Kim Ki Dok.avi
-
[LP, 1990] Sound from Greece -
1973 - Earth -
2001 - Mythodea -
2024 -
Anna K (Czechy) -
Bajaga i Instruktori -
Biala Flaga -
Brightman Sarah -
CD 70s -
Hymn -
jan kaczmarek -
Jan Kaczmarek - piosenki -
Jugosławia -
Kabát - Čert na Koze jel -
Kabát - Banditi di Praga -
Kabát - Colorado -
Kabát - Corrida -
Kabát - Děvky ty to znaj -
Kabát - Dole v Dole -
Kabát - Dole v Dole - Turné 2004 -
Kabát - Go Satane Go -
Kabat - Suma Sumarum - CD1 -
Kabat - Suma Sumarum - CD2 -
Kabát - Zemi plná trpaslíku -
Kod da Vinci -
Król Lew (expanded score) -
Król Lew OST -
KSU - Pod prąd -
Ladislav Vodička -
Ladislav Vodička Byl to Shane 1999 -
Ladislav Vodička Odjezd v 15.30 1975 -
Ladislav Vodička Řidič tvrdý chleba má 1993 -
Marillion 14-(2003) The best of Marillion -
Melodie z seriali Polskich -
Odpowiedz -
Pamiątki -
Polska -
Przemysław Gintrowski - Tren -
Rea Chris -
Rosja -
Skrzypek na dachu -
Skyfall -
Tańczący z Wilkami (expanded score) -
Tańczący z Wilkami OST -
Time [Expanded] -
Ukraina -
va golden love songs -
Vangelis - The Best Of -
Wichrowe Wzgórza (1992) -
Zwycięzcy Eurowizji
Film opowiada o ludziach, którzy zostali zamknięci w więziennych obozach Północnej Korei i przeżyli, aby opowiedzieć swoje historie. Wspomnienia, obecnych emigrantów żyjących w Południowej Korei, przeplatane są między innymi północnokoreańskimi propagandowymi filmami.
Yodok to nazwa jednego z północnokoreańskich obozów koncentracyjnych. Okoliczności powstania tego filmu były równie niezwykłe jak sam film. Norweska organizacja praw człowieka RAFTO Foundation, poddała Andrzejowi Fidykowi pomysł zrobienia dokumentu o braku praw człowieka w Korei Północnej. Andrzej Fidyk wymyślił, że wśród północnokoreańskich uciekinierów w Seulu odnajdzie reżysera teatralnego, którego namówi do realizacji spektaklu o życiu w północnokoreańskim obozie koncentracyjnym i do realizacji tego spektaklu zaangażowani zostaną byli więźniowie obozów koncentracyjnych, którym udało się opuścić obozy i następnie uciec do Korei Południowej.
Jak tak naprawdę wygląda życie w Korei Północnej? Pomimo, że kraj ten uznawany jest za największe siedlisko zła to jednak ponad 20 milionów jego mieszkańców stara się jakoś normalnie żyć. Film opowiada o codziennym życiu w KRL-D. Zawiera wywiady z mieszkańcami, pokazuje ich codzienną pracę.
Dyktatura, paranoja, głód. Witamy w Korei Północnej! Oto dokument Alexandre'a Spalaikovitcha i Jean-Christophe'a Brisarda nakręcony ukrytą kamerą podczas ich pobytu na wakacjach w tym kraju. Propaganda i kult dyktatora, notoryczne przypadki łamania praw człowieka, włącznie z karą dożywotniego pobytu całych rodzin w obozach koncentracyjnych, badania nad bronią nuklearną i szantażowanie całego świata użyciem jej - Korea Północna jest prawdopodobnie ostatnim miejscem na spędzenie wakacji. Lecz nie dla wszystkich. Jedna z agencji turystycznych specjalizuje się w "niebezpiecznej turystyce" i regularnie organizuje podróże do Korei Północnej dla tych, którzy chcą zobaczyć na własne oczy "ostatnich Sowietów". Reżyserowie filmu wybrali się na taką wyprawę. W efekcie powstał film o przerażających realiach życia w totalitarnym państwie.
