-
218 -
4554 -
103 -
1268
9816 plików
5945,3 GB
Minimalizacja błędów projektowych osiągnięta została dzięki możliwości importu modelu przestrzennego z Revit Structure czy Robot Structural Analysis. Połączenie to jest obustronne, co pozwala na szybkie wprowadzanie poprawek związanych ze zmianami w modelu geometrycznym wynikających ze zmiany koncepcji czy wyników obliczeń. Szybkie wykonywanie rysunków zbrojenia standardowych elementów możliwe jest dzięki Revit Extensions, które generują rysunki wykonawcze na podstawie przestrzennego modelu.
Pracę usprawnia ujednolicona baza danych przekrojów stalowych oraz norm żelbetowych pomiędzy AutoCAD Structural Detailing a Revit Structure, z którym sprzedawany jest w nierozłącznym pakiecie.
Co nowego w AutoCAD Structural Detailing 2011 ?
Definicja prętów zbrojeniowych – do definicji prętów prowadzono takie pojęcia jak funkcja, kształt i kody. Można przypisać konkretny kod dla konkretnego kształtu pręta. Ta opcja jest dostępna dla prętów zarówno wprowadzanych ręcznie jak i generowanych za pomocą makra czy zbrojenia powierzchniowego. Opcja ta dotyczy również prętów, które zostały wygenerowane i wyeksportowane do ASD z Revit Structure czy Robot Structural Analysis.
Zbrojenie powierzchniowe – w przypadku gdy zbrojone są powierzchnie posiadające nierównoległe krawędzie, wynikało by, że każdy pręt ma inną długość. W rzeczywistości upraszcza się takie rozwiązanie stosując segmenty grup prętów o określonej długości. Taką właśnie możliwość prowadzono do ASD żelbet. Teraz można tworzyć grupy prętów o tej samej długości i dodatkowo oznaczać je innymi kolorami w celu ułatwienia projektowania tego typu zbrojenia.
Szablony projektu – szablony zawierają szczegółowe dane i ustawienia związane z normami i przyzwyczajeniami opisowymi konkretnych krajów. W szablonach prócz ustawień opisów wprowadzona została baza danych materiałów najczęściej używanych w danym regionie oraz odpowiedni sposób kreskowania w przekroju zgodny z normą danego kraju.
Przedmiary i zestawienia – ASD jest w stanie generować bardzo dokładne zestawienia elementów oraz przedmiary materiałów, które można eksportować do Microsoft Excel czy Microsoft Word. Tabele zestawieniowe aktualizują się po wprowadzeniu zmian w rysunkach.
Połączenia stalowe – wprowadzono kilka dodatkowych parametrów pozwalających określić podcięcie elementów podczas generowania połączenia. Dotyczy to połączeń typu belka-belka i belka – płyta żebra.
Automatyczne generowanie rysunków wykonawczych stali – zostało usprawnione pod względem rozróżniania elementów w tabelach zestawieniowych. Program rozróżnia elementy, które nie podlegają obróbce oraz elementy posiadające pionowe lub poziome podcięcia. Program został wzmocniony pod względem możliwości budowania dużych obiektów.
Obróć tabelę – polecenie obróć można teraz zastosować dla tabel zestawieniowych, co ułatwia pracę nad tworzeniem arkuszy wydruków.
Dostosowanie stylu – ASD pozwala na dostosowanie prawie każdego aspektu rysunku, opisów, symboli, wymiarów i tabel, dzięki czemu końcowy rysunek wygląda tak jak chcesz. By usprawnić sobie pracę style można tworzyć od początku, lub modyfikować już istniejące.
Nie ma plików w tym folderze
-
0 -
0 -
0 -
0
0 plików
0 KB