Jak nabijać punkty na chomikuj.wmv
-
anglia -
Azjatyckie zupy -
bambi -
Bambi Bliss -
bok choy -
bułgaria -
cebula dymka -
cebula fioletowa czerwona -
cebula żółta -
critters -
cukrowa -
dania -
Dania z kaczki -
dieta -
DRESZCZOWIEC -
emmy diaz -
Emy Diaz -
girls 18 -
hiszpania -
horor komedia -
Hot Blonde -
Kamilla18 -
Kat Youn -
kazach -
komedia romantyczna -
koper -
koper morski -
koszmar z ulicy wiązów -
LALECZKA CHUCKY -
latynoski -
LLL -
mexican -
MMM -
MOŁDA KAPUSTA -
MUSICAL -
nowele filmowe -
paris hilton -
psychologiczny -
romans -
rumunia -
si fi -
sofie -
SSSS -
szalotka -
ŚRUDZIEMNOMORSKA -
Teledyski lata 80 -
TTT -
wenezuela -
włochy -
три мушкетёра [TVRip] lektor pl
Ruchome piaski i leje krasowe są coraz bardziej powszechne i stanowią śmiertelne zagrożenie. Wciągu kilku minut żywioły są w stanie pochłonąć wszystko. Lej krasowy to naturalna forma ukształtowania powierzchni ziemi. Jego średnica może wahać się od kilkudziesięciu centymetrów do kilkuset metrów. Formułuje się stopniowo. Śmiertelnie niebezpieczny staje się wtedy, gdy pojawia się nagle i "połyka" wszystko dookoła. Ostatnia fala zapadlisk zaprowadziła geologa Matthew Kirby'ego na Florydę. Naukowiec rozmawia z Carlą Chapman, która stała się jedną z ofiar lejów krasowych. W 2011 r. pod jej stopami otworzyła się ziemia. Na własnym podwórku kobieta została niemal wchłonięta żywcem.
Film poświęcony pasjonatom, którzy większość czasu spędzają przy symulatorze lotów. Wcielają się w pilotów maszyn bojowych z czasów drugiej wojny światowej i rozgrywają powietrzne bitwy. Niektórzy traktują to jako hobby, ale dla wielu z nich gra stała się sensem życia. Rezygnują dla niej ze związków czy spotkań z przyjaciółmi. Koledzy z wirtualnej eskadry zastępują im prawdziwych znajomych. Reżyser Jacek Bławut prezentuje w swoim dokumencie graczy ze Stanów Zjednoczonych, Polski, Niemiec i Rosji. Opowiada o tym, kim są i próbuje dociec, dlaczego zainteresowali się czasami drugiej wojny światowej.
Ekspert od zjawisk paranormalnych i iluzjonista Uri Geller w swoim środowisku cieszy się dużym uznaniem. Mało kto potrafi mu dorównać. Okazuje się, że Geller prowadzi także inne życie, z dala od sceny i publiczności. W latach 70. ubiegłego wieku w Izraelu i w Stanach Zjednoczonych był wykorzystywany do tajnych misji szpiegowskich. Podobno brał udział w akcji w Entebbe, gdzie palestyńscy ekstremiści opanowali samolot Air France. Przed kamerami o swoich niezwykłych uzdolnieniach mówi sam Geller, a także amerykańscy naukowcy, którzy poddali go specjalnym testom.
W 1904 roku została sformułowana hipoteza Poincarégo, której celem jest wyjaśnienie, jaki kształt ma Wszechświat. W ciągu ponad stu lat żadnemu z naukowców nie udało się obalić ani też udowodnić jej słuszności. W 2000 roku uznano ją za jeden z problemów milenijnych. Dopiero rosyjski matematyk Grigorij Jakowlewicz Perelman potwierdził jej prawdziwość w 2006 roku. Instytut Matematyczny Claya przyznał mu Nagrodę Tysiąclecia, jednak badacz odmówił przyjęcia kwoty w wysokości miliona dolarów, a następnie zniknął ze sceny naukowej. Wydarzenia te sprawiły, że genialne rozwiązanie zagadki wciąż owiane jest tajemnicą.
Dziennikarz Michael Mosley przedstawia wpływ przełomowych osiągnięć naukowych na nasze postrzeganie świata. Okazuje się, że eksperymenty alchemiczne, odkrycia dokonane przez Galileusza czy zjawisko hipnozy trwale zmieniły sposób, w jaki człowiek rozumiał siebie i otaczającą go rzeczywistość. Widzowie przekonają się, jak bardzo silny jest związek między historią nauki a historią poznających ją społeczeństw
Dziennikarz Michael Mosley przedstawia wpływ przełomowych osiągnięć naukowych na nasze postrzeganie świata. Okazuje się, że eksperymenty alchemiczne, odkrycia dokonane przez Galileusza czy zjawisko hipnozy trwale zmieniły sposób, w jaki człowiek rozumiał siebie i otaczającą go rzeczywistość. Widzowie przekonają się, jak bardzo silny jest związek między historią nauki a historią poznających ją społeczeństw
Sformułowana w 1859 roku hipoteza Riemanna stanowi jedną z największych zagadek matematyki. Wielu naukowców usiłowało zgłębić jej istotę. Amerykański Instytut Matematyczny Claya uznał ją w 2000 roku za jeden z siedmiu problemów milenijnych. Osoba, która obali lub udowodni jej słuszność, otrzyma w ramach nagrody milion dolarów. Matematycy często poświęcali swoje kariery, aby rozwikłać hipotezę Riemanna.
Karl Pilkington wyrusza w kolejną serię szalonych podróży. Tym razem ich celem ma być odkrywanie samego siebie. Karl podróżuje po całym świecie, aby dowiedzieć się, jak przedstawiciele różnych kultur podchodzą do życia. W czasie tej wyprawy próbuje nie tylko słuchać dobrych rad, ale także żyć jak ludzie, których odwiedza. Pod koniec każdego odcinka przychodzi czas na egzamin praktyczny. Każdy odcinek ukaże widzom kolejną szaloną podróż, żałosne próby bratania się z miejscowymi, komiczne starania wtopienia się w świat lokalnych tradycji i celne spostrzeżenia na temat otaczającej rzeczywistości.