„Arirang” to jedyne tego rodzaju widowisko na świecie. Codziennie przez dwa miesiące w roku tysiące aktorów tworzą na murawie stadionu przedstawienie, które trudno porównać z jakimkolwiek innym spektaklem. Kolorowe stroje, rozbudowana choreografia wirujących tancerzy, zmieniające się w tle obrazy, utworzone przez trzymane w rękach statystów tablice, zapierają dech w piersiach zgromadzonej widowni. Festiwal przyciąga turystów, którzy już za 50 dolarów za najtańsze miejsca mogą oglądać triumf kultury Korei Północnej. Koreańczycy są bardzo dumni ze swego spektaklu. Choć codzienne występy są bardzo męczące, uczestniczący w nich aktorzy nie skarżą się. Władze zapewniają im posiłki oraz transport do domów. Czasem aktorzy wyobrażają sobie, iż na widowni zasiada sam wielki przywódca i ojciec narodu. To dodaje sił. Możliwość wystąpienia przed geniuszem artystycznym, generałem Kim Dzong Ilem, jest największym zaszczytem.
Film dokumentalny który trafnie pokazuje obecną wiedzę o panującym tam systemie politycznym. Ciekawostką niech będzie fakt, że po raz pierwszy pokazano w filmie nowego dyktatora. Kim Jong il potrafi żartować aby rozluźnić atmosferę. W dokumencie zobaczymy także wywiad z byłym kucharzem Kima któremu udostępnił on do zabawy swoje Koreanki. W początkach władzy, po śmierci ojca, miał po prostu szczęście że w kraju panował głód a pomoc międzynarodową przypisano oczywiście ukochanemu przywódcy. Warto zastanowić się jednak czy było warto pomagać Korei Północnej, przecież nie mieli wówczas broni atomowej i łatwiej byłoby się z nimi rozprawić niż ich dotować. Francuscy dokumentaliści dotarli do wielu skrzętnie ukrywanych przed opinią światową faktów z życia dyktatora jak na przykład do jego kolejnych kochanek i ukrywanych dzieci wśród których dziś trwa zakulisowa walka o sukcesję i przejęcie władzy.
Pewna czeska agencja turystyczna oferuje swoim klientom „podróż w nieznane” – wyprawę do Korei Północnej. Grupa 27 czeskich turystów postanawia wydać po 2600 euro, aby odwiedzić kraj, któremu marzy się broń nuklearna, gdzie panuje kult jednostki, a „niewygodnych” obywateli umieszcza się w obozach. Czescy turyści nie mogą korzystać z telefonów komórkowych i wideokamer, nie wolno im w pojedynkę spacerować ani opuszczać hotelu. Widzą tylko tyle, ile powinni – iluzoryczny obraz pieczołowicie spreparowanej rzeczywistości. Panujący w Korei Północnej system przypomina im przeszłość krajów byłego Bloku Wschodniego. Jakie emocje wywołuje więc ten widok u turystów z Czech: sympatię, nostalgię, a może ulgę, że ten etap mają już za sobą…?
Historia prac mających doprowadzić do wyprodukowania bomby atomowej. Po rozpadzie Półwyspu Koreańskiego na dwa państwa: Koreę Południową (Republika Korei) i Północną (Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna) Kim Ir Sen, przywódca Korei Północnej, zarządził rozpoczęcie prac nad programem jądrowym. Po śmierci dyktatora władzę w państwie objął jego syn - Kim Dzongil, który doprowadził do pierwszej w historii Korei próby nuklearnej.
Duński dziennikarz Mads Brügger razem z dwoma komikami, Simonem Julem Jorgensenem i poruszającym się na wózku Jacobem Nossellem, tworzy fikcyjną grupę teatralną Det rode kapel. Pod pretekstem wymiany kulturalnej trupa wyjeżdża do Korei Północnej, by dawać występy i zwiedzać kraj. Duńczycy szybko doświadczają na własnej skórze mechanizmów funkcjonowania totalitarnego państwa. Każdy ich krok jest kontrolowany, a scenariusz przedstawienia zostaje zmieniony przez miejscowego reżysera. Skecze, które oferują komicy, pozostają niezrozumiałe dla żyjącej w traktowanym zupełnie poważnie ponurym reżimie. Obraz Korei, który próbują odmalować przed gośćmi ich przewodnicy, jest całkowitą fikcją. Pełna absurdu rzeczywistość ukazana w dokumencie jednocześnie śmieszy i budzi i budzi przerażenie.