-
8813 -
418422 -
5400 -
1082
465870 plików
640069,68 GB
W hołdzie ofiarom, ale i w symbolicznym geście walki z tym problemem, grupa znanych reżyserów z całego świata postanowiła nakręcić serię krótkich filmów na pierwszą rocznicę tego wydarzenia.
Opis filmu
Filmy te są postulatem pokoju i tolerancji między ludźmi z różnych krajów i kultur. Wszyscy twórcy zaangażowani w projekt mieli pełną wolność twórczą, a część zysków z tych filmów przekazano na rzecz światowych organizacji humanitarnych. Dla podkreślenia symboliki tej daty, każdy z filmów trwa dokładnie 11 minut 9 sekund i jedną klatkę, a wszystkich twórców zaangażowanych w projekt jest jedenastu.
Reżyseria
Za reżyserię odpowiadają:
Sean Penn (segment „USA")
Mira Nair (segmentu „Indie”)
Youssef Chahine (segment „Egipt”)
Claude Lelouch (segment „Francja”)
Idrissa Ouedraogo (segment „Burkina Faso”)
Ken Loach (segment Wielka Brytania)
Danis Tanović (segment "Bośnia i Hercegowina")
Amos Gitai (segment „Izrael”)
Shôhei Imamura (segment „Japonia”
Samira Makhmalbaf (segment „Iran")
Scenariusz
Autorami scenariusza są Youssef Chahine, Sabrina Dhawan, Alejandro González Iñárritu, Amos Gitai, Paul Laverty, Claude Lelouch, Ken Loach, Samira Makhmalbaf, Idrissa Ouedraogo, Sean Penn, Marie-José Sanselme, Danis Tanović, Daisuke Tengan, Pierre Uytterhoeven, Vladimir Vega.
Data premiery i kraj produkcji
Premiera odbyła się 5 września 2002 roku. Film został zrealizowany w koprodukcji: Francja, Indie, Iran, Japonia, Meksyk, Turcja, USA, Wielka Brytania, Izrael, Egipt, Bośnia i Hercegowina.
Tytuł angielski
„11'09''01 - September 11”
Czas trwania filmu
Film „11.09.01” trwa 134 minuty.
Nagrody i nominacje
Film został odznaczony Nagrodą Specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2002 roku, w 2003 roku w trakcie National Board of Review otrzymał nagrodę za wolność ekspresji.
- sortuj według:
-
0 -
0 -
1 -
0
1 plików
2 GB