczynami żołnierzy w czasów IIWŚ, wchodzących w skład sił Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Rosji i Niemiec. Dużym plusem programu jest dobra, trójwymiarowa grafika z realistycznie zrealizowanymi elementami środowiska, które w trakcie misji, można częściowo, lub całkowicie zniszczyć. Poza tym, Soldiers: Heroes of World War II oferuje:

* Akcję widzianą z perspektywy trzeciej osoby, która dzięki solidnej realizacji, pozwala poczuć się, jak podczas oglądania filmu wojennego.
* Ponad sto pojazdów i dwadzieścia pięć broni, nawiązujących do epoki.
* Bezpośrednią kontrolę nad wyborem celu. W grze, dzięki skutecznemu trafieniu można wyeliminować czołg, niszcząc jego gąsienice, lub zabijać żołnierzy wroga, szybkim strzałem w głowę.
* Dopracowany silnik fizyczny, z realistyczną trajektorią lotu wystrzeliwanych pocisków.
* Zaawansowaną inteligencję komputerowego przeciwnika: wróg atakuje w formacjach, wycofuje się w sytuacjach zagrożenia, szuka naturalnych barier ochronnych i kryjówek, próbuje zorganizować zasadzkę, itp.
* Ponad sto różnych animacji żołnierzy, zwiększających realizm rozgrywki.

zachomikowany

 • 1,0
 • 318,8 MB
 • 7 cze 12 11:02


obrazek

wymagania sprzętowe:
Procesor Pentium 233 MHz (lub kompatybilny), 32 MB RAM

Odpływasz z zaludnionego kontynetntu aby odkryć nowe lądy i zostać pionierem kolonizacji. Zasiedlając archipelagi wysp musisz rozbudować kolonie i obronić się przed nowym zagrożeniem.

Strategia, kolonizacja, dyplomacja, produkcja, handel, wojny to możliwości, które daje strategiczna gra czasu rzeczywistego Anno 1602: Creation of New World. Tytuł ten, zaliczany do gatunku określanego jako strategia progresywna, ujmuje rozgrywkę w zupełnie nowy sposób, łącząc klasyczną strategię z budowaniem kolonii, dyplomacją, handlem oraz walkami lądowymi i bitwami morskimi w czasie rzeczywistym. Jest rok 1602. Przyszłość jest niepewna, miasta przeludnione, a bieda i głód powszechne. Grupa podróżników postanawia wyruszyć w poszukiwaniu Nowego Świata i lepszego życia.

W grze zostajemy odkrywcą nowych lądów i pionierem kolonizacji. Przed nami blisko 700 losowo generowanych wysp ze zróżnicowanym ukształtowaniem powierzchni i surowcami, ponad 90 różnych budowli i ponad 30 różnorodnych zawodów. Dla początkujących przygotowano pięć stopni treningu wprowadzających do gry. Przeciwnik komputerowy charakteryzuje się wysoką sztuczną inteligencją automatycznie dostosowującą jego zachowanie do poziomu gracza. Tryb multiplayer dla czterech graczy w sieci lub dwóch przez modem.

zachomikowany

 • 3,0
 • 0,94 GB
 • 7 cze 12 11:02


obrazek

wymagania sprzętowe:
Procesor Pentium III 1 GHz, 256 MB RAM, 16 MB akcelerator 3D

Anno 1503: Setting out for a New World to sequel znanej gry strategicznej Anno 1602, łączący w jednym symulację budowania miast oraz kolonizację, dyplomację, produkcję, handel i walkę. Gra posiada znacznie bardziej rozbudowane opcje i możliwości, udostępniając graczom dziesięciokrotnie większy, szczegółowo odwzorowany XVI wieczny świat. Przed nami ponownie staje wiele wyzwań związanych z odkrywaniem nowych terenów, osadnictwem, rozbudową miast i wiosek, zaspokojeniem wszystkich podstawowych potrzeb mieszkańców, ustanowieniem tras handlowych, dbaniem o dobre stosunki z sąsiadami, oraz oczywiście obroną całego terytorium zarówno na ziemi jak i na morzu. Całość gry wykonana jest w pełnym 3D, z możliwością obracania i przybliżania terenu, a klimatyczne i znacznie bardziej szczegółowe animacje tworzą realistyczny obraz życia w XVI wieku.

* 250 typów budynków i gospodarstw przeniesionych wprost z XVI wieku, w tym plantacje tytoniu, wieże obserwacyjne i odlewnie dział.
* Poprawiona sztuczna inteligencja komputera, szczególnie w aspektach handlu, dyplomacji i walki.
* Każdy z komputerowych graczy ma indywidualną charakterystykę i inny styl gry.
* Zwiększone względem części poprzedniej możliwości interakcji z tubylcami.
* Przeprojektowany system walki, dający nowe możliwości zastosowania strategii wojennych.
* Kilka trybów gry – scenariusze pojedyncze, kampania, „gra bez końca” i gra wieloosobowa.

zachomikowany

2 komentarze

 • 3,5
 • 0,86 GB
 • 31 maj 12 13:32


obrazek

wymagania sprzętowe:
Pentium 4 3.2 Ghz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB

Gra strategiczna osadzona w realiach III Wyprawy Krzyżowej. Za produkcję odpowiedzialne jest Neocore Games – firma, która ma na koncie produkcję m.in. Króla Artura. Gracze mogą wcielić się rolę Ryszarda Lwie Serce i tym samym podjąć próbę odbicia ziemi świętej z rąk niewiernych lub Saladyna, jeśli zdecydują się objąć dowództwo nad siłami muzułmanów.

W Lionheart: Kings' Crusade zawarto zarówno warstwę taktyczną, w której toczymy bitwy z udziałem setek jednostek, jak i strategiczną gdzie na trójwymiarowej mapie podbijamy nowe terytoria, zarządzamy armiami, zbieramy relikwie oraz zajmujemy się sferą polityczną. Tytuł oferuje dwie kampanie dla pojedynczego gracza: po jednej dla saracenów i krzyżowców.

zachomikowany

 • 1,0
 • 650,9 MB
 • 31 maj 12 13:26


obrazek

wymagania sprzętowe:
Pentium 4 1.5 GHz, 256MB RAM, karta grafiki 128MB

Druga część wyśmienitej gry strategicznej, która w roku 2000 (momencie swej premiery) zachwyciła wszystkich doskonałą i innowacyjną technologią graficzną - rozgrywka toczyła się w całkowicie trójwymiarowo modelowanym terenie, co było swego rodzaju przełomem i wiązało się z całkowicie innym podejściem do tematu dowodzenia oddziałami. W Ground Control 2: Operation Exodus akcja toczy się w 300 lat po wydarzeniach które miały miejsce w pierwszej części, w roku 2741, kiedy to wojna pomiędzy demokratycznym i pokojowo nastawionym Sojuszem Gwiazdy Północnej (Northern Star Alliance), a militarystycznym Imperium Terran weszła w nową fazę.

Siły Imperium wyparły Sojusz ze wszystkich kolonii kosmicznych i zmusiły do obrony ostatniej planety znajdującej się pod jego kontrolą - planety Morningstar Prime. Z chwilą gdy Imperium dokonało pierwszego desantu swych sił na powierzchnię owej planety, wojna zmieniła swój charakter, z potyczek kosmicznych, na ciężką, brutalną i wyniszczającą walkę lądową. Gracz staje się Kapitanem Jacobem Angelusem służących w siłach Sojuszu. Na jego barkach spoczywa główny ciężar pokonania sił inwazyjnych – przegrana nie wchodzi w grę... Morningstar Prime jest ostatnim bastionem Sojuszu Gwiazdy Północnej.

zachomikowany

 • 2,5
 • 379,3 MB
 • 30 maj 12 8:02
obrazek

Sequel znanej strategii Seven Kingdoms, w której ponownie przyjdzie nam walczyć z groźnymi Frythanami. Gra przenosi nas w magiczny średniowieczny świat , gdzie możemy wziąć pod nasze skrzydła jedną z dwunastu ludzkich nacji poczynając od Egipcjan kończąc na Wikingach i Celtach, lub też nad jedną z siedmiu ras Frythan, którzy od czasów poprzedniej części gry stali się silniejsi, mądrzejsi i bardzie przebiegli.

Seven Kingdoms II oferuje nam również nowych herosów, trójwymiarową grafikę, generator kampanii, niesamowitą liczbę walczących jednostek i broni, ładniejsze i lepiej niż w części pierwszej odwzorowane budynki oraz nowe możliwości w dziedzinie szpiegostwa i wynalazczości. Zaawansowany generator losowych kampanii umożliwia tworzenie niepowtarzalnych misji, powodując iż gra nigdy nie jest taka sama.

z chomika OnePiece57

 • 1,0
 • 317,1 MB
 • 30 maj 12 8:00
Majesty-Zlota-Edycja_Cenega,images_big,1,5907671217957.jpg

Majesty to nietypowa gra strategiczna, w której wcielasz się we władcę Ardanii - krainy pełnej mężnych herosów, chciwych rzezimieszków i ambitnych magów. Nietypowa dlatego, ponieważ w przeciwieństwie do innych gier, w Majesty gracz nie ma bezpośredniej kontroli nad swoimi poddanymi.

Jako władca zasiadający na swym tronie w Pałacu decydujesz jedynie o tym, co i gdzie należy wybudować. Całą resztą zajmują się Twoi poddani. Wieśniacy ochoczo budują, poborcy podatkowi skrupulatnie zbierają podatki, a strażnicy pilnują domostw mieszkańców. Jednakże żadnej misji nie można wygrać bez herosów, którzy stanowią prawdziwą siłę Twojego królestwa. Jedni żyją dla przygody, innych do działania skłania jedynie możliwość zysku. Bohaterowie są sterowani przez Sztuczną Inteligencję i zachowują się odmiennie w zależności od okoliczności i klasy.

Świat gry przedstawiony jest z rzutu izometrycznego, grafika jest dwuwymiarowa i bardzo baśniowa. Muzyka bardzo ładnie wpasowuje się w klimat gry, a odzywki postaci potrafią rozśmieszyć.

zachomikowany

 • 3,0
 • 365,0 MB
 • 29 maj 12 18:01
obrazek
Cossacks: European Wars to strategia czasu rzeczywistego osadzona w XVI-XVIII wiecznych realiach, która umożliwi Wam wzięcie udziału w wielkich historycznych bitwach z tego okresu.

Cossacks: European Wars to strategia czasu rzeczywistego. Akcja gry toczy się od XVI do XVIII wieku, kiedy takie państwa jak: Anglia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Saksonia, Prusy, Rosja, Wenecja, Austria, Turcja i Rzeczpospolita Obojga Narodów były potęgami mającymi decydujący głos w sprawach całej Europy, od których zależało „być albo nie być” wielu mniejszych narodów.

Gra zapewnia pełną różnorodność pod względem rozgrywanych kampanii, jak również miejsca ich odbywania. W Cossacks mamy do dyspozycji praktycznie całą Europę, a pokierować możemy losami jednego z 16. narodów, z których każdy posiada indywidualne cechy, jednostki, wynalazki, architekturę, itd. Jak w każdej nowoczesnej grze, także i tu nie zabrakło podziału na typy rozgrywki. Mamy więc do dyspozycji zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak również możliwość zabawy w trybie multiplayer do 8. osób poprzez sieć lokalną lub Internet.

* Ponad 80 różnych typów jednostek.
* Cztery kampanie, 33 misje + 12 misji historycznych (Wojna trzydziestoletnia, walki o niepodległość Ukrainy itp.).
* Sześć typów surowców naturalnych : żywność, drewno, kamień, złoto, żelazo i węgiel.
* Trójwymiarowy teren, realistyczna powierzchnia wody, różnorodne efekty specjalne: wybuchy, ogień, dym itp., rozdzielczość do 1600x1200.
* Rozbudowany system wynalazków umożliwiający dokonanie ponad 300. unowocześnień.
* W bitwach może brać udział do 8000. jednostek jednocześnie.
* Generator map losowych z możliwością ustalenia wielu ich parametrów np.: typu terenu, ilości surowców itp.
* Dołączona encyklopedia historii XVI-XVIII wiecznej Europy.

