3598 -
497 -
52098 -
405
56857 plików
70,72 GB
Deszcz meteorytów nad Rosją
Na niebie nad Uralem spadł deszcz meteorytów . Fala uderzeniowa po wybuchu spowodowała zniszczenia na ziemi . Meteoryty spadły m.in. w Czelabińsku, Jekaterynburgu, Tiumeniu, Kurganie, Orenburgu i Magnitogorsku . Ponad 400 osób zostało rannych .
- Ze wstępnych ustaleń wynika, że nad terytorium Uralskiego Okręgu Federalnego doszło do destrukcji meteoroidu, który częściowo spłonął w dolnych warstwach atmosfery - przekazało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych .
Według resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych największe odłamki spadły na niezaludnionym obszarze około 80 km od miejscowości Satki, w obwodzie czelabińskim . W samym Czelabińsku zawalił się dach i runął fragment muru w fabryce cynku . Poważnie uszkodzona została też jedna z tamtejszych szkół. Ucierpiał także budynek Czelabińskiego Uniwersytetu Państwowego . W wielu domach z okien powypadały szyby .
Większość poszkodowanych to osoby pokaleczone obłamkami szyb .
Wśród rannych są dzieci .
http://wiadomosci.onet.pl/wideo/deszcz-meteorytow-nad-rosja-,115172,w.html
- sortuj według:
0 -
17 -
5 -
0
22 plików
17,5 MB