zapomniałem
Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
BasicBartez
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta Basia

widziany: 22.04.2014 21:35

 • pliki muzyczne
  390
 • pliki wideo
  145
 • obrazy
  1734
 • dokumenty
  1004

3301 plików
18,57 GB

Ukryj opis Rozwiń

Nie ma plików w tym folderze

 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

0 plików
0 KB

krystian6641

krystian6641 napisano 15.04.2014 07:09

zgłoś do usunięcia
obrazek...................... Refleksja na dziś................. 2014-04-15................. Początek chwały...............Rzekł mi: „Tyś sługą moim, Izraelu, w tobie się rozsławię”. Ja zaś mówiłem: „Próżno się trudziłem, na darmo i na nic zużyłem me siły […]”Zapowiedź sukcesu i doświadczenie bezsilności. Ani odrobiny z tej zapowiadanej chwały nie widać. Nie widać nawet owoców. Wydaje się, że każdy krok, gest, wysiłek, cierpienie, był na próżno.Trzy lata żył tuż obok. Przez trzy lata mógł słuchać Jego słów, widzieć Jego czyny, być świadkiem cudów. Doświadczyć mocy i miłości Boga. Na próżno. Oto wychodzi, by Go wydać. Trzy lata na nic się nie zdały?Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony – mówi Jezus. Teraz. W chwili bezradności wobec zła, które dzieje się w drugim człowieku. Gdy już za chwilę przyjdzie mu umrzeć hańbiącą śmiercią. Teraz, gdy po ludzku zaczyna się czas największej klęski, Bóg widzi początek czasu chwały.My zobaczymy go dopiero za jakiś czas. Panie, tak często czuję się bezradna. Tak często wydaje mi się, że nic nie wyszło z mojego wysiłku, z mojej pracy i pragnień. Pozwól w takich chwilach pamiętać, że żadne dobro nie pozostaje bezowocne, a klęska może być początkiem Twojej chwały...............Życzę miłego i błogosławionego wtorku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 16.04.2014 07:42

zgłoś do usunięcia
obrazek................ Refleksja na dziś............2014-04-16........ Przyjacielu.. .......„Zaprawdę, powiadam wam: jeden z was mnie zdradzi.” I „biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził”. -Czy nie ja, Rabbi? – zapytał zdrajca. - Tak jest, ty – usłyszał.Już to zaplanował. Już wziął pieniądze. Już szukał sposobności… I nagle słyszy: Jeden z was mnie zdradzi. Ale to nie przyniesie mu dobra, tylko klęskę. Trudno o wyraźniejsze ostrzeżenie: opamiętaj się. Jeszcze możesz. Sprowadzasz na siebie wielkie nieszczęście. Tak, o ciebie chodzi.Po ludzku byłoby: wyrzucić zdrajcę z wieczerzy. Po ludzku byłoby: uwięzić. Doprowadzony do ostateczności człowiek mógłby nawet zabić. Bóg mówi: opamiętaj się. Już nie ze względu na mnie, ale na siebie. I podaje kęs chleba.To jeszcze nie ostatni gest wobec zdrajcy. W Getsemani zwróci się do niego: „przyjacielu”. Ja cię nie odrzucam. Nawet ten czyn nie może cię oderwać od mojej miłości. Nic nie może cię od niej odłączyć.Przyjacielu.....Boże, daj mi zawsze pamiętać, że nic i nikt nie może mnie odłączyć od Twojej miłości. Ty nigdy nie gorszysz się człowiekiem i nigdy nie nudzisz się przebaczaniem..................Życzę miłej i błogosławionej środy pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 17.04.2014 07:11

zgłoś do usunięcia
obrazek.................. Refleksja na dziś................ 2014-04-17............... Ostatnie przesłanie...............W czasie wieczerzy, gdy diabeł już nakłonił serce Judasza Iskarioty, syna Szymona, aby Go wydać, widząc, że Ojciec dał Mu wszystko w ręce oraz że od Boga wyszedł i do Boga idzie…Ostatnie chwile na świecie. Ostatnie chwile, które spędza z uczniami. Już nie ma czasu na rzeczy nieistotne. Każdy gest ma wagę ostatniego przesłania.… wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło, nim się przepasał. Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany.Czynność sług. Czynność niewolników. Nie tylko znak uniżenia, ale jego faktyczna realizacja. I by już nie było wątpliwości, słowa: Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem.Idźcie i nauczajcie – powie, gdy wróci do nich Zmartwychwstały. Nie dla zwycięstwa nad drugim. Nie dla ludzkiej chwały. Dla zbawienia świata. Nieście przebaczenie....... Dla chwały Nieba.Dla każdego z tych najmniejszych................Życzę miłego i błogosławionego Wielkiego Czwartku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 18.04.2014 08:13

zgłoś do usunięcia
obrazek..................... Refleksja na dziś..................2014-04-18.............. Dla naszego zbawienia...............Zabrali zatem Jezusa. A On sam dźwigając krzyż wyszedł na miejsce zwane Miejscem Czaszki, które po hebrajsku nazywa się Golgota. Tam Go ukrzyżowano.I po kilku godzinach na krzyżu, gdy już wypełniło się to, co o nim mówili prorocy, unosząc się na połamanych stopach by wydobyć z siebie kolejne słowo rzekł:...Pragnę......Stało tam naczynie pełne octu. Nałożono więc na hizop gąbkę pełną octu i do ust Mu podano – pisze św. Jan. Ostatnia kropla goryczy dla zdradzonego, opuszczonego, skatowanego, obnażonego i konającego w hańbie Boga.Gdy Jezus skosztował octu, rzekł: Wykonało się! I skłoniwszy głowę wyzionął ducha.Jak baranek prowadzony na rzeź nie stawiał oporu. Jak Izaak wyszedł na wzgórze niosąc drewno, które miało przynieść mu śmierć. Abraham, pytany przez syna o jagnię na ofiarę powiedział: Bóg przewidzi. Przewidział….Boży Syn sam - dźwigając krzyż - wyszedł na miejsce zwane Miejscem Czaszki. By każdemu człowiekowi przynieść zbawienie. I jeszcze zanim skonał dopełnił wszystkiego, co o Nim mówili prorocy. Byśmy wiedząc to mogli uwierzyć w niepojęte:Bóg stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia.......... .....Życzę miłego i błogosławionego Wielkiego Piątku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 19.04.2014 08:49

zgłoś do usunięcia
obrazek.................... Refleksja na dziś................2014-04-19................ Ten dzień............Nie lękaj się, Jerozolimo, bo małżonkiem ci jest twój Stworzyciel, któremu na imię: Pan Zastępów; Odkupicielem twoim Święty Izraela.Jak niewiastę porzuconą zgnębioną na duchu, wezwał cię Pan. I jakby do porzuconej żony młodości twój Bóg mówi: Na krótką chwilę porzuciłem ciebie, ale z ogromną miłością cię przygarnę.W przystępie gniewu ukryłem przed tobą na krótko swe oblicze, ale w miłości wieczystej nad tobą się ulitowałem, mówi Pan, twój Odkupiciel.Dziś jest ten dzień. Dzień ciszy. Dzień oczekiwania. Dzień, w którym smutek zamieni się w radość. Dzień zwycięstwa, które już się wydarzyło, a przecież jeszcze jest niewidoczne. Jeszcze chwilę. Kilka godzin. I… I zajaśnieje ta Noc. Jedyna taka Noc. Noc Zmartwychwstania...................Życzę miłej i błogosławionej Wielkiej Soboty pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 19.04.2014 21:40

zgłoś do usunięcia

obrazek...Wesołych Świąt Wielkanocnych dla Ciebie i Twojej rodziny życzy Krystian z rodziną...

krystian6641

krystian6641 napisano 21.04.2014 14:43

zgłoś do usunięcia

obrazek...Dużego lania wodą oraz Świętowania życzy Krystian...

krystian6641

krystian6641 napisano 21.04.2014 21:26

zgłoś do usunięcia
http://reduction-image.com/mpeg-creation2/temp/1hm8bchmomvplfrvofv9v4n8d1/indexweb.htm
krystian6641

krystian6641 napisano 22.04.2014 07:41

zgłoś do usunięcia
obrazek................... Refleksja na dziś.................2014-04-22...........Zabrali i nie wiem gdzie położyli...........Tak płacząc mówi Maria Magdalena. Mój Pan mnie opuścił – tak mówię czasami ja. Wydaje mi się, że ktoś mi go zabrał, że On mnie opuścił. Ale to nieprawda. Myślę schematami. Leżał w grobie, nie ma Go, to znaczy, że ktoś go zabrał – myśli Maria Magdalena. Zmartwychwstanie nie mieści się jej w głowie. Podobnie ja: był ze mną On, było w moim życiu jasno. Teraz jest ciemno więc...A przecież jest. Ciągle ten sam. Tylko przez trudne doświadczenia, płacz, prowadzi mnie ku nowemu, lepszemu, wspanialszemu. Prowadzi ku radości, której nikt i nic nie zdoła mi już zabrać.......Modlitwa..........Wstyd, Panie Jezu, ale po tylu latach bycia z Tobą ciągle mam kłopoty z oczami. To znaczy ciągle słabo widzę. Nie dostrzegam Cię w bólach, trudach, doświadczeniach. Gdy przychodzą, skłonny jestem myśleć, żeś mnie opuścił. A przecież także wtedy jesteś. Nawet bardziej niż wtedy, gdy wszystko idzie jak z płatka..................Życzę miłego i błogosławionego wtorku pod opieką Zmartwychwstałego Chrystusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano dzisiaj o 08:13

zgłoś do usunięcia
obrazek.................... Refleksja na dziś.................. 2014-04-23............... Z otwartą głową..............Nie poznali Go. Owi dwaj uczniowie idący do Emaus. Jak mogli być tak ślepi? – chciałbym w pierwszym odruchu zapytać. Spokojnie – podpowiada po chwili intuicja. Ich oczy – pisze Łukasz – były niejako na uwięzi. Chyba sam Jezus nie chciał, by Go tak zaraz rozpoznali. Pewnie dlatego, by nie wpadli zaraz w jakąś euforię, zamiast słuchać Jego wyjaśnień. Ale choć ich oczy nie widziały jak trzeba, mieli otwarte głowy. Byli gotowi rozważać, rozmawiać, słuchać. Oczy w odpowiednim momencie otworzyły się im same...A moja głowa? Jest tak otwarta? Owszem, chętnie porozmawiam o wielu różnych sprawach. O przepisach liturgicznych, szóstym przykazaniu, o polityce. O zmartwychwstaniu tak jakoś nie, bo…. Bo o czym w sumie rozmawiać? Z jednej strony to takie odległe, nieznane, z drugiej tak oczywiste…Niestety, widać z tego wyraźnie, że mam zamkniętą głowę. Żeby nie powiedzieć, że zakuty łeb. Przecież skoro zmartwychwstanie jest najważniejszym wydarzeniem w dziejach ludzkości, skoro zmienia sposób postrzegania świata, to czy nieuwzględnienie tej perspektywy w moich rozmowach – o przepisach liturgicznych, o szóstym przykazaniu, o polityce czy jeszcze innych – nie jest poważnym błędem? Czyżbym bał się skonfrontowania mojego widzenia świata i mojej wiary z ową wszystko zmieniającą perspektywą?............... ...Życzę miłej i błogosławionej środy pod opieką Zmartwychwstałego Chrystusa i Maryji.

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (29)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (29)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności