Podstawy.mechatroniki. Mariusz.Olszewski.pdf
-
►Elektronika -
Automatyka -Robotyka -PLC -
Dokumenty -
Elektor Loudspeaker & Audio-Collection -
Galeria -
Płytki -
Płyty CD (ISO) -
Płyty (ISO) Serwis Elektroniki -
Praktyczny Elektronik -
Programy -
Rocznik 1992 -
Rocznik 1993 -
Rocznik 1994 -
Rocznik 1995 -
Rocznik 1996 -
Rocznik 1997 -
Rocznik 1998 -
Rocznik 1999 -
Rocznik 2000 -
Rocznik 2001 -
Rocznik 2002 -
Serwis Elektroniki 1996 -
Serwis Elektroniki 1997 -
Serwis Elektroniki 1998 -
Serwis Elektroniki 1999 -
Serwis Elektroniki 2000 -
Serwis Elektroniki 2001 -
Serwis Elektroniki 2002 -
Serwis Elektroniki 2003 -
Serwis Elektroniki 2004 -
Serwis Elektroniki 2005 -
Serwis Elektroniki 2006 -
Serwis Elektroniki 2007 -
Serwis Elektroniki 2008 -
Serwis Elektroniki 2009 -
Spis treści PE 1992-1999 -
Wykaz płytek 1992-1999
Sterowniki Mikroprocesorowe PLC
Andrzej Pieczyński
LOGO! w praktyce
Wojciech Nowakowski
W książce zawarto informacje o budowie, parametrach, działaniu i programowaniu miniaturowych sterowników logicznych z serii LOGO!. Przedstawiono także możliwości aplikacyjne dodatkowych modułów sprzętowych wchodzących w skład rodziny LOGO! (moduły wejścia-wyjścia, interfejsy sieciowe, moduły komunikacyjne GSM, zasilacze itp.) oraz narzędzia i oprogramowanie pozwalające tworzyć aplikacje dla tych sterowników. Istotną, zwłaszcza dla praktyków, częścią książki są kompletne, szczegółowo opisane, aplikacje sterownika LOGO!. Dobrano je w taki sposób, aby pokazać najważniejsze cechy użytkowe i praktyczne możliwości LOGO!. Na szczególną uwagę zasługują projekty elektronicznych urządzeń współpracujących z LOGO! (w tym interfejsu do programowania LOGO! z komputera PC) oraz dodatki przybliżające praktyczne aspekty stosowania enkoderów, czujników indukcyjnych i kontaktronowych, a także współpracy LOGO! z modułami GSM.
Technika sterowników z programowalną pamięcią
Ćwiczenia
W komplecie z zeszytem ćwiczeń jest książka zawierająca teorię. Komplet ten polecamy uczniom i nauczycielom techników elektrycznych oraz technikum mechanicznego o specjalności: elektryczna i elektroniczna automatyka przemysłowa.Zestaw proponowanych ćwiczeń zapoznaje z nowymi możliwościami, jakie stwarzają sterowniki z programowalną pamięcią. W krótkim wstępie teoretycznym opisano budowę i zasadę działania sterownika, a następnie podano konkretne zadania sterownicze, będące przykładami sterowania logicznego i krokowego. Zadania są przeznaczone do samodzielnego rozwiązania, polegającego na stworzeniu programu sterowniczego w postaci systemu stykowego KOP, funkcyjnego FUP lub listy rozkazów AWL. Rozwiązania mogą być wykonywane w różnych wariantach.
Podstawy robotyki - A. Morecki J. Knapczyk
Książka zawiera podstawowe zagadnienia związane z teorią i zastosowaniem manipulatorów i robotów. Jest przeznaczona dla studentów interdyscyplinarnego kierunku automatyki i robotyki na wyższych uczelniach technicznych.
Ćwiczenia z automatyki w matlabie i simulinku - J. Brzózka
Matlab (Matrix Laboratory) jest interakcyjnym środowiskiem obliczeniowym integrującym z grafiką analizę numeryczną. Simulink stanowi uzupełnienie (bibliotekę) Matlaba. Jest środowiskiem graficznym, w którym symulacje wykonuje się w oparciu o schemat blokowy budowany z wykorzystaniem gotowych bloków bibliotecznych. W książce omówiono zasady pracy w programie Matlab i bibliotece Simulink oraz przedstawiono na przykładach takie zagadnienia jak: działania na macierzach, wykreślanie funkcji, charakterystyki częstotliwościowe, przebiegi czasowe, układy dyskretne