Download: opis.txt
UrukDroid 1.6 na Archos 28/32/35/43/70/101 internet tablet (8 generacja)
Co to jest UrukDroid, sam się wczoraj o tym dopiero wczoraj dowiedziałem. Miałem już dość zamulającego Archosa 70 IT i jego 260MB na aplikacje. Zacząłem szukać po forach zagranicznych, bo tutaj informacji jak na lekarstwo.
W skrócie: UrukDroid opary jest na oficjalnym Androidzie 2.2, daje nam (ponad to co standardowo): 1GB na aplikacje, roota i jeszcze parę(dziesiąt) usprawnień systemu, między innymi system plików EXT4, który jest szybszy. Dzięki temu nie trzeba się już tak ograniczać przy instalowaniu aplikacji a sam system chodzi płynniej (o ile mamy szybką kartę microSD).
Jedyna niedogodność jaką zauważyłem, to, że podłączyć do sieci WiFi trzeba się specjalną dodaną aplikacją, za to dzięki temu ponoć działa połączenie ad-hoc. Jeśli tego nie potrzebujemy, można wyłączyć usługę WLan w konfiguracji UrukDroid i korzystać z systemowego podłączania do sieci. Pisze o tym, bo w pkt IV (opcjonalnym ale moim zdaniem niezbędnym), będzie potrzebne WiFi.
I. Co jest nam potrzebne, żeby zainstalować UrukDroid 1.6 (taka jest na dana chwilę najnowsza wersja).
1. Tablet 8 generacji jeden: z Archos 28/32/35/43/70/101 internet tablet.
2. Ładowarka do tabletu (niezbędna - bez niej tablet nie wchodzi w Boot menu).
3. Kabelek miniUSB do podłączenia z komputerem.
4. Karta microSD co najmniej 2GB - radzę zaopatrzyć się w szybką kartę, gdyż system z niej często korzysta i jeśli będzie to wolna karta, to już na starcie będzie nam zamulał gorzej niż na stockowym romie. Takie są moje doświadczenia z kartą 16GB class4 i kartą 8GB class6 - ta ostatnia została w tablecie. Wybór karty jest na "całe życie systemu", gdyż bez niej system nie wystartuje.
Boot menu - specjalne menu serwisowe, które umożliwia dokonanie tego co poniżej. Ogólnie wchodzimy do niego podczas włączania tabletu trzymając przycisk [vol -] (tablet musi być wyłączony), aż zobaczymy menu serwisowe. Samo włączenie tabletu może być różnie zainicjowane: przycisk power [pwr], podłączenie ładowarki lub restart urządzenia podczas instalacji. W niektórych poradnikach jest [vol +], ale mi jakoś na początku nie chciało wejść (potem nie próbowałem, skoro [vol -] działa). W ogóle miałem problem z pierwszym wejściem w to menu. W końcu udało się poprzez trzymanie [vol -] i podpięcie wtedy ładowarki. Po zainstalowaniu SDE to nawet ładowarka nie była potrzebna, wystarczyło tylko trzymając [vol -] i wcisnąć [pwr].
II. Wgrywanie SDE firmware
Wgranie SDE potrzebne jest, żeby móc zainstalować cokolwiek innego poza stockowym romem.
SDE pobieramy na komputer ze strony Archosa na dole znajdujemy
"SDE firmware for ARCHOS Generation 8 devices:
(ARCHOS 101, 70, 43, 32, 28 internet tablet)" i klikamy obok w "Download" i pobieramy plik AOS.
Lub na skróty - kliknąć tutaj
1. Wchodzimy w Boot menu (podłączona ładowarka). Po menu poruszamy się przyciskami [vol +] / [vol -] zatwierdzamy wybraną opcję przyciskiem [pwr].
2. Wybieramy "Update firmware".
3. Tablet przełączy się w tryb dysku USB i czeka na wgranie pliku firmware_archos_android_gen8.aos (z inną nazwą tablet nie rozpozna pliku - sprawdzone).
4. Podłączamy do komputera kab