Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
BasicBartez
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta Basia

widziany: 20.12.2014 20:35

 • pliki muzyczne
  465
 • pliki wideo
  147
 • obrazy
  1734
 • dokumenty
  1006

3380 plików
20,4 GB

Ukryj opis Rozwiń

Nie ma plików w tym folderze

 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

0 plików
0 KB

krystian6641

krystian6641 napisano 15.12.2014 08:18

zgłoś do usunięcia
obrazek................. Refleksja na dziś............... 2014-12-15..........Czy chcę znaleźć?..............Nie wiem. Nie jestem pewna. Ciągle mam wątpliwości. Ciągle się waham. Jak mogę zrobić krok do przodu? Na razie pytam. Szukam…To nie jest tak, że do wyruszenia w drogę trzeba znać odpowiedź na wszystkie pytania. W tym życiu nigdy wszystkich nie poznamy. Idąc ciągle będziemy szukać, gubić i znajdować. Choćby były to ciągle te same pytania, odpowiedzi będą przecież zawsze na nowym poziomie. Ale by tak było, trzeba wyruszyć w drogę. Ale można też potraktować słowo „pytam” jako swoiste alibi. Można nie słyszeć odpowiedzi, nie przyjmować jej do wiadomości choćby została wykrzyczana. Zmusiłaby przecież do podjęcia decyzji. Opowiedzenia się za lub przeciw. A tak dobrze, spokojnie jest pośrodku…Pytam i szukam. Ale czy chcę znaleźć?........ Modlitwa...........Kiedy Cię wzywam, odpowiedz mi,Boże, co sprawiedliwość mi wymierzasz.Tyś mnie wydźwignął z utrapienia - zmiłuj się nade mną i wysłuchaj moją modlitwę! Mężowie, dokąd będziecie sercem ociężali? Czemu kochacie marność i szukacie kłamstwa? Wielu powiada: 'Któż nam ukaże szczęście?' Wznieś ponad nami, o Panie, światłość Twojego oblicza! Wlałeś w moje serce więcej radości niż w czasie obfitego plonu pszenicy i młodego wina. Gdy się położę, zasypiam spokojnie,bo Ty sam jeden,Panie,pozwalasz mi mieszkać bezpiecznie.................... Życzę miłego i błogosławionego poniedziałku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
ginger.86

ginger.86 napisano 15.12.2014 13:18

zgłoś do usunięcia
krystian6641

krystian6641 napisano 16.12.2014 08:09

zgłoś do usunięcia
obrazek............... Refleksja na dziś........... 2014-12-16...............Dwa dialogi...............- Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy. - Idę, panie.Zadziwiająca różnica relacji. Ojciec mówi: „dziecko”. Słyszy – oschłe w wydźwięku – „panie”. Brzmi wspaniale. Może wskazywać na posłuszeństwo, na cześć synowską… I może wskazywałoby, gdyby za słowami poszły równie chętne czyny. A tak? Tak wskazuje na katastrofę relacji. Pozorną poprawność. Może strach, może chęć popisania się przed otoczeniem, może próbę oszustwa? - Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy. - Nie chcę! Nieposłuszeństwo. Brak szacunku. Jak tak można! Ale tak naprawdę, to przecież właśnie tutaj odpowiedź wskazuje na normalną, rodzinną relację. Taką, w której można powiedzieć „nie chcę”, nie będąc odrzuconym. Taką, w której człowiek nie boi się mówić co myśli. Taką, w której jest szczery… I jest w niej miejsce na refleksję. Na żal i poprawę. Jest w niej miejsce na miłość. W tej pierwszej może pojawić się najwyżej żal, że zostało się przyłapanym na kłamstwie. Obawa przed karą. Chęć zachowania pozorów… Bóg wie, co kryje się za moim „Tak, Panie”. Jego nie oszukam. Czy potrafię uwierzyć, że zamiast gładkich słówek woli usłyszeć moje zbuntowane, ale prawdziwe „nie chcę”?.................Życzę miłego i błogosławionego wtorku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 17.12.2014 09:07

zgłoś do usunięcia
obrazek...Św.Olimpia..........Refleksja maryjna.............Maryja jest słowem Boga skierowanym do nas................Jednym z podejrzeń, nie zawsze niesłusznym, które trzymało w oddaleniu od Maryi naszych braci protestantów, było to, że mówiąc o Niej i podkreślając Jej rolę, Kościół mówił w rzeczywistości o samym sobie i podkreślał samego siebie. Kiedy czytamy historię życia Maryi w świetle Słowa Bożego, to owe podejrzenie nie ma racji bytu: w Maryi, nie Kościół mówi o sobie, ale Bóg mówi o Kościele. O Maryi i tylko o Niej można powiedzieć, w sensie dosłownym, a nie tylko przenośnym, że jest "brzemienna Słowem". Ona jest brzemienna słowem Boga również w takim znaczeniu, że niewiele słów i niewiele wersetów mówiących o Niej w Ewangelii jest nadzwyczajnie przenikniętych sensem. Można Jej przypisać, w sensie analogicznym, kategorię "słowa, które się widzi" (verbum visibile), którego święty Augustyn używa jako znaku sakramentalnego: Słowa Wcielonego. Właśnie dlatego Jej przewodnictwo jest tak praktyczne i tak bliskie naszemu życiu. O Niej można powiedzieć to, co czyta się w Słowie Bożym: "Nie jest w niebiosach, by można było powiedzieć: I nie jest za morzem. Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie" (por. Pwt 30, 12-14)..............Życzę miłej i błogosławionej środy pod opieką PJezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 18.12.2014 08:57

zgłoś do usunięcia
obrazek............ Refleksja na dziś........... 2014-12-18................Jeśli Mu zaufam..............Wystarczyło wyrazić zgodę, by wszystko zaczęło się zmieniać. Dziewica poczęła Syna. Niewiarygodne, że nie pytała, co z nią będzie gdy ludzie się dowiedzą. Czy nic jej nie będzie grozić? Jak będą żyli? Co z człowiekiem, któremu została zaślubiona? Tak wiele rzeczy istotnych w normalnym życiu. Ale i Bóg ze swojej strony niczego jej nie mówi.Maryja wędruje do Elżbiety.Zostaje tam kilka miesięcy. Wraca. Józef, jej mąż, zauważa pierwsze oznaki ciąży. Staje przed dramatycznym pytaniem. Podejmuje decyzję, która wydaje mu się najlepsza... I dopiero wtedy pojawia się sen. „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus,On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. Bóg,który niczego nie tłumaczy.Bóg, który się o włos nie spóźnia. Bóg który pozwala,by człowiek sam zmagał się ze swoimi pytaniami i szukał rozwiązań. Bóg, który oczekuje zaufania. Bez dowodów i zapewnień. Ze względu na to, Kim jest. To wystarczy. Powinno wystarczyć.Bóg potrafi z każdego kataklizmu wyprowadzić dobro. Jeśli Mu zaufam.....................Życzę miłego i błogosławionego czwartku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 19.12.2014 08:15

zgłoś do usunięcia
obrazek................. Refleksja na dziś............. 2014-12-19................ Po czym to poznam?...............Oto przyszedł. „Twoja prośba została wysłuchana” - powiedział.Stanie się to, o czym marzyłeś i na co czekałeś. Nie tylko tym prywatnym oczekiwaniem. Nadchodzi to, na co czekałeś Ty i Twoi ojcowie, prze wiele pokoleń. Twój syn, pójdzie przed Tym, który nadchodzi. Pójdzie, jak zapowiadali prorocy, w duchu i mocy Eliasza. Pójdzie, żeby serca ojców nakłonić ku dzieciom, a nieposłusznych do usposobienia sprawiedliwych.Bywa tak, że człowiek słyszy, a do niego nie dociera. Do Zachariasza musiały nie dotrzeć słowa Anioła. Tylko to jedno, najprostsze, choć i tak niewiarygodne. Elżbieta pocznie syna? Teraz? Jako stara kobieta? Jak mogę Ci uwierzyć??? „Nie będziesz mógł mówić - mówi Anioł – aż zobaczysz na własne oczy to, co ci zapowiedziałem.” Przez najbliższe miesiące w każdej chwili będziesz żył słowami, które usłyszałeś. Będziesz patrzył, jak stają się ciałem w ciele twojej żony. Będziesz wspominał każde usłyszane słowo, aż zrozumiesz cały sens proroctwa, które zostało ci dane. I kiedy się STANIE wyśpiewasz chwałę Bogu, który moc okazał.Milczenie. Błogosławiony czas obudzonej nadziei. Czas wzrostu radości. Szczęścia znacznie większego niż to prywatne...................... Życzę miłego i błogosławionego piątku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 19.12.2014 23:14

zgłoś do usunięcia
obrazek
Miłego wieczoru spokojnej nocy słodkich snów wraz z piosenką życzy Krystian...Nutka dla Ciebie..
krystian6641

krystian6641 napisano 20.12.2014 09:11

zgłoś do usunięcia
obrazek.......... Refleksja na dziś............. 2014-12-20..........Amen ...............Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą. Zapadła cisza. - Jesteś posłańcem od Boga – pomyślała zapewne - Próbuję usłyszeć, co chcesz mi powiedzieć, ale jak na razie...Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego ojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca. Ufff! Oto słyszę, że Bóg zamierza wypełnić, co obiecał! Stanie się to, czego oczekiwaliśmy od stuleci! Pocznę Syna, który będzie oczekiwanym Mesjaszem! Zaraz. Do poczęcia trzeba dwojga. To jak to się stanie? Czy czegoś ode mnie oczekujesz...? Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. Bóg uczyni. Nie mam pytań. Niech więc Bóg, mój Pan, wypełni Swój wielki plan, zapowiadany od dawna. Niech mi się stanie według twego słowa. Usłyszeć, co mówi Duch. Myśleć o tym, co Boże, nie co ludzkie. Nie o tym, co moje. Świętość.............. ..........Życzę miłej i błogosławionej soboty oraz niedzieli pod opieką P.Jezusa i Maryji...................Do zobaczenia w poniedziałek.
krystian6641

krystian6641 napisano dzisiaj o 08:30

zgłoś do usunięcia
obrazek......... Refleksja na dziś.............2014-12-22..........Pan jest blisko! (Flp 4,5). Tak, to prawda. Jesteśmy już tak bardzo blisko. Tuż, tuż u progu Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jezus-Dziecina podobnie jak przed rokiem (i ponad dwoma tysiacami lat) znowu szuka dla Siebie miejsca na ziemi. Wczoraj minęła czwarta, ostatnia niedziela Adwentu. I dokładnie pojutrze, jak tylko pierwsza gwiazda na ciemnym niebie zabłyśnie, zasiadając całą rodziną (te właśnie święta do najbardziej rodzinnych należą) przy wigilijnym stole, podzielimy się opłatkiem. Takim samym delikatnym białym chlebem, który podczas konsekracji na ołtarzu przemienia się w Ciało Tego, którego pamiątkę Narodzenia 25 grudnia po raz kolejny będziemy przeżywać. Dociera wyraźnie do nas i ogarnia nas ten specyficzny, nieco podniosły, już świąteczny nastrój................W przedświątecznym nastroju życzę miłego i błogosławionego poniedziałku pod opieką P.Jezusa i Maryji..........Kolęda dla Ciebie

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (29)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (29)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności