Cztery Kółka z Klasą_Cadillac Deville.avi
-
&&&&&&&Filmy 2015 -
__KUCHNIA i nie tylko__ _______________ -
►FILMY 2012 -
1,HISTORYCZNE,PRZYGODOWE -
2012 chomikuj -
Anioly -
Anioły...Elfy -
BAJKI I FILMY DLA DZIECI I NIE TYLKO -
Barricade -
BIBLIJNE -RELIGIJNE.AVI -
Deadlight -
Droga Sudecka - zdj. lotnicze -
ELEKTRONIKA -
FILMY HD -
FILMY NOMINOWANE DO OSCARA 2012 -
Filmy.Gry.XXX.PL -
FILMY2013 -
Geografia na Czasie 3 -
HISTORYCZNE ,PRZYGODOWE -
KONCERTY -
Longman -
muza !+Nowa Plyta FIRMY! -
MUZYKA FILMOWA -
MUZYKA Z FILMU 10.OOO.BC -
muzyka z filmu bandyta -
Navi_2013 -
NEW ADVENTURES -
-Nowości Bajki 2013 -
Oszukać przeznaczenie 1 -
Oszukać przeznaczenie 2 -
Oszukać przeznaczenie 3 -
Oszukać przeznaczenie 4 -
Oszukać przeznaczenie 5 -
Planeta nowa 1 -
Sensacja -
Tattoo -
Tattoo_3D -
Tattoo_Tribale_dla_Kobiet -
Tatuaz_Plecy -
tatuaze -
TATUAZE(1) -
TATUAZE_NA_CIELE -
Tatuaze_Rozne -
Tatuaze-Rozne -
Tatuaze-Tattoo.Rozne -
Verba - 14 Lutego -
Wymieszane -
Zamek Książ -
Zbiory_Wzorow_Tatuazy -
ZWIASTUNY FILMOWE 2010 I 2011
Samantha Brown odbywa podróż życia po Chinach, będących ostatnio mekką turystyki głównie z powodu olimpiady w Pekinie w 2008 roku. Zobaczymy kraj wielokulturowy, gdzie wschód spotyka się z zachodem w bardzo zaskakujący sposób.
W Długim Marszu uczestniczyło 90 tysięcy żołnierzy i 30 tysięcy cywilów. Siły komunistyczne przeszły przez jedenaście prowincji, przebywając 12 tysięcy kilometrów i w październiku 1935 dotarły do prowincji Shaanxi. W czasie stoczonych podczas Długiego Marszu walk ze ścigającymi je siłami Kuomintangu wojska komunistyczne straciły prawie 50% swojego stanu osobowego. Podczas Długiego Marszu, w styczniu 1935 w Zunyi wybrano nowe kierownictwo KPCh, na czele z Mao Zedongiem.Przegrupowanie chińskiej Armii Czerwonej, dowodzonej przez Mao Tse-Tunga. Otoczona przez Kuomintang, w latach 1934-35 przeszła 10 tys. km. W czasie odwrotu narodził się kult Mao.
Coraz więcej młodych Chińczyków boi się stałych związków. Ślub w Chinach bierze się częściej ze względów ekonomicznych niż z miłości, a średnio połowa małżeństw kończy się rozwodem. Młoda reporterka Yang Li Na rozmawia z przechodniami na ulicach Pekinu o miłości i seksie w ich kraju. Sama przeżywa kryzys w związku i wiele na ten temat myśli. Zastanawia się, czy jedną z przyczyn obecnej sytuacji nie jest współczesna pogoń za pieniądzem. Ciężkie czasy Rewolucji Kulturalnej zbliżały ludzi do siebie i mimo wszystko było więcej szczęśliwych związków.
Chiny zwane Państwem Środka, którego historia sięga 4 tys. lat p.n.e. to cel naszej filmowej wyprawy. Zaczniemy ją od słynnego Wielkiego Muru, który ciągnie się obecnie przez 2,4 tys. km i jest jedynym dziełem człowieka widzianym z kosmosu. Poznamy wielotysięczną Terakotową Armię, która strzeże Pierwszego Cesarza, w jego pośmiertnych podbojach. Otworzą się przed nami bramy Zakazanego Miasta, zza którego murów kolejni cesarze przez wieki rządzili swoim krajem. Odwiedzimy też Świątynię Nieba i cesarski Pałac Letni. W Pekinie od kuchni poznamy sekret pieczenia wybornej kaczki po pekińsku. Potem spłyniemy Rzeką Perłową (Li) do krainy, w której taoistyczni mędrcy szukali sposobów na nieśmiertelność. Z kolei mnisi z klasztoru Shaolin w górach Song Shan pokażą swoją sztukę walki kung-tu, dzięki której stali się stawni na całym świecie. Następnie przeniesiemy się do Szanghaju miasta, które łączy w sobie stary świat wąskich chińskich uliczek, z sięgającymi nieba wieżowcami w dzielnicy Pudong, w której wyczuwa się już atmosferę XXII wieku. W końcu wybierzemy się na tropikalną wyspę Hajnan, raju dla turystów.
Samantha Brown odbywa podróż życia po Chinach, będących ostatnio mekką turystyki głównie z powodu olimpiady w Pekinie w 2008 roku. Zobaczymy kraj wielokulturowy, gdzie wschód spotyka się z zachodem w bardzo zaskakujący sposób.
Potajemnie wyprodukowany film oddaje prawdziwe uczucia Tybetańczyków.Tybetańczycy wypowiadają się na temat Tybetu,Chin oraz Olimpiady.
Generał Ulysses S. Grant uznał, że zdobycie Richmondu - stolicy konfederatów, będzie możliwe po sforsowaniu rzeki James i zbliżeniu się do miasta od południa. Uważał, że odcięcie konfederackich linii zaopatrzeniowych i zajęcie Petersburga zmusi wojska generała Roberta E.Lee w północnej części Wirginii do kapitulacji lub przynajmniej wywabi je z okolic Richmondu gdzieś, gdzie łatwiej będzie można wydać im ostateczną bitwę. Na nową operację złożyło się nie tylko dziesięciomiesięczne obleganie Petersburga - najdłużej trwające oblężenie w amerykańskiej historii wojen - lecz również wiele innych starć: sześć walnych bitew i jedenaście mniejszych, pół setki drobnych potyczek, sześć szturmów oraz cztery osobne ekspedycje wojskowe.
Pochodzący z Wielkiej Brytanii pisarz i historyk William Lindesay postanawia przebyć pieszą wędrówkę po Wielkim Murze Chińskim, aby osobiście przekonać się jak długa i monumentalna jest to konstrukcja. Podczas wyprawy ma okazję przyjrzeć się różnorodnym krajobrazom Chin.
Ofensywa nad Ebro rozpoczęła się wieczorem 24 lipca 1938 roku i stanowiła ostatnią fazę hiszpańskiej wojny domowej. Ludzie, którzy doświadczyli już ciężkich 2 lat tej wojny, nie wierzyli w rychłe zakończenie konfliktu. W rzeczywistości bitwa nad Ebro była początkiem końca rządów republikańskich w Hiszpanii. Batalia ta stanowiła ostatni akt rewolty republikanów i doprowadziła do wyczerpania się zasobów materialnych i ludzkich oraz w decydujący sposób przyczyniła się do zwycięstwa frankistów. Latem 1938 roku wydawało się, że szanse republikanów na zwycięstwo są w zasięgu ręki. Bitwa nad Ebro była z pewnością największą ofensywą hiszpańskiej wojny domowej i wykazała, że armia republikańska była skuteczną siłą bojową.
Siła drzemiąca w rewolucji francuskiej skupiona w ręku jednego człowieka, Napoleona Bonaparte, była potężną bronią. Napoleon nie wahał się z niej korzystać. Realizował z jej pomocą zarówno cele państwowe, dążąc do dominacji Francji w ówczesnej Europie, jak i osobiste. W ciągu siedmu lat, które minęły od podpisania traktatu pokojowego w Tylży, gdy cesarz Francuzów był u szczytu potęgi, sytuacja całkowicie się zmieniła. Inne kraje Europy rozbudowały i zmodernizowały armie, korzystając z rozwiązań organizacyjnych i taktycznych zastosowanych przez Naopleona. W roku 1812 Rosja dowiodła cesarzowi, że jego władza nie jest nieograniczona. Wyprawa Bonapartego na Moskwę kosztowała życie ponad 400 tysięcy żołnierzy francuskich i zakończyła się klęską.