Cobra 1925.avi
-
▣ Pamięć obozów -
►Artyści sceny PL -
1917.Imigrant -
1921.Brzdąc -
1925.Gorączka złota -
1925.Na Zachód -
1926.Buster Bokserem -
1927.Generał -
1928.Cyrk -
1928.Nie zatrzymasz męża w domu -
1930.Pod dachami Paryża -
1931.Światła wielkiego miasta -
1932.Człowiek z blizną -
1932.The Island Of Lost Souls -
1933.Królowa Krystyna -
1936.Dzisiejsze czasy -
1940.Dyktator -
1942-Orzeł Kaukazu -
1943.Sahara -
1943.Spacer z Zombi -
1943.Wesoły sublokator -
1952.Światła rampy -
1958.Ósmy dzień tygodnia -
1990.Hamlet -
2000.Patriota -
2012.Biały tygrys -
2014.Źródło Nadziei -
2019.Boże Ciało -
Artyści sceny polskiej -
Asyż -
Ciemności skryją ziemię -
Feliks Koneczny -
Filmy -
KINO -
Kino_impresjonistyczne -
Leszno -
Mazowiecka -
Moniuszki -
Polacy na Syberii (2005) -
Saski pl -
Sienkiewicza -
Świętokrzyska -
Trzech Krzyży pl -
Ujazdowskie al -
Unii Lubelskiej pl -
Warecki pl -
Warszawa -
Wolska -
Zielna -
Żelaznej Bramy pl
Gatunek: Dramat, Niemy
Miasto 44 MIASTO 44
Film "Miasto44" to opowieść o młodych, pełnych życia i namiętności warszawiakach. Żyją tak, jakby każdy ich dzień miał się okazać tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości. Głównych bohaterów filmu poznajemy na krótko przed wybuchem Powstania. Konspiracja to dla nich nie tylko patriotyczny obowiązek, ale i młodzieńcza przygoda, okazja do zabłyśnięcia przed rówieśnikami, zaimponowania dziewczynom. Na podziemnych szkoleniach romansują, popisują się, snują plany. Nie wiedzą, że nadchodzące lato będzie dla nich prawdziwym egzaminem życia. Nie wiedzą, że Historia ma wobec nich pewne plany... Połączeni przyjaźnią bohaterowie "Miasta44" tworzą jeden z najodważniejszych powstańczych oddziałów. Stają się świadkami poświęcenia czy bohaterstwa, ale także okrucieństwa, zdrady i zbrodni. Uczą się miłości i poznają, czym jest nienawiść. Wbrew woli otrzymują od Historii krwawą i brutalną lekcję dojrzewania. [opis dystrybutora kino] Akcja filmu rozpoczyna się tuż przed wybuchem powstania warszawskiego 1 sierpnia 1944 roku. Film opowiada o grupie związanych ze sobą przyjaciół, którzy przemierzają stolicę w czasie trwania walk powstańczych. Stefan pracuje w fabryce Wedla i utrzymuje matkę oraz młodszego brata, codziennie doznaje upokorzeń od Niemców. W czasie konspiracyjnych spotkań Stefanem zaczynają się interesować Kama i Biedronka. Młodzi szybko przekonają się, że historia zweryfikuje ich marzenia.
Film określany przez twórców jako "pierwszy na świecie fabularny dramat wojenny non-fiction", zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku.
Najstarsze zarejestrowane wykonanie Mazurka Dąbrowskiego z 1901 r.,w wykonaniu Stanisława Bolewskiego.
Wiosna, rok 1945. "Liberator" zmniejsza pułap lotu, poniżej warstwy chmur. Leci na północ wzdłuż Wisły, aby chwilę później znaleźć się nad rejonem niedawnych walk powstańców, zburzoną Warszawą... Tak rozpoczyna się "Miasto ruin", pierwsza w Polsce cyfrowa rekonstrukcja miasta zniszczonego podczas II wojny światowej, wykonana w technice 3D (tzw. stereoskopii). Realizację swojej idei Muzeum Powstania Warszawskiego powierzyło Platige Image. Celem projektu było przede wszystkim oddanie grozy zniszczonej, wyludnionej Warszawy, przytłoczenie widza realizmem z perspektywy człowieka siedzącego w samolocie. "Miasto ruin" w liczbach: # 63 000 ręcznie wstawianych modeli budynków # 7 500 klatek – każda składająca się z 50 warstw # 1 600 zdjęć # 35 odwzorowanych szczegółowo obiektów historycznych # 30-osobowa ekipa grafików # 6 miesięcy kompozycji (łączenia obrazu w jedną całość) # 2 miesiące nieprzerwanego renderingu http://filmpolski.pl/fp/index.php/4223889
HISTORIA POLSKI W PIGUŁCE "Historię Polski" przygotował Tomasz Bagiński i zespół z firmy Platige Image na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), która jest organizatorem udziału Polski na Expo w Szanghaju, w 2010 roku. W krótkim, ośmiominutowym filmie zaprezentowane zostało tysiąc lat historii naszego kraju.Tomasz Bagiński to autor animacji, o których na pewno słyszeliście - "Katedry" i "Sztuki spadania". Za tę pierwszą został nominowany do Oskara. Jeżeli popatrzymy na całokształt dzieła to odpowiedź będzie jednoznaczna – jest to produkt najwyższych lotów, który powinien obejrzeć każdy Polak. Mamy tutaj w skrócie przedstawioną niemal całą historię naszego kraju począwszy od wydarzeń przed chrztem przyjętym przez Mieszka I, a skończywszy na wolnej Polsce po roku 1989.
KAŻDEGO ROKU W DNIU 2 MAJA OBCHODZIMY ŚWIĘTO DNIA FLAGI. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto państwowe obchodzone od 2004, wprowadzone na podstawie ustawy z 20 lutego 2004. Obchodzone jest między świętami: 1 maja – Świętem Pracy i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja. W latach Polski Ludowej właśnie w tym dniu zdejmowano po 1 maja flagi państwowe, aby nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja. W tym dniu, w 1945 roku, żołnierze polscy zawiesili biało-czerwony sztandar na kolumnie Siegessäule w Berlinie w trakcie zdobywania tego miasta.
https://www.youtube.com/watch?v=5yK5l5SojcA https://www.youtube.com/watch?v=6DeZcSME1Fc