Sanktuarium - Khoury Raymond.pdf
-
! Książki -
!! Książki e book itd -
!! Książki EPUB(1) -
A i B.Strugaccy -
Active_pjshows_torrents -
Anne Holt -
Chandler Raymond(1) -
Chattam Maxime(1) -
Child Lee -
Child Lincoln -
Chris Ewan -
Christie Agatha -
Chruszczewski Czesław -
Chufo Llorens -
Clark Higgins Mary -
Coben Harlan(3) -
Collin Forbes -
Conan Doyle Arthur -
Cornwell Patricia(2) -
Crais Robert -
Crichton Michael(1) -
Cykl - In Death (J.D. Robb) -
Cykl Myron Bolitar -
Cyprian Kamil Norwid -
Czarna Seria -
Czarna Seria(1) -
Czarna seria(2) -
CZESKA -
CZESKA(1) -
czytadła do poczytania -
Dahl Arne(1) -
Dahl Arne(2) -
Dahl Kjell Ola -
Daniels B.J -
Daniels B.J(1) -
Daria Doncowa -
de Villiers Gerard -
de Villiers Gerard(1) -
Deaver Jeffery(1) -
Deaver Jeffery(2) -
Dębski Eugeniusz -
Dębski Eugeniusz(1) -
Diament -
Diament(1) -
Dick Philip K(1) -
Dietrich William -
DO POSEGREGOWANIA!! -
Dobre książki -
Dumas Aleksander -
ebook kryminał, horror i fantastyka
Pod koniec dwudziestego pierwszego wieku, stara, mieszkająca w Kornwalii kobieta ratuje z oceanu nagiego młodzieńca i zabiera go do swego pięknego domu. Bohaterka jest światowej sławy skrzypaczką i - mimo nowoczesnych metod przedłużania życia - zbliża się do kresu swych dni. Niedoszły topielec z kolei cierpi na utratę pamięci, nie wie o sobie nic. Kobieta nadaje mu imię Adam. Zaczyna opowiadać mu swoje wspomnienia, on okazuje się wiernym słuchaczem. Opowieści bohaterki są przerywane scenami z codziennego życia w kornwalijskim domu. Barwne, pełne wydarzeń życie artystki prawie pozwala nam zapomnieć, że cała historia rozgrywa się w chaotycznym i niebezpiecznym świecie epoki. MacLeod przedstawia w książce specyficzną, fascynującą wizję dwudziestego pierwszego stulecia - wieku katastrof i nowych, śmiertelnych chorób. Niemniej, jak często w pisarstwie tego autora, okazuje się, że historia osobista zawsze jest ważniejsza od tej powszechnej. - Ray Olson, Booklist Podróże MacLeod pisze niewiarygodne opowiadania. Od otwierającej tom „Opowieści młynarza” po finałową „Drugą podróż króla” trafiamy do światów pełnych zapierającego dech piękna, straszliwego cierpienia i przyjemnej przeciętności. Szczególnie dobrym przykładem talentu autora do tworzenia światów i snucia w nich opowieści jest wspomniana „Opowieść młynarza” - piękna historia ostatniego właściciela starego wiatraka, którego z wiatrem łączy coś więcej niż przelotny romans. „Druga podróż króla” jest nieziemsko zrelacjonowaną opowieścią o drugiej wyprawie do Betlejem jednego z Trzech Króli. „Żywioły” z kolei rozgrywają się w epoce pary i przedstawiają życie człowieka, który sądzi, że odkrył nowe źródło energii, okazujące się z czasem czymś o wiele starszym. „Dywan z Hobów” to dziwaczna i zapadająca w pamięć medytacja na temat niewolnictwa i strasznego, osuwającego się w dekadencję świata. Wszystkie zawarte w tym tomie teksty lśnią podobnym blaskiem jak powieści MacLeoda. - Regina Schroeder, Booklist.
Nie jestem już dzieckiem i nie muszę ci się spowiadać z każdego kroku! Dwa tygodnie nie dzwoniłam? Przecież żyję! A jakby coś mi się stało, to dowiedziałbyś się pierwsza, jako matka denatki! Prawda?! No... chyba, że nie byłoby ciała! Mam przestać? Ty przestań! Dzwonię, kiedy chcę! Te telefony nie mogą być wymuszane! Nic ci się nie stanie, jak nie pogadamy sobie parę dni! Zresztą, o czym z tobą gadać! Ciągle narzekasz! Taka jest Karolina. Pyskata jest po matce, niezależna również. Dzwoni, kiedy ma ochotę, czyli najczęściej wtedy, gdy kończy się jej gotówka. Czyli coraz rzadziej. Ale czy zaraz musiała pozować do jakichś męskich czasopism? Pokazywać biust obcym facetom, zamiast iść na studia? Ból głowy to najmniejszy z problemów jej mamy... - fragment.
Mary Anne Clarke, zmuszona do opuszczenia Anglii, odbywa liczne podróże po Europie, aby w końcu osiąść w Paryżu. Jej córka Ellen, poważna i mądra panna na wydaniu, ma zupełnie inne poglądy na życie, niż niefrasobliwa i swobodna matka. Ellen zawiera znajomość z Louisą Du Maurier, nauczycielką na paryskiej pensji. Ich przyjaźń przypieczętuje małżeństwo Ellen z bratem Louise – zapoznanym wynalazcą i muzykiem. Trójka dzieci Ellen i Louisa-Mathurina Du Mauriera odziedziczy zarówno artystyczne zdolności ojca, jak i niespokojnego, awanturniczego ducha babki, która – choć stara i schorowana – wciąż knuje intrygi i marzy o wywołaniu kolejnego skandalu na angielskim dworze.
Czworo przyjaciół z lat szkolnych, z pochodzenia Irlandczyków, ludzi głęboko wierzących, przeżywa wielkie młodzieńcze namiętności i dojrzewa w świecie pełnym pokus. Chłopcy dorastają w Chicago, zostają księżmi, a w ich życiu coraz ważniejszą rolę zaczyna odgrywać polityka Kościoła. To powieść o miłości, przyjaźni, ale także o ciężkim brzemieniu celibatu i dylematach kapłanów oraz osób świeckich z nimi związanych. Według autora, księdza katolickiego, socjologa i pisarza, "losy bohaterów świadczą o tym, że skłonność do grzechu nie jest rezultatem zła, lecz dobra, które wymknęło się spod kontroli".