Baberowski Joerg - Stalin. Terror absolutny.pdf
-
Abigail Gordon -
Alison Roberts -
Amy Andrews -
Anthony Laura -
Arthur Conan Doyle -
Betty Neels -
Carol Marinelli -
Carol Wood -
Caroline Anderson -
Chandler Raymond -
Colleen McCullogh -
Cussler Clive -
Darcy Lilian -
Dianne Drake -
Emilie Rose -
Emma Darcy -
FILMY DANIELLE STEEL -
Fiona McArthur -
Flora Sinclair -
Gill Sanderson -
Gina Wilkins -
Helen Shelton -
I -
Joan Hohl -
Justiss Julia -
Kate Hardy -
King Stephen -
Lang Rebecca -
Laura Iding -
Leanne Banks -
Lilian Darcy -
Lucy Clark -
Ludlum Robert -
Maggie Kingsley -
Margaret Barker -
Margaret McDonagh -
Margaret O'Neill -
Marion Lennox -
Mary Bowring -
Melanie Milburne -
Meredith Webber -
N -
O -
O'Brien Judith -
Osborne Maggie -
Sarah Morgan -
Sharon Kendrick -
Smith Joan -
Starożytne Cywilizacje -
Teresa Southwick
*spakowany plik zawiera eBook w formacie djvu2 i czytnik tego formatu, wystarczy rozpakować Miłość, szaleństwo czy żądza władzy? Tylko Claretta nie opuściła mężczyzny, który jeszcze niedawno był uwielbiany przez miliony Włochów. Stojąc przed plutonem egzekucyjnym, wyszeptała: „Jesteś zadowolony, że zostałam z tobą do końca?”. Dla Jiang Quing śmierć męża miała być dopiero początkiem wielkiej kariery - była bardzo bliska przejęcia władzy w komunistycznych Chinach. Wiedziała, że gra o najwyższą stawkę. Piętnastoletnia Catherine po prostu nie miała wyboru - czuły na kobiece wdzięki dowódca środkowoafrykańskiej armii wypatrzył ją, gdy szła do szkoły. Tytułem cesarzowej cieszyła się tylko przez kilka lat - dopóki zazdrosny małżonek nie oskarżył jej o romans z francuskim prezydentem. Co łączy te nieprawdopodobne, ale prawdziwe kobiece losy? Niebezpieczna miłość, chwila szaleństwa czy nieokiełznana żądza władzy? Dlaczego pokochały zbrodniarzy i despotów? Jaką odegrały rolę w dziejach najmroczniejszych reżimów XX wieku? Kobiety dyktatorów to wstrząsające opowieści o niełatwym życiu żon i kochanek Hitlera, Stalina, Mussoliniego, Mao, Lenina, Bokassy, Ceaușescu i Salazara.
Książka dla każdego kto chce pogłębić woje wiadomości z zakresu historii sztuki, popularyzatorska, znakomicie tułumacząca tło najświetniejszego w dziejach ludzkości okresu rozwkitu sztuk i nauk i podejmująca trudną próbę interpretacji dziejów życia i pracy człowieka, który wszechstronniościa swego geniuszu przewyższył wszystkie umysły ludzkie.
Książka, która zainspirowała George’a R. R. Martina! Historia dynastii Plantagenetów autorstwa Thomasa B. Costaina obejmuje cztery tomy. Pierwszy z nich, Ród zdobywców, rozpoczyna się od podboju Anglii przez Wilhelma Zdobywcę w 1066 roku, a kończy w 1216 roku wraz z rządami Jana bez Ziemi. W tym burzliwym okresie po zmaganiach między monarchami a poddanymi udało się stworzyć podwaliny pod nowy system rządów. Dzieje i uczestnicy tych wydarzeń ożywają przed oczami czytelnika dzięki biegłości Costaina w snuciu opowieści oraz jego umiejętności kreowania postaci i scen historycznych. "Doskonała opowieść, nadzwyczaj barwna i pełna akcji." Book-of-the-Month Club News
Życie Mikołaja Kopernika godne jest wielkiej powieści. I oto właśnie ona. Urodzony pod koniec XV wieku w Polsce, na terenach opanowanych przez Krzyżaków, dzięki swemu wujowi podejmuje studia na uniwersytetach Europy, staje się wielkim uczonym i mężem Kościoła. Pośrodku zawirowań politycznych i religijnych tamtych niespokojnych czasów dokonuje rewolucyjnego odkrycia, które na zawsze zmienia myślenie człowieka o świecie. Akcja tej powieści biegnie po uliczkach Krakowa, na uniwersytetach w Bolonii i Florencji, w obserwatorium astronomicznym w Norymberdze i po korytarzach Watykanu. Życie Kopernika to fascynująca przygoda, pełna romansów, starć wielkich uczonych, funkcjonariuszy inkwizycji i niezwykłych postaci, które na zawsze zmieniły sposób postrzegania przez człowieka otaczającego świata. W tej fascynującej podróży poprzez naukę i historię oraz ówczesne obyczaje i sekrety dworów królewskich docieramy do serca epoki wielkich zmian, stając się świadkami walk naukowców i teologów, co pozwala nam odkryć i zrozumieć znaczenie tajemnicy Mikołaja Kopernika.