Historia oręża_Transportery opancerzone.avi
-
- ██FILMY HD SUPER JAKOŚĆ!!! -
- █ █ █ [ LEKTOR ] FILMY [ DVDRIP ] -
- █ █ █ [ LEKTOR ] FILMY [ DVDRIP ](1) -
- █ █ █ [ LEKTOR ] FILMY 1080 [MKV] -
- █ █ █ [ LEKTOR ] FILMY 720 [MKV] -
- █ █ █ [ NAPISY ] FILMY [ DVDRIP ](1) -
- █ █ █ FILMY - BLURAY -
- █ █ █ FILMY Starsze -
- █ █ █ FILMY [ HD-FULL HD ] -
- █ █ █ FILMY AVI -
- █ █ █ FILMY- Lektor i Dubbing -
- █ █ █ FILMY PSP z Lektorem -
- █ █ █ FILMY RMVB -
- █ █ █ FILMY RMVB HD -
!●●● FILMY HD ●●● ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀ -
(1) -
⬛FILMY NOWO DODANE - Rmvb⬛ -
▧ ▍FILMY 3D ▍▧ -
■ Fallout 3 -
►FILMY BLU-RAY -
╣█ GRY [ STRZELANKI ] -
╣█ GRY [ SYMULATORY ] -
█ FILMY RMVB ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀(1) -
♛ Filmy NOWOŚCI -
♛ NOWE Odcinki SERIALI ♛ -
♛ Filmy RMBV NOWOŚCI ♛ -
✦ NOWOŚCI AVI -
✦ NOWOŚCI RMVB w HD ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ -
AFGANISTAN -
Afganistan - IX zmiana -
Antywirus -
BBC Planeta Ziemia HDTV-RE 720p LektorPL -
DISCOVERY -
ffiillmmyy -
filmidła -
FILMY Mega Collection -
FILMY 1080 MKV -
FILMY 720 AVI -
FILMY 720 MKV -
FILMY AVI - NAJPOPULARNIEJSZE -
FILMY AVI 2010-13 -
FILMY AVI 2010-13 1 -
FILMY AVI HIT-2012 -
Filmy Dokumentalne (+1800) -
FILMY MKV ALFABETYCZNIE -
GRY PC - NIEZBĘDNIK -
GRY PC 2013-2014 -
Jak to jest zrobione -
PC ▬ KOMPUTER ABC -
PC ▬ PROGRAMY 2014
W Długim Marszu uczestniczyło 90 tysięcy żołnierzy i 30 tysięcy cywilów. Siły komunistyczne przeszły przez jedenaście prowincji, przebywając 12 tysięcy kilometrów i w październiku 1935 dotarły do prowincji Shaanxi. W czasie stoczonych podczas Długiego Marszu walk ze ścigającymi je siłami Kuomintangu wojska komunistyczne straciły prawie 50% swojego stanu osobowego. Podczas Długiego Marszu, w styczniu 1935 w Zunyi wybrano nowe kierownictwo KPCh, na czele z Mao Zedongiem.Przegrupowanie chińskiej Armii Czerwonej, dowodzonej przez Mao Tse-Tunga. Otoczona przez Kuomintang, w latach 1934-35 przeszła 10 tys. km. W czasie odwrotu narodził się kult Mao.
Samantha Brown odbywa podróż życia po Chinach, będących ostatnio mekką turystyki głównie z powodu olimpiady w Pekinie w 2008 roku. Zobaczymy kraj wielokulturowy, gdzie wschód spotyka się z zachodem w bardzo zaskakujący sposób.
Coraz więcej młodych Chińczyków boi się stałych związków. Ślub w Chinach bierze się częściej ze względów ekonomicznych niż z miłości, a średnio połowa małżeństw kończy się rozwodem. Młoda reporterka Yang Li Na rozmawia z przechodniami na ulicach Pekinu o miłości i seksie w ich kraju. Sama przeżywa kryzys w związku i wiele na ten temat myśli. Zastanawia się, czy jedną z przyczyn obecnej sytuacji nie jest współczesna pogoń za pieniądzem. Ciężkie czasy Rewolucji Kulturalnej zbliżały ludzi do siebie i mimo wszystko było więcej szczęśliwych związków.
Pochodzący z Wielkiej Brytanii pisarz i historyk William Lindesay postanawia przebyć pieszą wędrówkę po Wielkim Murze Chińskim, aby osobiście przekonać się jak długa i monumentalna jest to konstrukcja. Podczas wyprawy ma okazję przyjrzeć się różnorodnym krajobrazom Chin.
Chiny zwane Państwem Środka, którego historia sięga 4 tys. lat p.n.e. to cel naszej filmowej wyprawy. Zaczniemy ją od słynnego Wielkiego Muru, który ciągnie się obecnie przez 2,4 tys. km i jest jedynym dziełem człowieka widzianym z kosmosu. Poznamy wielotysięczną Terakotową Armię, która strzeże Pierwszego Cesarza, w jego pośmiertnych podbojach. Otworzą się przed nami bramy Zakazanego Miasta, zza którego murów kolejni cesarze przez wieki rządzili swoim krajem. Odwiedzimy też Świątynię Nieba i cesarski Pałac Letni. W Pekinie od kuchni poznamy sekret pieczenia wybornej kaczki po pekińsku. Potem spłyniemy Rzeką Perłową (Li) do krainy, w której taoistyczni mędrcy szukali sposobów na nieśmiertelność. Z kolei mnisi z klasztoru Shaolin w górach Song Shan pokażą swoją sztukę walki kung-tu, dzięki której stali się stawni na całym świecie. Następnie przeniesiemy się do Szanghaju miasta, które łączy w sobie stary świat wąskich chińskich uliczek, z sięgającymi nieba wieżowcami w dzielnicy Pudong, w której wyczuwa się już atmosferę XXII wieku. W końcu wybierzemy się na tropikalną wyspę Hajnan, raju dla turystów.
Potajemnie wyprodukowany film oddaje prawdziwe uczucia Tybetańczyków.Tybetańczycy wypowiadają się na temat Tybetu,Chin oraz Olimpiady.
Ofensywa nad Ebro rozpoczęła się wieczorem 24 lipca 1938 roku i stanowiła ostatnią fazę hiszpańskiej wojny domowej. Ludzie, którzy doświadczyli już ciężkich 2 lat tej wojny, nie wierzyli w rychłe zakończenie konfliktu. W rzeczywistości bitwa nad Ebro była początkiem końca rządów republikańskich w Hiszpanii. Batalia ta stanowiła ostatni akt rewolty republikanów i doprowadziła do wyczerpania się zasobów materialnych i ludzkich oraz w decydujący sposób przyczyniła się do zwycięstwa frankistów. Latem 1938 roku wydawało się, że szanse republikanów na zwycięstwo są w zasięgu ręki. Bitwa nad Ebro była z pewnością największą ofensywą hiszpańskiej wojny domowej i wykazała, że armia republikańska była skuteczną siłą bojową.
Przyjęło się pisać o niepowodzeniu wyprawy hiszpańskiej Armady jako triumfie małego, choć obeznanego z morzem narodu nad potężnym światowym imperium. Podkreśla się także wagę odniesionego przez Anglików zwycięstwa. Uważane jest bowiem za początek elżbietańskiego złotego wieku odkryć geograficznych, morskiej potęgi i zamorskiej kolonizacji. Porażka Hiszpanów umocniła reformację protestancką w Anglii, nadała temu krajowi status głównej siły na morzach i nadkruszyła bastion Światowej potęgi Hiszpanii.
Siła drzemiąca w rewolucji francuskiej skupiona w ręku jednego człowieka, Napoleona Bonaparte, była potężną bronią. Napoleon nie wahał się z niej korzystać. Realizował z jej pomocą zarówno cele państwowe, dążąc do dominacji Francji w ówczesnej Europie, jak i osobiste. W ciągu siedmu lat, które minęły od podpisania traktatu pokojowego w Tylży, gdy cesarz Francuzów był u szczytu potęgi, sytuacja całkowicie się zmieniła. Inne kraje Europy rozbudowały i zmodernizowały armie, korzystając z rozwiązań organizacyjnych i taktycznych zastosowanych przez Naopleona. W roku 1812 Rosja dowiodła cesarzowi, że jego władza nie jest nieograniczona. Wyprawa Bonapartego na Moskwę kosztowała życie ponad 400 tysięcy żołnierzy francuskich i zakończyła się klęską.
12 maja 2008 roku w biednej chińskiej prowincji Syczuan, trzęsienie ziemi spowodowało śmierć blisko 70 tys. ludzi. Zginęło także 10 tys. dzieci, głównie pod gruzami niedopracowanych konstrukcyjnie szkół. Zrozpaczeni rodzice próbują dochodzić sprawiedliwości i odnaleźć osoby odpowiedzialne za zaniedbania. Jednak ich wysiłki blokuje urzędnicza niekompetencja, korupcja i obietnice bez pokrycia.