Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
agadulka
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

aga

widziany: 19.04.2018 17:35

 • pliki muzyczne
  989
 • pliki wideo
  482
 • obrazy
  81
 • dokumenty
  84

2086 plików
249,92 GB

obrazek
Joanna Chmielewska, właśc. Irena Barbara Kuhn z domu Becker (ur. 2 kwietnia 1932 w Warszawie) – autorka powieści sensacyjnych, kryminalnych, komedii obyczajowych, a także książek dla dzieci i młodzieży.
 • 257,7 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 12h 30m 38s
CZYTA: Ewa Złotowska

Akcja powieści toczy się, pomijając ważne retrospekcje, współcześnie, w środowisku znawców, producentów i kolekcjonerów bursztynu. Joanna wpada na trop afery kryminalnej związanej z pięknym okazem jantaru, w którym tkwi tytułowa złota mucha. Z klejnotem łączy się mroczna sprawa zabójstwa sprzed lat. Bohaterka postanawia wyjaśnić, co się kiedyś stało na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, tuż obok rosyjskiej granicy. W rezultacie wędruje przez rybackie wioski, Gdańsk i Warszawę tropiąc po swojemu złoczyńców.

z chomika miepaj

 • 175,9 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 08h 32m 21s
CZYTA: Marta Żak

Nikt nie spodziewał się, że spotkanie grupy przyjaciół może skończyć się serią bardziej i mniej udanych morderstw. Gdy w kręgu światła rzucanego przez upiorną lampę, którą gospodyni dostała w prezencie, nie widać niczego oprócz stóp, oczekiwać można najgorszego...

z chomika miepaj

 • 126,9 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 08h 43m 20s
CZYTA: Irena Kwiatkowska

Powieść jednej z najpopularniejszych polskich autorek, której książki od wielu lat bawią kolejne pokolenia czytelników. ... "Przede mna nie musisz udawać idiotki - powiedział diabeł złośliwie. Obydwoje dobrze wiemy, co cię tak pcha do tego śledztwa. Nie tylko Zbyszek, nie tylko... Gdyby prokurator był stary, zezowaty, koślawy, tobyś od razu była mniej zainteresowana" - fragment książki.

z chomika miepaj

 • 144,1 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 10h 29m 29s
CZYTA: Jacek Kiss

Tereska i Okrętka zaczynają wakacje. Całkiem przypadkowo trafiają w sam środek afery (trochę) kryminalnej. Jakie tajemnice mogą kryć w sobie kamienie na brzegach mazurskich jezior? Jeżeli dopadła Cię jesienna chandra, to nie ma prostszego sposobu na jej pokonanie. Większy kawałek świata rozbawi Cię do łez i przypomni słoneczne dni. Radziłabym najpierw przeczytać Zwyczajne życie, ponieważ tam możemy po raz pierwszy spotkać Tereskę i Okrętkę, ale wcale nie jest to konieczne. Jeśli jest Ci zimno i smutno, to nie zwlekaj - sięgnij po Większy kawałek świata.

z chomika miepaj

 • 128,2 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 09h 20m 13s
CZYTA: Daria Trafankowska

Trudny trup to kryminał, ale dość nietypowy, nawet jak na produkcję Chmielewskiej. Nie zdradzę, dlaczego, gdyż rozstrzygnie się wszystko dopiero w finale. Ostateczna wymowa jest dość gorzka, a autorka załatwia przy okazji porachunki z różnymi instytucjami, z telewizją i prokuraturą na czele. Trup nie ściele się zbyt gęsto, ale za to wędruje bez problemów po całej Warszawie i jest naprawdę trudny. Ogólnie - zabawa na poziomie Wszyscy jesteśmy podejrzani, a Wszystko czerwone i Cale zdanie nieboszczyka pozostają niedoścignionymi komediami kryminalnymi.

z chomika miepaj

 • 113,9 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 08h 17m 48s
CZYTA: Anna Kozłowska

"Za drzwiami stał obcy człowiek, wyglądający dość gburowato. - Są tu kury? - spytał niegrzecznym tonem. Szaleństwo zakotłowało się we mnie. Co za bydlę jakieś, budzi mnie o wpół do szóstej rano, żeby pytać o kury!!! - Nie warknęłam, usiłując zamknąć drzwi. Facet je przytrzymał.
- A co? - spytał niecierpliwie.
- Krokodyle - odparłam bez namysłu, bliska uduszenia go gołymi rękami. Antypatyczny gbur jakby się zawahał.
- Angorskie? - spytał nieufnie. Tego było dla mnie doprawdy za wiele. O wpół do szóstej rano angorskie krokodyle...!!!
- Angorskie - przyświadczyłam z furią. - Wyją do księżyca.
- Marchew jedzą?
- Nie, nie jedzą! Trą na tarce! O co, u diabła, panu chodzi?" - fragment powieści.

z chomika miepaj

 • 366,1 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 13h 19m 48s
CZYTA: Daria Trafankowska

Młoda wdowa (lat 25 mniej więcej) zdąża do Paryża, by zamknąć kwestie spadkowe. Zatrzymuje się na nocleg w zajeździe, a rankiem... jest co prawda w tym samym zajeździe, ale sto lat później. Nadal jednak zdąża do Paryża, by zamknąć kwestie spadkowe. Zszokowani przeniesieniem w czasie, szybko odkrywamy, że to jednak ta sama, wyśmienita jak zawsze Chmielewska - już po kilkunastu stronach pojawia się czarny charakter (w obu \czasoprzestrzeniach\") i pierwsze morderstwo. Jest też cudowny mężczyzna i wielka miłość. Czyli standard chmielewszczyzny, ale smakuje powalająco świeżo."

z chomika miepaj

 • 195,5 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 09h 29m 20s
CZYTA: Joanna Jędryka

Pełna humoru opowieść o przejściach grupy przyjaciół w nawiedzonym domu. Jak wykończyć prześladującą ich Mordę? Pomysły zaskoczą najbardziej zblazowanych czytelników...
"Świecące zjawisko w dole znów odpłynęło, po czym zbliżyło się i w doskonalej nocnej ciszy dzieci wyraźnie usłyszały puknięcie w szybę. Obydwoje wstrzymali oddech, Pawełek znieruchomiał. Morda upiora odpłynęła, wróciła, puknęła w szybę. Odpłynęła, wróciła, puknęła. Pawełek poruszył wędką, morda odpłynęła, wróciła, puknęła mocniej... Szczęk otwieranego na dole okna zaskoczył ich tak, że aż podskoczyli. Morda właśnie wracała. W sekundę potem ciszę rozerwał straszliwy, przeraźliwy, krew w żyłach mrożący krzyk, jakiś brzęk, rumor i znów krzyk... Pawełek mimo woli poderwał wędkę.
- No, zobaczyła - mruknął z bezgraniczną satysfakcją."

z chomika miepaj

 • 0,95 GB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 18h 56m 04s
CZYTA: Ewa Złotowska

Matylda wróciła dopiero w końcu lipca, wzajemna irytacja i dzika kłótnia rzuciła ich sobie w ramiona, dzięki czemu w następnym roku urodził się Łukasz, w półtora miesiąca później zaś przydarzyło się właśnie to coś okropnego...

z chomika miepaj

 • 251,3 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 12h 11m 42s
CZYTA: Jacek Kiss

Lesio, wybitny architekt o wybitnie ukrytych zdolnościach, pewnego dnia, zmęczony ciągłymi starciami z personalną, postanawia ją zamordować... W swój okrutny plan nie wtajemnicza nikogo... Z czasem, jako doświadczony spiskowiec, przyjmuje na siebie zadanie wykończenia konkurencji, w czym pomagają mu koledzy z biura...

z chomika miepaj

 • 389,4 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 10h 42m 40s
CZYTA: Anna Romantowska

OPIS:
Kolejna powieść, której akcja dzieje się w kasynie i na obrzeżach świata mafijnego. Bohaterka dość mimowolnie staje się dużym kłopotem dla szefów organizacji przestępczych, nie są oni jednak w stanie usunąć tego zagrożenia, kierowanego ręką losu...

z chomika miepaj

 • 345,8 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 12h 35m 25s
CZYTA: Hanna Kinder-Kiss

Bohaterka książki Joanny Chmielewskiej znajduje w domu dobrego znajomego i partnera z torów wyścigów konnych zwłoki dostojnika państwowego. Początkowy wstrząs szybko łagodzi myśl, że ofiarą morderstwa padł polityk, powszechnie kojarzony z przekrętami, wykorzystujący bezceremonialnie pełnienie funkcji państwowych do prowadzenia nielegalnych interesów. Wdzięczna w głębi ducha przestępcy za dokonanie 'szlachetnego' czynu, uwalniającego społeczeństwo od szubrawca, zawiadamia policję o zbrodni, przyrzekając sobie, że tym razem nie będzie prowadziła swojego prywatnego śledztwa. Dochodzenie prowadzi podinspektor Robert Górski, bezkompromisowy, ambitny policjant, w przeszłości zdegradowany za niegodzenie się na tuszowanie przestępstw, dokonywanych przez ludzi związanych z elitą władzy. Tym razem również czeka go trudne zadanie, wiele wątków śledztwa prowadzi do ważnych polityków... Wspiera go przełożony i przyjaciel, inspektor Edward Bieżan. Obydwaj policjanci znają już tę niekonwencjonalną Chmielewską, której zamiłowanie do rozwiązywania zagadek kryminalnych i niezwykłe pomysły pomogły schwytać niejednego przestepcę.
Czy Joanna Chmielewska złamie dane sobie słowo i czy dzielnym policjantom uda się zakończyć dochodzenie?

z chomika miepaj

 • 140,1 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 10h 12m 17s
CZYTA: Elżbieta Kijowska

Następna książka dziejąca się w Danii u Alicji. Przyjeżdża do niej oczywiście Joanna i dwie inne osoby dramatu. W domu Alicji panuje koszmarny nieporządek (podobno standardowo), ale po pewnym czasie orientujemy się, że pewne rzeczy giną, a pojawiają się inne. Jest już pewne, że ktoś czegoś szuka w domu, wykorzystując wiecznie otwarte drzwi, okna i tym podobne. A kto i czego szuka? To juz rozwiązanie zagadki. Smaczku, typowego dla Chmielewskiej dodają perypetie z wychodkiem, grającym pewną rolę w tajemnicy.Książka lepsza niż ostatnie, ale oczywiście nie umywa się do początkowych dokonań autorki. Dla tych, którzy lubią Chmielewską, jest to obowiązkowa pozycja. Ale nie polecam zaczynać nią przygody z tą pisarką, bo będzie to zdecydowanie niemiarodajne.

z chomika miepaj

 • 154,2 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 07h 29m 05s
CZYTA: Joanna Jędryka

Architekt Joanna przypadkiem, przez telefon, wpada w sam środek szpiegowskiej rozgrywki. Na domiar złego, kiedy zakocha się w spikerze radiowym o ujmującym nie tylko głosie, ale i wyglądzie, okaże się, że panów jest dwóch i maja dwa identyczne psy. Czy spiker to szpieg?
Książka ta została zekranizowana. Film nosi tytuł "Lekarstwo na miłość".

z chomika miepaj

 • 257,1 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 09h 21m 32s
CZYTA: Irena Kwiatkowska

"Wszystkie konie kolejno przeszły przez przejście, otwarte za pomocą odsunięcia jednej żerdki. W pląsach, bo w pląsach, niektóre bokiem, jak normalne dwulatki, ale jednak przeszły. Florencja nie. Spokojnie skręciła i bez rozbiegu, z miejsca, ze stepa, jednym lekkim odbiciem przeszła nad żerdzią w przęśle obok" (fragment powieści).

z chomika miepaj

 • 318,9 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 09h 17m 16s
CZYTA: Włodzimierz Nowakowski

Kolejne przygody Janeczki i Pawełka - przerażająco porządnych i dociekliwych dzieci. Tym razem rozwiązują zagadkę związaną z ich pasją filatelistyczną, w czym wspiera ich dziadek i najmądrzejszy pies pod słońcem - Chaber.

z chomika miepaj

 • 662,5 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 12h 03m 34s
CZYTA: Barbara Roztworowska

Bohater powieści Joanny Chmielewskiej zrobił doskonały interes, który przyniósł mu olbrzymie zyski, niestety wkrótce traci pamięć. Z czasem odnajduje ukryty depozyt trafiając równocześnie na ślady pozwalające przywrócić mu pamięć. Jak zwykle pełna humoru, wartka i zaskakująca akcja.

z chomika miepaj

 • 704,6 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 12h 49m 43s
CZYTA: Joanna Jędryka

Upór to często cecha klasyfikowana jako zła. W tej książce Joanna ukazuje wiele dobrych stron tej cechy. Tylko dzięki temu może odzyskać swój upragniony bloczek nr 105. Znaczki te ginęły jej z oczu wiele razy. Joanna próbuje rozwikłać zbrodnię, aby jak najszybciej dostać sie do swych znaczków, ale czy jej się uda? Najlepiej dowiedzcie się sami, bo książkę czyta się bardzo szybko i dobrze.

z chomika miepaj

 • 628,7 MB
 • 17 lip 13 21:14
obrazek
Czas trwania: 18h 18m 48s
CZYTA: Hanna Kinder-Kiss

"Tegoż samego wieczoru do gabinetu Karola wślizgnął się przez uchylone drzwi Pacuś. Jak każdy kot, był indywidualnością i miał swoje prywatne upodobania. Lubił papier. Wskoczył na fotel, a potem na biurko. Biurko było prawie puste, stały na nim dwa aparaty telefoniczne, zasobniczek z długopisami, leżała zamknięta teczka z korespondencją i oddzielnie jedna kartka papieru do drukarki z jakimś krótkim napisem pośrodku. Komputer z całym oprzyrządowaniem znajdował się na specjalnym blacie obok. Pacuś, rzecz jasna, napisu na kartce nie czytał, ale obwąchał go z wielką lubościa. Po czym spróbował wziąć w zęby, co na gładkim, śliskim blacie okazało się niemożliwe. Pomógł sobie łapką i przesuwał papier tak długo, aż dopchnął go do krawędzi. Popchnął jeszcze trochę i kartka spłynęła na podłogę."

z chomika miepaj

 • Odtwórz folderOdtwórz folder
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  19

19 plików
6,18 GB
thestonesman

thestonesman napisano 1.06.2012 22:50

zgłoś do usunięcia
Hasło do kłódek w folderze "Moje wstawki" - PIERWSZY WYRAZ NAZWY DANEGO FOLDERU. Pisane DOKŁADNIE tak jak w nazwie folderu. DŻEM z RYŚKIEM RIEDLEM (DVD 0 9); solowy koncert Slasha z 2011 r. !!!!!!!! Filmy w 3D !!!!!! Zapraszam po "J. EDGAR" (1,37GB) Clinta Eastwooda - oryginalny lektor PL, "80 MILIONÓW"; "MISSION IMPOSSIBLE IV" - oryginalny lektor PL; "ŚCIGANI" (H. FORD) - oryginalny lektor PL; "MUPPETY" (2011) - oryginalny lektor PL; "TRZEJ MUSZKIETEROWIE" (2011) - oryginalny lektor PL, coraz więcej seriali - między innymi - "ARABELA" (1979) - pamiętacie Rumburaka ?; nowe odcinki "RANCZA" - przed premierą w TV, "Gra o tron", "Zakazane imperium". Coraz większą liczbę westernów. Trochę koncertów : DEEP PURPLE, METALLICA, G`N`R z 2011r, THE ROLLING STONES, PERFECT, ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY, BRUCE SPRINGSTEEN, DŻEM, EWA FARNA i sporo innych. Poza tym folder dla najmłodszych. A w nim m. in. "Ciekawski George", "Muminki" (całość), "He-man",bajki Disney`a, "Pan Kleks", "Kajko i Kokosz" i inne. SERDECZNIE WAS ZAPRASZAM.

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności