Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Grzezawisko - Douglas Kennedy.mobi

kubekukpl / luty / Grzezawisko - Douglas Kennedy.mobi
Download: Grzezawisko - Douglas Kennedy.mobi

0,7 MB

0.0 / 5 (0 głosów)
obrazek
„W niecałą godzinę po tym, jak poznałam Tony’ego Hobbsa, uratował mi życie.” Uratował czy zniszczył? I czyja to wina? Czy szukać jej w drugim człowieku – kiedyś, wydawałoby się, tak bliskim – czy w sobie samej? Skąd wziąć siły, by wyrwać się z otchłani, gdy rozpacz podpowiada tylko jedno wyjście? Czy kiedy dotknie się dna, można się podźwignąć? I za jaką cenę..

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
obrazek Debiutancka powieść Vladimira Arsenijevića ma formę zapisków prowadzonych przez młodego Serba z Belgradu w czasie znamiennym – od października do grudnia 1991 roku – na początku wojny w Jugosławii. Ten czas szczególny dla ludności jugosłowiańskiej jest podwójnie ważny dla narratora zapisków, który za trzy miesiące ma zostać ojcem. W kraju trwa wojna, na kartach powieści nie pojawia się jednak bezpośrednio, zabrakło całego jej bogatego arsenału – trupów, broni, wystrzałów. Jest Belgrad, w którym ludzie chodzą do pracy, kłócą się ze sobą, robią zakupy na bazarach, palą marihuanę w narożnikach budynków. Ulica nie inna niż rok wcześniej, gdy powołania do wojska nie przychodziły tak masowo i nie wywoływały tak mocnej dezaprobaty społecznej. Rytm życia, poza wizytami listonosza roznoszącego powołania do wojska, nie został, pozornie niczym zakłócony. W tym „zwyczajnym” mieście mieszka i prowadzi „zwyczajne” życie młode, oczekujące dziecka, małżeństwo. Czytelnikowi jednak nieustannie towarzyszy wrażenie, że to rzeczywistość, którą kieruje zwierzchność inna niż codzienność i jej schematyczny rytuał. Ta nadrzędna siła nie wnika w małe ludzkie sprawy spektakularnie, robi to nad wyraz dyskretnie, wkradając się tylnymi drzwiami, przez szpary w oknach. Jest niewidoczna, ale despotycznie wpływa na ludzkie odczucia i czyny.
obrazek "- Dobry Boże! -westchnęła szczupła, starsza pani na widok wysokich stopni, na które trzeba się było wspiąć, aby dostać się do wagonu. Jej na wpół humorystyczna, na wpół rozpaczliwa bezradność sprawiały, że te trzy zwykłe stopnie urastały do rozmiarów poważnej przeszkody. Stojący na najwyższym stopniu oficer odwrócił się, poznał panią Ambros i pośpieszył z troskliwą pomocą. - Jestem panu niezmiernie wdzięczna, majorze Ryerson - rzekła. - Cóż za miła niespodzianka, że jedzie pan tym samym pociągiem! To naprawdę śmieszne, ale zrobiłam się zupełnie do niczego, odkąd cierpię na te niemądre ataki słabości... Drobną i wąską dłoń w eleganckiej, zamszowej rękawiczce przyłożyła do serca. W rezygnacji, z jaką ręka pani Ambros opadła bezsilnie z powrotem, podczas gdy twarz opromieniał uśmiech, krył się cały wdzięk starszej pani: ironiczny stosunek do własnej osoby i godne dźwiganie brzemienia starości. - Dokąd się pan wybiera, majorze? - Do Waszyngtonu; mam tam pewne sprawy do załatwienia, a poza tym..."
obrazek Bohaterem powieści "Zawiedzione zaufanie" jest Timothy, powszechnie szanowany sędzia, który znalazł się na życiowym zakręcie. Jego życie rodzinne właśnie się rozpadło, a w sprawach zawodowych popada w rutynę. Do czasu, gdy otrzyma propozycję współpracy w tajnej misji mającej zdemaskować sędziów biorących łapówki. Wraz z rozwojem akcji głównego bohatera nękają coraz większe wątpliwości: czy to, co robi, jest słuszne? Nagle okazuje się, że ludzie, którym ufał i znał od lat, nie są prawymi obyw...