z chomika schranzCORPS

 • 1,0
 • 687,0 MB
 • 29 maj 12 18:00
obrazek

Taktyczny RTS pozwalający na wzięcie udziału w działaniach zbrojnych na północnoafrykańskim froncie II Wojny Światowej. Możemy pokierować zarówno siłami niemieckimi jak i brytyjskimi. Tryb solo oferuje długą na ponad 20 misji kampanię. Nie zabrało też opcji rozgrywek wieloosobowych.

z chomika kamil102

 • 1,0
 • 1,83 GB
 • 29 maj 12 17:55
obrazek

Kontynuacja popularnego RTS-a osadzonego w realiach II wojny światowej. Podobnie jak w poprzedniej części nacisk położono na taktyczną stronę starć. Gra pozwala wciąć udział w największych bitwach w Afryce oraz uczestniczyć w operacji „Husky”, czyli lądowaniu Aliantów na Sycylii i późniejszym marszu w stronę Rzymu.

z chomika Arielka01

 • 2,3
 • 1,58 GB
 • 29 maj 12 17:55


obrazek


Stronghold Legends jest udoskonaloną, odświeżoną i mocno zmodyfikowaną wersją drugiej części serii. Chociaż program w dużej mierze bazuje na technicznych osiągnięciach poprzednika i nie jest traktowany jako pełnoprawna kontynuacja (autorzy porównują Legends do Crusadera), to z pewnością nie można zarzucić mu odtwórczości pod względami merytorycznymi, jest mimo wszystko czymś więcej, niźli tylko dodatkiem stand-alone. Twórcy postanowili częściowo zrezygnować ze skomplikowanej warstwy ekonomicznej, głównie poprzez uproszczenie aspektów gospodarczych oraz systemu rozbudowy i pielęgnowania zamku.

Pierwszoplanową atrakcją tej odsłony Twierdzy są tytułowe „legendy”. Pierwsza i najbardziej rozbudowana kampania obejmuje dzieje Króla Artura wraz ze wszystkimi najważniejszymi postaciami i przesłaniami, które nieodłącznie towarzyszą tejże postaci. Mamy więc okazję naocznie zapoznać się z historią dzielnych rycerzy Bractwa Okrągłego Stołu, poznać zakamarki majestatycznego zamku Camelot, wziąć udział w poszukiwaniu Świętego Grala, a nawet zamienić parę słów z Merlinem, testując jego domniemane zdolności magiczne. Kolejna kampania traktuje o jednym z najważniejszych bohaterów mitologii nordyckiej, Zygfrydzie Fafnesbane. Nietrudno się domyślić, iż przewodnimi krajobrazami tychże scenariuszy są obsypane białym, jak mleko, puchem szczyty i przesmyki górskie, zaś miejsce zwykłych, murowanych zamków zajmują gigantyczne, lodowe twierdze, pozostające pod jurysdykcją złych czarnoksiężników, lodowych olbrzymów i innych chłodnych kreatur. Trzecią wielką legendą, która służy za kanwę ostatniej kampanii, jest postać Vlada Draculi, historycznego pogromcy Turków Ottomańskich i mitycznego adepta „mrocznych sztuk”. Nietrudno zgadnąć, iż wygląd jego dworu nie zachęca do składania niezapowiedzianych wizyt, a nabite na pal skalpy stanowią standardowy motyw zdobniczy. Artyści pracujący nad grą dołożyli wszelkich starań, aby twierdza każdego z głównych bohaterów wyróżniała się unikalnym wyglądem oraz wyposażeniem – i tak np. posiadłość Króla Artura bardzo przypomina baśniowy, średniowieczny zamek, a zbrojony apartament Drakuli wyposażony jest w kamienne gargulce czy zamknięte w klatkach smoki, ochoczo przysmażające ogniem niepożądanych gości. Spośród innych systemów obrony zamkowej warto wymienić także podziemne tunele, pułapki, smocze harpuny oraz lodowe lustra. Częściowo zautomatyzowano zarządzanie w sferach administracyjno-gospodarczych, dając graczowi możliwość skupienia się na ciekawszych zadaniach. Każdy z legendarnych władców dysponuje także charakterystycznym dla siebie zasobem (np. farmy drobiarskie Drakuli czy przeręble do łowienia Zygfryda), co potęguje urozmaicenie rozgrywki.obrazek

z chomika Lester92

 • 1,0
 • 680,6 MB
 • 29 maj 12 17:54


obrazek


Oficjalne, samodzielne, rozszerzenie strategii czasu rzeczywistego o nazwie American Conquest. Warstwa fabularna rzeczonego dodatku obejmuje okres od 1517 do 1804 roku i odnosi się do historycznego podboju różnych części Nowego Świata (m.in. Alaska i Jukatan). Właściwa rozgrywka została podzielona na 25 obszernych misji, pogrupowanych w 8 kampanii. Oprócz narodowości, znanych z pierwotnej wersji, w Fight Back zobaczymy również Rosjan, Indian Haida, Portugalczyków, Holendrów i Niemców - daje to łącznie 17 nacji występujących w tym tytule. Ponadto autorzy wprowadzili blisko 50 nigdzie nie pokazywanych dotąd jednostek oraz zupełnie nowy tryb zabawy, polegający wyłącznie na toczeniu bitew (10 scenariuszy, zarówno single, jak i multiplayer). Warto zauważyć, iż rozmiar wszystkich zaimplementowanych map jest naprawdę pokaźny – 30x20 ekranów w rozdzielczości 1024x768 pikseli.

obrazek

z chomika Lester92

 • 1,0
 • 1,87 GB
 • 29 maj 12 17:53
Cd Key : L8JPP-HML9F-SQ3W9-WGSQ9

obrazek


Panzers to strategia czasu rzeczywistego z dużym naciskiem położonym na elementy taktyczne jak również zawierająca nieco elementów znanych z cRPG, osadzona w realiach II Wojny Światowej. Zadaniem gracza jest odpowiedzenie się po jednej z trzech dostępnych stron konfliktu: Sowietów, Niemców lub Aliantów i wcielenie się w rolę dowódcy stosunkowo małego, ale za to bardzo dobrze wyposażonego oddziału. Łącznie w tytule tym zetkniemy się z ponad pięćdziesięcioma pojazdami odwzorowanymi z dużą dbałością o szczegóły historyczne, w tym: czołgami, samolotami, działami, transporterami i ciężarówkami, jeepami oraz motorami; a także z szeregiem formacji piechoty wykorzystujących bogaty arsenał broni ręcznej, w tym karabinów maszynowych, miotaczy ognia, bazook, min, itp. Gra zaopatrzona zastała w dobrej jakości trójwymiarowy engine graficzny, tj. otoczenie oraz poszczególne jednostki wymodelowano z dużą dbałością o szczegóły i w pełnym 3D, podczas rozgrywki mamy do czynienia z dynamicznie zmieniającymi się warunkami pogodowymi i różnego typu dodatkowymi efektami specjalnymi uatrakcyjniającymi i urealniającymi rozgrywkę, np. budynki ulegające zniszczeniom pod wpływem działań wojennych.

