Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
kkarolinallina
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

widziany: 11.05.2017 21:39

 • pliki muzyczne
  0
 • pliki wideo
  0
 • obrazy
  0
 • dokumenty
  0

0 plików
0 KB

obrazek

Oglądaj: Sufrażystka chomikuj
Plik: Sufrażystka.chomikuj.pl.2015.avi

obrazek

Film Sufrażystka chomikuj

Opis i Recenzja filmu

Bez historii tych kobiet, które były inne. Suffragette. Wyzwolone kobiety i silne wymagających prawa - wyborcze, moralnych, obywatelskich. Pierwszy ignorowane i wyśmiewane publicznie, później uznane za zagrożenie dla rodziny świętości, szanować ludzi i porządek świata, a nawet boskie prawa. Aresztowali, markowe, uwięziony. Jest ich walka pod koniec XIX wieku i na początku XX wieku doprowadziły do ​​przyznania prawa do głosowania. Jest ich walka zmieniły historię XX wieku, od ruchów emancypacyjnych i przemian społecznych.

Parasole kobiety poruszają się wraz z kostki brukowej; Skrzynki uliczne płonąć jak pochodnie, policja bije na oślep, a złamany nos tryskającą krew. Nie, nie jest to procesja "patriotów" wysokiego przeludnienia polskiej narodowej - Brytyjskie sufrażystki walki o prawa wyborcze dla kobiet, Anno Domini 1912. Prawdziwie radykalna wybór ciśnienia, które wiąże się z walki w mieście, a nie feministycznych korzeni współczesna. W tym czasie, w celu uświęcenia środki, a cena była zbyt wysoka - Zasady być albo nie być.

W "Sufrażystce" Sarah Gavron obraca się wokół "media" większości epizodów w historii ruchu - i zobaczyć atak na wsi Minister Lloyd George i tragicznej śmierci Emily Davison, który baner "głosować na" kobiet w ręce, został zdeptany przez konia podczas wyścigu Derby w 1913 roku Kiedy reżyser - w portretach grupowych - próbuje opresyjne działania władzy i kapitału, film wypada bardziej przekonująco. Niestety, większość kwestie historyczne pozostają niezabudowane - "To prawo wyborcze" działa dobrze jako nauki społecznej i dramatu, nie jest przekonujący, ponieważ, jak historia ruchu politycznego. Tutaj również - więc nawet sugeruje tytuł - pojedyncze indywidualne cele uszkodzenia wypchnięty z działań Wspólnoty. Emocje inwestować tyle w praktyce do tych, którzy zginęli gdzieś na złożoność kontekstu historycznego, różnorodność postaw i motywacji.

W rzeczywistości, jest to problem wielu opowieści o wstrząsów politycznych; mają wąską perspektywę, że istnieje ryzyko zubożenia obrazu danej społeczności, z kolei, polifonia może prowadzić do utraty spójności narracyjnej. Do sfinalizowania tego Ava Duvernay zwyciężył w scenach, w których grupy Pathos "Selma" naturalne Eisenstein, aby zrekompensować prywatne dylematy Luther King. W "Sufrażystce" opozycji obywatelskiej wiemy z perspektywy "skrzynek", które ma wyjaśnić, trudne warunki życia kobiet w klasie robotniczej i menedżerów powodów. Dyrektor walce z nierównością płci ekstremalnych systemu - gdzie życie kobiety jest jej mąż, właściciel dowolnie - sprawia problem rozwarstwienia społecznego, zdobywając taką samą stawkę za możliwość zmiany miejsca przeznaczenia marginalizowana politycznie i ekonomicznie. Grana przez Carey Mulligan Maud rozwija się pogodzić z własnym przeznaczeniem konformistki z "Iron Lady", ale paliwo, które napędza ich działalności, są główne problemy i osobiste zbiegów okoliczności i świadomości politycznej nie obudzić. Heroina, kierownik zmiany w miejskim Pralnia, pojawia się w rajd pchnął, przyznać prawo wyborcze dla współpracownika. Zdając sobie sprawę z zagrożeń dla zaangażowanych politycznie pracowników próbujących złamać ruch, ale kiedy Violet pobita przez męża, nie może reprezentować Washerwomen delegacji ministra Lloyd George, działacz Maud zmuszony do zapoznania się z ogłoszeniem w ich imieniu. Oprócz ciśnienia rośnie tylko - represje i społeczny ostracyzm burzę dotychczas życie kobiety i walka o równość staje się prywatna zemsta. Twoim celem jest, aby powrócić do normalności, co było możliwe tylko ze względu na zmiany "na górze".

Strategia Dyrektor Gavron jest do pewnego stopnia uzasadnione - Maud dekompresowany na ołtarzu postępu społecznego; To jest klasyczna postać ofiary, słabym ogniwem w układance politycznej, która skupia się na całym systemie destrukcyjnej nierówności siły zachowawczej. Udział kobiet, "ludzie" - ma jeszcze ciśnienia "trudne" środków w postaci wpływów politycznych, wiedzy i pieniędzy - ostatecznie powstała zwycięstwo idei równości. Najmocniejszych punktów filmu są właśnie te, w których reżyser ujawnia pęknięcia w obrębie ruchu kobiecego - pracownicy są zgryz trudniej, bo nie ma cenzury na, spędzać więcej czasu za kratkami, bo nikt nie zapłaci za nich kaucję. Ciało cierpi tutaj zredukowana do prostego instynktu - przetrwanie w pracy, w domu, na ulicy - całkowicie pozbawione samostanowienia.

Z drugiej strony, naturalistyczne obrazy, trochę Dickens życia niższych klas sprawiają, że bardzo szybko zapominają, co naprawdę jest wojna. Prywatne problemy wątek Maud rozszerza ponad miarę (co jest dość konwencjonalne) i reżyser, impulsem, portrety grupowe spędzać mniej czasu i uwagi, krótko przedstawiając podstawy materiałów wykończeniowych - archiwizacji zdjęć, pocztówek i konferencję prasową. Wiece, demonstracje, strajki, starcia z policją stać propagandowe plakaty pełne mechanicznych skandowanymi haseł, i te same sufrażystki - stereotypy w podręcznikach historii. Sytuacja nie zapisać nawet kilka minut na ekranie Meryl Streep i Helena Bonham Carter jako feministka medycznej rodników (jest to prawdopodobnie najbardziej interesującą postacią w filmie). Żaden z problemów, że nie będzie w pobliżu, znaki są zagubione w ciemności napisów końcowych i zmylić opinię publiczną - nie koniec - ". Kraju + data równości", nawet czytać na głos prowizoryczny wyżywienie zgodnie z zasadami Średnio nekrolog sukces, a gdy było kobiet z parasolami i dynamitu skończyło, to na pewno nie był to koniec walki o równe prawa - a nie na początku.

film
cda
zwiastun
premiera
film online
chomikuj
recenzja

Zwiastun Sufrażystka chomikuj

Nie ma plików w tym folderze

 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

0 plików
0 KB
xsuwalka

xsuwalka napisano 13.03.2016 12:19

zgłoś do usunięcia
alvin
marcinmarecki21

marcinmarecki21 napisano 27.03.2016 22:20

zgłoś do usunięcia
hallo co jest grane
listwy_przypodlogowe

listwy_przypodlogowe napisano 15.04.2016 12:54

zgłoś do usunięcia
polecam
Dzialo3x

Dzialo3x napisano 23.05.2016 15:51

zgłoś do usunięcia
mam na swojim chomiku w katalogu star wars

filmoswir napisano 19.09.2016 07:33

zgłoś do usunięcia
obrazekSIEDEM RZECZY,KTORYCH NIE WIECIE O FACETACH..2016..NAPISZ DO MNIE...MAM TEN FILM.

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności