Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
anitaosb
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Anita

widziany: 10.02.2018 19:49

 • pliki muzyczne
  1504
 • pliki wideo
  280
 • obrazy
  478
 • dokumenty
  965

3387 plików
172,28 GB

Ukryj opis
FolderyFoldery
anitaosb
✹PEDAGOGIKA SPECJALNA ✹
 
Autyzm
Dziecko z Zespołem Downa
✹PEDAGOGIKA SPECJALNA- całe książki
00-cykl DUC IN ALTUM!
 
A) ŚW.JAN OD KRZYŻA
ADHD
ALTERNATYWNE SPOSOBY KOMUNIKACJI
AUDIOBOOKI
 
Autyzm
Bajki grajki HASŁO 123
BENEDYKT Z NURSJI
BIBLIOTEKA RELIGIJNA
 
DUCHOWOŚĆ
Bł. Ojciec Stanisław Papczyński
Boże Narodzenie
CHORAŁ GREGORIAŃSKI
 
BENEDYKTYNI TYNIECCY
 
KOMPLETA
CHORAŁ GREGORIAŃSKI O DUCHU ŚWIĘTYM (1990) MP3
Gregoriana
DIAGNOZA PEDAGOGICZNA
do
 
do1
DROGA KRZYŻOWA
Dzieje religii chrześcijańskiej
FILMY
 
ANIMOWANE
Autyzm - filmy biografie
BIBLIJNE
 
ANIMOWANE
FABULARNE
DOKUMENTALNE
filmy dokumentalne, reportaże
Filmy o szczególnych walorach artystycznych
Filmy o szczególnych walorach moralnych
Filmy o szczególnych walorach religijnych
filmy(1)
Historia Chrzescijanstw a
Historia Kościoła
HISTORYCZNE
 
POLSKIE
JAN PAWEŁ II
O ŚWIĘTYCH
 
Paweł VI Odcinek 1
Paweł VI Odcinek 2
RELIGIJNE
Sanktuaria, Miejsca święte
WARTO OBEJRZEĆ !!!
Z JEZUSEM W PLENERZE IZRAELA
ikony
Jan Paweł II
 
ARTYŚCI JANOWI PAWŁOWI II W HOŁDZIE
NIESZPORY
PATRONI EUROPY I POLSKI
KOLĘDY
 
Kolory świętości wg Miriam Castelli
 
Lekcje Włoskiego MP3
Maria Valtorta - Poemat Boga Człowieka
MISTRZOWIE SŁOWA
NAJŚWIETSZE SERCE JEZUSA
Ojcowie Kościoła
OLIGOFRENOPEDAGOG IKA
OLIGOFRENOPEDAGOG IKA- EDUKACJA OSOB UPOSLEDZONYCH
OPERY I OPERETKI
 
pedagogika specjalna
PISMO ŚWIETE MP3
Playlisty
PRACE RĘCZNE
 
projektowanie wnętrz łazienki
Prywatne
REKOLEKCJE, KONFERENCJE MP3
Rewalidacja
SI - integracja sensoryczna
Teksty do adoracji
TEOLOGIA
 
Valtorta Maria Poemat Boga-Człowieka (w siedmiu księgach)
Wierność samemu sobie w życiu
zachomikowane
ZNAJDZ ROZNICE
 • 435,9 MB
 • 16 lut 12 10:00
Polska, 2009, 60 min
Reżyseria: Rafał Skalski
Gatunek: dokumentalny

Opis: Niepełnosprawność w naszym społeczeństwie jest wciąż tematem tabu. Wielu unika kontaktu z ludźmi fizycznie upośledzonymi, nie do końca wiedząc, jak zachować się w ich towarzystwie. Tymczasem ludzie niepełnosprawni mają takie same marzenia, pragnienia, potrzeby i aspiracje jak wszyscy inni. Bohaterami dokumentu RAFAŁA SKALSKIEGO są ludzie, którzy mimo swoich ułomności, czerpią z życia pełnymi garściami. Nie uciekają od problemów dnia codziennego, ale dzielnie stawiają im czoła. Każdy z bohaterów ma kogoś bliskiego. Przykuty do wózka inwalidzkiego Krzyś planuje swoje życie z pełnosprawną Olgą, a niewidomy Grzegorz i niepełnosprawna Ania nie wyobrażają sobie bez siebie życia. "On jest moimi nogami, a ja jego oczami" - mówi Ania. Owocem miłości niepełnosprawnej ruchowo Eli i jej zdrowego męża Rafała jest pięcioletnia Wiktoria. Bohaterowie nie czują się inni czy gorsi. Z otwartością wprowadzają widza w intymny świat swoich relacji damsko-męskich. Jak sami mówią, ich seksualna aktywność nie jest niczym nadzwyczajnym. Zdają sobie jednak sprawę, że właśnie ta sfera ich życia budzi największą ciekawość.

Parametry: Video - 640*352 , XviD ~1.187kbps; Audio -MP3 VBR ~ 128 kbps

z chomika tomgrabal

 • 20,5 MB
 • 16 lut 12 10:00
Zespół Downa, jako problem genetyczny jest prezentowany tutaj z punktu widzenia błędów biologii komórek, ich podziału i możliwości rozwoju. Na początku filmu definiowany jest zespół Downa jako przypadek obecności 47 chromosomów zamiast typowych 46. Następnie mówi się o uwarunkowaniach biologicznych funkcjonowania osób z zespołem Downa. Lekarz pediatra występujący w filmie podkreśla, że błąd genetyczny w sposób istotny wpływa na proces starzenia, funkcjonowania mózgu i zdolności poznawczych osób z tą wadą.

Kluczowym momentem filmu jest wejście do laboratorium, gdzie Clive Svedsen opowiada o badaniach nad genomem osób z zespołem Downa. Podkreśla ostatnia lata jako przełomowe ze względu na fakt, iż odkryto jak utrzymywać i jak powielać komórki macierzyste typowe dla danej osoby. Wskazuje, że jeszcze do niedawna dla ich pracy osiągalne były jedynie komórki pochodzące od myszy, u której w sposób sztuczny wywołano efekt zespołu Downa. Obecne możliwości replikacji komórek pozwalają zatem na gruntowe i wszechstronne badania.

Ich efekt jest zdumiewający. W pierwszym etapie poszukiwano wpływu zmian genetycznych na rozwój komórek, gdyż upośledzenia fizyczne i psychiczne wskazywały na ten problem. Jednakże badania nie potwierdziły faktu, że komórki osób z zespołem Downa rozwijają się inaczej, niż osób bez wad genetycznych.

Następnym punktem zainteresowań naukowców były neurony, to był strzał w 10tkę! Popatrzcie na ten fragment filmu pokazujący zielone półkule. Te bogate w wypustki to komórki osób zdrowych. Ich neurony będące w sferze neuronalnej rozwijają się gwałtownie, synapsy szukają możliwości połączeń.

zachomikowany

 • 62,9 MB
 • 16 lut 12 10:00

z chomika StanWu

 • 62,2 MB
 • 16 lut 12 10:00

z chomika StanWu

 • 44,5 MB
 • 16 lut 12 10:00
POKONAĆ AUTYZM - Finding The Words
film dokumentalny, USA, 2008, 54 min.
reżyseria: Elizabeth Horn

Rokrocznie jedna para rodziców na 150 słyszy od lekarza, że ich dziecko cierpi na zespół upośledzenia rozwoju zwany autyzmem dziecięcym. Diagnoza ta traktowana jest jak wyrok, gdyż powszechnie uważa się to neurologiczne schorzenie za nieuleczalne. Niesłusznie.

Autyzm dotyka rokrocznie tak dużą liczbę dzieci, że Amerykańska Akademia Pediatrii traktuje go już jak epidemię. Cierpiący na autyzm tracą zdolności komunikowania się z otoczeniem - przestają mówić, nie nawiązują kontaktu wzrokowego, zamykają się w sobie. Wbrew powszechnemu przekonaniu, iż autystyczne dzieci są stracone na zawsze, tysiące z nich wygrywa jednak z chorobą.

"Pokonać Autyzm" jest opowieścią o ośmiu małych pacjentach i ich rodzinach. Przypadki tych dzieci uznawane były kiedyś za beznadziejne, a dziś - po żmudnej i długotrwałej terapii - wracają one do zdrowia i do społeczeństwa.

z chomika StanWu

 • 55,8 MB
 • 16 lut 12 10:00
PL

z chomika sebastc1

 • 608,3 MB
 • 16 lut 12 10:00
Film przedstawiający funkcjonowanie dzieci z FAS. Film jest opowieścią o dzieciach, które późno lub nigdy nie dorosną, bo mają wady wrodzone, zarówno somatyczne (dotyczące ciała), jak i neurologiczne (układu nerwowego, głównie mózgu).

z chomika omagh

 • 1,02 GB
 • 16 lut 12 10:00
Lektor PL

FAS - Alkoholowy Zespół Płódowy (FETAL ALCOHOL SYNDROME)

FAS jest to zespół nieprawidłowości, stwierdzany u niektórych matek spożywających alkohol w okresie ciąży. Następuje on w wyniku picia alkoholu przez kobiety ciężarne. Wówczas alkohol przenika przez łożysko i jest wchłaniany w całości przez dziecko, uszkadzając płód nieodwracalnie, nawet wtedy kiedy matka tego nie odczuwa. FAS wiąże się z fizycznymi, umysłowymi i behawioralnymi anormalnościami.

z chomika jacpr

 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  10
 • pliki muzyczne
  0

10 plików
3,01 GB
IncubusDreams

IncubusDreams napisano 18.05.2015 21:04

zgłoś do usunięcia
Witaj anitaosb! Jeśli szukasz dobrego filmu lub książki to serdecznie zapraszam. Najnowsze filmy, gry, dobra muzyka i ebooki. Pozdrawiam MaxFILM_2015. ( HASŁO DO WSZYSTKICH FOLDERÓW TO "184")
zbyszekg4

zbyszekg4 napisano 7.06.2015 08:40

zgłoś do usunięcia
Chomik zbyszekg4 WITA...
UWAGA! UWAGA! Ruszyła CHRZEŚCIJAŃSKA RANDKA

Znajdziesz ją TUTAJ

================
POLECAM też: Biblia mp3 - POBIERZ

750 plików muzycznych - POSŁUCHAJ

Lekcje Biblijne - OBEJRZYJ

A Ty zostaniesz Pomagaczem? - KLIKNIJ

POZDRAWIAM

anya.86 napisano 11.07.2015 21:36

zgłoś do usunięcia
NOWE FILMY 2015 - ZAPRASZAM
SascheR

SascheR napisano 2.08.2015 16:12

zgłoś do usunięcia
DZIEŃ DOBRY
Życze miłego i spokojnego dnia .Pozdrawiam Daniel
obrazek.
DTS7

DTS7 napisano 21.02.2016 19:35

zgłoś do usunięcia
Pozdrawiam
Charyzmatycy

Charyzmatycy napisano 3.03.2016 20:50

zgłoś do usunięcia

elena90 napisano 23.03.2016 12:21

zgłoś do usunięcia
obrazek
Yvanko

Yvanko napisano 26.03.2016 14:17

zgłoś do usunięcia
obrazek STAJEMY SIĘ DZIŚ ŚWIADKAMI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, KTÓRE JEST PRZEDE WSZYSTKIM DZIEŁEM NIESKOŃCZONEJ MIŁOŚCI, W KTÓRYM BÓG PO NIESŁYCHANEJ MĘCE SWEGO SYNA, WSKRZESZA GO MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO I USTANAWIA PANEM NOWEJ LUDZKOŚCI I ŚWIATA. UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO JEST DLA CHRZEŚCIJAN DNIEM NARODZIN I UMOCNIENIA NADZIEI. BÓG WSKRZESZAJĄCY JEZUSA Z MARTWYCH, JEST BOGIEM NADZIEI, NIE TYLKO DALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI, ALE I NA DZIŚ, NA KAŻDY DZIEŃ. DAWAĆ NADZIEJĘ TO NAJPIĘKNIEJSZA RZECZ, JAKĄ CZŁOWIEK MOŻE DAĆ DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI. NIEŚMY WIĘC DZIŚ, TĄ NADZIEJĘ NA NASZYCH USTACH KAŻDEMU CZŁOWIEKOWI, BOWIEM DZIĘKI NIEJ DOKONUJĄ SIĘ W ŻYCIU CZŁOWIEKA "NIEPRAWDOPODOBNE SPRAWY". OBDAROWUJMY NADZIEJĄ, KTÓRA POMAGA POWSTAĆ, "OBUDZIĆ SIĘ" , KTÓRA KAŻE WIERZYĆ, ŻE COŚ MOŻE SIĘ ZMIENIĆ W NASZYM ŻYCIU. PRZEPEŁNIENI REFLEKSJĄ NAD TAJEMNICĄ ZMARTWYCHWSTANIA, ŻYCZYMY ŚWIĄT ZDROWYCH, RADOSNYCH I PEŁNYCH DUCHOWYCH PRZEŻYĆ W GRONIE NAJBLIŻSZYCH. ŻYCZYMY, BY KAŻDY W TYCH DNIACH SPOTKAŁ ZMARTWYCHWSTAŁEGO PANA. ALLELUJA !!!

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności