zapomniałem
Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
BasicBartez
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta Basia

widziany: 22.04.2014 21:35

 • pliki muzyczne
  390
 • pliki wideo
  145
 • obrazy
  1734
 • dokumenty
  1004

3301 plików
18,57 GB

Ukryj opis Rozwiń

Nie ma plików w tym folderze

 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

0 plików
0 KB

krystian6641

krystian6641 napisano 16.04.2014 07:42

zgłoś do usunięcia
obrazek................ Refleksja na dziś............2014-04-16........ Przyjacielu.. .......„Zaprawdę, powiadam wam: jeden z was mnie zdradzi.” I „biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził”. -Czy nie ja, Rabbi? – zapytał zdrajca. - Tak jest, ty – usłyszał.Już to zaplanował. Już wziął pieniądze. Już szukał sposobności… I nagle słyszy: Jeden z was mnie zdradzi. Ale to nie przyniesie mu dobra, tylko klęskę. Trudno o wyraźniejsze ostrzeżenie: opamiętaj się. Jeszcze możesz. Sprowadzasz na siebie wielkie nieszczęście. Tak, o ciebie chodzi.Po ludzku byłoby: wyrzucić zdrajcę z wieczerzy. Po ludzku byłoby: uwięzić. Doprowadzony do ostateczności człowiek mógłby nawet zabić. Bóg mówi: opamiętaj się. Już nie ze względu na mnie, ale na siebie. I podaje kęs chleba.To jeszcze nie ostatni gest wobec zdrajcy. W Getsemani zwróci się do niego: „przyjacielu”. Ja cię nie odrzucam. Nawet ten czyn nie może cię oderwać od mojej miłości. Nic nie może cię od niej odłączyć.Przyjacielu.....Boże, daj mi zawsze pamiętać, że nic i nikt nie może mnie odłączyć od Twojej miłości. Ty nigdy nie gorszysz się człowiekiem i nigdy nie nudzisz się przebaczaniem..................Życzę miłej i błogosławionej środy pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 17.04.2014 07:11

zgłoś do usunięcia
obrazek.................. Refleksja na dziś................ 2014-04-17............... Ostatnie przesłanie...............W czasie wieczerzy, gdy diabeł już nakłonił serce Judasza Iskarioty, syna Szymona, aby Go wydać, widząc, że Ojciec dał Mu wszystko w ręce oraz że od Boga wyszedł i do Boga idzie…Ostatnie chwile na świecie. Ostatnie chwile, które spędza z uczniami. Już nie ma czasu na rzeczy nieistotne. Każdy gest ma wagę ostatniego przesłania.… wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło, nim się przepasał. Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany.Czynność sług. Czynność niewolników. Nie tylko znak uniżenia, ale jego faktyczna realizacja. I by już nie było wątpliwości, słowa: Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem.Idźcie i nauczajcie – powie, gdy wróci do nich Zmartwychwstały. Nie dla zwycięstwa nad drugim. Nie dla ludzkiej chwały. Dla zbawienia świata. Nieście przebaczenie....... Dla chwały Nieba.Dla każdego z tych najmniejszych................Życzę miłego i błogosławionego Wielkiego Czwartku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 18.04.2014 08:13

zgłoś do usunięcia
obrazek..................... Refleksja na dziś..................2014-04-18.............. Dla naszego zbawienia...............Zabrali zatem Jezusa. A On sam dźwigając krzyż wyszedł na miejsce zwane Miejscem Czaszki, które po hebrajsku nazywa się Golgota. Tam Go ukrzyżowano.I po kilku godzinach na krzyżu, gdy już wypełniło się to, co o nim mówili prorocy, unosząc się na połamanych stopach by wydobyć z siebie kolejne słowo rzekł:...Pragnę......Stało tam naczynie pełne octu. Nałożono więc na hizop gąbkę pełną octu i do ust Mu podano – pisze św. Jan. Ostatnia kropla goryczy dla zdradzonego, opuszczonego, skatowanego, obnażonego i konającego w hańbie Boga.Gdy Jezus skosztował octu, rzekł: Wykonało się! I skłoniwszy głowę wyzionął ducha.Jak baranek prowadzony na rzeź nie stawiał oporu. Jak Izaak wyszedł na wzgórze niosąc drewno, które miało przynieść mu śmierć. Abraham, pytany przez syna o jagnię na ofiarę powiedział: Bóg przewidzi. Przewidział….Boży Syn sam - dźwigając krzyż - wyszedł na miejsce zwane Miejscem Czaszki. By każdemu człowiekowi przynieść zbawienie. I jeszcze zanim skonał dopełnił wszystkiego, co o Nim mówili prorocy. Byśmy wiedząc to mogli uwierzyć w niepojęte:Bóg stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia.......... .....Życzę miłego i błogosławionego Wielkiego Piątku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 19.04.2014 08:49

zgłoś do usunięcia
obrazek.................... Refleksja na dziś................2014-04-19................ Ten dzień............Nie lękaj się, Jerozolimo, bo małżonkiem ci jest twój Stworzyciel, któremu na imię: Pan Zastępów; Odkupicielem twoim Święty Izraela.Jak niewiastę porzuconą zgnębioną na duchu, wezwał cię Pan. I jakby do porzuconej żony młodości twój Bóg mówi: Na krótką chwilę porzuciłem ciebie, ale z ogromną miłością cię przygarnę.W przystępie gniewu ukryłem przed tobą na krótko swe oblicze, ale w miłości wieczystej nad tobą się ulitowałem, mówi Pan, twój Odkupiciel.Dziś jest ten dzień. Dzień ciszy. Dzień oczekiwania. Dzień, w którym smutek zamieni się w radość. Dzień zwycięstwa, które już się wydarzyło, a przecież jeszcze jest niewidoczne. Jeszcze chwilę. Kilka godzin. I… I zajaśnieje ta Noc. Jedyna taka Noc. Noc Zmartwychwstania...................Życzę miłej i błogosławionej Wielkiej Soboty pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 19.04.2014 21:40

zgłoś do usunięcia

obrazek...Wesołych Świąt Wielkanocnych dla Ciebie i Twojej rodziny życzy Krystian z rodziną...

krystian6641

krystian6641 napisano 21.04.2014 14:43

zgłoś do usunięcia

obrazek...Dużego lania wodą oraz Świętowania życzy Krystian...

krystian6641

krystian6641 napisano 21.04.2014 21:26

zgłoś do usunięcia
http://reduction-image.com/mpeg-creation2/temp/1hm8bchmomvplfrvofv9v4n8d1/indexweb.htm
krystian6641

krystian6641 napisano 22.04.2014 07:41

zgłoś do usunięcia
obrazek................... Refleksja na dziś.................2014-04-22...........Zabrali i nie wiem gdzie położyli...........Tak płacząc mówi Maria Magdalena. Mój Pan mnie opuścił – tak mówię czasami ja. Wydaje mi się, że ktoś mi go zabrał, że On mnie opuścił. Ale to nieprawda. Myślę schematami. Leżał w grobie, nie ma Go, to znaczy, że ktoś go zabrał – myśli Maria Magdalena. Zmartwychwstanie nie mieści się jej w głowie. Podobnie ja: był ze mną On, było w moim życiu jasno. Teraz jest ciemno więc...A przecież jest. Ciągle ten sam. Tylko przez trudne doświadczenia, płacz, prowadzi mnie ku nowemu, lepszemu, wspanialszemu. Prowadzi ku radości, której nikt i nic nie zdoła mi już zabrać.......Modlitwa..........Wstyd, Panie Jezu, ale po tylu latach bycia z Tobą ciągle mam kłopoty z oczami. To znaczy ciągle słabo widzę. Nie dostrzegam Cię w bólach, trudach, doświadczeniach. Gdy przychodzą, skłonny jestem myśleć, żeś mnie opuścił. A przecież także wtedy jesteś. Nawet bardziej niż wtedy, gdy wszystko idzie jak z płatka..................Życzę miłego i błogosławionego wtorku pod opieką Zmartwychwstałego Chrystusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 23.04.2014 08:13

zgłoś do usunięcia
obrazek.................... Refleksja na dziś.................. 2014-04-23............... Z otwartą głową..............Nie poznali Go. Owi dwaj uczniowie idący do Emaus. Jak mogli być tak ślepi? – chciałbym w pierwszym odruchu zapytać. Spokojnie – podpowiada po chwili intuicja. Ich oczy – pisze Łukasz – były niejako na uwięzi. Chyba sam Jezus nie chciał, by Go tak zaraz rozpoznali. Pewnie dlatego, by nie wpadli zaraz w jakąś euforię, zamiast słuchać Jego wyjaśnień. Ale choć ich oczy nie widziały jak trzeba, mieli otwarte głowy. Byli gotowi rozważać, rozmawiać, słuchać. Oczy w odpowiednim momencie otworzyły się im same...A moja głowa? Jest tak otwarta? Owszem, chętnie porozmawiam o wielu różnych sprawach. O przepisach liturgicznych, szóstym przykazaniu, o polityce. O zmartwychwstaniu tak jakoś nie, bo…. Bo o czym w sumie rozmawiać? Z jednej strony to takie odległe, nieznane, z drugiej tak oczywiste…Niestety, widać z tego wyraźnie, że mam zamkniętą głowę. Żeby nie powiedzieć, że zakuty łeb. Przecież skoro zmartwychwstanie jest najważniejszym wydarzeniem w dziejach ludzkości, skoro zmienia sposób postrzegania świata, to czy nieuwzględnienie tej perspektywy w moich rozmowach – o przepisach liturgicznych, o szóstym przykazaniu, o polityce czy jeszcze innych – nie jest poważnym błędem? Czyżbym bał się skonfrontowania mojego widzenia świata i mojej wiary z ową wszystko zmieniającą perspektywą?............... ...Życzę miłej i błogosławionej środy pod opieką Zmartwychwstałego Chrystusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano dzisiaj o 07:29

zgłoś do usunięcia
obrazek................... Refleksja na dziś.................. 2014-04-24............... Dotknijcie się Mnie!............Popatrzcie, dotknijcie; rozumiem, że nie bardzo dowierzacie swoim zmysłom – mówi dziś Jezus swoim uczniom. I jakby było tego mało, prosi uczniów o coś do jedzenia. Ta prosta, codzienna czynność w tym niesamowitym przypadku stała się dla uczniów kolejnym dowodem na to, że nie widzieli ducha ani nie postradali zmysłów. On zjadł kawałek pieczonej ryby!„Musisz uwierzyć” – próbują czasem zaklinać rzeczywistość pobożni chrześcijanie w rozmowach z chwiejnymi w wierze. Musisz? Musisz działać na przekór swojemu rozumowi? Jezus od swoich uczniów takiego heroizmu nie wymagał. Pozwolił im najpierw się przekonać: tak to prawda, On naprawdę żyje! Wtedy już bez obaw mogli powierzyć Mu swoje dalsze życie.Bóg rozumiejący ludzkie rozterki, rozumiejący kłopoty z uwierzeniem. Ogólnikowe hasło „Bóg jest dobry” nabiera dziś bardzo konkretnego kształtu… I jeszcze to niepokojące pytanie: może zbyt często zapominamy, że u podstaw wiary nie leży zdobyta wiedza religijna ale doświadczenie spotkanie z Chrystusem? Może jako ojciec czy matka na to powinienem zwrócić szczególną uwagę? ...... Modlitwa.......Dziękuje Ci, Panie, że rozumiesz ludzkie kłopoty z wiarą. Że nie obrażasz się na tych, którzy nie doświadczywszy spotkania z Tobą ciągle się wahają. I dziękuję, że tyle razy w swoim życiu mogłem Cię spotkać. Wiem, gdybym opowiadał niedowiarkowie by mi powiedzieli, że to tylko moja wyobraźnia. Ja, doświadczając Twoich odpowiedzi na moje pytania wiem, że było inaczej….............Życzę miłego i błogoslawionego czwartku pod opieką Zmartwychwstałego Chrystusa i Maryji.

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (29)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (29)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności