Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
berni105
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Mężczyzna Bernard

widziany: 15.05.2018 22:28

 • pliki muzyczne
  189
 • pliki wideo
  202
 • obrazy
  1332
 • dokumenty
  121

2076 plików
44,05 GB

Ukryj opis
Ostatnio pobierane pliki Ostatnio pobierane pliki
S02E01 Tanktoon RanZar - ite of the Dragon.mp4
play
oglądaj online
Tytuł filmiku: Вite of the Dragon Autor: RanZar
S02E02 Tanktoon RanZar -.mp4
play
oglądaj online
Tytuł filmiku: Ron Don Don Autor: RanZar
S02E03 Tanktoon RanZar - Rush along the Bottleneck.mp4
play
oglądaj online
Tytuł filmiku: Rush along the Bottleneck Autor: RanZar
S02E04 Tanktoon RanZar - Brave Keychain.mp4
play
oglądaj online
Tytuł filmiku: Brave Keychain Autor: RanZar
S02E05 Tanktoon RanZar - Do not Croak.mp4
play
oglądaj online
Tytuł filmiku: Do not Croak! Autor: RanZar
S02E06 Tanktoon RanZar - Smart Scout.mp4
play
oglądaj online
Tytuł filmiku: Smart Scout Autor: RanZar
S02E07 Tanktoon RanZar - Rasp of Nerf.mp4
play
oglądaj online
Tytuł filmiku: Rasp of Nerf Autor: RanZar
S01E16 Tanktoon RanZar - Wake the Dragon.mp4
play
oglądaj online
Tytuł filmiku: Wake the Dragon Autor: RanZar
S01E04 Tanktoon RanZar - The Quick and the Dead.mp4
play
oglądaj online
Tytuł filmiku: The Quick and the Dead Autor: RanZar
S01E08 Tanktoon RanZar - Tank Tango.mp4
play
oglądaj online
Tytuł filmiku: Tank Tango Autor: RanZar
obrazek


World of Tanks to gra MMO białoruskiego studia Wargaming.net, które stworzyło wcześniej dość ciepło przyjęte strategiczne i turowe gry wojenne (Massive Assault, Order of War). W WoT znajdziemy setki pojazdów z okresu II Wojny Światowej, wliczając w to różne prototypy i kilka pojazdów powojennych, którymi wyjeżdżamy ze swego garażu w bitwy, spotykając się z tysiącami losowo wybranych graczy z całego świata lub z przyjaciółmi w plutonach i kompaniach.

W grze możemy kierować pojazdami trzech nacji - Rosja, USA oraz Niemcy (będzie więcej!). Czołgi dzielą się według "tierów", czyli poziomów - od pierwszego do dziesiątego (I-X) oraz klasy - czołg lekki, średni (tylko do IX tieru), ciężki, niszczyciele czołgów (niszczyciele też do IX tieru) i działa samobieżne, zwane potocznie artylerią (maksymalnie VIII tier). Dla każdego coś dobrego.

World of Tanks jest obecnie w stadium rozwoju. Po wyjściu z fazy bety do gry implementowane są patche w regularnych odstępach czasu. Poprawiają błędy, dodają nowe pojazdy, tryby gry, mapy oraz wiele innych, ciekawych rzeczy. Aktualnie mamy do wyboru około 150 czołgów, finalnie będzie ich 2-3 razy więcej po modernizacji drzewek rozwoju i dodaniu nowych nacji takich jak np. Francja czy Japonia.

Gra sama w sobie nie aspiruje do miana symulatora. Walka jest czysto zręcznościowa z elementami realizmu. Musimy wszelkimi sposobami zadać jak najwięcej obrażeń i zdobyć jak najwięcej zniszczeń. Być może brzmi to archaicznie, ale jest to bardzo interesująca pozycja. Przede wszystkim jest to gra rewolucyjna, dająca odstępstwo od setek znanych schematów z dalekowschodnich "kiczów" zalewających rynek. Dodatkowo jest to pozycja całkowicie darmowa, chociaż występuje w niej system mikropłatności. Chcesz sobie pomóc i przyśpieszyć zdobywanie nowych pojazdów? Nie ma problemu, możesz kupić konto premium, które da ci 50% więcej kasy i doświadczenia. Cena miesięcznego premium po przeliczeniu na złotówki wynosi około 40zł, co jest dość wygórowaną ceną. Oczywiście istnieją inne ilości złota do kupna, mniejsze lub większe. Złoto można przeznaczyć niekoniecznie na konto Premium (chociaż jest to najbardziej opłacalna z możliwych inwestycja) - za tę walutę można też kupić dodatkowe miejsce w garażu czy mocniejsze pociski. Złoto można też zdobyć w organizowanych często konkursach, a nagrody nie są małe! Różne wydarzenia historyczne i momenty przełomowe w historii gry są upamiętniane dość częstymi ventami, podczas których można zarobić więcej srebra i doświadczenia.

A jak prezentuje się sama rozgrywka? Na początku zaczynamy z darmowym złomkiem pierwszego tieru, którym długo męczyć się nie musimy, gdyż na tak niskim poziomie przejście na kolejny czołg to tylko kwestia kilku minut. Lecz ta sielanka nie trwa długo, ponieważ z każdym kolejnym czołgiem zdobywanie potrzebnej ilości doświadczenia będzie się wydłużać. Ostatecznie, po setkach bitew, możemy znaleźć się na pojazdach "top tier", czyli najsilniejszych "tankach" w grze. Wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa, ale niestety długa i ciężka droga, by do nich dotrwać.

Jeszcze słów kilka o różnorodności pojazdów dostępnych w grze. Każda z klas czołgów nadaje się do innych celów. Na przykład: "Tank Destroyer" czyli niszczyciel czołgów, to pojazd wsparcia, który wspomaga z daleka pochód naszych czołgów ciężkich. One z kolei są do brania wszystkiego na "klatę" i przedzierania się przez linie wroga. Średnie czołgi służą do szybkiej walki (tzw. dogfight) okrążając przeciwnika czy polując na wrogą artylerię. Słabszy od czołgów ciężkich pancerz rekompensują mobilnością. Czołgi lekkie to szybkie, małe, zwinne pojazdy, które mają za zadanie wykryć i wskazać pozycję wroga (scouting). Artyleria to władcy bitwy. Obserwując z góry całe pole walki mogą z daleka, z dużą siłą, uderzyć na wroga w dowolnym, nieosłoniętym miejscu.

Na balans pojazdów wpływa wiele czynników, a każdy z nich posiada odrębną załogę, która zdobywa osobne doświadczenie i rozwija swoje umiejętności. Możemy opracowywać mocniejsze silniki umożliwiające nam lepsze osiągi, działa większego kalibru pozwalające niszczyć bardziej opancerzonych przeciwników czy radiostacje o silniejszym zasięgu, dzięki którym szybciej poznamy pozycję wroga. "Gołym" czołgiem, jaki fabryka dała, gra się zupełnie inaczej niż ulepszoną maszyną z doświadczoną załogą i nowym działem. Widać, jak wzrasta wartość bojowa pojazdów.

Gra MMO to oczywiście także społeczność graczy. Większość bitew to "randomy", czyli bitwy z przypadkowymi przeciwnikami, można jednak grać też w bardziej zorganizowany sposób. Koledzy mogą grać spokojnie w plutonach, zaangażowani gracze zakładać klany, a osoby ze zmysłem taktycznym mogą pokusić się na kompanie i "Clan Wars". Wojny klanów to obecnie podbój Europy i skrajnej północnej części Afryki, a w przyszłości "całego świata". Kraje na mapie tego trybu są podzielone na prowincje, o których kontrolę walczą klany. Oczywiście Clan Wars nie jest grą o nic - z prowincji można pobierać dochód w złocie, także dobrze prosperujący klan z dużym dochodem może pozwolić sobie na pociski podkalibrowe (za złoto) i nawet na premium dla swoich graczy - motywacja do wygrywania jest duża. Trzeba mieć jednak klan lub do któregoś dołączyć, oczywiście posiadając wpierw dobry czołg. Klany toczące boje w CW nie oglądają się za siebie - u nich IX i X tiery na CW to porządek dzienny. Jeśli nie masz potężnej maszyny na Clan Wars, lub zwyczajnie chcesz to sobie odpuścić i pograć czasem żeby się wyluzować, możesz pograć z kumplami w plutonach. Plutony to grupy dwóch lub trzech graczy, którzy są losowani ze sobą do tej samej, randomowej, bitwy w jednej drużynie. Dobry pluton potrafi przechylić szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny, a współpraca daje wielką satysfakcję i szansę na polepszenie wyników w grze. Ostatnią możliwością wspólnej gry są kompanie, które mogą zakładać tylko gracze z kontem Premium, dołączać może jednak każdy. Kompani jest zwykle najwięcej w godzinach wieczornych. W kompanie organizują się gracze, którzy są wybierani spośród chętnych przez dowódcę, a ich ilość i rodzaj pojazdów określają punkty. Każdy tier ma swoją ilość punktów (równą poziomowi), a dzięki ograniczeniu ich do 90 (obecnie można grać tylko na takich zasadach w kompaniach) więc nie spotka się tu składu typu 15 x Maus. W tym trybie kluczem do zwycięstwa jest strategia i zgranie, więc drużyna musi się wspierać a jeśli się nie spiszesz, możesz szybko wylecieć.

Oprawa dźwiękowa jest miła dla ucha, choć odgłosy silników pojazdów są zbyt podobne do siebie, a grafika nie jest brzydka, ale też nie powala - na pewno nie jest to najważniejszy element w tego typu pozycji. Niezbyt duże wymagania sprzętowe, a także modyfikacje fanowskie regulujące efekty graficzne, przez co wzrasta płynność animacji, pozwalają grać nawet na komputerach z przysłowiowego "supermarketu".

Przyszłość należy do gier z serii World of...

Autor: Nietoperz & Gzpcho

Źródło:
http://world-of-tanks.eu/cotojest/
 • 341 KB
 • 19 cze 13 21:48
Autor:
Wargaming.net

Źródło:
http://worldoftanks.eu/pl/content/guide/release-notes/release-notes-86/
 • 4,3 MB
 • 25 kwi 13 18:15
Autor:
Wargaming.net

Źródło:
http://worldoftanks.eu/game/guide/pl/release-notes/release-notes-85
 • 295 KB
 • 25 kwi 13 18:13
Autor:
Wargaming.net

Źródło:
http://worldoftanks.eu/game/guide/pl/release-notes/release-notes-84
 • 319 KB
 • 2 mar 13 17:46
Autor:
Wargaming.net

Źródło:
http://worldoftanks.eu/game/guide/pl/release-notes/release-notes-83
 • 101 KB
 • 18 sty 13 15:57
 • 220 KB
 • 15 sty 13 19:02
Autor:
Wargaming.net

Źródło:
http://worldoftanks.eu/game/guide/pl/release-notes/release-notes-82
 • 2,2 MB
 • 24 gru 12 9:29
Autor:
Wargaming.net

Źródło:
http://worldoftanks.eu/game/guide/pl/release-notes/release-notes-80
http://worldoftanks.eu/news/4052-adjusting-graphics-settings-version-80-pl/
 • 175 KB
 • 20 gru 12 23:02
Autor:
Wargaming.net

Źródło:
http://worldoftanks.eu/game/guide/pl/release-notes/release-notes-81
 • 381 KB
 • 20 gru 12 22:34
Autor:
Wargaming.net

Źródło:
http://worldoftanks.eu/game/guide/pl/release-notes/release-notes-75
 • 160 KB
 • 20 gru 12 22:27
Autor:
Wargaming.net

Źródło:
http://worldoftanks.eu/game/guide/pl/release-notes/release-notes-74
 • 99 KB
 • 20 gru 12 22:20
Autor:
Wargaming.net

Źródło:
http://worldoftanks.eu/game/guide/pl/release-notes/release-notes-73
 • 2,7 MB
 • 20 gru 12 22:13
Autor:
Wargaming.net

Źródło:
http://worldoftanks.eu/game/guide/pl/release-notes/release-notes-72#23
http://worldoftanks.eu/news/1642-about-72-update-tanks-parameters-and-qualification-badges-pl/
 • 74 KB
 • 10 maj 12 13:40
Źródło:
http://www.supermmo.com/wp-content/uploads/2011/07/world-of-tanks-logo.jpg
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  13
 • obrazy
  1
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

14 plików
11,68 MB
Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (6)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (6)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności