Prototype.iso

producent: Radical Entertainment
kategoria: gry akcji, TPP
światowa data premiery: 09 czerwca 2009
data wydania w Polsce: 03 lipca 2009
tryb gry: single player
wymagania wiekowe: 18+
wymagania sprzętowe: Core 2 Duo 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP SP3/Vista SP1
Prototype to gra akcji dziejąca się w otwartym świecie przypominającym serię Grand Theft Auto. Wcielamy się w bohatera posiadającego nadnaturalne zdolności, którego zadaniem jest odkryć własną tożsamość i uratować wyspę Manhattan przed straszliwym wirusem. Produkcja została opracowana przez firmę Radical Entertainment. W grze wcielimy się w tytułowy prototyp, obdarzonego przez genetyczne eksperymenty nadnaturalnymi zdolnościami człowieka – Aleksa Mercera. Zmiany poczynione w jego genomie doprowadziły do tego, że posiada on zadziwiającą zdolność transformacji własnego ciała. Dzięki temu może przyjmować wygląd napotkanych ludzi. Mało tego, potrafi również przejmować ich wspomnienia i umiejętności. Na tym jednak nie koniec jego mocy. W trakcie starcia może bowiem w ten sposób zmodyfikować swoje ciało, by stało się potężną maszyną do zabijania. Wykształcenie ogromnych szponów czy przyjęcie postaci ogromnego monstrum nie stanowi dla niego większego problemu. Alex zmuszony jest skorzystać z opisanych powyżej nadnaturalnych zdolności, by odkryć swoją tożsamość (nie pamięta niczego, co działo się przed eksperymentami), a także uratować Manhattan przed wirusem, który zmienia nowojorczyków w bezmyślne zombie. W tym celu przemierza Nowy York, wykonuje rozmaite zlecenia, czasem działając w ukryciu a czasem stając do otwartej walki. W takich momentach wykorzystuje swój rozległy arsenał ciosów, a jego ataki odznaczają się taką mocą, że nie tylko masakruje przeciwników ale również dewastuje otoczenie.



Wersja Polska Rok: 2007 Procesor: Pentium 4 3 GHz Ram: 1 GB Grafika: GeForce 5700 Windows: 2000/XP/Vista Producent: Valve Software Wydawca: Valve Corporation Kategoria: gry akcji Ocena: 8.5/10
Innowacyjna gra logiczna autorstwa studia Valve. Zabawa polega na pokonywaniu przeszkód za pomocą Aperture Science Handheld Portal Device (ASHPD). Jest to potężna broń umożliwiająca tworzenie tytułowych portali na niemal każdej z płaskich powierzchni. Przygotowane w ten sposób „bramy” pełnią funkcję przejść, które łączą ze sobą fizycznie dwa różne punkty w przestrzeni.

Wersja Polska Rok: 2010 Procesor: Pentium IV 3.2 GHz Ram: 1 GB Grafika: 256 MB GeForce 6200 Windows: XP/Vista/7 Producent: Techland Wydawca: Deep Silver / Koch Media Kategoria: wyścigi i rajdy Ocena: 7.0/10
Niezwykle szybkie wyścigi quadów oraz motocykli prosto od autorów Call of Juarez i Xpand Rally. W grze otrzymujemy do dyspozycji kilkanaście zróżnicowanych maszyn, którymi jesteśmy w stanie pokonać każdą z przygotowanych przez twórców tras w dowolny sposób. Całość stawia na dynamiczną zabawę i nie sili się na jakikolwiek realizm.
Pobierz