14/10/2014, 20:45 - Warszawa (Stadion Narodowy)
eliminacje Mistrzostw Europy, grupa D - 3.kolejka

Polska: 1.Wojciech Szczęsny - 20.Łukasz Piszczek, 4.Łukasz Szukała, 15.Kamil Glik, 3.Artur Jędrzejczyk - 11.Kamil Grosicki (89', 21.Michał Żyro), 8.Grzegorz Krychowiak (Ż 60'), 16.Krzysztof Mączyński, 7.Arkadiusz Milik, 5.Waldemar Sobota (62', 18.Sebastian Mila (Ż 83')) - 9.Robert Lewandowski (K)
Szkocja: 1.David Marshall - 2.Alan Hutton, 4.Russell Martin, 5.Gordon Greer (Ż 85'), 3.Steven Whittaker - 6.Shaun Maloney, 8.Scott Brown (K), 7.James Morrison, 10.Steven Naismith (71', 19.Darren Fletcher), 11.Ikechi Anya - 9.Steven Fletcher (71', 13.Chris Martin)

sędzia: Undiano Mallenco (ESP)
widzów: 55 197

komentarz: polski (Mateusz Borek i Tomasz Hajto)

Do meczu z wyspiarzami nasi piłkarze stanęli opromienieni niedawnym zwycięstwem nad faworytem grupy. Już po dziesięciu minutach sen o kolejnym zwycięstwie wydawał się realny, gdyż prowadzenie po błędzie obrony gości precyzyjnym strzałem po ziemi dał nam człowiek Nawałki - Krzysztof Mączyński. Szkoci, podbudowani niezłym mimo porażki meczem z Niemcami oraz niską, ale nie podlegającą dyskusji wygraną z Gruzją, nie zamierzali jednak rezygnować z walki i szybko wyrównali.
Od początku drugiej połowy Polska ruszyła na rywala, a dwukrotnie szansy na gola nie wykorzystał Milik. To zemściło się w 57. minucie. James Morrison dośrodkował z rzutu wolnego, a Steven Naismith z kilku metrów wślizgiem zdołał dotknąć piłkę i skierować ją do bramki.
Ambitna gra biało-czerwonych przyniosła jednak skutek. W 76. minucie napastnik Ajaksu mocnym uderzeniem lewą nogą pokonał Marshalla, a dziewięć minut później Sebastian Mila świetnie zwiódł dwóch rywali i zagrał do Grosickiego, który trafił w słupek. Wygrana była blisko, jednak remis pozwolił obronić pierwsze miejsce w grupie.

obrazek

DVBRip | 1280 x 720 | 16:9 | H.264 | 2.5/3 Mbps | 50 fps | MKV

obrazek obrazekobrazekobrazekobrazek

Inne pliki do pobrania z tego chomika
20141014.POL.2-2.SCO.1-0.Maczynski.11.mkv play
2014/10/14, Warszawa eliminacje Mistrzostw Europy Pols ...
2014/10/14, Warszawa eliminacje Mistrzostw Europy Polska 2:2 Szkocja 1:0 Mączyński 11' info
20141014.POL.2-2.SCO.1-1.Maloney.18.mkv play
2014/10/14, Warszawa eliminacje Mistrzostw Europy Polska 2:2 Szkocja 1:1 Maloney 18' info
20141014.POL.2-2.SCO.1-2.Naismith.57.mkv play
2014/10/14, Warszawa eliminacje Mistrzostw Europy Polska 2:2 Szkocja 1:2 Naismith 57' info
19730606.POL.2-0.ENG.1-0.Banas.7.avi play
1973/06/06, Chorzów eliminacje Mistrzostw Świata, grupa ...
1973/06/06, Chorzów eliminacje Mistrzostw Świata, grupa 5 Polska 2:0 Anglia 1:0 Banaś 7'
19730606.POL.2-0.ENG.2-0.Lubanski.46.avi play
1973/06/06, Chorzów eliminacje Mistrzostw Świata, grupa 5 Polska 2:0 Anglia 2:0 Lubański 46'
19711010.POL.1-3.FRG.1-0.Gadocha.28.avi play
1971/10/10, Warszawa eliminacje Mistrzostw Europy, grup ...
1971/10/10, Warszawa eliminacje Mistrzostw Europy, grupa 8 Polska 1:3 Republika Federalna Niemiec 1:0 Gadocha 28'