Patton J. - Mapowanie historyjek użytkownika.rar
-
_eBook 01c -
_eBook 02 -
_eBook 03 -
_eBook 04c -
_eBook 05c -
_eBook 06 -
2018-02-28 MET-ART Dakota A Etendo -
2018-02-28 MET-ART Eva Gold Corme -
2018-02-28 MET-ART Lauren Crist Sirtena -
2018-03-01 MET-ART Juck Selacti -
2018-03-01 MET-ART Mila Azul Carefue -
2018-03-02 MET-ART Dakota Burd Kinyte -
2018-03-02 MET-ART Michelle H Laiee -
2018-03-03 MET-ART Angel Constance Jisten -
2023 -
20240213 ch [123] -
20240217 ch [123] -
eBook 07c -
eBook 08 -
eBook 09c -
eBook 10 -
eBook 11c -
eBook 12 -
eBook 13c -
E-BOOKS 48 (Helion)(1) -
Medycyna. Chirurgia Ortopedia Traumatologia -
Medycyna. Fizjologia -
Medycyna. Genetyka -
Medycyna. Mikrobiologia -
Medycyna. Patologia -
Medycyna. Reumatologia -
metart04 -
metart05 -
MOBI -
PLANY MIAST POLSKICH -
PLANY MIASTA POZNANIA -
Polityka i politologia -
Pomorze -
Prawo. Kryminalistyka -
Psychologia społeczna -
Stare mapy (2) -
Stare mapy świata -
Stare mapy ziem polskich -
Sztuka i Kultura -
Tank Power -
TATRY -
Twierdza Grudziądz -
Wielcy malarze kolekcja -
WOJNY NAPOLEOŃSKIE -
WW II
Jacy są Chilijczycy i co odróżnia ich od innych Latynosów? Jak stawiają czoła największym trzęsieniom ziemi na świecie? Co myślą dziś o Pinochecie? Monika Trętowska zabiera czytelników w prawdziwie odkrywczą podróż po kraju kontrastów. Autorka zna Chile lepiej niż własną kieszeń. Ponad dziesięć lat życia w Santiago i licznych podróży pozwoliło jej zebrać mnóstwo doświadczeń i bogaty materiał dziennikarski. Ze stosu notatek i nagrań zrodziła się ta książka, którą Polacy mogą potraktować jako klucz do zrozumienia współczesnego Chile. Ten fascynujący kraj pokazała przez pryzmat jego wyjątkowego położenia geograficznego, skomplikowanej historii, polityki, języka, zwyczajów i dziedzictwa kulturowego, jak również – a może przede wszystkim – ludzi i życia codziennego, wzajemnych relacji mieszkańców oraz bolesnych losów rdzennej ludności.
Syberia opisana przez Thubrona okazuje się kwintesencją Rosji – na powierzchni resztki obozowych baraków sprzed 50 lat, a pod lodem mamuty zachowane tak, że można policzyć liście z ich ostatniego posiłku. I na przemian: jedno odmarza, a drugie zamarza. Thubron podróżuje po paradoksalnej krainie, która jednocześnie umiera i się odradza. Spod lodu wychodzi Kościół prawosławny, lokalne kultury, które miały stać się częścią jednego radzieckiego ludu, ale nie dały się do końca podporządkować, a zamarzają resztki sowieckiego imperium, stare obozy, instytuty badawcze i komunistyczne utopie budowane na wiecznej zmarzlinie. Gdzieś pod lodem i pod Rosją kryje się jednak coś potężnego, jednolitego, co kolejne ustroje chcą pokonać lub przeobrazić, ale w końcu zawsze stają się tylko jego częścią.
To książka o niekończącym się stanie zakochania. Miłości do miasta, do jedzenia, do kultury i do siebie. Jest to historia celebrowania podróży i odkrywania miasta niczym odkrywanie nowego człowieka. Autorki: dziennikarka Weronika Wawrzkowicz-Nasternak oraz portugalistka Marta Stacewicz-Paixão rozmawiają ze sobą, ale przede wszystkim z innymi zakochanymi w Lizbonie. Każdy opowiada o tworzącej się latami relacji z miastem i powodach, dla których wybrali stolicę Portugalii na swój dom. To wielobarwne, pełne słońca i radości opowieści o wyjątkowym „białym mieście”. To szum oceanu, szelest rozmów, dzwonki tramwajów, krzyk mew, kakofonia dźwięków, rozmów i ulicznego gwaru, feeria barw, które mienią się na kaflach zdobiących domy i tworzą jedyne w swoim rodzaju mozaiki. To pieśni fado niosące się po krętych uliczkach. To morze ciekawostek o zwyczajach, małych i dużych tradycjach, namiętnościach i przyzwyczajeniach Portugalczyków.