-
845 -
68 -
80 -
11
1151 plików
345,53 GB
Windows 10 Threshold 2 to przede wszystkim dziesiątki usprawnień, które poprawiają stabilność, bezpieczeństwo oraz szybkość działania systemu operacyjnego. Według Microsoftu najnowsza wersja uruchamia się nawet do 30% szybciej niż Windows 7.
Numer kompilacji najnowszego wydania to 10586 (Wersja systemu 1511).
Zmiana koloru paneli tytułowych okien Eksploratora.
Najnowsza kompilacja Windows 10 pozwala na zmianę kolorów nie tylko menu Start, paska zadań oraz Centrum Akcji, ale także paneli tytułowych okien eksploratora Windows.
Efektywniejsze wykorzystanie pamięci RAM.
Nowy w Windows 10 mechanizm zarządzania pamięcią RAM sprawia, że system operacyjny działa szybciej i żwawiej reaguje na poczynania użytkownika. Możliwe jest to dzięki efektywniejszemu wykorzystaniu pamięci operacyjnej i zapisywaniu w niej w postaci skompresowanej niewykorzystywanych danych, zamiast przenoszenia ich do znajdującego się na dyskach twardych i nośnikach SSD pliku wymiany (SWAP). Jednocześnie zwiększa to użycie wolnej pamięci RAM, ale należy pamiętać, że niewykorzystany RAM, to marnowany RAM.
Odświeżone menu kontekstowe.
Uczestnicy programu Windows Insider w ciągu ostatnich miesięcy mieli okazję testować dwa warianty menu kontekstowego. Pierwszy dostosowywał jego wygląd do ekranów dotykowych i obsługi palcem, jednak Microsoft wycofał się z tej koncepcji i finalnie udostępnił zgrabniej wyglądające menu kontekstowe, z którego zdecydowanie wygodniej korzysta się za pomocą myszy.
Wyłączenie obrazu na ekranie logowania.
Nowością jest także możliwość wyłączenie obrazu tła ne ekranie logowania i zastąpienia go jednolitym kolorem. Pozwala na to nowy przełącznik, który znaleźć można udając się do aplikacji Ustawienia, następnie wybierając menu Personalizacja i klikając pozycję Ekran blokady.
Aktywacja Windows 10 kluczami produktu Windows 7, 8 i 8.1.
Jednym z częściej pojawiających się po premierze Windows 10 problemów był ten z aktywacją systemu operacyjnego. Mechanizm, który nie wymagał od użytkowników wpisywania kluczy produktu w czasie aktualizacji lub czystej instalacji nie spisywał się zbyt dobrze, co zgłaszało bardzo wielu użytkowników. Wraz z poglądową wersją Windows 10 Insider Preview build 10565 Microsoft udostępnił użytkownikom możliwość aktywowania najnowszego systemu operacyjnego kluczami poprzednich wersji. Ten mechanizm dostępny jest także w Windows 10 Threshold 2.
Powiadomienia ze smartfonów w Centrum akcji.
Ta funkcja działa wyłącznie w połączeniu z urządzeniami mobilnymi działającymi pod kontrolą kompilacji testowej Windows 10 Mobile Insider Preview build 10572 oraz nowszych i pozwala na przekazywanie ze smartfona na komputer powiadomień o nieodebranych połączeniach, a także wiadomościach tekstowych w Centrum akcji. Użytkownik ma możliwość także pisania szybkich odpowiedzi na SMS-y.
Aplikacja Xbox.
Zadebiutował także Windows 10 dla Xbox One, z tego powodu Microsoft zdecydował się na usprawnienie biurkowego programu dedykowanego swojej konsoli. Wśród nowości w aplikacji Xbox znajdziemy możliwość nagrywania głosu przez funkcję GameDVR, łatwe dodawanie do kontaktów znajomych z Facebooka korzystających z konsoli Microsoftu oraz usprawniona obsługę Sklepu - wyszukiwanie i kupowanie gier z poziomu aplikacji Xbox, a także obsługę 25. znakowych kluczy produktów pozwalających na aktywowanie gier.
Usprawnienia widoku zadań w trybie tabletu.
W dedykowanym urządzeniom z ekranami dotykowymi trybie tabletu w Windows 10 kilku zmian doczekał się widok zadań. Umożliwia on teraz rozmieszczanie, zamykanie (także gestem przeciągnięcia palce w dół ekranu) okien aplikacji oraz ich przeciąganie do lewej lub prawej części wyświetlacza.
Przeglądarka Edge.
Edge pozwala na synchronizację zakładek oraz list Do przeczytania, wyświetlanie podglądu otwartych stron po najechaniu wskaźnikiem myszy na ich karty oraz przekazywanie strumieni wideo na urządzenia wyposażone w DLNA i Miracast.
Menu Start.
Microsoft zdecydował się na zwiększenie maksymalnej liczby przypiętych do menu Start kafelków z 512 do 2048. Zmieniono także sposób ich wyświetlania i możliwe jest teraz ułożenie w jednej kolumnie dwóch kafelków w rozmiarze średnim lub wąskim. Odświeżono także wygląd menu kontekstowego wyświetlanego po kliknięciu kafelków prawym przyciskiem myszy.
Zmiana domyślniej lokalizacji do zapisywania plików i aplikacji.
Aktualizacja dodaje także możliwość zmiany domyślnej lokalizacji do zapisywania różnego rodzaju plików oraz programów. Funkcja ta umożliwia wybranie partycji (niestety nie konkretnego folderu), na której przechowywane będą pobierane aplikacje, obrazy, dokumenty, muzyka i filmy.
Aplikacja Zdjęcia.
W Windows 10 Threshold 2 dodano do niej widok folderów ułatwiający przeglądanie fotografii przechowywanych na dyskach komputerów oraz w usłudze OneDrive.
Poczta i Kalendarz.
Kilku usprawnień doczekały się także te dwie systemowe aplikacje. Użytkownicy, którzy zdecydują się na instalację Windows 10 Threshold 2 będą mogli zmienić ich schemat kolorystyczny na ciemny, spersonalizować barwy niektórych elementów interfejsu oraz włączyć lub wyłączyć widok konwersacji wiadomości przechowywanych w aplikacji Poczta.
Skype.
Komunikator internetowy Microsoftu doczekał się głębszej integracji z systemem operacyjnym. Dodane do Windows 10 nowe uniwersalne aplikacje Wiadomości, Telefon i Skype Video pozwalają na prowadzenie rozmów tekstowych, głosowych oraz wideo bez konieczności uruchamiania aplikacji klienckiej Skype.
Asystent osobisty Cortana.
W najnowszej wersji systemu Cortana potrafi rozpoznawać tekst w pisanych odręcznie notatkach, przypominać o zbliżających się wydarzeniach na podstawie informacji z e-maili oraz zamawiać transport w usłudze Uber.
Kolejną wersją Windows, którą zobaczymy w 2016 roku to Windows Redstone.
Redstone nie trafi na rynek jako Windows 11 czy Windows 12. Jest bardzo prawdopodobne, że Microsoft pozostanie przy nazwie Windows 10. Ewentualnie wyda system pod nazwą Windows 10.1.
Podobno Redstone ma zostać wydany w dwóch etapach. Pierwsze uaktualnienie zostanie udostępnione w okolicy czerwca 2016 roku. Natomiast drugie w październiku 2016 roku. Podobno Redstone zostanie wcześniej udostępniony do testów uczestnikom programu Windows Insider. Wtedy też każdy będzie miał możliwość przetestowania nowych okienek. Jeszcze przed publiczną premierą. Jeśli pierwsze uaktualnienie ma być wydane w czerwcu, to spodziewamy się, że beta testy ruszą pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.
Redstone będzie dystrybuowany użytkownikom Windows 10 z wykorzystaniem mechanizmu Windows Update oraz na pewno czystych obrazów ISO.
Wymagania systemowe:
✓ Procesor: 1 GHz lub szybszy z obsługą instrukcji SSE2, NX i PXE
✓ RAM: 1 GB (32-bit) lub 2 GB (64-bit)
✓ Wolne miejsce na dysku twardym: 16 GB (32-bit) lub 20 GB (64-bit)
✓ Karta graficzna zgodna z Microsoft DirectX 9 ze sterownikiem WDDM
✓ Konto Microsoft oraz dostęp do Internetu
Oficjalny obraz ISO systemu Windows 10 Threshold 2, wydany 13 listopada w polskiej wersji językowej. Windows 10 Threshold 2 Build 10586, wersja systemu 1511.
Pobierz Aktywator Windows 10
- sortuj według:
-
0 -
9 -
0 -
0
10 plików
2,75 GB