Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
BasicBartez
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta Basia

widziany: dzisiaj o 08:55

 • pliki muzyczne
  465
 • pliki wideo
  145
 • obrazy
  1734
 • dokumenty
  1006

3378 plików
19,92 GB

Ukryj opis Rozwiń

Nie ma plików w tym folderze

 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

0 plików
0 KB

krystian6641

krystian6641 napisano 23.10.2014 08:59

zgłoś do usunięcia
obrazek................ Refleksja na dziś............... 2014-10-23.............. Płonąć dla Jezusa............„Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i bardzo pragnę, żeby on już zapłonął” (Łk 12,49)..........Przyjście Jezusa na świat jest ostatecznym i najwyższym objawieniem niewidzialnego Boga. Swoim przepowiadaniem, jak ogniem, oczyszcza On, oświeca i rozgrzewa ludzkie serca. Jednocześnie staje się znakiem sprzeciwu. Przedłużeniem działania Jezusa jest obecność Ducha Świętego, którego miłość wciąż płonie w Kościele. Paraklet przemienia nas w ofiarę miła Bogu i sprawia, że pogłębia się nasza komunia z Chrystusem.Kiedy zaczynamy żyć na serio Ewangelią, okazuje się, że doświadczamy niezrozumienia, kpin, szyderstw – mamy poczucie, jakbyśmy byli „z innej bajki”. I to jest właśnie rozłam, o którym przypomina Jezus. On pozwala nam zobaczyć rozmaite sytuacje życiowe we właściwej perspektywie. I zrozumieć, że aby zapalać, samemu trzeba płonąć..................Życzę miłego i błogosławionego czwartku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 24.10.2014 09:05

zgłoś do usunięcia
obrazek...............Refleksja na dziś.............. 2014-10-24 ..................Rozpoznawać znaki zbawienia.................. „Obłudnicy, umiecie rozpoznawać wygląd ziemi i nieba, a jakże obecnego czasu nie rozpoznajecie?” (Łk 12,56)............. Niezbyt pochlebnie zostali określeni przez Jezusa ci, którzy dostrzegali zmieniającą się pogodę, a nie potrafili rozpoznać czasu nawrócenia, czasu łaski. Ludzie widzą, ale zachowują się, jakby byli ślepi – stąd Chrystus mówi o obłudzie i wzywa do radykalnej przemiany, otwarcia na znaki Jego obecności. Niekiedy wręcz lubujemy się w opowiadaniu całymi godzinami napotkanym ludziom o tym, co powiedzieli w telewizji albo jaka była ostatnia prognoza radiowa czy internetowa dotycząca najbliższych dni. I tak, używając motywu pogody, możemy w dość naturalny sposób rozpocząć rozmowę z nieznajomą sąsiadką, w autobusie, na ulicy czy w sklepie. Warto jednak nie sprowadzać rozmowy z ludźmi tylko do tematu pogody, bo to po prostu może być w pewnym momencie dość nudne, a czasami nawet irytujące. I pozostanie po nas kiepskie wrażenie i kiepskiej jakości woń obłudy.................Życzę miłego i błogosławionego piątku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 25.10.2014 08:31

zgłoś do usunięcia
obrazek.................. Refleksja na dziś................ 2014-10-25.............. Lepsi i gorsi............„…jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie” (Łk 13,3b)..........Kryterium oceny, które stosuje Jezus – dawca nowego życia, jest miłość. To ona prowadzi człowieka na szczyty świętości i sprawia, że przestajemy dzielić innych na lepszych i gorszych, jak czynili to faryzeusze i uczeni w Piśmie. Ale zaczynamy patrzeć na siebie i swoje serce. Tragiczne wydarzenia z historii są ostrzeżeniem i wezwaniem do nawrócenia. Jezus przywołując je nie straszy, ale powołuje do swojego królestwa. To zaproszenie kieruje również do mnie bardzo osobiście. Nawrócenie to zejście z drogi porównywania się z innymi, wymyślania własnych kryteriów, a poddanie się pod pomysłowość Jezusa. On wie, co jest dla mnie najlepsze i co przyczynia się do tego, żebym nie zginął, ale miał życie............. ......Życzę miłej i błogosławionej soboty oraz niedzieli pod opieką P.Jezusa i Maryji..........................Do zobaczenia w poniedziałek.
krystian6641

krystian6641 napisano 27.10.2014 08:31

zgłoś do usunięcia
obrazek...................... Refleksja na dziś..............2014-10-27............Więcej niż nie grzesz...............Chrześcijanin, to… Ktoś, kto wypełnia przykazania? Ktoś, kto żyje poprawnie? Ktoś, kto nie zabija, nie cudzołoży, nie kradnie? Czasem można odnieść wrażenie, że w chrześcijaństwie chodzi o moralności i przestrzeganie zakazów. Tymczasem to nawet nie jest minimum.Bądźcie więc naśladowcami Boga jako dzieci umiłowane i postępujcie drogą miłości, bo i Chrystus was umiłował i samego siebie wydał za nas w ofierze – pisze św. Paweł.A to wszystko? Przykazania? Nieważne? To już można robić wszystko, byle by „kochać”??? Spokojnie…O nierządzie zaś i wszelkiej nieczystości albo chciwości niechaj nawet mowy nie będzie wśród was, jak przystoi świętym, ani o tym co haniebne, ani o niedorzecznym gadaniu lub nieprzyzwoitych żartach, bo to wszystko jest niestosowne.Nie zabijać, nie cudzołożyć, nie kraść to zbyt mało. Trzeba pokochać jasność. Pokochać dobro. Tak bardzo, by o tym, co złe, nawet nie wspominać – bo i po co? By faktycznie nie miało dla nas wartości. By temu, kto ciągle tkwi w ciemności, nie tylko tego nie zazdrościć, ale współczuć, że jeszcze nie poznał Dobra.Niegdyś byliśmy ciemnością, lecz teraz jesteśmy światłością w Panu. Mamy Jego samego. To jest najważniejsze ................... Życzę miłego i błogosławionego poniedziałku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 27.10.2014 09:20

zgłoś do usunięcia

obrazek...Serdecznie pozdrawiam,życzę miłego poniedziałku.Krystian...

krystian6641

krystian6641 napisano 28.10.2014 08:05

zgłoś do usunięcia
obrazek.................. Refleksja na dziś................2014-10-28.............. Pamiętasz, kim jesteś?...............Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami: Szymona, którego nazwał Piotrem; i brata jego, Andrzeja; Jakuba i Jana; Filipa i Bartłomieja; Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą.Od tego czasu minęło dwa tysiące lat. Dwadzieścia wieków, kolejne piętra imion. Każde to jeden człowiek. Wybrany, by być następcą Apostołów? Niekoniecznie. Wybrany, by być współobywatelem świętych i domownikiem Boga. Gdzieś wśród tych wielu imion te znane nam bliżej. Imiona naszych dziadków. Rodziców. Nasze. I już pojawiające się kolejne: imiona naszych dzieci, wnuków…W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię, w Nim i wy także wznosicie się we wspólnym budowaniu, by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha.Pamiętasz, kim jesteś?....................Życzę miłego i błogosławionego wtorku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 29.10.2014 08:32

zgłoś do usunięcia
obrazek........... Refleksja na dziś.................2014-10-29............... Wolne posłuszeństwo.................Zalecenia świętego Pawła skierowane do niewolników to fragment, który szczególnie może wydawać się „przeterminowany”. Odrzucono niewolnictwo jako skrajną niesprawiedliwość. I słusznie.Po co więc jeszcze dziś przywoływać te słowa?Niewolnicy, ze czcią i bojaźnią, w prostocie serca bądźcie posłuszni waszym doczesnym panom, jak Chrystusowi, nie służąc tylko dla oka, by ludziom się podobać, lecz jako niewolnicy Chrystusa, którzy z duszy pełnią wolę Bożą. Posłuszeństwo to dla wielu dokładne przeciwieństwo wolności. Sam nakaz odbiera mi wolność – mówią. Swoją wolność mogę zrealizować tylko w nieposłuszeństwie. Jeśli istnieje nakaz, nie mogę wybierać…Nieprawda. To podejście niewolnika, którego interesuje przede wszystkim to, czy jego wybór zyska akceptację ludzi. To wybór niewolnika nawet wtedy, gdy dokonywany jest w kontrze do obowiązujących zasad. Człowiek wolny wybiera ze względu na dobro. Ze względu na to, co za dobre uważa. Chrześcijanin - ze względu na najwyższe Dobro. Może wybrać posłuszeństwo i będzie to jego wolny wybór. Może służyć z radością, bo jest wewnętrznie wolny.Niewolnictwo to nie fakt zewnętrzny, to stan umysłu i serca. ..................... Życzę miłej i błogosławionej środy pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano 29.10.2014 22:45

zgłoś do usunięcia

obrazek...Miłego wieczoru,spokojnych snów życzy Krystian.Dobranoc...

krystian6641

krystian6641 napisano 30.10.2014 07:45

zgłoś do usunięcia
obrazek................... Refleksja na dziś.................2014-10-30................ Błogosławiony Pan, Opoka moja...............Błogosławiony Pan, Opoka moja. Od niego zależy moje życie i moja śmierć. Nic nie wydarzy się w moim życiu bez Jego woli. Nie ma znaczenia, jaką kto dysponuje władzą i ile ma środków przymusu.- Trzeba, bym był w drodze – mówi Jezus. – Trzeba bym czynił nadal to dobro, które czynię. Nie przerwę działalności, nie zrezygnuję z Dobra ze strachu przed człowiekiem…Nic nie wydarzy się w moim życiu bez Jego woli… A jednak dosięga nas zło. Dosięga krzywda. Cierpienie. Czasem nie możemy się wydobyć spod kolejnych ciosów. Czasem prześladowca osiąga swój sukces, pozbawiając życia. Czy to także jest Jego wolą???Trzeba pamiętać: On pozwolił ludziom dosięgnąć też własnego Syna. Nie odebrał nam wolności. Ale sprawił, że z tego zła wyrosło olbrzymie dobro. Właśnie wtedy, gdy zupełnie nie umiem tego dobra dostrzec, właśnie wtedy, gdy nie mam siły dźwigać tego, co na mnie spadło, On jest moją mocą i warownią, moją osłoną i wybawcą. Od pokusy pomnażania zła przez próbę zwyciężania go złem. ....................Życzę miłego i błogosławionego czwartku pod opieką P.Jezusa i Maryji.
krystian6641

krystian6641 napisano dzisiaj o 21:04

zgłoś do usunięcia
obrazek................. Refleksja na dziś.............2014-10-31.............Skoro zaczął….............Mam właśnie ufność, że Ten, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Chrystusa Jezusa - pisze św. Paweł. Ten, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy je. Takie proste. Nie wy dokończycie rozpoczęte dzieło waszego zbawienia, ale sam Bóg. Deszcz nie wraca do nieba póki nie nawodni ziemi. Słowo Boga nie wraca bezowocne póki nie dokona tego, co On chciał…Dzieło zbawienia rozpoczęło się dla nas w chwili naszego Chrztu. Ileś już lat temu. Być może dziś jesteśmy daleko. Być może gdzieś zagubiliśmy drogę. Być może nie potrafimy wstać, by wrócić. Ale przecież można i trzeba mieć ufność, że Ten, który zapoczątkował w nas dobre dzieło, je dokończy. Mieć nadzieję i pragnąć. Choć odrobinę. Mieć nadzieję i wołać…Święty Paweł pisze: Dziękuję Bogu mojemu, ilekroć was wspominam zawsze w każdej modlitwie, zanosząc ją z radością za was wszystkich… Być może nasi najbliżsi nie mają siły lub odwagi wołać. Ale przecież my możemy dziękować Bogu z radością, ilekroć ich wspominamy, w każdej modlitwie…Za dar ich życia. Za daną im łaskę Chrztu. Za ufność, że skoro Bóg zaczął, to dokończy…..................Życzę miłego i błogosławionego piątku pod opieką P.Jezusa i Maryji.

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (29)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (29)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności