vogueswing.jpg
-
Abażur z serwetek -
ARCHIWUM X KOŚCIOŁA -
Ażurowa lampa -
BOLERKO -
CHIŃSKIE KWIATY -
COLOURING PATTERNs -
CZASOPISMA -
CZASOPISMO FLORES DE MEDIAS -
CZASOPISMO MEDIA VELADA -
CZASOPISMO MEDIAS -
CZASOPISMO MEDIAS DE SEDA -
CZASOPISMO MEIA DE SEDA -
DECOUPAGE -
decoupage(1) -
Decoupage(2) -
DO UPORZĄDKOWANIA -
DOMOWE PRZEDSZKOLE przedszkole -
GAZETY -
HAFTOWANIE -
KOLCZYKI -
Kolorowanki dla dzieci -
KRÓLICZEK ITP -
Kule z balonów -
Kurczak wstążeczkowy -
KURSY -
KWIATY -
KWIATY 1 -
MAŁA CZARODZIEJKA -
Miska -
MOTYLE I INNE MAŁE STWORZONKA -
Munecos lalki -
Musujące kostki do kąpieli -
MUZYKA RYTMY INDIAŃSKIE -
MUZYKA Z FILMÓW -
ozdabianie jaj -
OZDOBY ŚWIĄTECZNE -
PAT -
PATCHWORK -
PHOTOSHOP CS6 PEŁNA POLSKA WERSJA -
Piosenki do rysowania -
PISANKI -
przykłady wykorzystania -
Swiece i wykonanie -
SZKOŁA SZYDEŁKOWANIA -
WZORY -
Z PAPIERU -
Z PLASIKOWYCH BUTELEK -
ZEZEM -
ZRÓB TO SAM -
zyczenia
A jak to było w Polsce?
W roku 1945 było modne wszystko- bluzki z męskich koszul, przefarbowane mundury, kufajki, „kanadyjki”, czyli angielskie bluzy wojskowe oraz drewniaki „całoroczne”. Rok 1947 przyniósł przebój, który z czasem ewoluował, a mianowicie selfiksy, czyli pończochy grubo tkane z wełny, w kolorze popielatym lub beżowym, które noszono w chłodne dni. Niestety były one niepraktyczne, gdyż gryzły i dodawały łydkom centymetrów. Nietwarzowe były również pilotki (z sukna lub zamszu, w jasnych kolorach), które posiadały wiele zwolenniczek i popierających je laryngologów. W 1946 roku wylansowano modę luksusową. Kolorem lata tego roku był: czerwony (szczególnie torby, biżuteria, buty, kapelusze), na wieczór biały (koronki, woalki, hafty i kwiaty do ciemnych sukien). Na nogach obowiązywały już tylko perlony. Zwiewna mgiełka opinająca zgrabną łydkę stanowiła marzenie kobiet i przekleństwo mężów. Rok 1949 to rok szału na spódnice w kratę i kostiumy w pepitkę. Nie można zapomnieć również o damskich wiatrówkach i męskich "hubertus" z zielonkawej, włochatej wełny.
Produkcja gorsetów w latach 40 przeżyła renesans, gdyż od lat 30 możliwe było produkowanie długich elastycznych nici. Gorsety już nie dusiły, a przylegały do ciała. II wojna światowa była bardzo trudnym okresem dla rozwoju przemysłu bieliźniarskiego, gdyż ciężkie czasy sprawiały, że odzież, podobnie jak i części bielizny, były często wykonywane w domach, własnymi siłami, zimą często z wełny, kiedy indziej, bywało – choćby z płótna na spadochrony.
W 1946 roku we Francji pojawił się pierwszy strój "bikini", który momentalnie wywołał skandal. Pierwotna nazwa tego kostiumu o światowej sławie brzmiała "Atome", ale po niefortunnych eksperymentach broni atomowej, zmieniono nazwę na "bikini" (od wysp, na których przeprowadzono pierwsze próby eksplozji nuklearnych).