Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
BasicBartez
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta Basia

widziany: dzisiaj o 22:05

 • pliki muzyczne
  465
 • pliki wideo
  147
 • obrazy
  1738
 • dokumenty
  1005

3383 plików
20,4 GB

Ukryj opis Rozwiń

Nie ma plików w tym folderze

 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

0 plików
0 KB

krystian6641

krystian6641 napisano 27.03.2015 08:58

zgłoś do usunięcia

obrazekRefleksja na dziś............ 2015-03-27...........Dobre czyny.............. Krótki dialog. Kilka zdań pokazujących jak różne są kryteria Boga i ludzi. Jezus mówi o tym, co namacalne, doświadczalne, widoczne dla wszystkich. Mówi o tym, czego nie sposób uznać za zło, chyba że w bardzo pokrętny sposób. Co więcej: to dobro nie tylko widoczne jest gołym okiem, ale i zostało zapowiedziane przez proroka Izajasza. Wtedy przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą. Wtedy chromy wyskoczy jak jeleń i język niemych wesoło krzyknie – wołał prorok. Czy uczeni w Piśmie o tym zapomnieli?Niekoniecznie. Oni po prostu mieli własne zdanie na temat Boga i Mesjasza, który miał nadejść. Byli tak pewni, że tego swojego przekonania nie weryfikowali. Nie konfrontowali ani z Pismem, ani z rzeczywistością. A jeśli konfrontowali, to tylko według przyjętych wcześniej założeń, w których nie mieściło się…Przekonanie, że znamy Boga, grozi nam także dzisiaj. Także dzisiaj możemy oślepnąć na rzeczywistość,nazywać dobro złem, mieć uszy a nie słyszeć Boga. Starannie odsiewać to wszystko w Bożym Słowie, co nie pasuje do naszego szablonu. Czy tak wiele nam czasem brakuje, by postąpić jak oni – porwać kamienie by w imię wierności Bogu ukamieniować… Boga, którego wyznajemy?................Życzę miłego i błogosławionego piątku pod opieką P.Jezusa i Maryji.

krystian6641

krystian6641 napisano 27.03.2015 19:50

zgłoś do usunięcia
obrazek
DOBRY WIECZÓR...Przyjaźń jest taka prosta,tak niewiele jej trzeba.Usta żeby mówiły,dały znak gdy trzeba.Uśmiech,co wprost do serca ciepło wleje i spojrzenie oczu,co da nam nadzieję. Niech wieczór dzisiejszy przyniesie Ci piękne chwile,a dni weekendu upłyną w spokoju i nie zabraknie w nim miłego nastroju.......Piosenka dla Ciebie
krystian6641

krystian6641 napisano 28.03.2015 08:58

zgłoś do usunięcia

obrazekRefleksja na dziś............ 2015-03-28..........Lepiej, jeśli.............Dziś – gdy czytamy te słowa – wydają się porażające. Tu już nie może być złudzeń. Arcykapłani i faryzeusze widzą znaki. Co więcej: rozpoznają je jako znaki.Najnowszy był już szczytem tego, czego można było oczekiwać: oto od czterech dni leżący w grobie człowiek wrócił do życia. Ożyją Twoi umarli, zmartwychwstaną ich trupy, obudzą się i krzykną z radości spoczywający w prochu – wołał Izajasz. Trudno o wyraźniejszy dowód. I jaka jest ich reakcja?Cóż my robimy wobec tego, że ten człowiek czyni wiele znaków? Jeżeli Go tak pozostawimy, to wszyscy uwierzą w Niego, i przyjdą Rzymianie, i zniszczą nasze miejsce święte i nasz naród.Przedziwne. Arcykapłani i faryzeusze już nie czekają na Mesjasza. Przeciwnie: boją się jego przyjścia, które mogłoby zachwiać ich światem. Boją się jego klęski wobec ludzkiej potęgi, jaką jest Rzym. Nie wierzą proroctwom. Nie wierzą Bogu. Wierzą tylko własnym siłom, układom i planom. Dlatego pada ta propozycja… Wy nic nie rozumiecie i nie bierzecie tego pod uwagę, że lepiej jest dla was, gdy jeden człowiek umrze za lud, niż miałby zginąć cały naród.Trzeba się Go pozbyć.................Życzę miłej i błogosławionej soboty oraz niedzieli Palmowej pod opieką P.Jezusa i Maryji..................Do zobaczenia w poniedziałek.

krystian6641

krystian6641 napisano 29.03.2015 17:43

zgłoś do usunięcia

Do serca człowieka nie trafisz przez drzwi zamknięte a raczej przez duszę i oczy uśmiechnięte,bo oczy które się do Ciebie uśmiechają,umieją kochać i drzwi do Przyjaźni otwierają...Miłego wieczoru,spokojnej nocy życzy Krystian.Dobranoc....... Piosenka dla Ciebie

krystian6641

krystian6641 napisano 30.03.2015 08:07

zgłoś do usunięcia

obrazekRefleksja na dziś.......... ...... 2015-03-30...............Czas wyboru.............. Uczta w Betanii. Wskrzeszony Łazarz, Marta – jak zwykle – krzątająca się, Maria z alabastrowym olejkiem, Judasz narzekający na marnotrawstwo i Jezus stający w jej obronie. No i w tle Arcykapłani, którzy postanawiają zabić także Łazarza. Bo przecież był widomym znakiem, że wbrew temu, co oni sami uważają Jezus jednak był od Boga....Nieuchronnie zbliża się czas konfrontacji: za Jezusem lub przeciw Niemu.Ale role nie do końca są jeszcze określone. Judasz póki co stoi jeszcze po właściwej stronie. Niebawem przejdzie na stronę ciemności...Życie chrześcijanina to ciągłe postępowanie za Jezusem. Jego styl może być jednak dość różny. Można dla Niego – jak Maria – marnotrawić kosztowności, można – jak Judasz – narzekać, ile to wszystko kosztuje. Postawa Marii, miłość, zaowocuje odważnym stanięciem pod krzyżem. Postawa Judasza, przeliczanie wszystkiego na pieniądze, zdradą. Ale jak w dzień uczty w Betanii to wszystko nie było jeszcze takie jasne, bo czas próby miał nadejść parę dni później, tak i nie zawsze jest tak jasne i ewidentne, kto dziś naprawdę kocha Jezusa, a kto przy Jego boku próbuje robić karierę czy robić dobre interesy. Okaże się to wszystko, gdy nadejdzie próba...A kim ja jestem? Czy staram się iść za Jezusem, czy tylko przypadkiem jest mi z Nim po drodze?...... .................Życzę miłego i błogosławionego poniedziałku pod opieką P.Jezusa i Maryji.

krystian6641

krystian6641 napisano 30.03.2015 23:25

zgłoś do usunięcia
Niech każda z Twoich dróg,będzie tą szczęśliwą.Niech każda Twa decyzja,okaże się właściwa.Z odwagą i uśmiechem,zaczynaj dzień co rano.Kochaj i tak postępuj,by Ciebie też kochano.I zamiast lat przybywać,niech Ci ubywa.....Piosenka dla Ciebie
obrazek
krystian6641

krystian6641 napisano 31.03.2015 08:11

zgłoś do usunięcia

obrazekRefleksja na dziś.............. 2015-03-31...........Poniżenie? Chwila chwały!. ............. „Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim chwałą otoczony, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy”. Dziwne słowa. To znaczy wypowiedziane w dziwnym kontekście.Trwa Ostatnia Wieczerza. Jezus mówi, że jeden z Jego Apostołów Go zdradzi. Judasz wychodzi. I w takim momencie Jezus oświadcza, że teraz został otoczony chwałą. Nie że zostanie – w dzień zmartwychwstania – ale że już teraz został otoczony chwałą. Chwila zdrady i Jego rychłego aresztowania to chwila chwały? Przecież nie miną nawet dwadzieścia cztery godziny, a będzie już poniżony i zdeptany leżał w grobie! Ale chyba rozumiem. To chwila chwały, bo nadchodzi czas zwycięskiej próby. Jezus nie cofnie się w obliczu śmierci. Nie ucieknie przed swoimi oprawcami. Nie będzie się tłumaczył. Przyjmie wszystko, co mu zgotują. W obliczu tych trudnych do wyobrażenia cierpień nie zejdzie z drogi posłuszeństwa Ojcu. I tak, swoim posłuszeństwem aż do śmierci, nie tylko naprawi małoduszne nieposłuszeństwo praojca Adama. Odda też Ojcu należna chwałę. Przez to, że Mu zaufa; że będzie Mu posłuszny nawet w obliczu strasznej śmierci. Tak, to chwila wywyższenia Jezusa. Bo jeszcze nigdy nikt tak bardzo swoim posłuszeństwem nie uczcił Ojca. Jemu się uda.................. Życzę miłego i błogosławionego wtorku pod opieką P.Jezusa i Maryji.

krystian6641

krystian6641 napisano 31.03.2015 20:29

zgłoś do usunięcia
Przyjaźń jest taka prosta,tak niewiele jej trzeba.Usta żeby mówiły,dały znak gdy trzeba.Uśmiech,co wprost do serca ciepło wleje i spojrzenie oczu,co da nam nadzieję.Miłego wieczoru,spokojnej nocy życzy Krystian.Dobranoc.
Piosenka dla Ciebie
krystian6641

krystian6641 napisano dzisiaj o 08:25

zgłoś do usunięcia

obrazekRefleksja na dziś.............. 2015-04-01............Za trzydzieści srebrników................„«Co chcecie mi dać, a ja wam Go wydam»”. A oni wyznaczyli mu trzydzieści srebrników”. Jak mógł zdradzić? – pytam oburzony. Ale po chwili przychodzi zawstydzenie. Przecież ja nie raz pytałem podobnie. Zdradziłem przyjaźń z Nim dla zarobku, lepszego stanowiska, wygodniejszego życia.... Nie? Nie były dla mnie ważniejsze niż On? To dlaczego zamiast się zawstydzić i zło naprawić ciągle z tych dawnych grzechów czerpię korzyści? Piotr się Jezusa zaparł. Ale grzech Piotra to grzech słabości. W postawia Judasza najbardziej przeraża to wyrachowane wzgardzenie przyjaźnią. Niestety, nieobce także dzisiejszym uczniom Chrystusa łatwo zdradzających Jezusa dla doraźnych korzyści. I łatwo tłumaczących swoje niewierności niby poważnymi życiowymi racjami...............Życzę miłej i błogosławionej środy pod opieką P.Jezusa i Maryji.

krystian6641

krystian6641 napisano dzisiaj o 21:01

zgłoś do usunięcia

obrazekRadując się już teraz nadejściem dnia Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa,pragnę z całego mojego serca życzyć Tobie i Twojej rodzinie wiele łask Bożych i pokoju,miłości.Niech Zmartwychwstały Jezus obdarza Ciebie i Twoich bliskich wszystkim co potrzebne.Niech te święta staną się czasem duchowego odrodzenia i wszelkiej radości.

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (29)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (29)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności