-
6908 -
12558 -
1207 -
1333
25078 plików
5043,79 GB
Ogłosił on mianowicie – i to już w 2001 roku – że zapłaci 20 tysięcy dolarów każdemu amerykańskiemu pediatrze, producentowi lub nawet dystrybutorowi szczepionek dla dzieci, który się zgodzi zażyć taką właśnie szczepionkę tyle, że całkowicie pozbawioną wirusów i bakterii.
Co wobec tego miałoby się znajdować w szczepionce? Wszystkie elemnty dodatkowe, z których tego rodzaju preparaty się składają, a zatem:
- thimerosal (pochodna rtęci),
- glikol etylenowy (środek przeciwko zamarzaniu),
- fenol (barwnik dezynfekujący),
- chlorek benzenu (środek dezynfekujący),
- formaldehyd (środek konserwujący i dezynfekujący),
- aluminium.
Niestety, nie znalazł się żaden chętny. Obecnie nagroda wynosi już 210 tysięcy dolarów i nadal nie znalazł się ani jeden lekarz, który zaryzykowałby zażycie tej “neutralnej i dobroczynnej substancji”…
W Polsce w skład prawie każdej szczepionki wchodzą również rtęć, aluminium i pozostałe wyżej wymienione związki – a zdaje się, że mało kogo to obchodzi…
------------------------------------------------
Sanepid nie może nałożyć grzywny za brak szczepień
Kategoria: eko-wiadomości
Autor tekstu: Dzieci są ważne
W Polsce od pewnego czasu słyszymy w mediach doniesienia, że rodzice nieszczepiący dzieci (a jest ich ok. 3 tysięcy rocznie) mogą zostać ukarani za to grzywną oraz że mają kłopoty z sanepidem. Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że sanepidy nie mają kompetencji, by karać rodziców grzywnami za uchylanie się przed obowiązkowymi szczepieniami.
Po ostatnich doniesieniach dotyczących wycofania z rynku przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny dwóch preparatów: chroniącego przed wirusem zapalenia wątroby typu B i drugiego – przed tężcem, błonicą i krztuścem, liczba rodziców z wątpliwościami dotyczącymi słuszności szczepień wzrosła. Przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP szacują, że wycofane szczepionki mogło otrzymać nawet 250 tys. dzieci i żądają kontroli dokumentacji medycznej oraz zbadania dzieci zaszczepionych tymi preparatami.
Jak czytamy w serwisie (...), celem sanepidów jest przymuszanie rodziców do zmiany decyzji w sprawie nieszczepienia swoich dzieci. Pojawiły się mandaty – od 100 do 1000 zł.
1 sierpnia Naczelny Sąd Administracyjny orzekł jednak, że sanepidy nakładały grzywny bezprawnie, a robić to może jedynie wojewoda. Okazuje się jednak, że do tej pory wojewodowie nie ingerowali w sprawy szczepień. Dlatego też rodzice ukarani grzywną mogą składać w sanepidach wnioski o umorzenie postępowań oraz zwrot grzywien, jeśli zostały już od nich pobrane.
- sortuj według:
- 382 KB
- 20 sty 19 22:26
zachomikowany
- 133,1 MB
- 20 sty 19 22:26
zachomikowany
- 128 KB
- 20 sty 19 22:26
zachomikowany
- 6,8 MB
- 20 sty 19 22:26
zachomikowany
- 5,2 MB
- 20 sty 19 22:26
zachomikowany
-
49 -
2 -
15 -
7
75 plików
3,22 GB