Popowicz Danuta - Akupresura w praktyce (fragment).pdf
-
256 Leon XIII -
257 Pius X -
259 Pius XI -
260 Pius XII -
261 Jan XXIII -
262 Paweł VI -
264 Jan Paweł II -
265 Benedykt VI -
ABC Liturgiki -
Adhortacje -
Akwarelowy BONUS -
Benedykt XVI -
Biblia -
Ceremoniały -
Darmowe lekcje - Vakacja X -
Darmowe Lekcje Rysunku -
Darmowe Lekcje Rysunku(1) -
E-BOOKI KATOLICKIE -
Egzamin 2014 -
Encykliki -
ENCYKLIKI -
Encykliki - MP3 -
Encykliki i Adhortacje -
Introligatorstwo -
Klimaty Zimowe PDF -
Kodeks Prawa Kanonicznego -
Ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski -
Książki o Introligatorstwie -
Księgi liturgiczne -
Liturgia -
Liturgia Godzin -
MP3-ZIP -
O. Joachim Badeni - Czego dusza pragnie -
O. Tomasz Nowak OP - Śmiałość w modlitwie -
o. Tomasz Nowak OP - Więcej ciała -
piórkiem i węglem -
Piórkiem i Węglem - Wiktor Zin -
Poradniki Rysunkwe PDF -
Prawo Kanoniczne(1) -
Prezentacje Historia Sztuki -
Silvano Fausti SJ -
SKETCHUP -
Służba liturgiczna -
Szafarz -
Święta Teresa od Jezusa (1983) (zPLtxt) -
THERMOMIX WSZYSTKIE KSIĄŻKI -
Triduum Paschalne -
Wiktor Zin -
Zjawiński Introligatorstwo -
Źródła franciszkańskie
19 października 1991 r. para niemieckich turystów wędrowała niewielkim wąwozem w alpejskiej dolinie Oetz. Na wysokości około 3210 m n.p.m. natknęli się na wystające z lodu zwłoki. Przypuszczali, że był to zaginiony turysta. Szybko jednak okazało się, że zwłoki mężczyzny nie należą do turysty. Ciało leżało w lodowcu na tyle długo, by ulec mumifikacji. Człowieka lodu, bo tak go nazwano, nazywa się też Oetzi, od miejsca jego odnalezienia - rejonu Alp Oetztalskich.
Po szczegółowych badaniach oceniono wiek znalezionego ciała na około 5300 lat. Badania rentgenowskie ujawniły, że Oetzi cierpiał na zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową stawów biodrowych, kolan, kostek i kręgosłupa. Dokuczały mu bóle artretyczne i reumatyczne a także osteoporoza. Na ciele Oetzi znaleziono dziesięć tatuaży, którym przypisuje się znaczenie magiczno-lecznicze. Tatuaże odpowiadają punktom wykorzystywanym w akupunkturze do leczenia dolegliwości, na które cierpiał Oetzi. Naukowcy doszli do wniosku, że tatuaże mogły służyć jako poradnik samoleczenia w przypadku pojawienia się bólu. Dowodzi to, że na terenie Europy od tysiącleci akupunktura była wykorzystywana do celów leczniczych.
5000 lat temu Chińczycy rozwinęli wiedzę na temat obiegu energii w ludzkim organizmie. Opracowali metody lecznicze, które opierają się na wiedzy o systemie meridianów. Prawdopodobnie w Indiach, znacznie wcześniej, niż w Chinach wykorzystywano pracę z układem energetycznym ciała w celach leczniczych.
Medycyna chińska zakłada, że energia życiowa przepływa przez układ meridianów. Gdy przepływ energii zostanie zakłócony, dochodzi do zachwiania równowagi. Jej konsekwencją jest choroba. Praca w oparciu o kanały energetyczne w ciele i opukiwanie punktów meridianowych daje znaczną poprawę w terapii problemów psychologicznych.
Akupunktura i akupresura mają za zadanie odblokować zatory energii. Pozwala to złagodzić objawy choroby, a często również leczyć ludzkie ciało i umysł.