-
364 -
81 -
21 -
8
713 plików
93,05 GB
Narzędzia są pogrupowane w trzech kategoriach: Czyść i Optymalizuj, Przyśpiesz i Ochrona. Z poziomu pierwszego panelu możliwe jest między innymi usunięcie wirusów, uporządkowanie rejestru oraz usunięcie plików tymczasowych. Każdy z dwunastu aspektów skanowania może zostać odznaczony przez użytkownika.
Być może najważniejsza nowość pojawiła się w panelu pozwalającym na przyśpieszenie działania systemu operacyjnego. Pozwala ona na zautomatyzowane zatrzymanie i wyłączenie zbędnych usług i procesów. Możliwe jest tu też przyśpieszenie uruchamiania systemu poprzez zarządzanie programami startowymi. Całość ma się przełożyć według producentów na znacznie skuteczniejszą optymalizację, przede wszystkim w zakresie RAM-u.
Jeżeli chodzi o ochronę systemu operacyjnego przed zewnętrznymi zagrożeniami, to Advanced SystemCare również ma się czym pochwalić. W wersji Pro możliwe jest uruchomienie trybu ochrony przed śledzeniem działającego niezależenie od tego, który oferują przeglądarki. W darmowym wariancie dostępny jest natomiast intuicyjny graficzny interfejs umożliwiający korzystanie z alternatywnych DNS-ów za pomocą dwóch kliknięć.
Zaletą Advanced SystemCare'a jest możliwość samodzielnego użycia zaawansowanych narzędzi, które są wykorzystywane do skanowania w zautomatyzowanym procesie. Tutaj również użytkownik ma dostęp do wspomnianego podziału, jednak w każdym module może on dokonać zaawansowanej konfiguracji, co z pewnością zostanie docenione przez bardziej doświadczonych użytkowników.
W najnowszej wersji programu dodano między innymi pełne wsparcie dla Windowsa 10, co dotyczy optymalizacji między innymi przeglądarki Microsof Edge. Ponadto we wspomnianym oknie z narzędziami dodano całkiem przydatną, z powodu ich dużej liczby, możliwość dodawania konkretnych modułów do ulubionych.
Program został w całości spolszczony, choć co do jakości tłumaczenia można mieć niekiedy zastrzeżenia. Bardziej poważnym problemem Advanced SystemCare, który dotyczyć będzie przede wszystkim Polaków, jest kwestia skrótu klawiszowego Alt+X. Po instalacji podczas edycji tekstu zamiast „ź” uruchamia się funkcja zrzucania części ekranu. Zmienić taki stan rzeczy można poprzez odpowiednią konfigurację Monitora Wydajności – w jego panelu obok ikony oznaczającej zrzut ekranu jest widoczna niewielka strzałka i tam właśnie skrót może być zmieniony.
- sortuj według:
-
0 -
0 -
0 -
0
1 plików
39,26 MB