zapomniałem
Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
BasicBartez
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta Basia

widziany: 15.04.2014 09:28

 • pliki muzyczne
  390
 • pliki wideo
  145
 • obrazy
  1734
 • dokumenty
  1004

3301 plików
18,57 GB

Ukryj opis Rozwiń

Nie ma plików w tym folderze

 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

0 plików
0 KB

krystian6641

krystian6641 napisano 5.04.2014 08:46

zgłoś do usunięcia
obrazek.................. Refleksja na dziś.............. 2014-04-05.............. Rozdwojenie.............Kiedyś sprawy duchowe były proste. Ktoś był „za”, a ktoś inny „przeciw”.Teraz wielu ludzi patrzy obojętnie na to, co dotyczy wiary w Boga. Mówią, że Bóg ich nie interesuje.A może jednak nic się nie zmieniło?Może zawsze w sercu człowieka jest „za” lub „przeciw”, a człowiek oszukuje sam siebie sądząc, że wobec Boga można być obojętnym?Jedynie Bóg przenika serca i sumienia ludzi. Tylko On wie, co prawdziwie się w nich kryje, gdy mówią: „Wiara, Bóg są mi obojętni”. Tylko On zna ból ich duszy i cierpienie serca, do którego nie chcą się przyznać sami przed sobą.Nie wolno łamać tej tajemnicy. Należy z szacunkiem przyjąć ich słowa, nawet jeśli nie dowierzam treściom, które niosą.I trzeba robić nieustanny rachunek sumienia, jak to jest z moją miłością wobec nich. Bo żaden człowiek nie będzie obojętny wobec miłości – albo odpowie na nią miłością (będzie „za”), albo będzie starał się ją zniszczyć (będzie „przeciw”). Miłość wymaga odpowiedzi: tak, tak – nie, nie................Życzę miłej i błogosławionej soboty oraz niedzieli pod opieką P.Jezusa i Maryji.................Do zobaczenia w poniedziałek.
krystian6641

krystian6641 napisano 7.04.2014 08:08

zgłoś do usunięcia
obrazek.................. Refleksja na dziś................ 2014-04-07.............Po stronie miłosierdzia............„Pan mówi: Nie chcę śmierci grzesznika, lecz aby się nawrócił i miał życie” (Ez 33,11)......... Patrząc na złożoność otaczającego świata posługuję się różnymi kategoriami oceny. Co więcej, jakoś tak łatwiej przychodzi mi dostrzegać zło. A zbyt często zapominam, że rozwój dokonuje się przez dobro. Z pewnością również wygodniej przychodzi mi dostrzec zło u innych niż u siebie. Patrzenie płytkie, powierzchniowe powoduje, że zatrzymuję się na zewnętrznych pozorach. Natomiast Bóg zna ludzkie serca, poznaje nasze myśli i pragnienia, ale przede wszystkim daje zbawienie, uwalnia od grzechów.Nawrócenie to powrót do Boga, który jest Dawcą życia. To wciąż niezbędne opowiadanie się po stronie prawdy. I refleksja, by zbyt łatwo nie rzucać kamieni osądzeń i oskarżeń wobec innych. Zaś przebaczenie pomaga zerwać z bolesną przeszłością i wejść na drogę, na której na nowo zaczyna jaśnieć blask prawdy.Jezu, pozwól mi iść drogą prawdy, która wyzwala. Pragnę się cały „przemienić w miłosierdzie Twoje i być żywym odbiciem Ciebie, o Panie; niech ten największy przymiot Boga, to jest niezgłębione miłosierdzie Jego, przejdzie przez serce i duszę moją do bliźnich” (Dz. 163)...............Życzę miłego i błogosławionego poniedziałku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 8.04.2014 07:31

zgłoś do usunięcia
obrazek................. Refleksja na dziś................... 2014-04-08........Mądry po szkodzie............„Panie, wysłuchaj modlitwę moją,a wołanie moje niech do Ciebie przyjdzie” (Ps 102,2).....Ręka Chlebodawcy została odrzucona – podczas drogi z góry Hor w kierunku Morza Czerwonego ludzie stracili cierpliwość i zaczęli narzekać. Opamiętanie przyszło dopiero wtedy, gdy Bóg zesłał „węże o jadzie palącym”, które spowodowały śmierć dużej liczby Izraelitów. Wtedy wędrowcy przerazili się nie na żarty. I mimo pretensji wobec Mojżesz, prosili go o wstawiennictwo u Boga.Mówimy, że „jak trwoga to do Boga”. Dobrze czy źle? Z pewnością o niebo lepiej niż do wróżki, jasnowidza czy innego szarlatana- fałszywego uzdrowiciela. Są sprawy, które można nadrobić, naprawić. Ale są i takie, których skutków cofnąć się nie da. Dobrze ujął tę prawdę ks. Jan Twardowski w wierszu „Żal”: „Żal że się za mało kochało […] wszystko już potem za mało / choćby się łzy wypłakało / nagie niepewne”.Jezu, proszę o ducha roztropności i siłę, „abym zmienił to, co zmienić mogę, daj mi cierpliwość, abym zniósł to czego zmienić nie mogę i daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego”.................Życzę miłego i błogosławionego wtorku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 9.04.2014 08:13

zgłoś do usunięcia
obrazek..................... Refleksja na dziś............. 2014-04-09..............Być wolnym............„W Nim [Bogu] pokładali swą ufność i przekroczyli nakaz królewski, oddając swe ciała, aby nie oddawać czci ani pokłonu innemu bogu poza Nim” (Dn 3, 95).......Co jest miarą wolności człowieka? Czy może jej zagrozić ktoś z zewnątrz? Przykład Szadraka, Meszaka i Abed-Nega, który złamali nakaz króla Nabuchodonozora i nie oddali pokłonu bożkowi, pokazuje, że nie.Człowiek jest w pełni sobą, gdy jest wolny. By tak się stało, potrzeba poznać prawdę o Bogu, świecie i mnie samym. I postawienie Boga na właściwym, czyli pierwszym miejscu. Czyli omijanie przeszkód: bałwochwalstwa, magii, przesądów, wróżbiarstwa, amuletów i wywoływania duchów. Panie, zawierzam Ci swoje życie: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. To w Tobie kryje się sekret prawdziwej wolności i głębokiej radości serca. „Tobie, panie, zaufałem, nei zawstydzę się na wieki”.......... ........Życzę miłej i błogosławionej środy pod opieką P.Jezusa i Maryji..........................http://www.youtube.com/watch?v=G77AFXZ2xPU
krystian6641

krystian6641 napisano 10.04.2014 07:43

zgłoś do usunięcia
obrazek................... Refleksja na dziś............. 2014-04-10..............Bóg obietnicy...............Obiecanki, cacanki… – tak bywa pomiędzy ludźmi. Jednak słowo obietnicy dane przez Boga trwa, jak trwa sam Stwórca. Bóg potrafi również pisać nieoczekiwane scenariusze i zaskakiwać, jak w przypadku przymierza z Abramem, który otrzymał obietnicę ojcostwa i ziemi oraz nowe imię: Abraham. Warunkiem wypełnienia obietnicy ma być ze strony człowieka wierność przymierzu. Bóg zawarł ze mną przymierze włączając mnie do wspólnoty Kościoła przez chrzest. Jego obietnica brzmi: wieczne szczęście w niebie, pełnia miłości, świętość. A droga? Każdy dzień jest sprawdzianem, jak rozwijam komunię z Trójjedynym Bogiem, czyli w jaki sposób wypełniam zobowiązania wynikające z sakramentu chrztu, umocnione darami w sakramencie bierzmowania i karmione Chlebem Eucharystycznym.Panie, wpatrując się w przykład Abrahama – ojca wiary proszę, umacniaj moje kroki na ścieżkach codziennego życia. Spraw, abym mógł wyznawać: „Panie, chcę tego, czego Ty chcesz, dlatego, że chcesz tego i chcę tak, jak Ty chcesz” (papież Klemens XI).. ....................Życzę miłego i błogosławionego czwartku pod opieką P.Jezusa i Maryji.....................http://www.youtube.com/watch?v=xMhcvMAItS4
krystian6641

krystian6641 napisano 11.04.2014 19:02

zgłoś do usunięcia
obrazek................. Refleksja na dziś.............. 2014-04-11........Po stronie ubogich...........„Śpiewajcie Panu, wysławiajcie Pana! Uratował bowiem życie ubogiego z ręki złoczyńców” (Jr 20,13)......Szczególne miejsce w sercu Bożym zajmują ubodzy. Także ci, którzy po ludzku mają poczucie przegranej, jak w przypadku cierpiącego proroka Jahwe.Ubóstwo może mieć charakter wyzwalający i ubogacający, jak pokazał Jezus. Papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post 2014 przypomniał, że ubóstwem jest „sposób, w jaki Jezus nas kocha, w jaki staje się naszym bliźnim […] Tym, co daje nam prawdziwą wolność, prawdziwe zbawienie i prawdziwe szczęście, jest Jego miłość współczująca, tkliwa i współuczestnicząca”.Chcąc stawać się ubogim mam naśladować Jezusa, który bezgranicznie ufał Ojcu, szukał tylko Jego woli i Jego chwały. To uchroni mnie przed zwątpieniem w Bożą miłość i czułość. I pomoże zrozumieć, że Bóg stoi zawsze po stronie tych, którzy Mu ufają i w Nim pokładają nadzieję...... Miłuję Cię, Panie, mocy moja,Panie, opoko moja i twierdzo, mój wybawicielu. Boże, skalo moja, na którą się chronię,tarczo moja, mocy zbawienia mego i moja obrono (Ps 18,2-3)...... ...................Życzę miłego i błogosławionego piątkowego wieczoru oraz nocy pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 13.04.2014 18:57

zgłoś do usunięcia
obrazek...................Refleksja na dziś.............2014-04-13..........Plan dla świata............„Pan Bóg otworzył mi ucho, a ja się nie oparłem ani się nie cofnąłem.Podałem grzbiet mój bijącym i policzki mojerwącym mi brodę.”„W tym co zewnętrzne uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.” Boży plan wobec Syna. Uniżenie aż do śmierci. Na krzyżu.Boży plan wobec Syna. By ludzie poprowadzili go na rzeź – jak baranka, który się nie opiera i nie broni. A przecież ledwo kilka dni wcześniej wołali: Hosanna! Mówili: to prorok.Boży plan wobec Syna. A może trzeba powiedzieć: Boży plan wobec świata? Plan przywrócenia sprawiedliwości. Plan miłosierdzia. Plan wolności. Plan zbawienia. Realistyczny. Uwzględniający naszą słabość i nie ingerujący w naszą wolność.Boży plan wobec mnie jest tylko częścią tego wielkiego planu wobec świata. Cokolwiek się wydarza w moim życiu, choćby wydawało się najgorsze, Bóg wyprowadzi z tego dobro. Jego pełna realizacja zależy jednak od mojej zgody. Nie tylko na to, co piękne. Także na to, co trudne i co boli. Także na to, co niepojęte.Panie, otwórz moje ucho, bym mogła usłyszeć, czego ode mnie oczekujesz. Otwórz moje serce, bym Ci zawsze ufała i pragnęła być posłuszna. Jeśli taka Twoja wola, daj zobaczyć choć cień Dobra, które szykujesz… ............. .Życzę miłego i błogosławionego niedzielnego wieczoru Niedzieli Palmowej oraz nocy pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 14.04.2014 08:06

zgłoś do usunięcia
obrazek............... Refleksja na dziś..............2014-04-14............Na Jego sposób..............On z mocą ogłosi Prawo, nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a Jego pouczenia wyczekują wyspy. O tak, tego potrzebujemy! Sprawiedliwości! Prawa! Moralności! Trzeba nam kogoś, kto je z mocą ogłosi i utrwali! Właśnie o to chodzi! Z pewnością tak myśleli też ludzie za czasów Jezusa. Tak marzyli. A jednak postanowili Go zabić. Bo czy można wprowadzić sprawiedliwość nie łamiąc trzciny nadłamanej i nie gasząc knotka o nikłym płomyku? Czy można dbać o moralność nie podnosząc głosu?Dziś też często nam się wydaje, że surowość jest lepszym lekarstwem niż miłosierdzie. Chcemy odstraszać od zła. Czasem poświęcając tych, którzy już w nim toną. A przecież On przyszedł, by otworzyć oczy niewidomym, by z zamknięcia wypuścić jeńców, z więzienia tych, co mieszkają w ciemności.Po ludzku: projekt kompletnie bez sensu. Nigdy się nie powiedzie! A jednak to On, nie my, utrwali Prawo na ziemi. Nie siłą. Przez miłosierdzie.Panie, otwórz mi oczy, bym widziała rzeczywistość tak, jak Ty. Daj mi Twoje światło, bym mówiąc o Tobie nie zgasiła w nikim choćby najwątlejszego płomyka..............Życzę miłego i błogosławionego poniedziałku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 15.04.2014 07:09

zgłoś do usunięcia
obrazek...................... Refleksja na dziś................. 2014-04-15................. Początek chwały...............Rzekł mi: „Tyś sługą moim, Izraelu, w tobie się rozsławię”. Ja zaś mówiłem: „Próżno się trudziłem, na darmo i na nic zużyłem me siły […]”Zapowiedź sukcesu i doświadczenie bezsilności. Ani odrobiny z tej zapowiadanej chwały nie widać. Nie widać nawet owoców. Wydaje się, że każdy krok, gest, wysiłek, cierpienie, był na próżno.Trzy lata żył tuż obok. Przez trzy lata mógł słuchać Jego słów, widzieć Jego czyny, być świadkiem cudów. Doświadczyć mocy i miłości Boga. Na próżno. Oto wychodzi, by Go wydać. Trzy lata na nic się nie zdały?Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony – mówi Jezus. Teraz. W chwili bezradności wobec zła, które dzieje się w drugim człowieku. Gdy już za chwilę przyjdzie mu umrzeć hańbiącą śmiercią. Teraz, gdy po ludzku zaczyna się czas największej klęski, Bóg widzi początek czasu chwały.My zobaczymy go dopiero za jakiś czas. Panie, tak często czuję się bezradna. Tak często wydaje mi się, że nic nie wyszło z mojego wysiłku, z mojej pracy i pragnień. Pozwól w takich chwilach pamiętać, że żadne dobro nie pozostaje bezowocne, a klęska może być początkiem Twojej chwały...............Życzę miłego i błogosławionego wtorku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano dzisiaj o 07:42

zgłoś do usunięcia
obrazek................ Refleksja na dziś............2014-04-16........ Przyjacielu.. .......„Zaprawdę, powiadam wam: jeden z was mnie zdradzi.” I „biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził”. -Czy nie ja, Rabbi? – zapytał zdrajca. - Tak jest, ty – usłyszał.Już to zaplanował. Już wziął pieniądze. Już szukał sposobności… I nagle słyszy: Jeden z was mnie zdradzi. Ale to nie przyniesie mu dobra, tylko klęskę. Trudno o wyraźniejsze ostrzeżenie: opamiętaj się. Jeszcze możesz. Sprowadzasz na siebie wielkie nieszczęście. Tak, o ciebie chodzi.Po ludzku byłoby: wyrzucić zdrajcę z wieczerzy. Po ludzku byłoby: uwięzić. Doprowadzony do ostateczności człowiek mógłby nawet zabić. Bóg mówi: opamiętaj się. Już nie ze względu na mnie, ale na siebie. I podaje kęs chleba.To jeszcze nie ostatni gest wobec zdrajcy. W Getsemani zwróci się do niego: „przyjacielu”. Ja cię nie odrzucam. Nawet ten czyn nie może cię oderwać od mojej miłości. Nic nie może cię od niej odłączyć.Przyjacielu.....Boże, daj mi zawsze pamiętać, że nic i nikt nie może mnie odłączyć od Twojej miłości. Ty nigdy nie gorszysz się człowiekiem i nigdy nie nudzisz się przebaczaniem..................Życzę miłej i błogosławionej środy pod opieką P.Jezusa i Maryji.

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (29)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (29)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności