Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.

Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na ich umieszczanie na Twoim komputerze przez administratora serwisu Chomikuj.pl – Kelo Corporation.

W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce internetowej. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności - http://chomikuj.pl/PolitykaPrywatnosci.aspx.

Jednocześnie informujemy że zmiana ustawień przeglądarki może spowodować ograniczenie korzystania ze strony Chomikuj.pl.

W przypadku braku twojej zgody na akceptację cookies niestety prosimy o opuszczenie serwisu chomikuj.pl.

Wykorzystanie plików cookies przez Zaufanych Partnerów (dostosowanie reklam do Twoich potrzeb, analiza skuteczności działań marketingowych).

Wyrażam sprzeciw na cookies Zaufanych Partnerów
NIE TAK

Wyrażenie sprzeciwu spowoduje, że wyświetlana Ci reklama nie będzie dopasowana do Twoich preferencji, a będzie to reklama wyświetlona przypadkowo.

Istnieje możliwość zmiany ustawień przeglądarki internetowej w sposób uniemożliwiający przechowywanie plików cookies na urządzeniu końcowym. Można również usunąć pliki cookies, dokonując odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Pełną informację na ten temat znajdziesz pod adresem http://chomikuj.pl/PolitykaPrywatnosci.aspx.

Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Trine - Setup.exe

soniamix / zzzzz / Trine - Setup.exe
Download: Trine - Setup.exe

487,47 MB

0.0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika

INFO:

  • POLSKA WERSJA GRY Polska flaga
  • PROCESOR: CORE 2 GHZ
  • RAM: 3 GB
  • GRAFIKA: 1 GB
  • ROK: 2013
  • WINDOWS: XP/VISTA/7/8

INSTALACJA:

  • 1. POBIERZ
  • 2. OBRAZ ZAMONTUJ / WYPAL
  • 3. ZAINSTALUJ
  • 4. ZAINSTALUJ PATCH Z ISO
  • 5. GRAJ

OPIS GRY :

Dwuwymiarowa platformówka z elementami akcji, osadzona w steampunkowych realiach.

●●●●● MOJE SCREENY Z GRY [ KLIKNIJ ] ●●●●●
obrazek
obrazek
Core 2 Duo 2 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 1.5 GB HDD, Windows XP/Vista/7 obrazek 1. Zamontuj w wirtualnym napędzie lub nagraj na płytę. 2. Zainstaluj 3. Skopiuj zawartość katalogu ‘SKIDROW’ do katalogu z zainstalowaną. 4. Graj. ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
obrazek ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ Trine 2 to kolorowa platformówka wzbogacona silnymi elementami logicznymi, z akcją umiejscowioną w baśniowym świecie fantasy. Autorami gry są ponownie ludzie z Frozenbyte – firmy, która prócz wyprodukowania pierwszej części wsławiła się stworzeniem serii Shadowgrounds. ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
SCREENSHOT – KLIKNIJ TU TAJ –
Słodkości - Ciasto Marchwiowe z toffi_3.jpg
CIASTO MARCHEWKOWE Z ORZECHAMI WŁOSKIMI ...

CIASTO MARCHEWKOWE Z ORZECHAMI WŁOSKIMI I SOSEM TOFFI Ciasto: 3 jaja średniej wielkości 180g muscovado (cukier z trzciny cukrowej) 150ml oleju słonecznikowego 230g mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 ½ łyżeczki cynamonu ½ łyżeczki imbiru sproszkowanego ½ łyżeczka przyprawy do piernika szczypta soli ok. 250g surowej marchwi ok. 100 + 50g orzechów włoskich (w oryginale pekan) Sos toffi: 40g masła 50g śmietanki (36 lub 30%) 50g brązowego cukru szczypta soli Rozgrzać piekarnik do temp. 180st.C. Przygotować okrągłą formę o średnicy 20cm – wysmarować tłuszczem i oprószyć mąką, lub wyłożyć papierem do pieczenia. Obraną marchew zetrzeć na grubych oczkach tarki. 100g orzechów grubo posiekać. Mąkę przesiać do osobnej miski, wraz z proszkiem do pieczenia, solą i przyprawami. Jaja ubić z cukrem na puszystą masę. Cały czas mieszając dolać olej, a następnie mąkę. Na koniec wmieszać startą marchew i posiekane orzechy. Wylać masę do foremki. Na wierzchu ułożyć pozostałe orzechy. Piec ok. 50 min. (grzałki góra – dół). Patyczek włożony w środek ciasta – powinien być suchy. Ostudzić. W międzyczasie przygotować sos toffi: W garnuszku umieścić wszystkie składniki sosu. Postawić na małym ogniu – zagotować. Gotować (ciągle na niewielkim ogniu), bardzo często mieszając, aż sos nieco zgęstnieje. Lekko przestudzić (tylko tyle, żeby odparować). Polać wystudzone ciasto. Smacznego!

obrazek
Słodkości - NIEMIECKIE CIASTO CZEKOLADOWE.JPG
NIEMIECKI CIASTO CZEKOLADOWE Składniki na ciasto:   ...

NIEMIECKI CIASTO CZEKOLADOWE Składniki na ciasto:    - 1/4 szklanki kakao  - 1/2 szklanki gorącej wody  - 25 dkg masła lub margaryny  - 2 i 1/4 szklanki cukru ( dałam ciut mniej)  - 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego ( dałam cukier wanilinowy)  - 4 jajka  - 2 szklanki mąki  - 1 łyżeczka sody  - 1 szklanka maślanki lub kwaśnego mleka   Kakao wymieszać z wodą i odstawić do wystudzenia. Miękkie masło utrzeć z cukrem, solą i wanilią na pyszystą masę, dodawać po jednym jajku ( dobrze ubić po dodaniu każdego jajka). Mąkę wymieszać z sodą , dodawać na przemian z rozpuszczonym kakao, oraz maślankę o temperaturze pokojowej. Ubijac tak długo , aż składniki dobrze się połączą. Gotowe ciasto podzielić na 3 części , każdą z nich upiec osobno w okrągłej formie o średnicy ok. 23 cm , wysmarowanej tłuszczem oraz posypanej mąką (dla pewności można po prostu wyścielić pergaminem).  Piec 25 - 30 minut w temp. ok. 180 st.C. Wyjąć z piekarnika i pozostawić w formie na jakieś 5 minut , a następnie wyłożyć , najlepiej na kratkę kuchenną (nie na ściereczkę , bo może się przykleić - już to sprawdziłam , ale papierowy ręcznik nadaje się ;-)).   Masa:  - 1 puszka mleka skondensowanego słodzonego  - 3 zółtka  - 12 dkg masła lub margaryny  - 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego  - 1 i 1/4 szklanki wiórków kokosowych  - 1 szklanka siekanych orzechów "pecan" (dałam włoskie)   W garnuszku wymieszać skondensowane mleko, dodać roztrzepane zółtka i masło. Podgrzewać na małym ogniu stale mieszająć!, aż masa zgęstnieje ( od momentu zagotowania, trwa to tylko chwilę). Zdjąć z ognia dodać wanilię, wiórki kokosowe,posiekane orzechy, wymieszać. Lekko przestudzić i przekładać placki - powinny być posmarowane trzy warstwy łącznie z wierzchem. Całość udekorować kawałkami orzechów, można polać czekoladą.   Moje Uwagi: Piekłam w blaszce o wymiarach : 23cmx28cm.  

obrazek
Słodkości - PAVLOVA.JPG
PAVLOWA Składniki na spód:  Przepis z Galerii Potraw ...

PAVLOWA Składniki na spód:  Przepis z Galerii Potraw od Szellki  ( lekko przeze mnie zmieniony)    - 4 białka  - 1 szklanka i 2 łyżki miałkiego  cukru  - 1 łyżeczka octu winnego ( o neutralnym smaku)  - 1 łyżeczka mąki kukurydzianej   Białka ubić na sztywną pianę, pod koniec ubijania wsypać cukier i dalej ubijać. Do ubitych białek dodać 1 łyżeczkę octu winnego i 1 łyżeczke mąki kukurydzianej i delikatnie wszystko wymieszać. Na papierze pergaminowym ( wysmarowanym masłem)  wyłożonym na blaszkę , odrysowujemy  dno tortownicy i wykładamy na niego piane z białek, formując regularny okrąg. Piec rozgrzewamy do 180 stopni C i wkładamy do niego białka. Pieczmy 1 godzine i 30 min.  - w 180 Stopniach C pieczemy pierwsze 15 min.  - następnie zmniejszmy temp. na 150 stopni C i dalej  pieczemy. Studzimy przy uchylonych drzwiczkach.  Gdy nasza beza prawie już ostygnie, nalezy ją przełożyć na paterę ,dołem do góry. Środek upieczonej bezy ,należy nieco wgnieść do środka, aby powstało wgłębienie na krem .   Skladniki na krem: Przepis z tej  strony: ( delikatnie przeze mnie zmieniony)    - 4 żółtka  - 150 ml śmietanki kremówki 30 %  - 25 dkg serka macarpone  - 2 łyżki cukru  - 15 ml sherry  - Owoce do ułożenia na wierzchu deseru ( truskawki, kiwi, porzeczki , maliny).   Zółtka ucieramy z cukrem , pod koniec dodajemy serek mascarpone i dalekj ucieramy. Dodajemy sherry. Śmietane ubijamy na sztywno i delikatnie wmieszajmy ją do masy serowej. Gotowy krem wykładamy na upieczona ostudzona bezę. Na krem układamy owoce.   Moje uwagi: Bezę uformowałam na odrysowanym dnie od małej tortownicy ( beza podczas pieczenia,  jeszcze się rozrasta na boki). Do kremu zamiast sherry , dodałam aromat whisky wiśnia, a krem wykonałam z 1,5  porcji składników.  Zamiast kremu z bitej śmietany ,możemy użyć samej śmietany 30% z dodatkiem śmietan fixu , (chociaż śmietanka z dodatkiem mascarpone jeszcze smaczniej smakuję). Dodatek octu winnego do białek , powoduje, iż beza nam  pięknie urośnie, natomiast dodatek mąki kukurydzianej sprawi,że ciasto będzie ciągnące . Bezę piekłam bez termoobiegu. Smacznego!  

obrazek
Słodkości - SERNIK CYTRYNOWY.JPG
SERNIK CYTRYNOWY Składniki:       - 142 g zmielonyc ...

SERNIK CYTRYNOWY Składniki:       - 142 g zmielonych ciasteczek ( typu Digestive) (dałam herbatniki pełnoziarniste)  - 3 łyżki cukru ( ja nie dawałam)   - 4 łyżki stopionego masła  ( dałam 6 łyżek) Nadzienie:   - 1 i 1/4 szklanki cukru   - 680 g sera śmietankowego typu cream cheese ,pokojowej temperatury (dałam gotowy serek wiaderkowy)  - 1 łyżka otartej skórki cytrynowej   - 1/4 szklanki świeżo wyciśniętego soku cytrynowego   - 4 duże jajka ( w pokojowej temperaturze)   - 2 łyżeczki ekstraktu z wanilii ( dałam cukier waniliowy)  - 1/4 łyżeczki soli   - 1/2 szklanki śmietany kremowej 36 -40 % ( heavy cream)  ( dałam kremówkę 30%) Cytrynowa glazura:   - 1/3 szklanki świeżo wyciśnietego soku z cytryny   - 2 duże jajka +1 żółtko   - 1/2 szklanki cukru   - 2 łyżki zimnego masła pokrojonego w kosteczki   - 1 łyżka śmietany 36 - 40 % ( dałam kremówkę 30 %)  - 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii ( dałam cukier wanilinowy)  - szczypta soli  Wykonanie: Składniki spodu wymieszać; powstałą masą wyłożyć dno tortownicy o średnicy 23 cm. Dobrze ugnieść. Piec 15 -18 minut w temperaturze 163 stopnie. Wystudzić przez około 30 minut -do uzyskania pokojowej temperatury. W mikserze zemleć 1/4 szklanki cukru ze skórką cytrynową. Powstały cukier cytrynowy dodać do zwykłego cukru.  Ubić lekko serek ( 5 sek.), dodać cukier, ubijajać do uzyskania gładkiej masy, dodać jajka ( po 2 na raz), wymieszać, dodać sok z cytryny, wanilię, sól, mieszać krótko - ok. 5 sekund, wlać kremówkę,  wymieszać 5 s. Sernik ten należy piec w kąpieli wodnej bądz metodą gazetową. Ja wybrałam metodę gazetową( która jest banalnie prosta),:  Uzyskaną masę wylać na podpieczony i wystudzony spód, ( masa będzie rzadka). Metoda gazetowa: Przygotować kartki gazety (takie czarno-białe jak z gazety wyborczej ):  kilka kartek złożyć wzdłuż na pół i jeszcze raz na pół. Tym razem zrobiłam grubszą opaskę, żeby gazety nie wyschły zbyt szybko (użyłam około 6 dużych kartek). Przygotowane opaski włożyć do miski napełnionej zimną wodą.  Położyć na nich coś ciężkiego, by nie wypływały. I moczyć.   Piekarnik nagrzać do 250ºC. Boki tortownicy obłożyć przygotowanymi mokrymi opaskami z gazety, ( z zewnętrznej strony ;). Wstawić do piekarnika na 10 minut, po czym wyjąć. Nie bać się, nie opadnie. Piekarnik wystudzić do 160ºC.  Opaski zdjąć i jeszcze raz namoczyć w wodzie. Ponownie owinąć formę i wstawić do piekarnika na około 45 minut. Sernik wystudzić, początkowo przez 1 godzinę w piekarniku przy uchylonych drzwiczkach, potem studzić jeszcze 2 godziny.     W tym czasie zrobić glazurę:  W małym rondelku dobrze rozgrzać sok z cytryny ( nie dopuszczając do zagotowania).  W misce ubić widelcem jaja z żółtkiem. Nie przestawając ubijać, dodawać porcjami cukier, a następnie cienką strużką wlewać gorący sok. Uzyskaną masę przelać do rondelka, postawić na małym ogniu i gotować, cały czas mieszając drewnianą łyżką, dopóki masa nie osiągnie 77 stopni C ( około 3 min.). Zdjąć z ognia, dodać porcjami zimne masło, mieszając, by się roztopiło. Następnie dodać kremówkę, wanilię

Słodkości - PLACEK URODZINOWY Z JABŁKAMI.JPG
PLACEK URODZINOWY Z JABŁKAMI Biszkopt:  - 5 jajek   ...

PLACEK URODZINOWY Z JABŁKAMI Biszkopt:  - 5 jajek  - 1 szkl. cukru  - 0,5 szkl. mąki tortowej  - 0,5 szkl. mąki ziemniaczanej  - 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia Białka ubić z cukrem na sztytwno, następnie dodawać stopniowo żółtka i wymieszać.  Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia i dodać do masy jajecznej. Wszystko dokładnie wymieszać.  Wylac na wysmarowana tłuszczem blaszkę. Piec 25 min. w temp. 180 stopni C. Galaretka: - 3 galaretki cytrynowe  - 5-6 jabłek  - 3 szkl. wody 3 galaretki rozpuścić w 3 szkl. wody. Następnie do gorącej galaretki dodać starte na tarce jarzynowej jabłka, wszystko wymieszać. Gdy zacznie gęstnieć wylać na upieczony ostudzony biszkopt. Krem:  - 0,5 litra mleka  - 0,5 szkl. cukru  - 1 cukier wanilinowy  - 2 łyżki mąki ziemniaczanej  - 1 łyżka mąki pszennej  - 1 kostka masła Z 0,5 l mleka odlać niewielką ilość do szklanki. Resztę wstawić na gaz i zagotować z 0,5 szkl, cukru.   Do szklanki z odlanym mlekiem ,dodać cukier wanilinowy i mąkę ziemniaczną i to ugotować w mleku jak budyń. Pozostawić do ostudzenia.  Na koniec utrzeć z 1 kostką masła na puszystą masę. Krem wyłożyć na galaretkę. Posypka:  - 10 dkg wiórków kokosowych  - 3 łyżki cukru  - 10 dkg margaryny Wszystkie składniki zrumienić na patelni na złoty kolor, stale mieszająć.  Ostudzone wyłożyć na kremie. Przygotowane ciasto wstawić do lodówki w celu schłodzenia, najlepiej na całą noc. Maja uwaga: Ciasto pieczone na blaszce o wymiarach : 23 cm x 28 cm. Biszkopt nasączyłam wodą z cytryną , z cukrem i wódką. Na wierzch biszkoptu nałożyłam konfiturę morelową. Smacznego!

obrazek
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności