koło zapasowe i lewarek.bmp
-
50-letnia Chinka -
Ana Cheri -
bez makijażu -
bielizna -
bielizna dla facetów -
Boeing 777-300ER -
Candice Swanepoel -
doradca macierewicza -
dzien kobiet -
dżinsy -
humor 1 -
humor 5 -
i po wyborach -
Islandia -
IV RP wraca -
jego harem -
magdalena frąckowiak -
majówka -
malutki -
memy -
memy - ogórek -
memy-wybory -
moc w skorupce -
modelki zapraszają na mecze euro -
obieranie pomarańczy -
ogórek po wyborach -
Originals -
pis -
pis i nie tylko -
po wyborach -
polityczne -
polityczne 3 -
polityczne 4 -
polityczne 5 -
politycznie -
portrety karmiących -
pr.na smarfony -
psi przyjaciele -
romantycznie -
rysunki do zwyczajnych sytuacji -
sprawne i sprawni -
Victoria's Secret -
walentynki -
waszczykowski -
wielkanoc -
wkomponowane w naturę -
wulkany -
wybory 2015 -
z kina -
za kulisami
10 rzeczy, które musi wiedziec każdy kierowca
Jak ubezpieczyć auto i nie popełnić błędu ?
http://moto.wp.pl/kat,45754,page,6,title,Jak-ubezpieczyc-auto-i-nie-popelnic-bledu,wid,15060162,wiadomosc.html
10. Pamiętaj o przeglądzie W nowych samochodach komputer pokładowy przypomni właścicielowi o potrzebie zrobienia przeglądu . Jednak również w przypadku starszego auta należy pamiętać o kontroli jego stanu . Część elementów zostanie sprawdzona podczas obowiązkowego przeglądu rejestracyjnego, ale warto co pewien czas zrobić gruntowny przegląd, który powie nam jakie części należy wymienić . Sprawne świece i świeży olej nie tylko poprawią trwałość samochodu, ale też zmniejszą zużycie paliwa .
9. Sprawdzanie poziomu i uzupełnianie oleju Poziom oleju sprawdzamy specjalnym bagnetem umieszczonym przy silniku . Kontroli należy dokonywać przy zimnym silniku, gdy olej spłynie do miski olejowej, a samochód stoi na równej powierzchni . Wskazanie powinno pokazywać poziom pomiędzy oznaczeniami MIN i MAX . W razie zbyt małej ilości oleju należy znaleźć zakrętkę kryjącą wlew i uzupełnić do odpowiedniego poziomu . Dolewać należy tego samego oleju, który aktualnie znajduje się w samochodzie, dlatego też trzeba mieć zapisaną informację o tym, na jakim oleju pracuje silnik naszego samochodu .
8. Jakie jest odpowiednie ciśnienie w oponach Podczas wymiany opon, ale też w trakcie użytkowania samochodu należy zadbać o odpowiednie ciśnienie w oponach . Wartości dla danego samochodu można znaleźć w instrukcji, w internecie lub na naklejce znajdującej się przy drzwiach kierowcy . Ciśnienie można sprawdzić na większości stacji benzynowych lub w punktach wulkanizacyjnych . Odpowiednio napompowane opony poprawią bezpieczeństwo i zmniejszą zużycie paliwa .
7. Sprawdzaj zużycie opon Opony są często najbardziej niedocenianym elementem samochodu . Kupując je łatwo zaoszczędzić, a jeszcze więcej pieniędzy zostanie w naszym portfelu, jeśli w ogóle ich nie wymienimy . Należy jednak pamiętać, że opony są kluczowe dla bezpieczeństwa . Dlatego trzeba sprawdzać poziom ich zużycia, który można odczytać na wskaźnikach znajdujących się w rowkach .
6. Jak podłączyć kable rozruchowe Problem rozładowanego akumulatora najczęściej pojawia się zimą, jednak również w cieplejsze dni może zdarzyć się, że zostawimy samochód z włączonymi światłami i po paru godzinach nie będziemy w stanie go uruchomić . W takiej sytuacji najłatwiejszą metodą ratunku jest " odpalenie " samochodu od innego pojazdu . W skrócie wygląda to tak: - podłączenie przewodu + do rozładowanego akumulatora, - podłączenie przewodu + do sprawnego akumulatora, - podłączenie przewodu - (masy) do sprawnego akumulatora, - podłączenie przewodu - (masy) do uziemionego elementu samochodu (np. karoserii) z rozładowanym akumulatorem . Podczas rozłączania zastosować kolejność odwrotną .
5. Kontrolki na desce rozdzielczej Najnowsze samochody często poinformują kierowcę o usterce przy pomocy odpowiedniego komunikatu na desce rozdzielczej, jednak w tańszych oraz starszych pojazdach jesteśmy zdani na kontrolki . Każda z nich oznaczona jest uniwersalnym symbolem, dlatego jeśli raz je zapamiętamy to w każdym samochodzie będziemy wiedzieć o czym nas ostrzega .
3. Na którą oś przenoszony jest napęd Przy spokojnym codziennym użytkowaniu może nie mieć to takiego znaczenia, ale w niebezpiecznych sytuacjach lub na śliskiej nawierzchni samochód przednionapędowy i tylnonapędowy zachowają się zupełnie inaczej . Dlatego warto wiedzieć, na którą oś przenoszona jest moc i jak zachować się w sytuacji kryzysowej .
2. Pamiętaj o wymianie wycieraczek Pióra wycieraczek się zużywają . I to szybciej niż nam się może wydawać . Najgorszym ich wrogiem jest zima i mrozy, dlatego na ogół na wiosnę pióra powinny być wymienione na nowe . Czysta szyba, to nie tylko większy komfort podczas prowadzenia samochodu, ale też poprawa bezpieczeństwa .
1. Z której strony znajduje się wlew paliwa Prezentujemy 10 rzeczy, które dla wielu kierowców są oczywiste, jednak nie każdy laik jest ich świadomy . Zaczynamy od czegoś prostego - z której strony w twoim samochodzie znajduje się wlew paliwa . Podjeżdżając pod dystrybutor na stacji benzynowej warto wiedzieć, z której strony będziemy nalewać paliwo . Przeciąganie węża przez samochód nie jest wygodne i może się skończyć uszkodzeniem lakieru . W niektórych samochodach przy wskaźniku poziomu paliwa znajduje się mała strzałeczka przypominająca, z której strony znajduje się wlew . Częstą regułą jest też to, że europejskie samochody mają wlew paliwa z prawej strony, natomiast japońskie i koreańskie z prawej . Jednak i w tym przypadku są wyjątki, dlatego najlepszą metodą jest zapamiętać .
Szerokość:np 195 Profil: np 65 Średnica: np 15