Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Przeraźliwe łoże [1967].avi

gaczyslaw / Filmy / Film Polski / Polskie kryminały / Przeraźliwe łoże [1967].avi
Download: Przeraźliwe łoże [1967].avi

233,33 MB

Długość filmu: 27 min 15 s

0.0 / 5 (0 głosów)


Ocena FilmWeb: 6,9/10
Moja: 7/10

Przybyły do obcego miasta Tom jest świadkiem wydobywania z wody zwłok mężczyzny, który rzekomo popełnił samobójstwo. Prowadzący śledztwo w tej sprawie inspektor policji jest jednak przekonany, że nieszczęśnika zamordowano. Wieczorem Tom udaje się do kasyna prowadzonego przez dwie siostry: Lizę i Jane. Jane, młodsza z pań, od razu wpada mu w oko. Nie wolno jej jednak siadać do gry wraz z klientami kasyna, siostra bardzo tego nie lubi. Szczęście sprzyja tego wieczoru Tomowi, który wygrywa w ruletkę bardzo dużą sumę. Liza patrzy na to niechętnym okiem. Postanawia zatrzymać mężczyznę dłużej i gdy wszyscy goście opuszczają kasyno, proponuje triumfatorowi wieczoru partię kart sam na sam, a później nocleg...

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Gdzie jest trzeci król DVDRip1966.avi play
Ocena FilmWeb: 8/10 Moja: 9/10 Kryminał zamkowy wedł ...
Ocena FilmWeb: 8/10 Moja: 9/10 Kryminał zamkowy według scenariusza Joe Alexa - jedna z moich ulubionych PRL-owskich kryminałów. Kapitan Stefan Berent i porucznik Katarzyna Rogalska jadą do muzeum w Borach, by uchronić przed kradzieżą cenny obraz, którym interesuje się Gruber - boss międzynarodowego gangu. Nocną ciszę przerywa krzyk konserwatorki obrazów. Okazuje się, że kustosz został zamordowany. Kapitan Berent rozpoczyna śledztwo.
Zbrodnia lorda Artura Savilea 1967.avi play
Ocena FilmWeb: 7,3/10 Moja: 7/10 Adaptacja noweli Os ...
Ocena FilmWeb: 7,3/10 Moja: 7/10 Adaptacja noweli Oscara Wilde'a. Atrakcję uroczystego wieczoru u lady Windermere stanowi chiromanta Podgers, czytający przeznaczenie z rąk zaproszonych gości. Choć wszyscy są jednakowo ciekawi swego losu, nie każdemu wróżbita chce wyjawić sekret przyszłości. Odmawia tego lordowi Arturowi Saville'owi. Nie mogąc poznać swego przeznaczenia w obecności licznego grona zaproszonych, zaintrygowany lord Saville spotyka się z chiromantą nieco później sam na sam. Dowiaduje się wówczas, że zostanie mordercą. Od tej chwili, przekonany głęboko, że nie uniknie pisanego mu losu, podporządkowuje swą egzystencję jak najszybszemu wypełnieniu przepowiedni. Dopiero po dokonaniu zabójstwa będzie mógł wrócić do równowagi i do dawnego trybu życia.
Ostatni świadek 1969.avi play
Ocena FilmWeb: 6,6/10 Moja: 7/10 Rok 1945, Dolny Ślą ...
Ocena FilmWeb: 6,6/10 Moja: 7/10 Rok 1945, Dolny Śląsk. Doktor Olszak jest jedynym ocalałym świadkiem zbrodni hitlerowców likwidujących obóz koncentracyjny oraz ukrycia przez nich zrabowanych skarbów. Po dwudziestu czterech latach przyjeżdżają do Polski austriaccy etnolodzy. W jednym z nich Olszak poznaje byłego kata obozowego. Nie można ich aresztować, ich dokumenty są w porządku, a podejrzenia Olszaka to zbyt mało. Olszak jest jednak pewny swego i postanawia tropić etnologów na własną rękę...
Tylko umarły odpowie 1969DVDRip.avi play
Ocena FilmWeb: 6,7/10 Moja: 8/10 Wójcik, oficer MO, ...
Ocena FilmWeb: 6,7/10 Moja: 8/10 Wójcik, oficer MO, prowadzi wyjątkowo zawikłaną sprawę. W skarbcu zakładu przemysłowego zostają znalezione zwłoki kasjera. Dochodzenie utyka w martwym punkcie i jest bliskie umorzenia. Kapitan Wójcik nie daje jednak za wygraną. Kontynuuje śledztwo na własną rękę i trafia na trop wielkiej afery szpiegowskiej.
Zbrodniarz który ukradł zbrodnię 1969DVDRip.avi play
Ocena FilmWeb: 8,5/10 Moja: 7/10 Emerytowany kapitan ...
Ocena FilmWeb: 8,5/10 Moja: 7/10 Emerytowany kapitan milicji opowiada dziennikarzowi o swej ostatniej akcji - prowadzonym na własnym rękę śledztwie w sprawie zagadkowej śmierci dziewczyny.
Złote Koło 1971.avi play
Ocena FilmWeb: 7/10 Moja: 7/10 Na ulicy Złote Koło z ...
Ocena FilmWeb: 7/10 Moja: 7/10 Na ulicy Złote Koło znaleziono nieżyjącego 17-letniego chłopca. Niejasne okoliczności śmierci chłopca i fakt, że był on rówieśnikiem syna kapitana milicji prowadzącego śledztwo, skłaniają oficera do szczególnie gorliwego zajęcia się tajemniczą sprawą.
Skarb trzech łotrów 1972.avi play
Ocena FilmWeb: 6,5/10 Moja: 7/10 Młoda plastyczka Ew ...
Ocena FilmWeb: 6,5/10 Moja: 7/10 Młoda plastyczka Ewa Zawadowska znajduje zwłoki swego 70-letniego stryja Antoniego, którym się opiekowała. Staruszek został uduszony nylonową pończochą. Przed kwadransem widziała go żywego, w doskonałym humorze. Zginął, gdy Ewa wyszła na krótko do sklepu. Wracając z zakupami, spotkała jeszcze na schodach eleganckiego nieznajomego mężczyznę, który mógł być zabójcą. Milicja wszczyna intensywne śledztwo w tej sprawie. Prowadzący dochodzenie porucznik Edward Radoń ustala, że z mieszkania denata, który był kolekcjonerem staroci, zginęła jedynie mapa piracka z XVI wieku. Nie wiadomo, jaką wartość naprawdę miała, rzekomo zawierała informacje o skarbie ukrytym na wyspie Tobago.
Sprawa Gorgonowej 1977.avi play
Ocena FilmWeb: 7,9/10 Moja: 8/10 30 grudnia 1931 rok ...
Ocena FilmWeb: 7,9/10 Moja: 8/10 30 grudnia 1931 roku w willi inż. Henryka Zaremby w Brzuchowicach zamordowana została jego siedemnastoletnia córka. O morderstwo oskarżono Ritę Gorgonową, gospodynię, kochankę i opiekunkę dzieci Zaremby. Kiedy się poznali, ona miała 23 lata, on 41. Rita była bez pieniędzy, bez mieszkania, a Zaremba poszukiwał bony do dzieci. Zamieszkali razem. Po kilku miesiącach zaczął się ich romans, na świat przyszła ich córka. Jednak w miarę jak dorastała pierwsza córka Zaremby, Elżbieta, stosunki między nią a boną stawały się coraz gorsze. Inżynier zresztą nie dążył do zalegalizowania swego związku z Gorgonową. W końcu Zaremba z Elżbietą postanowili, że przeniosą się razem ze Stasiem (synem) do wynajętego mieszkania we Lwowie, a Gorgonowa z córką zostanie w Brzuchowicach. Do przeprowadzki jednak nie doszło. Elżbieta została zamordowana. Gorgonową aresztowano jako podejrzaną o zabójstwo. W 1932 roku sąd we Lwowie skazał ją na karę śmierci, mimo, że nie przedstawiono ewidentnych dowodów winy. Warto dodać, że proces odbywał się pod silną presją zbulwersowanej opinii publicznej. Sprawę śledziła niemalże cała Polska. Obrońca złożył rewizję. Sąd Najwyższy wyrok uchylił i sprawa została rozpatrzono przez Sąd Okręgowy w Krakowie. Tym razem Gorgonową skazano na osiem lat więzienia, uznając, że zbrodnię popełniła pod wpływem silnego wzruszenia. Na mocy amnestii wyszła z więzienia w trzecim dniu wojny. Film Majewskiego jest odtworzeniem tych zajść, ale główny nacisk położony w nim został na przedstawienie samego procesu wytoczonego Gorgonowej. Film nie daje gotowych odpowiedzi i zostawia widzowi ocenę co do winy czy niewinności oskarżonej.
Skradziona kolekcja 1979.avi play
Ocena FilmWeb: 6,3/10 Moja: 7/10 Współczesna komedia ...
Ocena FilmWeb: 6,3/10 Moja: 7/10 Współczesna komedia kryminalna, osnuta wokół przygód pary roztargnionych przyjaciółek, usiłujących odzyskać skradzione zbiory filatelistyczne. Pan Kowalski, posiadacz wspaniałej kolekcji znaczków pocztowych, których wartość sięga pół miliona dolarów, udaje się do szpitala na kurację. Pieczę nad kolekcją powierza młodej znajomej, Joannie. Ta wraz ze swą przyjaciółką, Janką, przeżywa rozliczne przygody. Podczas wieczoru brydżowego, zorganizowanego przez Joannę w jej mieszkaniu, kolekcja znika. Obie przyjaciółki rozpoczynają na własną rękę pełne zaskakujących zdażeń poszukiwania.
Zmowa 1988.avi play
Ocena FilmWeb: 8,5/10 Moja: 8/10 Film opisuje jedną ...
Ocena FilmWeb: 8,5/10 Moja: 8/10 Film opisuje jedną z największych zbrodni w czasach PRL, która wydarzyła się w Wigilię 1976 roku. Młode małżeństwo - kobietę w zaawansowanej ciąży, jej męża i trzynastoletniego chłopca przejechano autem, następnie dobito kluczami od kół i ponownie przejechano. Tej makabrycznej zbrodni dokonały cztery osoby na oczach trzydziestu świadków - pasażerów autobusu. Przerażająca zmowa milczenia świadków morderstwa do dzisiaj jest niezrozumiała i trudna do pojęcia. Przez kilka miesięcy nikt nie odważył się powiedzieć prawdy.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności