-
15 -
8683 -
2189 -
34
16603 plików
11953,37 GB
Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce FX5700 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows 2000/XP
Europa Universalis III to trzecia odsłona znakomitej gry strategicznej ze studia Paradox Interactive, która pozwala na cofnięcie się w czasie do XV wieku i pokierowanie rozwojem wybranej przez siebie nacji. Nasza zabawa we władcę rozpoczyna się w roku 1453, zaraz po zdobyciu Konstantynopola przez Turków, a jej koniec zbiega się mniej więcej z wybuchami rewolucji amerykańskiej i francuskiej. Do naszej dyspozycji oddano ponad 250 historycznych nacji, a teren na jakim toczą się zmagania składa się z ponad 1700 prowincji i stref morskich zlokalizowanych na wszystkich kontynentach. Gra ma podłoże historyczne, dlatego też na samym początku zastajemy świat dokładnie w takim stanie, w jakim się wówczas znajdował. Dalszy przebieg wydarzeń zależy już wyłącznie od poczynań gracza oraz władców kierowanych przez procedury A.I. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie aby Portugalczycy skolonizowali Wirginię lub Polska stała się Imperium, które obejmie swym zasięgiem całą Europę.
In Nomine przenosi nas w czasie do roku 1399, kiedy na tron angielski wstępuje Henryk IV. Koniec XIV i pierwsza połowa XV wieku są bardzo obfite w wydarzenia historyczne, które zostały uwzględnione przez twórców. W grze mamy do czynienia z inwazjami mongolskimi na Turcję, Wojną Stuletnią oraz agonią Cesarstwa Bizantyjskiego. Oprócz międzynarodowych konfliktów, zmagamy się również z problemami wewnątrzpaństwowymi proces jednoczenia się Wielkiej Brytanii czy konflikty na tle reformacyjnym i kontrreformacyjnym (Paryż wart jest mszy). Ogółem ponad 50 lat burzliwych dziejów świata. Paradox Interactive wprowadził szereg usprawnień do swojego produktu. Jednym z innowacyjnych pomysłów jest system misji, odpowiedzialny za wyznaczanie kolejnych zadań do osiągnięcia, co zapobiega liniowości w grze.
Napoleon's Ambition rozszerza ramy czasowe rozgrywki, pozwala nam przenieść się do początków dziewiętnastego wieku, przeżyć Wielką Rewolucję Francuską, a także zareagować na terytorialne zapędy Napoleona (albo samemu pokierować francuską ekspansją). Wraz z wprowadzeniem nowego okresu do gry, twórcy zadbali o to, byśmy mogli korzystać z porad odpowiadających historycznym realiom doradców, podziwiać (a także podbijać) uaktualnioną polityczną mapę świata oraz wprowadzać do rozgrywki nowe idee narodowe i jednostki wojskowe.
Dzięki Heir to the Throne o wiele większe znaczenie ma wypowiadanie wojny każdy konflikt ma swój początek, a co za tym idzie określone cele do osiągnięcia w trakcie działań wojennych (system Casus Belli). Problem możemy mieć również angażując się w spór ze spokrewnionym z nami monarchą. Więzy rodzinne pomiędzy władcami państwa mają w Heir to the Throne o wiele większe znaczenie i wpływ na dyplomatyczne relacje między wszystkimi krajami w grze. Co więcej władca każdego państw stale musi się troszczyć o legitymację władzy danej mu przez ludność. Znacząco wzrosła również rola Papieża i Watykanu, który w tej chwili o wiele mocniej angażuje się w życie polityczne i może używać kilku zupełnie nowych środków nacisku na pozostałych władców.
W The Divine Wind na podbicie czekają także dziesiątki nowych prowincji położonych na azjatyckim wybrzeżu Pacyfiku. Wśród wielu ulepszeń znajdują się między innymi nowe opcje sztuki dyplomacji i cały zestaw nowych budynków do postawienia w naszych miastach. Także tryb multiplayer został rozszerzony tym razem zmierzyć się ze sobą może nawet do 32 graczy. Wojny prowadzimy na dużo bardziej szczegółowej mapie, która została podrasowana graficznie i zaprojektowana w nieco odmiennej stylistyce.
Europa Universalis: Rome proponuje nam podróż do starożytności, w lata 280 p.n.e 27 p.n.e., czyli od czasów Pierwszej Wojny Punickiej aż do początku świetności Imperium Rzymskiego. Charakter i przebieg rozgrywki praktycznie nie zmieniły się względem poprzednich części, tzn. kierujemy wybraną przez siebie frakcją, dbając o kulturę, religię, skarb państwa, jego siły zbrojne, rozwój naukowy czy kontakty dyplomatyczne. Zmieniły się tylko realia.
Dodatek The Vae Victis wprowadza wiele zupełnie nowych rozwiązań, jednocześnie rozwijając część znanych już mechanizmów i pomysłów. Położono jeszcze większy nacisk na sławne postacie, które mają kluczowe znaczenie dla wielu naszych działań każda z nich ma własną osobowość oraz przynależność partyjną. Gra wprowadza bowiem nowy aspekt polityki wewnętrznej - instytucję Senatu, który legitymizować będzie nasze państwowe działania, umożliwiając jednocześnie wprowadzanie przydatnych praw. Będziemy musieli więc zabiegać o jego przychylność oraz czasem wypełniać zlecone przez senatorów misje. Kolejną nowością są monarchie i plemiona, które otrzymały własne dwory, pełne zdradliwych pochlebców i nie zawsze uczciwych pretendentów do tronu.
1 - Pobierz 3 pliki i wypakuj
2 - Zamontuj w wirtualnym napędzie (Daemon Tools) lub nagraj na płytę
3 - Zainstaluj
4 - Skopiuj cracka z folderu "PROPHET" i wklej do folderu z zainstalowaną grą
4 - Graj, miłej zabawy! :)
- sortuj według:
-
0 -
0 -
0 -
0
3 plików
1,4 GB