* „Pole widzenia” i zasięg jednostek zależne od otoczenia i panujących warunków.
* Żołnierze mogą czołgać się, biegać, wspinać się oraz nurkować oraz korzystać z takich środków jak: opatrunki, telefony polowe, lornetki, nadmuchiwane pontony, itp.
* Żołnierze zdobywają podczas walk doświadczenie i mogą rozwijać cztery dostępne umiejętności związane z bronią. Poszczególne pojazdy lub oddziały piechoty mogą być przenoszone pomiędzy kolejnymi misjami, warto jest więc dbać o ich wyszkolenie oraz o to aby nie zginęli.
* Możliwość skorzystania z wsparcia lotniczego, zwiadu, ostrzału artyleryjskiego ze statków, itp.
* Możliwość przejmowania wrogich jednostek, zajmowania budynków, itp.
* Rozbudowane możliwości zabawy wieloosobowej, dodatkowe pola walki oraz kilka trybów rozgrywki np.: „Deathmatch”, „Kill the Leader”, „Hold the Line”, przygotowanych specjalnie dla tego typu zabawy.


obrazek

z chomika Lester92

 • 3,0
 • 491,4 MB
 • 29 maj 12 17:48
obrazek

Strategia czasu rzeczywistego osadzona w azjatyckiej scenerii, stworzona przez zespół Liquid Entertainment, składający się z ludzi, którzy pracowali nad serią Command & Conquer. Niepokonany samuraj i odważni mnisi przeciwstawiają się barbarzyńcom, złym czarnoksiężnikom i śmiertelnym ninja, a wszystko to dzieje się w świecie pełnym magii i walki. Można zostać przywódcą jednego z czterech klanów: honorowego klanu Smoka, śmiertelnego Węża, trującego Lotusa lub barbarzyńskiego Wilka. Poruszamy się w pełni trójwymiarowym świecie gęstych lasów, kamiennych klifów, piaszczystych wydm, pól ryżowych i huczących wodospadów.

z chomika OnePiece57

 • 1,0
 • 338,1 MB
 • 29 maj 12 17:47
KKnD Xtreme + Patch

obrazek

Krush Kill 'N Destroy jest strategią czasu rzeczywistego (RTS) osadzoną w realiach panujących w 60 lat po III Wojnie Światowej - 2079 r. W wyniku konfliktu nuklearnego ludzkość podzielona została na dwa odmienne obozy: ocalałych i mutantów.

z chomika SubZeroPL

 • 1,0
 • 0,91 GB
 • 15 sty 11 10:45
obrazek


Armies of Exigo to strategia czasu rzeczywistego zrealizowana przez zespół developerski Black Hole Games, w którego skład wchodzą wielcy miłośnicy idei RTS-ów, w tym i kilku najlepszych graczy Starcrafta na świecie. Zgodnie z obecnymi trendami, AoE rozszerza standardowy schemat RTSa o elementy typowe dla gatunku cRPG, a ponadto obniża znaczenie i wpływ na walkę pojedynczej jednostki na rzecz ogromnych mas ścierających się wojsk. Zgodnie z tą ideą, w jednej chwili podczas bitwy na ekranie zobaczyć możemy około 200 jednostek po każdej stronie konfliktu. Ów konflikt rozgrywa się w świecie fantasy, zaś biorą w nim udział trzy diametralnie rożne nacje. Mamy tu Imperium, w skład którego wchodzą ludzie, elfy, krasnoludy i gnomy, Bestie w szeregach których spotkamy trolle, ogry, gobliny czy demony, oraz Upadłych, czyli różnorakie kreatury skrywające się w ziemskich czeluściach, na czele z mrocznymi elfami, upadłymi rycerzami. Dwie pierwsze wymienione rasy już od wieków toczą pomiędzy sobą nieustanny konflikt o dominację, gdy nagle na arenie pojawia się trzeci gracz – wymienieni jako ostatni - Upadli. Dążą oni do zdobycia potężnego artefaktu, kryształu zwanego „Heart of Void”, który da im ogromną moc. Niebezpieczeństwo z ich strony jest na tyle wielkie, że Imperium oraz Bestie muszą połączyć swe siły by przeszkodzić Upadłym i przetrwać.

z chomika Rokugan

 • 3,7
 • 1,25 GB
 • 5 gru 10 11:03
Gatunek: Strategia
Podgatunek: RTS
Cechy gry: Wolna kamera, Widok Izometryczny
Tematyka: Fantasy

Image.aspx?id=159202131


Heroes of Annihilated Empires • Heroes of Annihilated Empires to RTS w klimatach fantasy. Producent obiecuje tysiące jednostek naraz na ekranie i ładną, szczegółową grafikę. Oprócz zwykłych jednostek (których ma być około setki) znajdzie się tu miejsce dla 12 bohaterów o specjalnych zdolnościach i 12 ras pozostających neutralnymi w konflikcie. Mnóstwo magii, elementów przygodowych i RPG dopełnia obrazu Heroes of Annihilated Empires. W trybie RTS gracz wciela się w dowódcę jednej z czterech ras. Mając do wyboru 150 budynków wraz z ich ulepszeniami kreuje miasto będące w stanie wykreować około 100 zróżnicowanych jednostek. Posyłając je na bitwę może je dowolnie grupować oraz wykorzystywać teren by przechylać szalę zwycięstwa w bitwach kilkudziesięciu tysięcy jednostek. W trybie RPG gracz może rozpoznać zagadkową fabułę krainy. Wcielając się w przedstawicieli różnych ras, bohaterów o odmiennych zdolnościach i umiejętnosciach, gracz weźmie udział w przygodach tego świata. Będzie mógł dowolnie inwestować w 13 charakteryzujących go współczynników, zdobywać oraz kupować setki przedmiotów oraz werbować najemników do swojej armii. Wraz z rozwojem poziomów bohater staje się prawdziwym wybrańcem bogów potrafiącym pokonać w walce setki przeciwników naraz. Gracz będzie mógł także dowolnie łączyć oba te tryby, decydując się na rozwój bohatera i wykonując nim pomniejsze misje oraz gromadząc armię, by za jej pomocą unicestwić wojska przeciwnika.

Image.aspx?id=159202130

z chomika cienias11

2 komentarze

 • 5,0
 • 442,5 MB
 • 5 gru 10 10:58
Trzecia odsłona znakomitej gry strategicznej ze studia Paradox Entertainment, która pozwala na cofnięcie się w czasie do XV wieku i pokierowanie rozwojem wybranej przez siebie nacji.

Trzecia odsłona znakomitej gry strategicznej ze studia Paradox Interactive, która pozwala na cofnięcie się w czasie do XV wieku i pokierowanie rozwojem wybranej przez siebie nacji. Podobnie jak w poprzednich odsłonach, twórcy oddają w nasze ręce każdy aspekt działalności państwa, w tym dyplomację, handel, gospodarkę, religię czy armię. Autorzy podążają ścieżką wytyczoną przez Europa Universalis oraz Europa Universalis II i nie zmieniają proporcji czy wagi poszczególnych, wyżej wymienionych elementów. Wszystkie zależności są takie, jak w dwóch pierwszych częściach. Celem trójki jest po prostu wzbogacenie doświadczeń płynących z rozgrywki, dobrze już znanej fanom serii.

obrazek

zachomikowany

1 komentarz

 • 1,0
 • 1,18 GB
 • 2 gru 10 8:52
obrazek
Stalingrad to gra strategiczna czasu rzeczywistego, dokładnie odwzorowująca jedną z najsłynniejszych operacji II Wojny Światowej (17 lipca 1942 – 2 lutego 1943). Rosyjscy developerzy wprowadzili do własnego dzieła parę odrębnych kampanii bitewnych: pierwsza poświęcona działaniom niemieckiego Wehrmachtu (6. armia Friedricha von Paulusa), a druga traktująca o poczynaniach sił militarnych Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (koordynacja marszałka Gieorgija Konstantynowicza Żukowa). Łącznie w trybie fabularnym figurują zatem dwie grupy, po osiemnaście scenariuszy każda. Z kolei jako swoisty dodatek istnieje siedem ukrytych misji na podstawie sekretnych danych, nieznanych nawet fachowcom z telewizyjnego programu Discovery Channel.

z chomika golf-luki

 • 1,0
 • 665,8 MB
 • 2 gru 10 8:45
SERIAL- NEB2-TAB6-CES9-MUN3-2966

Emperor: Rise Of The Middle Kingdom to gra strategiczno-ekonomiczna, w której zajmujemy się budową miast w antycznych Chinach. Podobnie jak w niezapomnianej serii Sim City, możemy samodzielnie rozwijać swoje miasto, lub też dzięki trybowi multiplayer wzajemnie z przyjaciółmi, czy innymi graczami ze świata (możliwość gry w sieci lokalnej i za pośrednictwem Internetu) wspólnie budować potęgę Chińskich miast, lub też rywalizować ze sobą o to, kto będzie posiadał lepszą aglomerację. Jak twierdzą twórcy gry, zespół Impressions Games, rozgrywka przypomina tą znaną z poprzednich gier firmy, tj. Cleopatra: Queen of the Nile oraz Tropico: Paradise Island. Czyli szereg elementów związanych z zarządzaniem i urbanizacją oraz trochę walki. Gracz ma wpływ na wszelkie aspekty działalności starożytnego miasta, m.in. podatki, rozdzielanie plonów rolnych, siły militarne, budowa monumentalnych budowli, m.in. Wielki Kanał, Zegar Su Sung, czy Mur Chiński; rozwój technologiczny, itp. Ponadto ważnym elementem gry jest dyplomacja. Starożytne Chiny składały się z szeregu często niezależnych prowincji i miast, dlatego też musimy nawiązywać kontakty z sąsiadami, handlować, zawiązywać sojusze, a niekiedy szpiegować oponentów. Drugim najważniejszym elementem rozgrywki jest walka i obrona naszych dóbr przed najazdami i atakami wrogów. W sumie możemy tu rozwijać nasze miasto od roku 2100 p.n.e., aż po rok 1300 n.e. (12 epok historycznych). Emperor: Rise Of The Middle Kingdom posiada dobrej jakości engine graficzny (izometryczny widok akcji, wysoka rozdzielczość).

obrazek

z chomika Multiland

 • 1,0
 • 359,4 MB
 • 2 gru 10 8:35

Gra strategiczno-ekonomiczna, w której wcielamy się w szefa restauracji serwującej pizze i musimy przeobrazić nasz mały biznes w wielką, międzynarodową korporację zbijającą fortunę na sprzedaży tej potrawy.

Pizza Syndicate to gra strategiczno-ekonomiczna ukazująca nieznane dla szarych pochłaniaczy jadła kulisy kolejnych etapów sporządzania i sprzedaży włoskiego specjału kulinarnego znanego pod nazwą „Pizza”. Wcielamy się w szefa restauracji serwującej pizze według własnego przepisu i musimy przeobrazić nasz mały biznes w wielką, międzynarodową korporację zbijającą fortunę na sprzedaży tej potrawy. Musimy stworzyć własne przepisy z odpowiednimi składnikami i przyprawami, dzięki którym nasze wyroby cieszyć się będą sławą i prestiżem.

Dalszy rozwój nie będzie jednak łatwy, ponieważ nie tylko musimy zająć się tymi licznymi „legalnymi” sprawami jak: kupowanie i wyposażanie nowych restauracji, zatrudnianie pracowników, dbanie o dobrą jakość i smak naszych pizz czy planowanie akcji reklamowych, lecz również tymi „nielegalnymi” w co wchodzi przekupstwo urzędników, machlojki bankowe, wynajem bandziorów przeszkadzających konkurencji oraz kontakt z wszechmocną mafią.

W Pizza Syndicate wszyscy gracze mogą zakosztować prawdziwych problemów i trosk związanych z wielkim kulinarnym biznesem oraz przekonać się, że mimo iż droga do sukcesu pełna jest wybojów i ciężkich przeszkód to dotarcie do upragnionego celu jest niesamowitą satysfakcją.

* Rozgrywka toczona w czasie rzeczywistym, stały upływ czasu, symulacja nocy i dni.
* Ładna komiksowa grafika w wysokiej rozdzielczości 800 x 600 z 65 000 kolorów, w rzucie izometrycznym.
* 20 zróżnicowanych misji.
* 100 postaci do wyboru, każda charakteryzowana przez 20 różnych cech.
* Akcja toczy się w ponad 20 znanych światowych metropoliach, w każdym mieście występuje ponad 100 klientów o różnych gustach i preferencjach należących do różnych grup społecznych.
* Możliwość samodzielnego zaprojektowania każdej pizzerii.
* 80 składników z których można przyrządzać pizzę.
* Zaawansowane opcje ekonomiczne, opracowywanie własnych strategii marketingowych.
* Opcje pomocy dostępne w trakcie gry.
* Możliwość zautomatyzowania wszystkich czynności.wymagania sprzętowe: Pentium 233MHz, 32MB RAM

z chomika Arielka01

 • 1,0
 • 686,0 MB
 • 2 gru 10 8:26
obrazek
Age of Mythology to kolejna strategia czasu rzeczywistego zespołu Ensemble Studios, twórców bestsellerowej serii Age of Empires. Gra, której projekt pierwotnie ukrywano pod kryptonimem RTS III, posiada całkowicie trójwymiarowy engine graficzny z dopracowanymi efektami wizualnymi jak animowana woda, cienie itp. Rozgrywka toczy się czasach starożytnych, w których odnajdziemy wiele elementów zaczerpniętych z klasycznej mitologii. Zabawę możemy zacząć jedną z dziewięciu cywilizacji, tj.: grecką wyznającą Zeusa, Posejdona albo Hadesa, egipską rozdartą wpływami Ra, Seta i Izydy lub nordycką rodem z dalekiej północy, w której prym wiedzie Thor, Odyn oraz Loki. Do każdej z trzech kultur dochodzi ponadto dziewięć pomniejszych bogów, dostarczających nam jedyne w swoim rodzaju wynalazki do spółki z unikatowymi jednostkami. Tych ostatnich jest zresztą cała gama, a dostęp do nich uzyskujemy sprawnie zarządzając gospodarką i osiągając kolejne szczeble rozwoju.

z chomika mNk_Viki

1 komentarz

 • 5,0
 • 533,2 MB
 • 2 gru 10 8:23
obrazek

Celtic Kings to kolejna produkcja (po Tzar: Burden of the Crown) bułgarskiego producenta Haemimont Games. Jest to izometryczna strategia czasu rzeczywistego zawierająca elementy gier przygodowych i cRPG.

Gra posiada możliwość przełączania stylu rozgrywki między przygodowym i strategicznym, znacznie różniącymi się między sobą. W trybie strategicznym zmierzymy się z komputerowym przeciwnikiem lub innymi graczami przez Internet. Jak w klasycznych RTS-ach będziemy budować i szkolić wojsko, wynajmować i rozwijać postacie bohaterów, zbierać artefakty, oraz podbijać wrogie zamki.

W trybie przygodowym prowadzimy drużynę bohaterów odkrywających uroki antycznego świata. Musimy opowiedzieć się po stronie niezwyciężonego Cezara lub dysponującego mocą druidów galijskiego przywódcy Vercingetorixa. Będziemy dowodzili twierdzami i dużymi armiami oraz organizowali ryzykowne wyprawy w poszukiwaniu potężnych artefaktów.

* Wielki świat składający się z wielu rozległych map (32000x32000 pikseli)
* Gra łącząca elementy gatunków strategii czasu rzeczywistego oraz cRPG.
* Wielkie bitwy (5000 jednostek na jednej mapie), różne formacje i ustawienia naszych oddziałów, opcje rozwoju postaci.
* Ponad 40 godzin satysfakcjonującej rozgrywki.
* Możliwość gry w trybie single i multiplayer do 8 osób równocześnie.
* 55 rodzajów jednostek.
* Trójwymiarowa oprawa graficzna, teksturowany teren.

z chomika pak12

 • 1,0
 • 394,6 MB
 • 2 gru 10 8:20
Akcja gry rozpoczyna się na wojnie pomiędzy dwoma potężnymi nacjami: ED - Eurasian Dynasty (trzon państwa stanowiła dawna Rosja pierwszym carem był Gen.Siergiej Zugij dowódca bazy rakietowej Wielkiej Rosji Irkutsk III która przetrwała III wojnę światową w latach 40 XXI wieku) oraz UCS - United Civilizated States (to co zostało po III wojnie światowej z kilkunastu przetrwałych stanów dawnego USA) - państwo gdzie władze sprawuję bezwzględną sztuczną inteligencja, system doradczy GOLAN. Celem wojny były surowce w pobliżu Arktyki ponieważ obie strony wyczerpały prawie cały zasób mineralny na terenie swych państw. Obie strony rzuciły w wir walki ogromną ilość androidów (ED),Cyborgów (UCS), sterowanych komputerowo czołgów (ED),Mechów(UCS),bombowców i innych narzędzi zagłady. Ostatecznie udało się United Civilizated States (UCS) zachować przewagę i posiąść obszar bogaty w surowce. W związku z tym dowództwo ED postanowiło zdetonować kilka ładunków nuklearnych w rejonach Arktyki w celu odwrócenia uwagi od swych wycofujących się z Ameryki Północnej wojsk (nie licząc się z zimą atomową, gdyż ta już trwała wywołana wcześniejszymi działaniami ED). To spowodowało nieodwracalną katastrofę, która miała być końcem Ziemi. Otóż zdetonowanie kilku ładunków naraz spowodowało zakłócenie orbity Ziemskiej, w efekcie czego Ziemia straciła stabilność swojej orbity, przybliżając się nieznacznie w kierunku Słońca. W efekcie tego nastąpiło podwyższanie się temperatury na całym świecie, potem stopienie się czap lodowych oraz wysoka aktywność geologiczna, a zatem wylanie się magmy na większości obszaru Ziemi. Epilogiem tej dramatycznej sytuacji miało być wyschnięcie oceanów, wymarcie wszelkiego życia na planecie,a na koniec rozerwanie płaszcza Ziemskiego i przemiana Ziemi w pas asteroidów. Pierwszą stroną która dowiedziała się o nadciągającej katastrofie była nie wspomniana wcześniej LC - Lunar Corporation: dawno zapomniana kolonia na księżycu (założona przez bogatych uciekinierów z ziemi z czasów III wojny światowej, gdzie nieoczekiwane problemy genetyczne doprowadziły do zanikania w społeczności mężczyzn co doprowadziło do dominującej roli w państwie kobiet). Zatem każda strona konfliktu zaczęła własny projekt ewakuacyjny. Celem którego było dotarcie na Marsa.
obrazek

z chomika mxt

 • 1,0
 • 146,0 MB
 • 2 gru 10 8:12
obrazek
Jako książę Sartor musisz odzyskać koronę z rąk uzurpatora Borgha i przywrócić mieszkańcom swego królestwa nadzieję na lepszą przyszłość.

Po długich latach krwawych wojen, wspaniała kraina Keana została w końcu zdruzgotana pod ciężkimi butami żołnierzy Borgha. W ostatniej bitwie zginął najwspanialszy król - Roan. Był on symbolem wspaniałości i potęgi Keanu. Dziś, gdy król nie żyje wszyscy ludzie pogodzili się ze swoim losem. Nie wszystko jest jednak stracone, ponieważ mieszkańcy Keanu wciąż mają nadzieję. Póki w ich sercach nie będzie chęci podporządkowania się Borghowi póty jest szansa na zwycięstwo. Tym bardziej, że wieść niesie jakoby król miał następcę, a konkretnie syna o imieniu Sartor. Mówi się, że ostatni z magów oddanych staremu władcy schował księcia za młodu w pewnej wiosce. Wszyscy oczekują że należy poczekać, aż młodzieniec powróci w chwale i przywróci stare, dobre rządy ojca.

z chomika enet

3 komentarze

 • 482,1 MB
 • 2 gru 10 8:11
obrazek
Trzecia odsłona cyklu Patrician. Idea tej części nie zmieniła się, nadal rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, jej głównym elementem jest handel, akcja zaś umiejscowiona jest w historycznych realiach, tj. XIV-wieczna Europa Północna.

Po sporym sukcesie drugiej części strategii ekonomicznej Patrician (wydanej w 2001 roku), zespół Ascaron poszedł za ciosem i stworzył trzecią odsłonę tego cyklu. Idea tej części nie zmieniła się, nadal rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, jej głównym elementem jest handel, akcja zaś umiejscowiona jest w historycznych realiach, tj. XIV-wieczna Europa Północna. Rozpoczynamy w małym średniowiecznym miasteczku jako jeden z pomniejszych, nic nieznaczących kupców, a celem rozgrywki jest dorobienie się fortuny i awansowanie w hierarchii społecznej do statusu tytułowego patrycjusza (tj. bogatego, wpływowego mieszczanina, członka patrycjatu miejskiego), a być może nawet głowy Hanzy (związku miast opartego na handlu). Nasze działania nie ograniczają się wyłącznie do legalnych transakcji handlowych i możemy też zarobić maczając palce w takiej działalności jak piractwo czy szmuglerstwo. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by inwestować w rozbudowę miast (budynki, itp.).

* Nowy edytor map pozwalający graczom tworzyć swoje własne mapy do rozgrywek w trybach single i mulitplayer.
* Możliwość wybudowania „od zera” maksymalnie dwóch własnych miast podczas jednej gry. Jako burmistrz miasta możemy ustalać wysokość podatków oraz zabezpieczyć miasto i jego mieszkańców przed zagrożeniami z zewnątrz budując fortyfikacje, bramy czy portowe wierze strażnicze. Istnieje też możliwość negocjowania z wojskami oblegającymi miasto lub nawet zorganizowania kontrataku.
* Wzbogacone, względem poprzedniej części, opcje organizowania i prowadzenia ekspedycji – szczegółowe rozkazy, które możemy wydawać kapitanom okrętów, podpisywanie różnych kontraktów z odległymi miastami, itd.
* Nowe efekty atmosferyczne (deszcz, śnieg, lód, itp.), sezonowe zmiany pogody. Szczegółowo odtworzony wpływ warunków pogodowych na życie ludzi, produkcję, transport i inne dziedziny związane z naszą działalnością.
* Poprawiona oprawa graficzna gry, w tym: animowane drzewa, zwierzęta, nowy wygląd budynków, szczegółowo przedstawione okręty (wystarczy raz popatrzeć by zorientować się w jakim stanie technicznym jest jednostka).
* Sześć nowych rodzajów budynków, które poszerzają możliwości gracza w dziedzinie inwestowania i zarabiania pieniędzy, m.in.: magazyn, mennica oraz szkoła elementarna.
* Od nowa zaprojektowane i zaprogramowane komputerowe A.I.
* Udoskonalone i rozszerzone opcje handlowe ułatwiające prowadzenie interesów, a także dające większą kontrolę nad swym imperium handlowym.
* Szereg nowych scenariuszy, misji, questów i zadań, które można wykonać.

z chomika cobra0505

 • 5,0
 • 139,5 MB
 • 2 gru 10 8:08
Knights and Merchants to gra strategiczna, która przeniesie cię w niezwykłe czasy średniowiecznej Europy. Gracz wciela się w rolę podrzędnego dowódcy armii królewskiej. Spisek uknuty przeciw królowi, doprowadził do rozbicia potężnego państwa na małe księstewka.

Naszemu bohaterowi zostaje przydzielone zadanie obrony ostatniej, należącej do króla prowincji. Sam król schronił się w stolicy, ale i tu zaczynają mu zagrażać nieprzyjacielskie wojska. Tak oto rozpoczyna się ta nierówna walka, której celem jest odzyskanie utraconych prowincji i ponowne zjednoczenie królestwa. Musimy od początku zbudować osady i miasta z całym systemem ekonomicznych zależności. Stworzyć wojska i odpowiednio je wyposażyć aby stawić czoła wrogowi.

* Połączenie symulacji zarządzania średniowieczną gospodarką i strategii czasu rzeczywistego.
* 20 misji w kampanii dla singleplayer (w tym 6 misji taktycznych), oraz 10 map do rozgrywki wieloosobowej.
* Ponad 25 różnych budynków, 10 jednostek militarnych, ponad 10 różnych zawodów.
* Realistyczne krajobrazy, wykonane skomplikowaną techniką cieniowania Gouraud.
* Szczegółowa animacja procesów produkcyjnych oraz ruchu jednostek.
* Renderowane przerywniki filmowe.
* Rozgrywki w sieci dla 6 graczy w sieci LAN lub przez Internet.

obrazek

z chomika teoktyt86

 • 5,0
 • 0,90 GB
 • 30 lis 10 7:52
Settlers 2 - 10 lecie

producent: Blue Byte Software
Wydawca: Ubisoft

Kategoria: strategiczne / RTS

Tryb gry: single / multiplayer
Tryb multiplayer: LAN / Internet | liczba graczy: 1 - 6
Wymagania wiekowe: brak ograniczeńobrazek
Działa nawet z Windowsem 7
Wersja polska

The Settlers II: The Next Generation to odświeżona wersja drugiej odsłony cyklu gier strategicznych, która na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutowała w 1996 roku. Program został przygotowany przez niemiecką firmę Blue Byte z okazji dziesiątych urodzin pierwowzoru.

Fabuła nowej edycji gry nie różni się niczym od historii opowiedzianej w pierwowzorze. Po upadku Imperium Rzymskiego, wielu ówczesnych przywódców postanowiło wyruszyć w długi rejs statkiem, poszukując krainy, gdzie możliwe stałoby się stworzenie nowego państwa. Jednym z nich był Nautius, który po wylądowaniu w nieskalanym ludzką obecnością świecie, postanowił założyć małą kolonię. Jak nietrudno się domyśleć, trud przerodzenia wioski w wielkie imperium, spada na barki gracza.

The Settlers II: The Next Generation oferuje kampanię złożoną z dziesięciu misji, w których wykonujemy ustalone z góry zadania. Może to być dotarcie do zbudowanej przez antyczną cywilizację bramy lub zniszczenie konkurentów, którzy podobnie jak Rzymianie, próbują rozwijać swoje państwo w najbliższej okolicy. Wśród potencjalnych wrogów znajdziemy bowiem żądnych krwi Afrykanów oraz bezwzględnych Azjatów. Oprócz tradycyjnej kampanii, gra oferuje także pojedyncze scenariusze, również te przeznaczone do potyczek za pośrednictwem sieci. W sumie, w rywalizacji może wziąć udział aż sześciu graczy jednocześnie.

Filozofia rozgrywki polega na systematycznym rozwoju królestwa. Użytkownicy stawiają na planszy kolejne budynki, pilnując, aby na plac budowy dostarczane były odpowiednie materiały. Z racji tego, że zapasy szybko się kończą, trzeba zadbać o wydobycie nowych surowców oraz przetworzenie ich w odpowiednich zakładach przemysłowych. Wszystkie budowle połączone są za pośrednictwem gęstej siatki dróg, a korzystają z nich tytułowi osadnicy, przenosząc przedmioty z jednego miejsca do drugiego. W sumie dostępnych jest 31 domów i zakładów, tyleż samo surowców, 25 zawodów dla naszych osadników oraz pięć jednostek wojskowych, które pomogą uzyskać przewagę nad innymi nacjami w walce o nowe terytoria.

Mimo, że gra została przygotowana na silniku użytym w ostatniej, piątej odsłonie cyklu The Settlers, autorom udało się zachować baśniowy charakter pierwowzoru. Nowa edycja Osadników jest bardzo kolorowa i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy z rozrzewnieniem wspominają pamiętny oryginał.


z chomika Pacwooder

 • 3,0
 • 624,5 MB
 • 30 lis 10 7:48
obrazekobrazekobrazek
Praetorians to kolejna produkcja hiszpańskiego zespołu Pyro Studios, znanego ze znakomitej serii gier taktyczno-strategicznych Commandos. Gra przenosi nas w czasy Imperium Rzymskiego, a jej rozgrywka skupia się przede wszystkim na walce i oddaniu klimatu wielu kampanii wojennych czasów Legionów Cezara. Możemy wybrać spośród trzech stron konfliktu, Rzymian, Gallów lub Egipcjan i sprawdzić swoje umiejętności w trzech, wielkich kampaniach (jedna wewnątrz Imperium Rzymskiego, kolejna w Europie Centralnej, wreszcie ostania na terenie Egiptu). Łącznie daje to ponad 20 rozbudowanych misji. Każda strona konfliktu jest inna. Rzymianie to przede wszystkim zdyscyplinowane, dobrze uzbrojone odziały wykorzystujące w walce wymyślne formacje bojowe oraz imponujące machiny wojenne. Galowie to nieustraszeni wojownicy, o bardzo dużej mobilności i wysokim morale. Z kolei Egipcjanie to fanatycy religijni dysponujący sporą wiedzą naukowo-techniczną, gotowi na każde poświęcenie w imię Faraona.

Podstawowymi elementami gry są odpowiednie zarządzanie dostępnymi zasobami militarnymi, taktyka i umiejętność wykorzystania posiadanego lub zdobytego sprzętu bojowego. W każdej z walk mamy ograniczoną liczbę oddziałów co zmusza do opracowania odpowiedniej, gwarantującej jak najmniejsze straty własne strategii. Wojska w czasie bitwy można ustawić w różne formacje, z których każda ma swoje wady i zalety. Niektóre typy wojsk mogą wykorzystywać specjalne formacje w walce przeciwko określonym jednostkom wroga. Każda jednostka została realistycznie odtworzona łącznie z bronią i rynsztunkiem. Do dyspozycji mamy około dziesięciu różnego typu wojsk, takich jak łucznicy, pikinierzy czy pretorianie. Wszystkie rodzaje jednostek posiadają zróżnicowane możliwości i umiejętności. Dodatkowo mamy dostęp do różnych maszyn oblężniczych (jak tarany czy katapulty) pomocnych przy ataku na fortyfikacje wroga.

z chomika GryFilmy2013

« poprzednia stronanastępna strona »
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

43 plików
33,08 GB

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (81)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (81)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności