-
2551 -
2923 -
3627 -
370
10415 plików
1804,01 GB
Jest to metoda światłoutwardzalna, tak więc niezbędnym elementem wyposażenia stanowiska do tipsów żelowych jest lampa UV oraz specjalny płyn który pozwala usunąć tzw. warstwę dyspresyjną po wyciągnięciu z lampy. Bardzo ważne jest prawidłowe nałożenie żelu oraz późniejsze postępowanie tak aby uniknąć zalania skórek lub rozlania się żelu w lampie.
Prawidłowo nałożony żel powinno się utwardzać w lampie ok 2-3 minuty, jednakże należy zawsze stosować się do wskazówek producenta żelu. Paznokcia żelowego budujemy z około trzech warstw żelu każdorazowo utwardzając w lampie. Prawidłowe nałożenie żelu pozwala ograniczyć pózniejsze piłowanie lub całkowicie je wyeliminować, co pozwala zdecydowanie skrócić czas wykonywania tipsów żelowych. Kolejną istotną kwestią są rodzaje żeli, które ogólnie można podzielić na jednofazowefazowe (żele rzadkie, samopoziomujące) oraz trójfazowe (niektóre z nich nadają się na formę).
Prostsze w użyciu i najbardziej popularne są żele 1-fazowe, wśród których wiodą prym żele jednofazowe BelArte. A różnica miedzy tymi żelami polega na tym, że w przypadku żeli 1-fazowych każdą warstwę przedłużanego paznokcia tworzymy z jednego i tego samego żelu. Jeżeli chodzi o żele 3-fazowe musimy posiadać trzy rodzaje żeli (tak więc nie jest to jeden żel lecz system żeli), każdą warstwę tworzymy z innego żelu. Bardzo ważne jest również aby nie pomylić kolejności oraz nie pominąć któregoś z żeli. Metodę żelową możemy zastosować na trzy sposoby:
1/ żel na naturalną płytkę - polecany zwłaszcza w przypadku osób, które wolą naturalne paznokcie, dodatkowo mają problem z łamliwością płytki i chciały by ją wzmocnić oraz zabezpieczyć przed urazami typu pęknięcia, złamania oraz rozdwajanie się płytki.
2/ żel na tips - tutaj szczególnie polecane są żele 1-fazowe samopoziomujące się. Metoda ta pozwala na dosyć spore przedłużenie płytki jednak nie powinno ono przekroczyć 2/3 naturalnej długości płytki. Warto zastosować tipsy dobrego producenta.
3/ żel na formę (szablon) - dla wymagających klientek, chcących uzyskać piękny kształt przedłużonego paznokcia, lub osób o niestandardowych wymiarach płytki uniemożliwiającym dobranie oraz odpowiednie dopasowanie tipsa. W tej metodzie musimy posłużyć się żelami o gęstej konsystencji i nałożyć je na specjalne szablony. Ta metoda wymaga bardzo dużej wprawy oraz doświadczenia osoby wykonującej taki rodzaj przedłużania.
Zaletą metody żelowej jest delikatny i naturalny wygląd przedłużanych paznokci tak więc metoda ta jest szczególnie polecana osobom o delikatnym i eleganckim wizerunku, oraz prowadzących spokojny tryb życia (zwłaszcza zawodowego), gdyż paznokcie żelowe są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne niż na przykład paznokcie akrylowe. Dla każdej osoby pracującej w biurze zalecane są natomiast tipsy akrylowe, gdyż materiał ten jest twardszy i bardziej odporny na niszczenie niż żel.
Kolejną wadą żelu są problemy mogące pojawić się w trakcie utwardzania poszczególnych warstw żelu (zwłaszcza białego, w przypadku przedłużeń na szablonie). Postępując prawidłowo z żelem możemy uniknąć tego typu sytuacji. Metoda żelowa daje nam bardzo duże możliwości trwałego zdobnictwa zwłaszcza jeśli chodzi o szalenie efektowne przeciągnięcia żelami kolorowymi stanowiące alternatywę dla wzorków i kompozycji.
Olbrzymie znaczenie ma jakość i marka żelu z którego korzystamy. Na rynku pojawiło się wiele żeli uv o bardzo niskiej jakości, tanich lecz odpryskujących, o słabej przyczepności, pod które podchodzi powietrze, lub wręcz zapowietrzonych. Utarta opinia głosi, że cena żelu jest wprost proporcjonalna do jego jakości i w 95% przypadków jest to prawda. Cena średniego jakościowo żelu powinna wynosić od ok. 60 zł za 15 ml wzwyż. Każda profesjonalistka doda, że tanie podróbki "garażowej" produkcji znalezione na aukcjach internetowych za 30 zł, można sobie spokojnie darować.
Żel jest bazą i podstawą, bez którego nawet prawidłowa technika nie przyniesie efektów. Najczęstszym problemem którego przyczyną są: słaba jakość żelu, jest podchodzenie powietrza pod żel, odpadanie warstwy żelu czy nierównomierne i nieestetyczne rozlewanie się pigmentów (nienaturalny i niejednolity kolor).
Przedłużanie paznokci żelem nie jest techniką prostą, zawiera kilkanaście kroków z wykorzystaniem różnych produktów, pilników i bloków o różnej gradacji, płynów, preparatów. Wymaga także zręczności, wprawy w posługiwaniu się narzędziami. Stąd istnieje konieczność odbycia odpowiedniego kursu, który wprowadza w technikę pracy.
Wykonując tipsy żelowe bierzesz na siebie olbrzymią odpowiedzialność - możesz wyrządzić swojej klientce sporo krzywdy! Bez właściwego kursu stylizacji paznokci i umiejętności potwierdzonej zawodowym certyfikatem i zaświadczeniem, wykonywanie paznokci jest olbrzymim ryzykiem!
- sortuj według:
-
21 -
0 -
0 -
0
21 plików
2,84 MB