obrazek Dzięki tej książce możemy poznać uczucia Armsronga, jego mysli, zachowania, także w życiu prywatnym. To swoisty przewodnik napisany przez pięciokrotnego triumfatora z Paryża w przeddzień jego szóstego, historycznego sukcesu. Lance jest nie tylko autorem, bohaterem, ale także trenerem, psychologiem, lekarzem. Wszystkim!
obrazek Soheir Khashoggi, w swojej pasjonującej opowieści o ucieczce młodej kobiety ku wolności, zabiera nas do tajemnego świata bliskowschodniej arystokracji i odkrywa realia życia kobiet we współczesnych haremach. Pomimo baśniowego dzieciństwa w domu opływającym w bogactwa i luksusy, Amira akceptuje fakt, że pewnego dnia zostanie oddana komuś sobie obcemu za żonę, a publicznie zawsze będzie się pokazywać jedynie owinięta w czarną materię i z zasłoną na twarzy. Nie jest natomiast przygotowana na okrucieństwo męża, którego poznaje dopiero podczas nocy poślubnej. By nie stracić zmysłów i zachować życie, podejmuje desperacką próbę ucieczki z dzieckiem do Stanów Zjednoczonych. Tam rozpoczyna nowe życie, osiąga sukces zawodowy i odnajduje prawdziwą miłość. Żyje jednak w ciągłym strachu, że w końcu dopadnie ją przeszłość i bezlitosny mąż.
obrazek Agatha Raisin czuje się nieszczęśliwa. Nie bez powodu. Nie dość, że z Jamesem ma same problemy, to jeszcze przystojny sąsiad, John Armitage, upokorzył ją nieprzyzwoitą propozycją. Kompletnie za załamana, przestaje o siebie dbać. Gdy w miasteczku pojawia się nowy wikary, tajemniczy Tristan Delon, znów odnajduje sens życia. Kiedy duchowny zostaje znaleziony martwy w gabinecie pastora, Agatha rozpoczyna własne śledztwo.
obrazek lit.wojenna/ Pamiętniki, listy, dzienniki W okresie od sierpnia 1945 roku do 16 października 1946 roku Wilhelm Keitel, przebywający w celi nr 46 norymberskiego więzienia, spisał na kilkuset stronach 'Notatniki dotyczące historii mego życia' po raz pierwszy w całości opublikowane w tej książce. Żaden inny feldmarszałek nie był tak krytykowany jak Keitel, ponieważ do końca pozostał zafascynowany Hitlerem.
obrazek Dunetown w stanie Georgia, zwane też Doomstown - Miasto Stracone, stało się miastem bezprawia, gdzie rządzi korupcja i zbrodnia. Jake Kilmer, agent FBI i weteran wojny w Wietnamie, tropiący gangsterską rodzinę Taglianich, pamięta inne Dunetown: spokojne idylliczne miasteczko, gdzie przed laty przeżył wielką miłość. Teraz jednak wszystko się zmieniło...
obrazek fantasy Dziwoludy opanowały Wrocław! Uwaga na bankomatony! Niezależny dziennikarz Rafał Witkowski i jego przyjaciel Jan Miciński dostrzegają więcej niż inni. I dobrze wiedzą, że oprócz kotów, szczurów czy gołębi, obok nas żyje mnóstwo dziwoludów - płytników, gadających kruków, bankomatonów czy bazyliszków. Znajomość z nimi prowadzi bohaterów ku kolejnym awanturom - walczą ze złodziejami dzieł sztuki, pacyfikują Babę Jagę, a nawet przychodzi im się zmierzyć z radzieckimi podróżnikami w czasie. Przed Tobą piekielne spiski PRL-u i machinacje IV RP, demoniczny kot Lewiatan i pijane wrocławskie krasnoludki - słowem: "Poczet dziwów miejskich”! Dzięki krukowi Rraksowi, bazyliszkowi Zhmfowi, a przede wszystkim dzięki ciepłemu humorowi Krzysztofa Piskorskiego powstała książka na każdą okazję. I nie tylko dla fanów fantastyki.
obrazek Córka Karen zostaje brutalnie zamordowana. Policja dysponuje dowodami, aby aresztować sprawcę, jednak zdaniem prokuratora nie są one wystarczające do wydania wyroku skazujacego. Gdy morderca odzyskuje wolność, Karen postanawia wymierzyć mu sprawiedliwość na własną rękę...
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności