Łysiak Waldemar - MW.pdf
-
CAnada -
ciężarówki,lawety itp -
dinozaury,gady,owady i inne zwierzęta -
drzewa -
dziecięce różne -
Embroidery Collection -
Embroidery_Patterns_Mega_Pack -
EmbroideryEffect -
flagi państwowe -
Herby -
indjanie itp -
japońskie,chińskie -
jelenie itp -
karty,piwo,ruletka i inne -
klucze,młotki,spawanie itp -
konie,kowboje -
koparki,spychacze itp -
koty,psy,motyle itp -
kwiaty i esy-floresy -
litery ozdobne -
lody kwiety,motyle i inne -
mamuty,wilki,niedźwiedzie -
muzyczne -
Oberschlesien - I [2013] [FLAC] -
obwódki -
orzeł -
owoce,warzywa,ptaki,kompozycje -
owoce,warzywa,zioła -
piraci,rycerze -
pociągi,samoloty,balony,helikoptery -
PRO100 v5.2x PL Witaminka i Nowe Biblioteki -
ptaki -
ramki -
religijne -
ryby -
ryby 2 -
samochody osobowe -
smoki,elfy,aniołki -
sporty różne -
stany USA -
statki,łodzie itp -
strażackie -
szkoła -
szyby naftowe,cysterny -
TESTY -
tęcza,słońce,gwiazdy i wszystkiego po trochu -
traktory,kombajny itp -
VCDS 17.8.1 -
VCDS 22.3.1 PL najnowszy! -
znaki zodiaku
W latach 70. i 80. Waldemar Łysiak był jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy. Pisał powieści kryminalne, sensacyjne i historyczne o epoce napoleońskiej. Wydał ponad 60 książek, które w sumie sprzedały się w nakładzie 12 mln egzemplarzy. Czytelnicy ustawiali się po nie w długich kolejkach. Na czarnym rynku sprzedawano je za kilkakrotnie wyższą cenę.
Dziś też książki Łysiaka - a prawie co roku wydaje nową - mają powodzenie, zajmują pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży. Tyle że Łysiak nie pisze już o Napoleonie, lecz o Polsce po roku 1989 r., którą nazywa ohydnym tworem "czerwono-różowego, magdalenkowo-diabelskiego spisku".
=============
Kontrowersje
=============
Kontrowersje budzi publicystyczna i polityczna twórczość Waldemara Łysiaka, którą rozpoczął trylogią Dobry, Konkwista i Najlepszy przez nawiązania i aluzje do wydarzeń będących końcem PRL i początkiem III RP, a rozwinął w Rzeczpospolitej kłamców i Alfabecie szulerów. We wszystkich tych książkach Łysiak atakuje osoby uznane przez niego bądź za założycieli III RP, bądź za ich autorytety moralne.
Część mediów po 1989 roku unikała wspominania o Łysiaku i jego twórczości - wydarzeniem anegdotycznym stało się nieopublikowanie przez Gazetę Wyborczą cotygodniowego zestawienia bestsellerów na rynku księgarskim w 2001 roku, co łączono z faktem, że akurat w tym tygodniu rekordy sprzedaży biły książki Łysiaka. Inne czasopisma prowadzące takie rankingi w ogóle pomijały nazwisko Łysiaka.
W grudniu 2006 Wojciech Czuchnowski opublikował w Gazecie Wyborczej artykuł zatytułowany "Waldemar Łysiak, czyli baron Münchhausen IV RP". Czuchnowski zarzucił Łysiakowi że kreuje się na opozycjonistę podczas gdy w czasach PRL miał być według niego "dopieszczany" przez władzę, co miało się przejawiać m.in. tym, że książki Łysiaka były wydawane w wysokich nakładach, zaś w gazetach takich jak "Dziennik Ludowy" i wielu innych ukazywały się wywiady z Łysiakiem. W niektórych komentarzach do artykułu kilka osób zwróciło uwagę, że ich zdaniem wskazane przez Czuchnowskiego cytaty zostały wybrane tendencyjnie, a wiele fragmentów biografii Łysiaka pominięto - np. status pokrzywdzonego przyznany Łysiakowi przez IPN. Łysiak odpowiedział artykułem w "Gazecie Polskiej" z 17 stycznia 2007 zatytułowanym "Odwet Salonu czyli 'ręka, noga, mózg na ścianie", gdzie zaznacza, że według niego tekst Czuchnowskiego to "paszkwil" i "stek manipulacji, insynuacji, konfabulacji, przemilczeń, absurdów i kłamstw".