zapomniałem
Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
BasicBartez
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta Basia

widziany: 31.08.2014 23:00

 • pliki muzyczne
  432
 • pliki wideo
  145
 • obrazy
  1734
 • dokumenty
  1006

3345 plików
19,33 GB

Ukryj opis Rozwiń

Nie ma plików w tym folderze

 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

0 plików
0 KB

krystian6641

krystian6641 napisano 19.08.2014 07:42

zgłoś do usunięcia
obrazek...Refleksja na dziś..... .......... 2014-08-19..........Cóż więc otrzymamy?...............Może nie pytamy co otrzymamy w zamian. Ale zastanawiamy się czy warto, po co i czy jest sens. Niekoniecznie zostawienia wszystkiego. Sens postów, modlitw, wyrzeczeń, zaangażowania, wędrowania pod prąd, wspinania się na wysoką górę. Te pytania pojawiają się zawsze, gdy życiu nie nadaje sensu Ktoś ale coś.Być może Bóg nie jest hojny w rozdawaniu wygranych losów, dobrego zdrowia, dobrze płatnej pracy, awansów, nagród i wyróżnień. Jednak nigdy nie odmawia człowiekowi jednego daru – Siebie. To On jest owym obiecanym stokroć więcej. Dla tych, których serce nie jest wyniosłe i nie mówią o sobie: to ja jestem bogiem................Życzę miłego i błogosławionego wtorku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 20.08.2014 07:58

zgłoś do usunięcia

obrazek...Refleksja na dziś.... ....... 2014-08-20........Przestroga.............Nie mam czasu. Po co się mieszać. Nie obchodzi mnie cudze życie. Każdy jest kowalem swego losu. To przekracza moje siły i możliwości. Tak powiedzieć może każdy. Ksiądz, rodzic, nauczyciel, z wyższym i podstawowym wykształceniem, bardziej i mniej uduchowiony. Nie zauważając kiedy została przekroczona cienka granica między pasieniem owiec a pasieniem siebie samego.A potem zdziwienie. Że Bóg upomniał się o swoich ubogich. Że wyprostował trzcinę nadłamaną. Że dolał oliwy do ledwie tlącej się lampy. Że robotnikowi ostatniej godziny zapłacił równowartość dniówki.I tak największym grzechem nie jest brak zaangażowania. Największym grzechem jest patrzenie złym okiem na to, że On jest dobry............Życzę miłej i błogosławionej środy pod opieką P.Jezusa i Maryji.

krystian6641

krystian6641 napisano 21.08.2014 07:39

zgłoś do usunięcia

obrazek...Refleksja na dziś..... ...... 2014-08-21............Serce nowe............Tak by się chciało. Zacząć wszystko od początku. Dostać nie zapisaną kartę. Bez całego balastu historii, obciążeń, naleciałości złych nawyków. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Potem zanurzyć się w rajskiej krainie, gdzie wszystko jest już tylko OK.Czarodziejskiej różdżki nikt nie da. Za to w drzwiach pałacu domu stoi Sługa z weselną szatą w ręku. Jedyne co trzeba, to zdjąć zakurzoną pyłem drogi suknię i na chwilę odsłonić swoją nagość. Niewiele, prawda?Niewiele, a wystarczy, by z grona powołanych awansować do grona wybranych. By nie zostać wyrzuconym na zewnątrz w ciemności, gdzie jest płacz i zgrzytanie zębów. By zostać obdarzonym nowym sercem...........Życz miłego i błogosławionego czwartku pod opieką P.Jezusa i Maryji.

krystian6641

krystian6641 napisano 22.08.2014 07:36

zgłoś do usunięcia

obrazek...Refleksja na dziś....... 2014-08-22..........Ludzie światła..........Lat wiele upłynęło a ja ciągle mam przed oczami ten niezwykły widok. Palce biegnące po zapisanej alfabetem Braille’a Biblii, głos zapowiadający narodowi kroczącemu w ciemności dzień, w którym ujrzy światło, i twarz. Twarz będąca światłem. Twarz będąca zwiastunem bardziej czytelnym niż sam głos. Wystarczyło patrzeć na twarz.„Misja chrześcijan polega na przyjęciu Ducha Świętego, który będzie poruszał się w ciałach i umyśle” (o. J. Bashobora). Jak Maryja.Ludzie światła. Zawsze gotowi przyjąć niespodziewane, niezrozumiałe, tajemnicze; podążać w nieznane za tym, co niewidoczne dla oczu. Nieświadomi tego, że krocząc w ciemnościach, niekiedy po omacku, sami stali się latarniami, niosącymi światło nieziemskiego pochodzenia........... Życzę miłego i błogosławionego piątku pod opieką P.Jezusa i Maryji.

krystian6641

krystian6641 napisano 23.08.2014 07:48

zgłoś do usunięcia

obrazek...Refleksja na dziś............ 2014-08-23...........Łuk ojców..............Zarzucono jednemu z Ojców Pustyni, że za mało wymaga od swoich uczniów. Ten dał rozmówcy do ręki łuk i kazał go naciągnąć. Więcej… mocniej… jeszcze mocniej… Nie mogę więcej bo pęknie… Widzisz – rzekł starzec – ja też nie mogę wymagać od nich więcej, aniżeli wytrzymają.Wymagać, ale roztropnie. Poprzeczkę ustawiać wysoko nie gorsząc się, gdy ktoś nie jest w stanie przeskoczyć. Bardziej niż miarę sukcesu stosować miarę miłosierdzia. Zawsze być uczniem, nigdy trenerem. Przewodnikiem, nie poganiaczem. A łaska i wierność spotkają się ze sobą…............... Życzę miłej i błogosławionej soboty oraz niedzieli pod opieką P.Jezusa i Maryji................Do zobaczenia w poniedziałek.

krystian6641

krystian6641 napisano 24.08.2014 20:51

zgłoś do usunięcia

obrazek...Miłego wieczoru,spokojnych snów.Dobranoc...

krystian6641

krystian6641 napisano 25.08.2014 08:50

zgłoś do usunięcia
obrazek............... Refleksja na dziś.............. 2014-08-25...............Cóż bowiem jest ważniejsze?..............W życiu każdego człowieka są sprawy ważne i ważniejsze, pilne i pilniejsze, dobre i lepsze. I wielką mądrością jest, gdy człowiek umie je odpowiednio zaszeregować. Przeważnie jednak, w natłoku zajęć i pośpiechu codziennego dnia, decyzje podejmuje się pod wpływem emocji i chwili, bo tak od zawsze się decydowało w domu rodzinnym, bo tak podpowiada rozsądek. Dlatego najważniejszym momentem dnia w życiu człowieka wierzącego powinna być modlitwa. Czas, w którym te wszystkie sprawy człowiek przynosi Ojcu, by wraz z Nim się im przyjrzeć.A najważniejszym doświadczeniem człowieka staje się cierpienie. Ono prawdziwie zweryfikuje wszystko: uczucia, emocje, rozum i rozsądek, każde doświadczenie i każdą ludzką relację.Jest w nas pragnienie dobra, chęć pełnienia dobrych uczynków. Czy jednak to prawda o nas, czy tylko nasze wyobrażenie, oczekiwanie względem nas samych, pokaże cierpienie. Ono jest ogniem, który wypali wszystko. Zostanie czysta prawda o człowieku. Może dlatego tak wiele sprzedaje się obecnie środków przeciwbólowych?........... .......Życzę miłego i błogosławionego poniedziałku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 26.08.2014 09:21

zgłoś do usunięcia
obrazek............... Refleksja na dziś.............. 2014-08-26................... Arcydzieło...............Na Górze Chełmskiej niedaleko Koszalina znajduje się Sanktuarium, w którym czczona jest Matka Boża Trzykroć Przedziwna. Maryja jest przecież Córką Boga Ojca, Matką Jezusa, Syna Bożego i Oblubienicą Ducha Świętego.Można dostrzec tę „przedziwność” w dzisiejszej Ewangelii i zachwycić się Jej słowami, gestami. Maryja bez wahania w chwili, gdy dostrzega problem, od razu udaje się do Jezusa. I wcale z Jej słów nie wynika, by czegokolwiek od Niego oczekiwała. Ona tylko mówi: „Nie mają już wina”. Zwykły, prosty komunikat. Zwykłe słowa, które mogę mówić Jezusowi na modlitwie.A kiedy Jezus odpowiada, wydawałoby się, zniechęcająco, Ona w sposób dla mnie zupełnie niepojęty, zwraca się do innych: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.Ileż w tej reakcji, w tych słowach wiary, nadziei i miłości do Boga!Nie namawia Jezusa do niczego, nie tłumaczy Mu potrzeby Jego działania, nie szuka sama rozwiązania, nie obraża się na Syna, nie szuka pomocy u Ojca czy Ducha. Jest w Niej spokój i pewność, że Bóg będzie działał. To arcydzieło modlitwy – spotkania z Bogiem........... ............Życzę miłego i błogosławionego wtorku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 27.08.2014 08:15

zgłoś do usunięcia
obrazek................... Refleksja na dziś.................2014-08-27............. Faryzeusze, obłudnicy...............Św. Paweł wskazuje dzisiaj na obowiązek uczciwej, rzetelnej pracy, by „dla nikogo nie być ciężarem”. A Jezus bardzo mocno punktuje postawę faryzejską. Czy łączy coś te dwie wypowiedzi?Myślę, że zawsze, gdy nie podejmuję trudu i wysiłku, by usłyszeć Jezusa, słowa Prawdy, które do mnie kieruje, zaczynam zachowywać się jak obłudnik. Mogę wtedy codziennie być na Eucharystii, co dwa tygodnie u spowiedzi, mogę być zaangażowana w prace parafii i pomoc bliźnim, a jednak nadal w moim wnętrzu będą trupie kości nieprzebaczenia, wypominania win, oskarżania bliźnich. Usłyszeć Słowo, czyli być Mu posłusznym, wprowadzać Je w czyn, to ciężka praca. To większy trud, boleśniejszy wysiłek, niż praca w kamieniołomie. To często budzi we mnie dużo większy opór, niż wykonanie najbardziej nawet odrażającej pracy.Ale bez tej pracy nie będę szczęśliwa i zawsze będzie mi na ziemi źle. A Jezus nazwie mnie obłudnicą...................Życzę miłej i błogosławionej środy pod opieką P.Jezusa i Maryji.
dunia5000

dunia5000 napisano 31.08.2014 11:45

zgłoś do usunięcia
Zapraszam do mnie po Filmy Religijne , lecz nie tylko . Na moim chomiku znajdziesz również świadectwa i wykłady Religijne , które warto posłuchać . Na moim chomiku jest Free co tydzień w piątki . Zapraszam do pobierania i CHOMIKOWANIA . Życzę miłego i spokojnego dnia .Pozdrawiam Daniel

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności