Komiksy idą na wojnę.avi
-
- ★ ♛ FILMY NOWOŚCI 2014 (123) -
■ ▐ Filmy [1080p] ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ -
■ CARBON -
▣ Filmy 3D▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ -
►►Gry 2013 -
►Filmy -
◙ R.A.W. REALMS OF ANCIENT WAR PL PC 2012 -
●► GRY PC (ISO)(Polskie Wersje Językowe) -
▇GRY (Pc) iso (max spakowane)▇ -
☆=NOWOSCI FILMOWE ☆ -
★ Gry PC ISO -
★GRY PC DO 1 GB★ ═══════════════ -
♠ Dead Island Riptide PL [PC] chomikuj -
♦ Gry ISO -
❀Dramaty -
❀Horror -
❀Komedia -
❀Thriller-Kryminał -
1.2013---NOWOŚCI----AVI -
1.AKCJA,SENSACJA -
1.FAMILIJNE AVI,LEKTOR,DUBBING -
1.FILMY AVI,LEKTOR,DUBBING.PL -
1.KOMEDIOWE. AVI,LEKTOR.DUBBING -
100 Najlepszych Swiatowych Filmów -
1FANTASY,PRZYGODOWE,SCI-FI -
1HORROR ,THRILLER,WAMPIRY,WILKOŁAKI -
600 FILMÓW NAJWIĘCEJ NA CHOMIKUJ !!!! -
aplaud1 -
AZAZEL-ANGEL-TEAM -
DarkMonsters2000 -
FILMY NOWOSCI 2015 -
FILMY 2014 NOWE CHOMIKUJ -
FILMY BLU-RAY MKV HD 3D [Przemek540] -
Filmy HD -
Filmy HD(1) -
Filmy sci-fi -
Filmy Sci-Fi 1 -
Filmy Sci-Fi 3 -
Futek666 -
Gry Full Rip -
Gry PC Do 2GB(1) -
HD 2 -
HD 3 -
MASSIVE-FILMY,GRy -
NO TO!!! -
NOwSZe Filmy no lepsze -
Różne HD -
Różne HD(1) -
W JEDNYM PLIKU [ PL ] -
W jednym pliku ISO
Pochodzący z Wielkiej Brytanii pisarz i historyk William Lindesay postanawia przebyć pieszą wędrówkę po Wielkim Murze Chińskim, aby osobiście przekonać się jak długa i monumentalna jest to konstrukcja. Podczas wyprawy ma okazję przyjrzeć się różnorodnym krajobrazom Chin.
Rozwój cywilizacji na terenie starożytnych Chin doprowadził do pojawienia się wielu wynalazków naukowych i technicznych, o których Europejczycy dowiedzieli się o wiele wieków później. Rzemiosło chińskie posiadało cechę, której nie obserwuje się w innych państwach, a mianowicie zdolność do technicznych innowacji. Oto niektóre z wynalazków naukowych i technicznych opracowanych w starożytnym państwie chińskim.
Generał Ulysses S. Grant uznał, że zdobycie Richmondu - stolicy konfederatów, będzie możliwe po sforsowaniu rzeki James i zbliżeniu się do miasta od południa. Uważał, że odcięcie konfederackich linii zaopatrzeniowych i zajęcie Petersburga zmusi wojska generała Roberta E.Lee w północnej części Wirginii do kapitulacji lub przynajmniej wywabi je z okolic Richmondu gdzieś, gdzie łatwiej będzie można wydać im ostateczną bitwę. Na nową operację złożyło się nie tylko dziesięciomiesięczne obleganie Petersburga - najdłużej trwające oblężenie w amerykańskiej historii wojen - lecz również wiele innych starć: sześć walnych bitew i jedenaście mniejszych, pół setki drobnych potyczek, sześć szturmów oraz cztery osobne ekspedycje wojskowe.
12 maja 2008 roku w biednej chińskiej prowincji Syczuan, trzęsienie ziemi spowodowało śmierć blisko 70 tys. ludzi. Zginęło także 10 tys. dzieci, głównie pod gruzami niedopracowanych konstrukcyjnie szkół. Zrozpaczeni rodzice próbują dochodzić sprawiedliwości i odnaleźć osoby odpowiedzialne za zaniedbania. Jednak ich wysiłki blokuje urzędnicza niekompetencja, korupcja i obietnice bez pokrycia.
Dwuczęścowy fabularyzowany dokument przedstawiający dzieje jednej z najpiękniejszych budowli na Dalekim Wschodzie - Zakazanego Miasta. Powstały w XV wieku kompleks pałacowy w centrum Pekinu to do dzisiaj największy tego typu obiekt na świecie. Na powierzchni blisko 720 tysięcy metrów kwadratowych znajduje się około 9 tysięcy pomieszczeń o najróżniejszych funkcjach. Pomysłodawcą budowy Zakazanego Miasta był Yongle, trzeci cesarz z dynastii Ming, który niedługo po przejęciu władzy w państwie, przeniósł stolicę do Pekinu. Zakazane Miasto miało wyrażać potęgę nowego władcy.
Fotograf Edward Burtynsky podróżuje po świecie obserwując zmiany w krajobrazie wynikające z działalności przemysłowej...
Ofensywa nad Ebro rozpoczęła się wieczorem 24 lipca 1938 roku i stanowiła ostatnią fazę hiszpańskiej wojny domowej. Ludzie, którzy doświadczyli już ciężkich 2 lat tej wojny, nie wierzyli w rychłe zakończenie konfliktu. W rzeczywistości bitwa nad Ebro była początkiem końca rządów republikańskich w Hiszpanii. Batalia ta stanowiła ostatni akt rewolty republikanów i doprowadziła do wyczerpania się zasobów materialnych i ludzkich oraz w decydujący sposób przyczyniła się do zwycięstwa frankistów. Latem 1938 roku wydawało się, że szanse republikanów na zwycięstwo są w zasięgu ręki. Bitwa nad Ebro była z pewnością największą ofensywą hiszpańskiej wojny domowej i wykazała, że armia republikańska była skuteczną siłą bojową.
Przyjęło się pisać o niepowodzeniu wyprawy hiszpańskiej Armady jako triumfie małego, choć obeznanego z morzem narodu nad potężnym światowym imperium. Podkreśla się także wagę odniesionego przez Anglików zwycięstwa. Uważane jest bowiem za początek elżbietańskiego złotego wieku odkryć geograficznych, morskiej potęgi i zamorskiej kolonizacji. Porażka Hiszpanów umocniła reformację protestancką w Anglii, nadała temu krajowi status głównej siły na morzach i nadkruszyła bastion Światowej potęgi Hiszpanii.
System polityczny był źródłem sukcesu Rzymian, ale został przez ten sukces obalony. Rywalizowano o zdobycze uzyskane w trakcie podbojów. W końcu mechanizmy rozwiązywania konfliktów zawiodły zupełnie, a władzę udawało się utrzymać jedynie z użyciem siły. To dlatego rankiem 9 sierpnia 48 roku p.n.e. dwie rzymskie armie stanęły naprzeciw siebie do bitwy na wąskiej równinie na północ od rzeki Enipeos w greckiej Tesalii. Bitwę stoczoną tego dnia nazwano bitwą pod Farsalos. Starcie to było kulminacją rozpadu republiki, który rozpoczął się mniej więcej sto lat wcześniej. Dwaj główni bohaterowie tych wydarzeń - Juliusz Cezar i Gnejusz Pompejusz, najwięksi wodzowie w historii Rzymu - doprowadzili do tego, że walka, która toczyła się w społeczeństwie od pokoleń, przeniosła się na pole bitwy. Nigdy dotąd w historii republiki tak wielu obywateli nie walczyło przeciw sobie. Dla historii Rzymu bitwa ta miała ogromne znaczenie.
Siła drzemiąca w rewolucji francuskiej skupiona w ręku jednego człowieka, Napoleona Bonaparte, była potężną bronią. Napoleon nie wahał się z niej korzystać. Realizował z jej pomocą zarówno cele państwowe, dążąc do dominacji Francji w ówczesnej Europie, jak i osobiste. W ciągu siedmu lat, które minęły od podpisania traktatu pokojowego w Tylży, gdy cesarz Francuzów był u szczytu potęgi, sytuacja całkowicie się zmieniła. Inne kraje Europy rozbudowały i zmodernizowały armie, korzystając z rozwiązań organizacyjnych i taktycznych zastosowanych przez Naopleona. W roku 1812 Rosja dowiodła cesarzowi, że jego władza nie jest nieograniczona. Wyprawa Bonapartego na Moskwę kosztowała życie ponad 400 tysięcy żołnierzy francuskich i zakończyła się klęską.