-
393 -
640 -
2386 -
2526
10678 plików
624,31 GB
Ośmiu wybitnych ekspertów zasiadających w Radzie Monitorującej "DGP"
oceniło działania rządu Donalda Tuska. Skala ocen to od minus 300 do plus 300. Ile otrzymał rząd? Rząd dostał minus 156 pkt.
W szkole to ocena n i e d o s t a t e c z n a.
Stan Finansów publicznych, a także brak dalszych reform w systemach emerytalnych, znoszenia barier w prowadzeniu biznesu, działań w celu aktywizacji zawodowej – to główne zarzuty członków rady „DGP” wobec rządu.
Eksperci mają za złe rządowi, że nie podjął prób odbiurokratyzowania gospodarki. Wskazują, iż jest to działanie, które nie wymaga ponoszenia żadnych kosztów z bużetu. Finanse publiczne są w opłakanym stanie – o czym informuje licznik długu. Już ponad 19 tys. zł na każdego Polaka. Mniej krytycznie wypowiadają się na temat wykorzystania środków unijnych, rozwoju infrastruktury i prywatyzacji. Ale także tutaj robią zastrzeżenie – pomagają nam pieniądze z Unii Europejskiej.
„DGP” wspólnie z radą będzie cyklicznie publikować Barometr. Także w innych krajach taka ocena jest sporządzana przez ekspertów. Najbardziej znanym takim ciałem w Europie jest niemiecka Rada Ekspertów Ekonomicznych. Jej członkowie nie mogą być powiązani z rządem i partiami politycznymi. Ogłasza ona wyniki co roku 15 listopada.
Maciej Grelowski, przewodniczący rady głównej Business Centre Club, wykładowca wyższych uczelni
Po prawie trzech latach sprawowania władzy obecny rząd w sferze dokonań społeczno-ekonomicznych należy ocenić krytycznie. To wynik złożonych obietnic i zapewnień, że tym razem miało być inaczej. Teraz już wiemy, że tak nie jest. Nie może być usprawiedliwieniem spowolnienie gospodarcze, bo oczekiwane zmiany miały dotyczyć fundamentów naszego ustroju gospodarczego i zmieniać długofalowo kraj.....
Zmarnowane dwa lata w debacie na temat OFE znacząco opóźniły wprowadzenie ważnych zmian. Być może znaczącym osiągnięciem tej ekipy jest zjednoczenie ruchu związkowego w działaniach wymierzonych przeciwko obecnemu rządowi.
Resort zdrowia to głównie nadzwyczajna aktywność pani minister, do której należy podejść z szacunkiem. Nie zmienia to jednak tego, że system ochrony zdrowia pozostał w zapaści, i to nie tylko z powodów finansowych, ale głównie wskutek braku rozwiązań systemowych.
Administracja publiczna to lawinowy przyrost zatrudnienia i znaczący wzrost jej kosztów. Deregulacja absurdalnych przepisów i likwidacja barier polskiej przedsiębiorczości pozostały wyłącznie na papierze z plakatów wyborczych. Był to obszar największej nadziei polskich przedsiębiorców, którzy zasypali władzę pomysłami i postulatami. Brak rezultatów to zmarnowanie wielkiego kapitału społecznego. Pozostaje nam wierzyć, że zapowiadana ofensywa legislacyjna nie pozostanie tylko kolejnym trikiem medialnym.
Witold Orłowski - jest członkiem w Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN
6 października 2010r. - Polska stoi nad przepaścią.
Znany ekonomista, profesor Witold Orłowski, nie zostawia suchej nitki na rządowym projekcie budżetu. Według niego minister finansów to ryzykant, który tylko zadłuża państwo i nie ma żadnego sposobu na walkę z długiem publicznym. "Jesteśmy niezwykle blisko przepaści. To bardzo ryzykowne przez kilka lat balansować na jej krawędzi" - powiedział prof. Orłowski, pisze portal
money.pl. Według ekonomisty zadłużenie zbliża się do konstytucyjnego progu 55 proc. PKB. Po jego przekroczeniu rząd i samorządy nie będą mogły zaciągać nowych
pożyczek.
Jak twierdzi Orłowski wystarczy jedno potknięcie polskiej gospodarki, a okaże się, że Polska nie tylko stanęła nad przepaścią, ale także dała duży krok naprzód. Bo słabszy złoty, czy gorsza sprzedaż
obligacji sprawią, że dług publiczny urośnie bardziej, niż planuje resort finansów.
Co więc powinien rząd zrobić? Przede wszystkim zacząć likwidować niepotrzebne ulgi podatkowe.
Natomiast sytuację w kraju PREMIER Donald Tusk, podczas wystąpienia 8 października br. otwierajacego posiedzenie Rady Krajowej PO, partii która rządzi od trzech lat i może wszystkie ustawy przegłosować (wraz z koalicjantem PSL) pdsumował tak:
"PiS WYCZEKUJE, AŻ UPADNIE PAŃSTWO POLSKIE"
Politycy PiS prowadzą politykę, której jedynym celem jest wyczekiwanie, aż państwo polskie upadnie; PO musi Polaków przed tym obronić - powiedział premier Donald Tusk podczas piątkowego posiedzenia Rady Krajowej Platformy.
Zdaniem szefa rządu narodową czujność musi budzić "mobilizowanie przez czołowych polityków opozycji jednej trzeciej polskiego narodu" przeciwko własnemu państwu. "Mobilizowanie przeciw nie tylko własnemu rządowi, ale przeciwko jakby istocie polskości, jaką jest niepodległe państwo" - powiedział.
Według Tuska "najgorsze w tym wszystkim" jednak jest to, że takie zachowanie opozycji stało się normą, która już na nikim nie robi wrażenia. "Nie są straszni i nie są groźni politycy, którzy wypowiadają takie rzeczy. Groźna i nie do przyjęcia jest atmosfera przyzwolenia i takiego machnięcia ręką, nic się nie dzieje, nic się nie stało" - stwierdził.
Jak zaznaczył, jeśli tacy politycy jak Anna Fotyga czy Jarosław Kaczyński "utrzymają władzę nad emocjami i wyobraźnią jednej trzeciej Polaków, to wykopią przepaść pomiędzy milionami Polaków, której nie sposób będzie zasypać". "To znaczy, że będą całymi latami rozumieli opozycję w demokratycznym państwie jako agresywne wyczekiwanie, aż to państwo upadnie" - powiedział premier.
Dlatego - zdaniem Tuska - przed PO stoi odpowiedzialność nie tylko za przeprowadzenie Polski przez trudne czasy kryzysu, ale także za ochronę Polaków przed taką polityką.
"Dlatego będziecie musieli w tych czasach wielkich wyzwań dawać codziennie świadectwo, że jesteście inni, że jesteście naprawdę tymi, którzy dają nadzieję na normalne życie, że jesteście tymi, którzy dają Polakom nie tylko swoje kompetencje i czas, swoją determinację, ale którzy każdej godziny, każdego dnia pokazują, że Polska mimo tego zalewu agresji ze strony PiS, że Polska przejdzie przez ten czas jako normalny kraj z taką zdrową duchowością ludzi, którzy się nie boją, którzy potrafią innym podać rękę, wierzą i w siebie, i w przyszłość swojej ojczyzny" - zaapelował szef rządu do działaczy PO.
Tusk prosił także uczestników Rady o wewnętrzną mobilizację i świadectwo, że dorośli do tego wyzwania. "Obrona Polski przed tymi, którzy chcą zniszczyć to państwo, wymaga dobrej kondycji, determinacji, uczciwości, optymizmu, ale też tej elementarnej jedności w różnorodności" - podkreślił. (źródło: PAP)
Co na to internauci? Wybrałam 2 opinie, ciekawe i stosunkowo łagodne,
Gran 17.09.2010 22:43
No i wyszło jak zwykle. Kolejna rzecz którą PO-PSuLi partacze. Jak można ufać tej zgrai rodem z PRLu? Ani wiedzy, ani umiejętności, ani odrobiny oleju w zakutych frazesami partyjnych łbach. Tylko propaganda. PIS przy nich to towarzystwo nieszkodliwych ciamkaczy. Czego się obecna władza tknie dziwny trafem obraca się w jedną wielką QPĘ. Liberalizmu to niech się uczą od SLD, a gospodarki rynkowej i stymulacji rozwoju niższymi podatkami od popapranych PISiorów. Mam dosyć desantów nieuków z Pomorza. Obecnie to nas kosztuje 140 miliardów rocznie. Gospodarka leży, oświata leży,
wojsko można rozpuścić, bo siebie nie jest w stanie obronić, służby specjalne nie istnieją, polityka zagraniczna to tragifarsa. Ogólnie tragedia. Wiem, wiem rząd się sam wyżywi. Skąd my to znamy?
A 17.09.2010 23:06
@Gran
Powiem ci coś gorszego. Ta ekipa ma posady w Gazpromie i w d...e ma co się tutaj stanie. 1bln zł zadłużenia? To lepszy wynik od Gierka. Tak wybrali lemingowie no i będą spłacać.
(" Ta ekipa ma posady w Gazpromie" ... rozumiem, że Gran przypomina o Gerhardzie Schrederze, który po ustąpieniu zestanowiska kanclerza Niemiec otrzymał od Gazpromu stanowisko przewodniczącego Rady Dyrektorów konsorcjum NEGPC budującego Gazociąg Pólnocny - a spłacać to będziemy WSZYSCY !
Tyle na razie ... dalszy ciąg jeśli nastąpi będę zamieszczać poniżej jako pliki.
Dnia 11 października 2010r. ... (M.)
WAŻNE: 22 paźdz.2010r. PAP podaje:
"Tak złych notowań rząd Tuska nie miał od dawna.
Najnowszy sondaż TNS OBOP przyniósł pogorszenie notowań zarówno rządu (spadek o 15%), premiera (spadek o 11%), jak i prezydenta (spadek o 19%).
Sondaż TNS OBOP zrealizowano w dniach 7-10 października 2010 r. na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat. Maksymalny błąd statystyczny dla takiej wielkości próby wynosi plus-minus 3%, przy wiarygodności oszacowania równej 95%.
wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tak-zlych-notowan-rzad-Tuska-nie-mial-od-dawna,wid,12784440,wiadomosc.html?ticaid=1b1e3&_ticrsn=3
.........................................................................................................................................
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
- sortuj według:
-
- 30 KB
- 2 gru 11 22:03
-
- 31 KB
- 2 gru 11 22:03
-
- 37 KB
- 2 gru 11 22:03
-
- 70,11 MB
- 2 gru 11 22:03
-
- 33 KB
- 2 gru 11 22:03
-
- 5 KB
- 2 gru 11 22:03
-
oglądaj online... przekraczający granice przyzwoitości, dobrego smaku ...
- 44,26 MB
- 2 gru 11 22:03
-
oglądaj onlineZ punktu widzenia państwa polskiego i realizowanych jego ...
- 62,33 MB
- 2 gru 11 22:03
-
- 6 KB
- 2 gru 11 22:03
-
- 9 KB
- 2 gru 11 22:03
-
- 46 KB
- 2 gru 11 22:03
-
- 48 KB
- 2 gru 11 22:03
-
- 34 KB
- 2 gru 11 22:03
-
- 316 KB
- 2 gru 11 22:03
-
- 88 KB
- 2 gru 11 22:03
-
- 1 KB
- 2 gru 11 22:03
-
- 23,95 MB
- 2 gru 11 22:03
-
4 -
12 -
4 -
0
20 plików
203,21 MB