Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
anitaosb
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Anita

widziany: 24.03.2015 16:22

 • pliki muzyczne
  1475
 • pliki wideo
  413
 • obrazy
  368
 • dokumenty
  616

3067 plików
256,62 GB

Ukryj opis
 • 700,3 MB
 • 16 lut 12 10:00

obrazek


KOCHANKOWIE

Dokument o miłości, przyjaźni i seksualności osób niepełnosprawnych. Jego twórcą jest Rafał Skalski, którego debiutem reżyserskim był obraz "52 procent". Niepełnosprawność w naszym społeczeństwie jest wciąż tematem tabu. Wielu unika kontaktu z ludźmi fizycznie upośledzonymi, nie do końca wiedząc, jak zachować się w ich towarzystwie. Tymczasem ludzie niepełnosprawni mają takie same marzenia, pragnienia, potrzeby i aspiracje jak wszyscy inni. Bohaterami dokumentu Rafała Skalskiego są ludzie, którzy mimo swoich ułomności, czerpią z życia pełnymi garściami. Nie uciekają od problemów dnia codziennego, ale dzielnie stawiają im czoła. Każdy z bohaterów ma kogoś bliskiego. Przykuty do wózka inwalidzkiego Krzyś planuje swoje życie z pełnosprawną Olą, a niewidomy Grzegorz i niepełnosprawna Ania nie wyobrażają sobie bez siebie życia. "On jest moimi nogami, a ja jego oczami" - mówi Ania. Owocem miłości niepełnosprawnej ruchowo Eli i jej zdrowego męża Rafała jest pięcioletnia Wiktoria. Bohaterowie nie czują się inni czy gorsi. Z otwartością wprowadzają widza w intymny świat swoich relacji damsko-męskich. Jak sami mówią, ich seksualna aktywność nie jest niczym nadzwyczajnym. Zdają sobie jednak sprawę, że właśnie ta sfera ich życia budzi największą ciekawość.


z chomika pati8700

 • 435,9 MB
 • 16 lut 12 10:00
Polska, 2009, 60 min
Reżyseria: Rafał Skalski
Gatunek: dokumentalny

Opis: Niepełnosprawność w naszym społeczeństwie jest wciąż tematem tabu. Wielu unika kontaktu z ludźmi fizycznie upośledzonymi, nie do końca wiedząc, jak zachować się w ich towarzystwie. Tymczasem ludzie niepełnosprawni mają takie same marzenia, pragnienia, potrzeby i aspiracje jak wszyscy inni. Bohaterami dokumentu RAFAŁA SKALSKIEGO są ludzie, którzy mimo swoich ułomności, czerpią z życia pełnymi garściami. Nie uciekają od problemów dnia codziennego, ale dzielnie stawiają im czoła. Każdy z bohaterów ma kogoś bliskiego. Przykuty do wózka inwalidzkiego Krzyś planuje swoje życie z pełnosprawną Olgą, a niewidomy Grzegorz i niepełnosprawna Ania nie wyobrażają sobie bez siebie życia. "On jest moimi nogami, a ja jego oczami" - mówi Ania. Owocem miłości niepełnosprawnej ruchowo Eli i jej zdrowego męża Rafała jest pięcioletnia Wiktoria. Bohaterowie nie czują się inni czy gorsi. Z otwartością wprowadzają widza w intymny świat swoich relacji damsko-męskich. Jak sami mówią, ich seksualna aktywność nie jest niczym nadzwyczajnym. Zdają sobie jednak sprawę, że właśnie ta sfera ich życia budzi największą ciekawość.

Parametry: Video - 640*352 , XviD ~1.187kbps; Audio -MP3 VBR ~ 128 kbps

z chomika tomgrabal

 • 20,5 MB
 • 16 lut 12 10:00
Zespół Downa, jako problem genetyczny jest prezentowany tutaj z punktu widzenia błędów biologii komórek, ich podziału i możliwości rozwoju. Na początku filmu definiowany jest zespół Downa jako przypadek obecności 47 chromosomów zamiast typowych 46. Następnie mówi się o uwarunkowaniach biologicznych funkcjonowania osób z zespołem Downa. Lekarz pediatra występujący w filmie podkreśla, że błąd genetyczny w sposób istotny wpływa na proces starzenia, funkcjonowania mózgu i zdolności poznawczych osób z tą wadą.

Kluczowym momentem filmu jest wejście do laboratorium, gdzie Clive Svedsen opowiada o badaniach nad genomem osób z zespołem Downa. Podkreśla ostatnia lata jako przełomowe ze względu na fakt, iż odkryto jak utrzymywać i jak powielać komórki macierzyste typowe dla danej osoby. Wskazuje, że jeszcze do niedawna dla ich pracy osiągalne były jedynie komórki pochodzące od myszy, u której w sposób sztuczny wywołano efekt zespołu Downa. Obecne możliwości replikacji komórek pozwalają zatem na gruntowe i wszechstronne badania.

Ich efekt jest zdumiewający. W pierwszym etapie poszukiwano wpływu zmian genetycznych na rozwój komórek, gdyż upośledzenia fizyczne i psychiczne wskazywały na ten problem. Jednakże badania nie potwierdziły faktu, że komórki osób z zespołem Downa rozwijają się inaczej, niż osób bez wad genetycznych.

Następnym punktem zainteresowań naukowców były neurony, to był strzał w 10tkę! Popatrzcie na ten fragment filmu pokazujący zielone półkule. Te bogate w wypustki to komórki osób zdrowych. Ich neurony będące w sferze neuronalnej rozwijają się gwałtownie, synapsy szukają możliwości połączeń.

zachomikowany

 • 62,9 MB
 • 16 lut 12 10:00

z chomika StanWu

 • 62,2 MB
 • 16 lut 12 10:00

z chomika StanWu

 • 44,5 MB
 • 16 lut 12 10:00
POKONAĆ AUTYZM - Finding The Words
film dokumentalny, USA, 2008, 54 min.
reżyseria: Elizabeth Horn

Rokrocznie jedna para rodziców na 150 słyszy od lekarza, że ich dziecko cierpi na zespół upośledzenia rozwoju zwany autyzmem dziecięcym. Diagnoza ta traktowana jest jak wyrok, gdyż powszechnie uważa się to neurologiczne schorzenie za nieuleczalne. Niesłusznie.

Autyzm dotyka rokrocznie tak dużą liczbę dzieci, że Amerykańska Akademia Pediatrii traktuje go już jak epidemię. Cierpiący na autyzm tracą zdolności komunikowania się z otoczeniem - przestają mówić, nie nawiązują kontaktu wzrokowego, zamykają się w sobie. Wbrew powszechnemu przekonaniu, iż autystyczne dzieci są stracone na zawsze, tysiące z nich wygrywa jednak z chorobą.

"Pokonać Autyzm" jest opowieścią o ośmiu małych pacjentach i ich rodzinach. Przypadki tych dzieci uznawane były kiedyś za beznadziejne, a dziś - po żmudnej i długotrwałej terapii - wracają one do zdrowia i do społeczeństwa.

z chomika StanWu

 • 55,8 MB
 • 16 lut 12 10:00
PL

z chomika sebastc1

 • 608,3 MB
 • 16 lut 12 10:00
Film przedstawiający funkcjonowanie dzieci z FAS. Film jest opowieścią o dzieciach, które późno lub nigdy nie dorosną, bo mają wady wrodzone, zarówno somatyczne (dotyczące ciała), jak i neurologiczne (układu nerwowego, głównie mózgu).

z chomika omagh

 • 1,02 GB
 • 16 lut 12 10:00
Lektor PL

FAS - Alkoholowy Zespół Płódowy (FETAL ALCOHOL SYNDROME)

FAS jest to zespół nieprawidłowości, stwierdzany u niektórych matek spożywających alkohol w okresie ciąży. Następuje on w wyniku picia alkoholu przez kobiety ciężarne. Wówczas alkohol przenika przez łożysko i jest wchłaniany w całości przez dziecko, uszkadzając płód nieodwracalnie, nawet wtedy kiedy matka tego nie odczuwa. FAS wiąże się z fizycznymi, umysłowymi i behawioralnymi anormalnościami.

z chomika jacpr

 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  11
 • pliki muzyczne
  0

11 plików
3,7 GB

FILMY_RELIGIJNE_DLA_CIEBIE

FILMY_RELIGIJNE_DLA_CIEBIE napisano 15.06.2013 00:49

zgłoś do usunięcia
ZAPRASZAM
ricciotto

ricciotto napisano 14.02.2014 16:24

zgłoś do usunięcia
obrazek
Jezus-jest-Panem

Jezus-jest-Panem napisano 22.05.2014 17:54

zgłoś do usunięcia
obrazek
daniel5999

daniel5999 napisano 24.06.2014 16:21

zgłoś do usunięcia
DZIEŃ DOBRY
Cudownego dnia , pełnego spokoju i szczęścia życzy Daniel !!!
obrazek.
daniel5999

daniel5999 napisano 30.07.2014 14:47

zgłoś do usunięcia
Zapraszam do mnie po Filmy Religijne , lecz nie tylko . Na moim chomiku znajdziesz również świadectwa i wykłady Religijne , które warto posłuchać . Na moim chomiku jest Free co tydzień w piątki . Zapraszam do pobierania i CHOMIKOWANIA . Życzę miłego i spokojnego dnia .Pozdrawiam Daniel
mikolajek33

mikolajek33 napisano 12.12.2014 03:04

zgłoś do usunięcia
obrazek
UbiBlood

UbiBlood napisano 4.03.2015 16:03

zgłoś do usunięcia
thaddeo

thaddeo napisano 15.03.2015 09:02

zgłoś do usunięcia
W słowach na pozór tych niewinnych Wciąż ze zdziwieniem odkrywamy Że to co mówi się o innych Najwięcej mówi o nas samych. I odkrywamy też niezłomnie Na życia ostrych zbyt zakrętach To, że najtrudniej jest zapomnieć O czym się nie chce już pamiętać. Bo my lubimy - daję słowo Stare prawdy odkrywać na nowo. I odkrywamy ze zdziwieniem Że człowiek zbiera to co sieje Więc warto czyste mieć sumienie Bo wtedy łatwiej o nadzieję. I odkrywamy głupio nieraz Za Nowy Rok wznosząc szampana Że najpierw kiedyś się umiera A później cała wieczność dla nas
BAJKI-2013

BAJKI-2013 napisano 25.03.2015 20:37

zgłoś do usunięcia

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności