Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
BasicBartez
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta Basia

widziany: 21.10.2014 13:48

 • pliki muzyczne
  465
 • pliki wideo
  145
 • obrazy
  1734
 • dokumenty
  1006

3378 plików
19,92 GB

Ukryj opis Rozwiń

Nie ma plików w tym folderze

 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

0 plików
0 KB

krystian6641

krystian6641 napisano 11.10.2014 08:43

zgłoś do usunięcia

obrazek...........Refleksja na dziś............. 2014-10-11............Błogosławieni............... Jedna z przypowieści Bliskiego Wschodu mówi, że przed wejściem do nieba usłyszymy dwa pytania. Czy na ziemi byłeś szczęśliwy? Czy inni przy tobie byli szczęśliwi? Dalszy ciąg podobno ma zależeć od odpowiedzi.Szczęście? Co to jest? Wygrana na loterii? Pierwsza miłość co z wiatrem drży? Manna z nieba? Dziecko przytulone do rodziców? Upragniony awans?.....W tej szczęścia ziemskiej perspektywie niebieska coraz bardziej umyka. Jakby Bóg chciał być coraz mniej zrozumiały, choć to człowiek nic nie robi, żeby Boga zrozumieć. Błogosławieni… Czyli szczęśliwi. Bo przyoblekli się w Chrystusa. Tylko i aż tyle................Życzę miłej i błogosławionej soboty oraz niedzieli pod opieką P.Jezusa i Maryji. ....................Do Zobaczenia w Poniedziałek.

krystian6641

krystian6641 napisano 13.10.2014 08:24

zgłoś do usunięcia
obrazek................... Refleksja na dziś................... 2014-10-13............ Znak.............Niniwici byli posłuszni słowu zupełnie nieznanego im człowieka – proroka Jonasza.On nie uczynił żadnych znaków, tylko mówił o potrzebie nawrócenia.Posłuchali go, bo dobrze wiedzieli, że mówi prawdę o ich życiu, o ich sercu.Ta prawda dotyczy każdego człowieka: przed Bogiem nikt nie jest święty i dobry. W naszych myślach, słowach i uczynkach jest mnóstwo zła. W naszym życiu jest ogrom zaniedbania dobra.Grzeszymy też, bo nie szukamy Bożej woli, ale pełnimy swoją własną.Nie chcemy uczestniczyć w Bożym planie zbawienia wszystkich ludzi i zamiast łączyć nasze cierpienia z ofiarą Jezusa, marudzimy, narzekamy, osądzamy innych i buntujemy się przeciwko Ojcu.Jeśli przyjmę tę prawdę o moim sercu, będę musiała podjąć decyzję. Przewrotnością będzie żądanie kolejnych znaków, a przecież otrzymałam już najważniejszy i największy – Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.Czy udam się do Niego po słowo mądrości, jak królowa Saby do Salomona?Czy będę posłuszna temu, do czego mnie wzywa, jak Niniwici byli posłuszni słowu proroka Jonasza? Jezus wzywa mnie do miłości wszystkich ludzi, nawet nieprzyjaciół.Czy podejmę wysiłek choćby drobnej zmiany w moim dotychczasowym życiu: tam, gdzie nie ma przebaczenia, tam, gdzie króluje lęk i strach, gdzie niewolą mnie moje rany, zadane przez drugiego człowieka, ale i przez moje własne grzechy?Czy wejdę na drogę pokuty i nawrócenia? Nie mogę w nieskończoność odkładać odpowiedzi na te pytania. Po śmierci jest już tylko sąd....................Życzę miłego i błogosławionego poniedziałku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 15.10.2014 08:15

zgłoś do usunięcia
obrazek.................... Refleksja na dziś.................. 2014-10-15............. Biada.............Czasem w życiu „zajmuję” miejsce Jezusa i wypowiadam wobec innych ludzi wszelakiego rodzaju „biada”: oskarżenia, osądy, łatwe i nieodwołalne wyroki. Łatwo przychodzi mi wskazywanie błędów i niedociągnięć innych ludzi. I czasem trzeba to robić.Ale jakoś nie w smak mi, gdy ktoś wobec mnie, jak Jezus wobec faryzeuszów i uczonych w Prawie, pokazuje jasno i wyraźnie, gdzie moje słowa mijają się z czynami. Gdzie moja postawa nijak się ma do postawy ucznia Jezusa.Nie w smak mi to, gdyż nie ma we mnie pokory. Jest tylko pycha i egoizm.Dlatego za każdym razem, gdy doświadczę takich oskarżeń i pomówień, mam niepowtarzalną okazję, by postąpić choćby mały krok na drodze pokory. Na drodze uznania swojej małości, grzeszności, nieużyteczności, niepotrzebności.To straszliwie trudny mały krok, ale gdy postawię jeden, okazuje się, że łatwiej przychodzi postawienie każdego następnego. Tak działa łaska.Cały czas muszę mieć też na uwadze jedno: Bóg nigdy nie mówi „biada” po to, by kogoś poniżyć, zdołować, odrzucić, zniszczyć. Jego „biada” to głos Jego cierpienia nad zatwardziałością ludzkich oczu, które patrzą, ale nie widzą, uszu, które słuchają, ale nie słyszą, i serca, które woła o miłość, ale nie chce kochać................Życzę miłej i błogosławionej środy pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 16.10.2014 08:04

zgłoś do usunięcia
obrazek.................. Refleksja na dziś................. 2014-10-16............. Jesteście świadkami................Prawda jest bolesna, bo burzy nasze fałszywe wyobrażenia. Rozbija w pył iluzje, w świetle których wcale nie jesteśmy tacy najgorsi. Inni postępują w sposób dużo gorszy niż my, więc nie jest źle.Tymczasem miarą naszego życia nie mają być inni, ale sam Bóg – bo to na Jego obraz i podobieństwo zostaliśmy stworzeni.Porównując się do Niego od razu dostrzeżemy własną nędzę i małość.Mimo to nieustannie siedzi w nas pokusa „pouczania” Boga,„poprawiania” Jego planów i zamysłów.My wiemy „lepiej”, jak powinien wyglądać świat, Bóg i drugi człowiek. To trochę tak, jakby mrówka chciała pouczać budowniczego katedry w Mediolanie. Ona „wie” lepiej, jak budować...Dlatego stawiamy siebie w roli „proroków”, wiedzących, co Bóg chce powiedzieć drugiemu człowiekowi o jego życiu i postępowaniu, a „zabijamy” lub „tylko” ignorujemy prawdziwych proroków, posłanych przez Pana, by nam powiedzieli, jak wyglądamy w oczach Ojca.Swoją postawą sprawiamy, że wielu ludzi nie chce podążać drogą Jezusową. Nie dość, że my nią nie idziemy, to jeszcze jesteśmy przeszkodą dla tych, co iść by nią chcieli.............. .......Życzę miłego i błogosławionego czwartku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 17.10.2014 08:54

zgłoś do usunięcia
obrazek................. Refleksja na dziś................. 2014-10-17.............. Nie bójcie się..............Jezus nieustannie wzywa człowieka, by nie poddawał się lękom. By na pewne sprawy po prostu się zgodził.I co z tego, że w odpowiedzi na dobro i życzliwość z naszej strony ktoś odpowie złem, agresją? Że w odpowiedzi na naszą ufność i otwartość spotka nas podejrzliwość i zadawanie cierpienia, bólu?To są „małe” śmierci, dzięki którym obumiera w nas stary człowiek. Tylko ze śmierci Bóg może wyprowadzić życie. A wszelkie cielesne czy psychiczne „śmierci” są czymś niewielkim w porównaniu ze śmiercią wieczną. Bo ten rodzaj śmierci jest nieskończony i nieopisanie bardziej bolesny niż wszystko, co człowiek może sobie wyobrazić.Człowiek bać się ma jedynie Boga, tzn. czynić jedynie to, co Bogu się podoba, do czego człowieka zaprasza i o co człowieka prosi. Bojaźń Boża sprawia, że człowiek zyskuje właściwą perspektywę wobec wszystkiego, czego doświadcza.A Bóg w swoim wielkim miłosierdziu nie pozwoli, by dźwigał on cięższy krzyż, niż jest w stanie – z Jego pomocą – nieść. Bo dla Boga człowiek jest najważniejszy......... ...............Życzę miłego i błogosławionego piątku pod opieką P.Jezusa i Maryj.
krystian6641

krystian6641 napisano 18.10.2014 08:26

zgłoś do usunięcia
obrazek................. Refleksja na dziś............. 2014-10-18................... Robotników mało...............To nie jest tak, że ucznia Jezusa nie spotka nic złego. Że ominie go krzyż i cierpienie.Uczniem Jezusa zostaje się nie dlatego, by człowiekowi było w życiu łatwiej i spokojniej, ale po to, by drogą pełną trudu, wyrzeczenia, czasem bólu i cierpienia przybliżać ludziom królestwo Boże.Dokonuje się to naprawdę najprostszymi sposobami: traktując innych z zaufaniem, obdarzając ich pokojem serca, który winien gościć u każdego ucznia. Bo przecież, skoro Jezus mnie wybrał, skoro On mnie pierwszy ukochał miłością niewyobrażalną, skoro jestem całkowicie w Jego ręku, to czym mam się martwić? Czegóż miałabym się lękać?Przeżywając w taki sposób swoje życie, niewolne od chwil bolesnych i czasem prawdziwie „uśmiercających” każde drgnienie radości i szczęścia, staję się wobec innych ludzi kimś, kto poprzedza Mistrza.Ponieważ dać można jedynie to, co się samemu posiada, co do człowieka naprawdę należy.Dlatego w chwilach, które niszczą pokój we mnie, uciekam się do Jezusa wołając: „Oto ja, poślij mnie! Ale przedtem napełnij mnie swoim pokojem! Daj mi swego Ducha, aby mnie pocieszył, umocnił, napełnił mądrością. A przede wszystkim wlej w moje serce swoją Miłość!”Wtedy zaczynają dziać się cuda...................Życzę miłej i błogosławionej soboty oraz niedzieli pod opieką P.Jezusa i Maryji.....................Do zobaczenia w poniesziałek.
krystian6641

krystian6641 napisano 20.10.2014 08:19

zgłoś do usunięcia
obrazek...Refleksja na dziś................ 2014-10-20........Oblicza miłosierdzia............ „Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie…” (Ef 2,4)..........Miłosierdzie jest rzeczywistością, która objawia nam niezgłębionego i nieogarnionego Boga. Ojciec posyła swojego umiłowanego Syna, by nas zbawić. To z Jego łaski otrzymujemy wszystko, w tym również nowe życie. On winien być naszym największym skarbem.Miłosierdzie Boże odbija się również w postawie ludzkiej. Przykładem jest życie św. Jana Kantego (1390–1473), dzisiejszego patrona, człowieka żywej wiary i głębokiej pobożności eucharystycznej. Piał o nim bp Jan Pietraszko: „Owoc Ewangelii leżał u jego stóp, gdy przyodziewał biedaka w swoje własne buty, gdy okrywał jego plecy swoim płaszczem. Umiał spytać małe dziecko na ulicy, dlaczego płacze”. Bóg liczy również na moją wyobraźnie miłosierdzia. Już dziś................Życzę miłego i błogosławionego poniedziałku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 21.10.2014 08:20

zgłoś do usunięcia
obrazek............... Refleksja na dziś............... 2014-10-21................. Wiernie czuwać.............„Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym” (Łk 21,36)..........Czasy ostateczne i powtórne przyjście Chrystusa zdają się być pojęciami, które mało i sporadycznie interesują nawet uczniów Mistrza z Nazaretu. A On sam wzywa do czujności i modlitwy. Chodzi o to, aby nie zagubić się w chaosie codziennego życia i ustawiać swoje sprawy w perspektywie wieczności, mając świadomość, że „Pan głosi pokój swojemu ludowi”.Życie w teraźniejszości nieustannie ukierunkowanej na przyszłość jest cechą charakterystyczną ludzi świętych. Kościół stawia mi dziś przed oczy przykład bł. Jakuba Strzemię (1340-1409), biskupa, wielkiego miłośnika Eucharystii i czciciela Matki Bożej. Sam żył bardzo skromnie, a w testamencie napisał, aby sprzedać paramenty liturgiczne, które ofiarował mu Władysław Jagiełło, a otrzymane pieniądze rozdać potrzebującym.Mam dziś okazję zastanowić się, czy potrafię poprzestawać na tym, co konieczne do codziennego życia, zauważając obok siebie potrzebujących. Wszystko po to, by nic nie przeszkadzało mi w wiernym czuwaniu......................Życzę miłego i błogosławionego wtorku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 22.10.2014 08:42

zgłoś do usunięcia
obrazek................... Refleksja na dziś.............. 2014-10-22................ Miłość wymaga..............„Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą” (Łk 12,48b)...........Miłość jest związana w nauczaniu Jezusa ze stawianiem wymagań i odpowiedzialnością. Zarówno za swoje obecne życie, jak i za los wieczny. Chrystus Pan jako wymagający nauczyciel przestrzega przed nieodpowiedzialnością, która powoduje osłabienie czujności. Mam więc słuchać słowa i wypełniać je przez pogłębianie swojej wiary, solidną pracę, dobre wypełnianie swoich obowiązków oraz owocne pomnażanie swoich talentów.Poproszę Pana o roztropność i wierność w miłości na wzór dzisiejszego patrona – św. Jana Pawła II (1920-2005). On to nauczał podczas pielgrzymki do Ojczyzny w Częstochowie (1983): „Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali”. W swoim stawianiu wymagań był daleki od cynizmu czy taniego poklasku. Bo „Miłość mu wszystko wyjaśniła”................Życzę miłej i błogosławionej środy pod opieką P.Jezusa i Maryji.

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (29)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (29)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności