Silent Hunter III (2005) PL.part2.rar
-
Akustyka w budownictwie -
Brianna Wiest -
C.J. Sansom -
Cykl Arena Dłużników -
Cykl Bastard i Błazen -
Cykl Czarna Kompania -
Cykl Delegatura Nocy -
Cykl Detektyw Garrett -
Cykl Imperium Grozy -
Cykl Komornik -
Cykl Mikael -
Cykl Opowieści o Shikanoko -
Cykl Opowieści Rodu Otori -
Cykl Shadow of the Fox -
Cykl Siedmioksiąg Grzechu -
Cykl Skrytobójcy -
Cykl Stalowe Szczury -
Cykl SybirPank -
Cykl Ślepowidzenie -
Cykl Świat Dysku -
Cykl Świat we Krwi -
Cykl Talon -
Cykl Troja -
Cykl Trylogia Rzymska -
Cykl Złotoskóry -
Cykl Żelazny Dwór -
David Gemmell -
Eurokod. Podstawy projektowania konstrukcji -
Glen Cook -
Instalacje elektryczne -
Jacek Walkiewicz -
Julie Kagawa -
Karl Edward Wagner -
Kimmo Rentol -
Lian Hearn -
Ludwik Kurnatowski -
Michał Gołkowski -
Mika Waltari -
Normy budowlane -
Opowieści Greckie -
Peter Watts -
Piotr Korczyński -
Piotr Śliwiński -
Radosław Sikorski -
Robin Hobb -
Szczepan Twardoch -
Terry Pratchett -
Trylogia Ryfterów -
Tynki -
Wojciech Dutka
Pentium 4 2 GHz, 1GB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza)
Trzecia część znanej i cenionej serii symulacji niemieckich łodzi podwodnych (U-boot) z czasów II Wojny Światowej - Silent Hunter. Druga część z tej serii, wydana w roku 2001 nieco zawiodła oczekiwania zachwyconych jedynką graczy, dlatego też, tym razem twórcy postanowili zrobić grę na miarę XXI wieku, która powtórzy sukces pierwszego Silent Huntera z połowy lat 90-tych ubiegłego stulecia.
Zmiany względem poprzednich odsłon widać niemal na każdym kroku. Przede wszystkim w Silent Hunter III zastosowano nowoczesny trójwymiarowy engine graficzny, który w sposób realistyczny generuje otoczenie, w tym: fale morskie, odbicia i refleksy świetlne, dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne, deszcze, mgły, itp. Dzięki niemu też, podczas rozgrywki, możemy podziwiać starannie przeniesione do świata gry modele rzeczywistych okrętów nawodnych i podwodnych, czy samolotów. Tyczy się to nie tylko zewnętrznego wyglądu poszczególnych jednostek, lecz również ich wnętrza. W pełnym 3D odwzorowano newralgiczne pomieszczenia ówczesnych U-bootów, którymi możemy dowodzić (a są to 4 typy U-bootów w 10 wersjach rozwojowych – typy: II, VII, IX i XXI), w tym: pomieszczenia dowodzenia, radiooperatora, sonaru, kioski okrętów oraz działka przeciwlotnicze i działa okrętowe. Każde urządzenie znajdujące się w tych lokacjach może obsługiwać gracz jako kapitan okrętu, bądź też powierzyć to podwładnym.
Załoga, to kolejna niezwykle istotna zmiana w serii. Mianowicie tym razem nie mamy już do czynienia z anonimowymi ludźmi, którzy de facto nie mają większego wpływu na wartość bojową dowodzonej przez nas jednostki. Teraz każdy członek załogi jest inny, posiada swój indywidualny model 3D oraz swoje umiejętności, na podstawie których decydujemy czy zostanie oddelegowany do pracy przy silnikach Diesla, czy będzie obsługiwał działo pokładowe, lub też wyrzutnie torped, bądź sonar. Sukcesywnie, w miarę pomyślnego kończenia kolejnych misji załoga nabiera doświadczenia stając się jeszcze bardziej wydajnym mechanizmem. Gracz jako dowódca może dynamicznie reagować na panującą sytuację i na przykład oddelegować ludzi do pomocy w przedziale torpedowym (co owocuje szybszym załadowaniem wyrzutni torpedowych), czy wysłać zespół, który uszczelni kadłub po ataku bombami głębinowymi. Gracz decyduje również o tym, kogo awansować, odznaczyć orderem, czy też zastąpić.
Do nowości zaliczyć trzeba też nowy engine odpowiedzialny za odwzorowanie oddziaływań fizycznych, nowy model zniszczeń oraz nowe procedury A.I. To działanie tych mechanizmów ma ogromny wpływ na realizm rozgrywki.
Silent Hunter III pozwala na rozegranie całej kampanii, gdzie pniemy się po szczeblach wojskowej kariery, odbycie pojedynczych patroli, wykonanie fikcyjnych misji bądź też opartych na autentycznych wydarzeniach. Ponadto autorzy zaimplementowali edytor, umożliwiający tworzenie nowych scenariuszy, oraz rozbudowany tryb zabawy wieloosobowej (kooperacja i współzawodnictwo).