Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

002

Download: 002

18,16 MB

0.0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne foldery z plikami do pobrania
Inne pliki do pobrania z tego chomika
001
003
004
obrazek Książka zawiera opisy (w bardzo przystępnej formie) układów elektronicznych, zwanych modyfikatorami dźwięku lub przystawkami defektowymi. Jest to kompletny materiał instruktażowy podstawowych efektów stosowanych przez instrumentalistów (16 układów od najprostszych do bardziej skomplikowanych). Opisy, rysunki i zdjęcia gotowych układów mogą być wykorzystane przez uczniów w pracowniach elektronicznych, kołach zainteresowań, hobbystów i zawodowych elektroakustyków. Mogą też stanowić materiał inspirujący. Wszystkie zaprezentowane układy zostały praktycznie wykonane (zdjęcia) i wyróżniają się dobrymi walorami użytkowymi.
obrazek Chcesz rozpocząć przygodę z cyfrową muzyką, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nic dziwnego. Na rynku dostępne są tysiące rozmaitych urządzeń i programów spełniających wymagania nawet najbardziej wybrednych miłośników muzyki. Umożliwiają one nie tylko odtwarzanie dźwięku, ale też naukę gry na instrumentach, komponowanie utworów czy utworzenie własnego domowego studia nagrań. Jak jednak stwierdzić, które produkty nadają się właśnie dla Ciebie? Książka "Komputerowe studio muzyczne i nie tylko. Przewodnik" szybko wprowadzi Cię w świat cyfrowego dźwięku i pozwoli Ci rozpocząć przygodę z muzyką. Dowiesz się, jak skonfigurować komputer do własnych potrzeb muzycznych oraz jakie urządzenia będą Ci niezbędne. Poznasz najpopularniejsze oprogramowanie przeznaczone do wykonywania rozmaitych zadań związanych z muzyką - od odtwarzaczy i aplikacji do zarządzania zbiorami plików i archiwizowania ich, przez programy do nauki muzyki, edytory audio, aż po zaawansowane wirtualne instrumenty, sekwencery oraz kombajny muzyczne. * Generowanie dźwięku w komputerze * Konfigurowanie sprzętu * Wybieranie potrzebnych urządzeń * Odtwarzanie plików dźwiękowych * Archiwizowanie zbiorów muzycznych * Nauka muzyki z komputerem * Praca z edytorami nutowymi * Wirtualne instrumenty muzyczne * Sekwencery * Tworzenie własnego studia nagrań.
obrazek Podręcznik akustyki przeznaczony dla studentów I lub II roku wydziałów matematyczno-fizycznych uniwersytetów i wyższych szkół pedagogicznych bądź kierunków związanych z elektroniką, mechaniką, budownictwem czy architekturą (politechniki). Autor z dużym zacięciem dydaktycznym stara się wyjaśnić takie zagadnienia, jak: źródła dźwięku z ciągłym rozkładem pobudzenia na powierzchni, ugięcia fali, fal stojących, układów akustycznych, akustyki pomieszczeń, rozpraszania, refrakcji i pochłaniania, ruchomych źródeł dźwięku. Korzystanie z podręcznika nie wymaga znajomości zaawansowanych metod matematycznych, a stosowane metody są w tekście szczegółowo wyjaśniane. Większość ćwiczeń ma charakter czysto rachunkowy, a ich celem jest oswojenie czytelnika z opisem najczęściej spotykanych źródeł i fal akustycznych.
obrazek Dla tych, którzy uwielbiają elektronikę, high-endowy odsłuch i zapis, ta książka jest kluczem do królestwa, odsłanianiem teorii, pozwalającej na: - osiągnięcie profesjonalnych rezultatów nagrywania w warunkach domowych, - dobranie idealnej komory odsłuchowej, - zbudowanie studia nagraniowego audio/video, - stworzenie "absolutnej ciszy" w domowym studiu nagraniowym, - modyfikowanie brzmienia poprzez zmianę parametrów akustycznych, - kontrolowanie pogłosu, zakłóceń czy zwykłych szumów, - kontrolowanie zniekształceń w pomieszczeniu. "Podręcznik akustyki" F. Altona Everesta to znakomity przewodnik po świecie akustyki. Napisany przez legendarnego wręcz uczonego, wybitnego specjalistę od zagadnień akustyki, przedstawia problematykę w sposób bardzo przystępny, z naciskiem na praktyczne zastosowania. Mając na uwadze czytelników-hobbystów, entuzjastów elektroniki oraz audiofili, autor przybliża naukę o dźwięku w sposób niezwykle interesujący i zrozumiały. Jedynie ktoś, kto rozumie akustykę tak dobrze, jak Everest - Członek Stowarzyszenia Filmowców i Inżynierów Telewizyjnych oraz Honorowy Członek Amerykańskiego Towarzystwa Akustycznego - potrafi wytłumaczyć jej zasady w sposób tak prosty, przystępny i z tak dużym odniesieniem do domowych projektów. Pozbawiony nadmiernej ilości skomplikowanych równań matematycznych, a obfity w zrozumiałe tłumaczenia trudnych zagadnień technicznych, "Podręcznik akustyki" F.Altona Everesta jest znakomitym kawałkiem prozy pomagającym podnieść do wyższych standardów każdy projekt instalacji audio. Niewyczerpane źródło pomysłów, inspiracji oraz technik, jest klasycznym dziełem, jakie każdy audiofil pragnie posiadać.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności