Painkiller Resurrection.iso.005
-
-■ Afterfall Reconquest - Episode I -
-■ Betrayer -
-■ Blood II - The Chosen [GOG] -
-■ EPOCH -
-■ Plague Inc. Evolved -
-■ The Elder Scrolls I Arena -
-■ The Elder Scrolls II Daggerfall -
-■ The Forest -
-■ Twisty's Asylum Escapades -
-■ Wasteland 2 Ranger Edition PL -
▦ WOLFENSTEIN THE NEW ORDER PL [PC] -
❎ Metal -
❎ Gry PC [1 plik - ISO] -
Abnormality -
Aborted Fetus -
Antypsychiatria -
Aphyxion -
At The Gates -
Autopsy -
Behemoth -
Cannabis Corpse -
Carcass -
Dark Souls II -
Dawn of Demise -
De Lirium's Order -
Defeated Sanity -
Deicide -
Demonical -
Erazer -
Evocation -
Fetus Grinder -
Fleshgod Apocalypse -
FOAD -
Harris Sam -
Hate -
Horrid -
Hypnos -
Incantation -
Manslaughter -
Meshuggah -
Misery Index -
Necronomicon -
Nervecell -
Ouroboros -
Outrage -
Programy -
Prototype ;] -
Sorcery -
Top Paid ANDROID Apps, Games & Themes -
WOLFENSTEIN THE NEW ORDER PL [PC]
Gra akcji ( FPS )
27 października 2009 ( światowa data premiery )
27 listopada 2009 ( data wydania w Polsce )
27 października 2009 ( data premiery w USA )
Wymagania sprzętowe: Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza), 6 GB HDD, Windows XP/Vista/7
Painkiller: Resurrection to trzecia odsłona popularnego cyklu strzelanin, zapoczątkowanych hitowym dziełem polskiego studia deweloperskiego People Can Fly, zarządzanego przez Adriana Chmielarza. Przygotowała ją austriacka grupa Homegrown Games, na zlecenie firmy JoWood będącej właścicielem praw do marki.
W Painkiller: Resurrection wcielamy się rolę Dzikiego Billa Shermana, zabójcy działającego na zlecenie CIA i wysoko postawionych urzędników państwowych. Właśnie ci ostatni zlecają Dzikiemu Billowi intratne zadanie, które bardzo szybko komplikuje się i wymyka spod kontroli bohatera. Mogłoby się wydawać, że banalna likwidacja politycznego rywala zleceniodawców Billa będzie przysłowiową kaszką z mleczkiem. I tak też było – przynajmniej do momentu, kiedy w pobliże służbowego pojazdu, należącego do celu Shermana, nie podjechał szkolny autobus wypełniony gromadką dzieciaków. Bomba podłączona do stacyjki wybuchła z chwilą przekręcenia kluczyka. W efekcie śmierć poniosły nie tylko dzieci i polityk, ale również Dziki Bill, który starał się powstrzymać całe zdarzenie. Śmierć protagonisty jest początkiem właściwej gry.
W Painkiller: Resurrection podtrzymana została zatem tradycja wcielania się w nieumarłych bohaterów, przed którymi stawiane jest zadanie rozprawienia się z przeważającymi siłami piekielnej armii. Tak było w jedynce, w której pomagaliśmy ukończyć ową misję Danielowi Garnerowi, a także w Overdose, gdzie mieliśmy okazję poznać zarówno wydarzenia sprzed jedynki, jak i te, mające miejsce po historii opowiedzianej w dziele People Can Fly. W Resurrection akcję również osadzono w Czyśćcu, lecz tym razem wydarzenia mające w nim miejsce nabiorą zupełnie nowego znaczenia. Dziki Bill wyląduje bowiem w samym środku konfliktu pomiędzy siłami Nieba i Piekła. Gracz wykonuje misje dla obu frakcji, lecz finał historii nosi znamiona typowe dla Painkillera. Jego osiągnięcie wymaga rozprawienia się z ogromną liczbą przeciwników. Dokonujemy tego przy wykorzystaniu wielu rodzajów broni, w tym kultowego Painkillera.
Jedną z najistotniejszych zmian zastosowanych w Painkiller: Resurrection jest z pewnością wprowadzenie trybu kooperacji. W jego ramach gracze (maksymalnie dwóch) może ukończyć zarówno główną kampanię, jak i kilka dodatkowych poziomów, które zostaną opracowane z myślą o tejże opcji rozgrywki. Produkcja oferuje także standardowy multiplayer, stanowiący jeden z głównych atutów cyklu Painkiller.
Painkiller: Resurrection powstał w oparciu o mocno zmodyfikowany silnik graficzny znany z jedynki. Wprowadzenie kilku nowości – w tym efektów takich, jak motion blur czy też dynamiczne oświetlenie – spowodowało, że produkcja straszy wyglądem jedynie w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Za projekty wszelkich elementów oprawy graficznej odpowiada austriacki artysta Peter Siedl.